Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

u mojej szwagierki wykryto problemy z tarczyca wlasnie podczas ciazy...czula sie senna., ciagle bylo jej goraco, miala zawroty glowy i takie momenty, ze nie miala na nic sily......moj brat mi opowiadal, ze kiedys jechal z nia autobusem to wygladala jak zjawa..taka byla blada...musieli wysiasc bo prawie zemdlala......po ciazy byla operowana i wszystko dobrze sie skonczylo.....ja teraz u siebie zauwazylam podobne objawy..zmeczenie i takie momenty, ze mam wrazenie, ze zemdleje, ale przede wszystkim wrazliwosc na cieplo...kaloryfer mam zawsze zakrecony i spie przy otwartym oknie...przy zamknietym nie zasne..nigdy....moj maz spi po 2 kadrami....poswieca sie dla mnie:)...zauwazylam, ze to od jakis 2 miesiecy...robilam badanie na cukier i wszystko ok...moja mama zwrocila mi uwage, ze to moze byc od tarczycy...wiec stad to pytanie..czy ktoras z was ma podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale sie obżarłam: dwie parówki cilęce, 3 kromki chleba ze smalcem i cebulą a potem 4 łzki nutelli +paluszki uff jak mi niedobrze:( łAkomstwo nie popłaca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala fu ja mialam robiony hormon na tarczycę TSH i wynik mam dobry, więc gdyby ci wyszedł wysoki to znaczy że masz niedoczynność tarczycy :) Myślę,że warto zrobić. anted sama sie zmartwilam ale nie panikuję, poczekam do 19,zobaczę co powie lekarz..ale mi ta fasolką ochoty narobiłaś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala fu, to ja mam tak, stąd może podejrzenia mojej mamy, juz pisałam że właśnie dlatego poszłam na zwolnienie, ponieważ mdlałam w pracy, i zawszemi goraco ja otwieram okno,a mojemu męzowi zimno, i moja gin wysłala mnie na ekg , ale nic nie wykazało, więc może, choc staram sie nie mysleć o tym teraz, przebadam sie po ciązy, podobno badania w czasie ciązy pod tym katem nie będą miarodajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała fu - mi lekarz kazal zrobic badania tarczycy zanim sie wezmemy \"do roboty\" i przed ciaza mialam ok, w pierwszym trymestrze chyba powtarzalam je, ale juz nie pamietam dokladnie. A odnosnie goraca i omdlen, to tez tak mam, jafajniej sie czuje jak jest ponizej 20st w domu a maz chodzi w dwoch swetrach wtedy, tez mi duszno bywa i tez cukier ok. Tak ma prawo sie dziac w ciazy i to raczej nie swiadczy o niczym zlym. potrzebujemy wiecej tlenu przeciez, serce duzo intensywniej pracuje i pompuje krew itd nie martw sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny takie objawy to w ciąży normalka , przecież nie wszystkie chorują na tarczycę!Spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala fu mi tez jest teraz ciagle gorąco i mam tak jakby dusznosci ale ja pomyslałam ze xle mi sie oddycha bo dziecko uciska, moze trzeba jakos sprawdzic tą tarczyce ale słabo mi sie nie robi ziutek ale z Ciebie specjalistka od farb :) u nas maz maluje tez ale naszczescie nie wdycham bo jeszcze tam nie mieszkam dzis byłam wyleczyc ostatniego zeba mam to z głowy tylko ze teraz zab mnie pobolewa podobno był bardzo popsuty :( ale te zeby lecą mi w ciazy mam nadzieje ze juz nic sie nie popsuje pózniej byłam w szkole rodzenia na ostatnich zajeciach, wykupiłam certyfikat i mam nadzieje ze uda mi sie rodzic z mezem naturalnie, jeszcze zakupy pakowanie torby i od stycznia chce byc przygotowana :) małpeczko zycze ci zebys w terminie najwygodniejszym dla Ciebie wylądowała na porodówce tylko czy to tak sie da :) wiecie co za 3, 4 tygodnie moze juz sie wydarzyc u niektorych wszystko ja dzis zaczynam 33 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze faktycznie to sa normalne objawy przy ciazy...ale kurde ja to mam od ok 2 miesiecy..skonsultuje sie jeszcze z moja gin...jak zleci mi badanie to ok....jak powie : nie przejmowac sie...to nie bede robic afery:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za rady w sprawie farb. Szczerze mówiąc jestem zmartwiona, bo nie mam ochoty sie wyprowadzać nawet na 1 dzien. No pomyslimy jak to zoragnizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lula ale mnie przeaziłaś tym obniżeniem brzuszka! Ale chyba koleżanka nie wie co mówi, bo to raczej za szybko. Głowa do góry! Dziewczyny my dotrwamy w dwupakach na pewno do stycznia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane ja tylko na chwilke bo padnieta dzis jestem a jeszcze jak bralam prysznic to mi drazek z zaslonka na glowe spadl i mnie boli:/ anted jak ja sie nie myle to masz dzisiaj urodzinki tak???? wszystkiego najlepszego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny co tu dzisiaj tak pusto????Ja ciągle myślę o wadze mojej dzidzi, nie daje mi to spokoju, ale mam nadzieję że jak lekarz powiedział że jej waga jest dobra to rzeczywiście ma racje. Mam nadzieję że nie będzie za duża, ale najwyżej zrobia mi cesarkę, nie będę się przejmować na zapas. Usg też może nie być do końca wiarygodne, pocieszam sie tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
anted nie rozumię o czym pisalaś że teś mógł chodzić na specery z wnusiem? czy chodzi o to by wrócił do zdrowia i chodził z moim Igorkiem na spacerki? raczej nie będzie chodził bo to mój teść z 1 malżeństwa, ale jest mi jak tata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katarina dzięki za zyczenia, bardzi miło z Twojej strony uważnie nas czytasz :):):) ale masz pecha z tym drążkiem, uważaj na siebie kochana Sylwia my powinnysmy dotrzymać do stycznia, ale czytałam styczniówki, jedenej lekarz wyznaczył termin kolejnej wizyty na k-c grudnia, ale stwierdził, że raczej już się nie spotkają, ponieważ lada dzień to powinno być już mój kręgosłup znowu nawala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
znowu już wszystkie śpia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze,że już niemam siły siedziec dzisiaj przy tym komputerze bo pobiłam dziś wszelkie rokordy w siedzeniu tutaj,ale niemogłam odejść bez zajrzenia do Was chociaz na chwilke. Sylwia mi też niechciałoby się wyprowadzać nawet na jeden dzień do mamy,chociaz mamę ma super. Zrób tak jak planujesz...w piatek niech pomaluje i Ty wdychac tego niebedziesz musiała. lula-niemartw się tym brzuszkiem jesli Ty tego niezauważyłas żeby brzuch Ci opadł to napewno jest oki. mala fu-mi lekarz powiedział na samym początku,ze mam powiększoną tarczycę ale po badaniach wyszło,ze wszystko jest ok.Ponoć tarczyca ma to do siebie,ze powiększa się na okres ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie o poranku! Ja dzisiaj ruszam do pracy, więc bedę miała mniej czasu żeby tu zaglądać. Ale zawsze czytam. Anted - spóźnione buziaczki urodzinowe 👄 A co do malowania to postanowiliśmy, że jednak zanocuję raz u mojej mamy i wtedy zostana załatwione najbardziej śmierdzące elementy. W dzien będe w pracy, a oni zaczna od rana, więc myślę, że jak wrócę nastepnego dnia po południu to już bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka anted, spełnienia marzeń i zdrowego babaska. mafa fu, mam takie same objawy co ty, ale mam nadzieje, ze to nie zadna tarczyca, a pod koniec grudnia będę robiła to badanie wczoraj wlasnie sie zastanawialam co znaczy to TSH, ale wy mnie uprzedzilyście :) jestem padnięta nadal, ale z kazdym dniem chyba ciut lepiej nie pisałam Wam o tym, ale u mnie troszkę weekend był nerwowy, bo mąż pojechal w piatek w trasę i mial wypadek, mi powiedział dopiero w sobotę/jak dzwonil to mowil, ze popsol mu sie samochod i wroci pozno/, nie chcial mnie denerwowac i cale szczescie, bo to mialo miejsce okolo 8,30, a wrocil do domu przed polnoca :(, ale cisnienie podniosl mi w sobote z rana jak mi to powiedzial, cale szczescie, ze mial pasy zapiete i jechal takim zuczkiem, jakas babka wyjechala mu, a ze droga waska oblodzona, to zjechal na brzeg drogi, wpadl na koleine i mial do wyboru prostowac na kobietke lub leciec w pole, no i polecial w pole, przekoziolkowal i stanal na dachu, samochod szefa do kasacji raczej sie nadaje, wiec wyobrazacie sobie co musialam przejsc, jeszcze na samas mysl mnie bierze uciekam synio wygania :) my z syniem juz zrobilismy ciasteczka, bo mamy po obiedzie gosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anded wszystkiego naj naj, szybkiego i lekkiego porodu no i zdrowego maluszka zapka dobrze ze nic złego nie stało sie mezowi, tez mam ochote na ciasteczka ale cos sie dzis nie wyspałam i nic mi sie nie chce :( hmm podobno brzuch obniza sie ok 36 tc a ja sie od wczoraj zastanawiam gdzie mi ten brzuch jeszcze bedzie rósł przez 3 pełne tygodnie, dziewczyny wczoraj to dosłownie mi dwie nogi albo piety wystawały pod samymi cyckami :( zebra bolą niemiłosiernie a jak tak sie malec wypycha to ja az oddychac nie moge juz sama nie wiem moze ciaza jest starsza? Macie juz tak brzuch do samych zeber dziewczyny zwłaszcza te co termin mają na poczatek lutego pytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja dziś wściekła jestem, że hej...Wyszedł cyrk z moim zasiłkiem rehabilitacyjnym i nie wiadomo jak to w końcu zostanie rozwiązane, nie wieadomo czy za grudzień dostanę kasę czy będę musiała się spotkać z ZUSem w sądzie...Mówię Wam niezła jazda :/ anted wszystkiego naj naj, szybkiego porodu i zdrowej dzidzi 🌼 zapka nie dziwie się,że się zdenerwowałaś, najważniejsze, że nic mężowi się nie stało :) a jakie ciasteczka robiliście? Anastazja ja mam taki brzuch, z miesiączki termin na połowę lutego a z usg na koniec stycznia :) Wiecie co moja koleżanka jest w 39 tyg ciąży.Była dziś na usg i dziecko waży ponad 4, 5 kg...za tydz ma rodzić. Nieźle co? Idę mamę pakować bo mi na 2 miesiące wyjeżdża :( Miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasteczka o nazwie cookies: maslo, cukier, maka, jajko i dodatki orzeczy, czekolada czarna i druga polowa biala czekolada+kakao, jeszcze nie probowalam, ale synek zjadl jedno ciasteczko i przyszedl po drugie :) a co do brzucha po zebra, to ja mimo,z e mam termin na koniec, nie moge znalezc ostatniego zebra, choc dzidzia chyba sie nie przekrecila jeszze do pozycji wyjsciowej, bo czesto czuje na bokach, a nie przy zebrach, ale u mnie to dopiero 29t.c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Anastazja 123 ja mam termin na 5 luty i tez juz nie widze palców u nóg, brzuszek mam pod cyckami i malutka kopie mnie też po zebrach, ale nie boli mnie na szczescie. dziś idziemy do teściowej na urodzinki, ciekawe co będzie miała pysznego. Pozdrowionka miłego dnia pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam !!! danis, oczywiscie ,ze pisząc żeby twój tata chodził na spacery w wnusiem, miałam na mysli aby był zdrowy i wrócił do zdrowia, dla mnie to jest jednoznaczne cyt.\"danis życzę wam żeby zdrówie wszej rodziny było w jak najlepszej kondycji, a Danis twój tato mógł chodzic na spacery z wnusiem.\", ale przepraszam cię jesli odebrałaś to jakos dwojako lub w inny sposób, ponieważ wyrażasz się o nim z troska , i ciepłem , nie wgłebiałam się w szczegóły co was łaczy formalnie, liczy się to co czujecie, ale o.k, myslę że w takim razie najlepiej poprostu rozmawiać o ciązy, a nie poruszać tematów rodzinnych :), to może hormony i przewrażliwienie, z Twojej strony że tak to odebrałaś, a z mojej strony, że też zrobiło mi się przykro, że powiedziałam komus coś miłego, lub miałam taki zamiar, a zostało to odebrane inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Mamusie !! dziekuje wam wszystkim za zyczenia :) u nas dalej trwa malowanie, na obiadek mąz planuje zrobic pizze, więc zapowiada sie fajny dzień, i chyba beziemy musieli skoczyc dokupic farbe ponieważ zabraknie. a tak poza tym mój mały daje o sobe znac b. czesto, ale w nocy to juz daje taki popis że hoho :), nie wiem czy powinnam się cieszyć, ponieważ mogą mnie czekać nieprzespane noce, ale cóż taki urok macieżyństwa :) mania dobrej zabawy u teściowej. zapka u mnie też nie ma tej pozycji co trzeba :(, ale dobrze że twój mąż wyszedł cało z tego wypadku przesyłam całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie troche pocieszyłyscie ze nie tylko ja mam juz cały brzuch wypchany heh moze teraz bedzie rósł na boki skoro w góre juz nie da rady lula jak ja bym sie dowiedziała przed porodem ze moje dziecko to 4,5 kg kolos to nie wiem czy bym nie uciekła z porodówki kurcze ja chce maluszka 3 kg przeciez i tak szybko urosnie i utyje, mysle ze tak od 10 stycznia to zaczne jakies biegi i sporty uprawiac hihi co by szybciej z brzucha dzidziusia wygonic. Ponoc najlepszy jest sex i herbatka z lisci malin tylko nie wiem od kiedy mozna ją pic juz??? a co do sexu to poki co my z mezem nie odpuszczamy najwyzej jak cos sie zacznie dziac to wtedy przystopuje ale chyba malca poki co to nie rusza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno sex dla maluszka to przyjemne kołysanie :), ale mój mąz zawsze wcześniej pyta sie czy aby napewno nic mu nie zrobi, i czuje że zawsze ma jakies obawy, chociaż czytał na ten temat i wie że wszystko o.k :) wszyscy mi mówią ,że mój brzuszek sie powiększa a mi wydaje się że stoi w miejscu, ale już juro mam wizyte więc wszelkie obawy będą rozwiane, w każdym bądź razie sama jeszcze spokojnie nakładam skarpetki, buty, pediciure itp., i mam cicha nadzieje że ak zostanie już do rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anastazja ja podobnie jak ty marzę o maleństwie 3 kg ewentualnie z małym haczkiem, ale moja koleżanka mojej budowy, czyli 160 cm wzrostu, ja ważyłam przed 44 kg, myslę że ona podobnie urodziła też ok. 4,5 kg i z tego względu właśnie robili jej cesarkę, ale miała cukrzycę ciążową. lula daj nam znac jak tam odbył sie poród koleżanki z tym wielkim dzieciatkiem, i zyczę ci powodzenia w walce z ZUS-em, może uda się to wszystko załatwić jakoś bardziej polubowanie, nie martw się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc!, NIe bylo mnie kilka dni i mialam klopoty z nadrobieniem tyle naskrobalyscie:) NIe wiem czy czegos nie pomine ale: anted- wszystkiego najlepszego!!! latwego porodu i zdrowej dzidzi bo to najwazniejsze! malpeczka- tez chcialam polecic magnez bo mnie zawsze pomaga na drgajace oko. 3 razydziennie i po sprawie. Pewni do tego czasu juz dawno przeszlo:) Pytals o porod. Zdecydowalam sie na naturalny. Z tego co opisywala i tlumaczyla polozna w szkole rodzenia to te wszystkie gazy, zastrzyki, te maszynki co sie podlacza do kregoslupa to tylko pomaga w poczatkowej fazie. jedyna naprawde skuteczna metoda jest znieczulenie zewnatrzoponowe w kregoslup. Trzeba dostac zastzryk przed 7cm rozwarciem bo pozniej nie ma sensu bo zadlugotrwa cala procedura. Teoretycznie jest bezpieczny i jako jedyny nie ma wplywu na maluszka i nie rodzi sie oszolomiony. Z tym ze roznie dziala na kadego. Jednej kobiecietzreba kilku dawek a innej po jednej znieczuli caly dol wlacznie z nogami. Tego niestety do konca nie da sie przewidziec. Ggyby sie tak stalo jedank to nie ma sieczucia w macicy i trudno jest okreslic moment kiedy przec itp. Oczywiscie polozne pomagaja ale jednak to nie to samo jak sie ma pelna kontrole nadcialem. Dletego decyduje sie na naturalny porod. Oczywiscie nie wiem jak bedzie pdczas i moze nie dam rady i stwierdze ze chce ( mozna oczywiscie zmienic zdanie i wtedy podaj zastrzyk) ale zrobie ile sie da zeby wytrzymac. W koncutyle kobiet rodzi daje rade. MOja mama jest niewielka i drobna idala rade ,mnie urodzic naturalnie. Caly porodtrwal ponad 30 h no ale ja wazylam 4,950 !!!!A mama malutka. Jak rodzila mojego mlodzsego brata po trwalo top juz tylko 8h ale tez nie miala znieczulenia mimo iz bylo juz dostepne. Nie zarzekam sie bo jak to sie mowi nigdy nie mow nigdy ale chce sprobowac bez niczego. CHce tylko dodac ze te wszystkiegazy i innecuda ponoc sa na tyle malo skuteczne ze po jakims czasie kobiety i tak chca zewnatrzoponowe.Wiec jesli juz to odrazu bo po co sie meczyc i truc wszystkim mozliwym. Takie moje zdanie ale zobaczymy jaka bedemadra wtrakcie:):):) zabka-caleszcescie ze wszystko dobrze sie skonczylo!!! Dobrze ze maz powiedzial Ci po fakcie bo ja to bym chyba zawalu dostala, a tak to juz chociaz spokojnije to przyjelas bo maz caly i zdrwowy. W d..pie z samochodem. Rzecz nabyta a zdrwoia to nikt nie wroci! mania- jak pislam wyzej wazylam 4,950. Moja mam w ciazy ze mna przytyla zaledwie 9 kilo a ja taki kloc:) Ale dala rade naturalnie takze sie nie przejmuj! CHcialam poradzic siemie lniane na zaparcia. MI bardzo pomaga. Trzeba na noc zalac stolowa lyzke siemienia wrzaca woda (ok 1,2cm) i zostawic na noc. Rano mozna zjesc samo albo dodac do tego goracego mleka i miodu (smaczniejsza wersja) i wymieszaci wypic. Naprawde dziala. I wbrew pozorom lepsze niz platki wsiane i kasze itp. Ja np robie z mezem juz od ladnym paru lat swoje wlasne musli. Idajemytam platki pszenne, owsiane, otreby przenne, owsiane, orzechy-kilka rodzajow, migday, rodzynki, pestki slonecznika, dyni,siemie lniane, sezam itp. Nie wiem czywszystko wymienilam:)W kazdym razie zalewamy wrzatkiem i jak sie rozpulchni to jemy. Ja jem samo, maz dodaje nutelli:) no w kazdym razie zawsze mieszanka byla rewelacyjna idzialala a teraz niestety nie i sama lyzka siemienia jest lepsza. Oczywiscie mieszanke plecam ze wzdgledow na wartosci odzywcze no i mi smakuje. Mozna tezmiodu dac. ja siedze w domu cos mnie chyba przeziebienie dopadlo. wczoiraj strasznie zmarzlam w pracy i dlatego. Siedze i pije gorace mleko zmiodem zjadalm juz pomarancze i ide po kanapke z czosnkeim. Narazie czuje sie oki ale nie chce zeby sie rozbujalo bo juz raz w ciazy bylam przeziebiona. i wystarczy! Ide po czosnek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam zmienic stopki. Aha i moj brzuch zaczyna sie rowno zkoncem pierwszego zebra ale musze przyznac ze mi ciasno i pedicure jak ostatnio robilam to na kilka podejsc musioalam sobie rozlozyc bo mi niewygodnie. Buty wiazac tez mi juz niewygodnie. Nie wiem jak to jescze 10 tyg przede mna i gdzie sie jescze malensto bardziej rozepcha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×