Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

No i zobaczymy ile waży bo to mnie bardzo ciekawi :) Ja też uciekam do łóżeczka. Dobrej nocy 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wage ma w normie, ale wg tych innych pomiarów jest 2 tyg. do przodu, czym wcale się nie martwię, chyba byłoby gorzej gdyby był o 2 tyg. spóźniony, ale dzieki za pocieszenie, z tym że tak bardzo chciałam miec takiego maluskiego dzidziusiatak 3 do 3,2 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Sylwia-:)miło mi bardzo,że zaprosiłabyś mnie na herbatkę:)Dziękuję! Byłam w tym zusie złożyć takie oświadczenie,żeby to marne chorobowe trafiało do mnie na konto a nie przekazem pocztowym i przy okazji pytałam tam tej pani w zusie,czy można jeszcze coś zrobić żebym niedostawała takich smiesznych groszy,ale powiedziała mi że niestety jak się płaciło taki niski zus to teraz już nic się nie da zrobić...echhh,a ja się tak wtedy cieszyłam jak otwieraliśmy ten nasz sklepik,że dwa lata bede miała szanse na rozkrecenie się a tu taki psikus teraz kiedy pieniążki najbardziej potrzebne:(...co zrobić...będzie trzeba szybko dojść do siebie i do pracy wracać,żeby zwolnić tą pracownicę i być znów ten tysiąc do przodu,ale z kim ja synka zostawię!? A co do hurtowni to znajdz chwilke i przejedz się do niej.Mają czynne od pon.-sob.w godz.10-20 a gdybyś niemiała czasu to przejedz się tam w niedziele,bo też mają czynne od 10-18. Muszę przyznać,że ja też jestem bardzo ciekawa czemu jej maleństwo w inkubatorze się znalazło.A rodziła w Redłowie? lula-przykro mi z powodu Twojej mamusi,mam nadzieję że szybko się znów zobaczycie.Mój synio dokładnie jak Twoja córcia buszuje po całym brzuszku a po bokach to już szczególnie:)Piszesz,że jej ruchy są nadal bardzo silne.....czy to znaczy,że póżniej słabną??? anted-niemartw się na zapas,bo napewno wszystko jest dobrze!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w Piateczek:D ja dzisiaj do pracy ide pozniej a japierw musze pojechac do iasta po kartki swiateczne dla ludzi z pracy bo dzis moj ostatni dzien ,pozniej mam wizyte z polozna ale pewnie nic konkretnego sie na niej nie dowiem zreszta jak zawsze. pozniej de do pracy a jak wroce owyciagam walizki i zaczne sie pakowac:D jutro zakupy i prezenty a w niedziele juz lece. w Polsce przebadam sie dokladnie wiec bede cos wiedziala na temat mojego synka bo tu to nie bardzo:/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Moja mała królewna tak dawała od 5 do 6 że leżałam i cieszyłam się z jej kopniaków :) Potem przysnęłam i dopiero wstałam :D anted najważniejsze aby było wszystko w porządku, nie przejmuj się wagą :) kobiety rodzą po 5 kg więc i my damy radę ;) małpeczka przykro mi ze tak wyszło z tym ZUSE :( ale to niestety państwo w państwie. Co do tego co napisałam o ruchach, to z każdym tyg dzieci mają ciaśniej i te ruchy się zmieniają :) są napewno rzadsze. katarina baaaaardzo się cieszę że jedziesz do Polski :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej anted dzidzius duzy ale mysle ze to lepiej niz jakby miał byc bardzo malutki moze poprostu urodzisz wczesniej :) najwazniejsze ze wszystko w normie, ja ide juz w poniedziałek do lekarza ciekawa jestem ile malec zawazy :) dzis robiłam badania krwi a pojechalam z samego rana bo obudziłam sie smiertelnie głodna :) a panie kawe piły i musiałam umierac z głodu pod drzwiami zobacze jak tam moje hemoglobina ja przytyłam 10 kg ale moj lekarz twierdzi ze cos mało przybieram chyba teraz powinno sie najwiecej a mi własnie waga staneła. Mi tez brzuch twardnieje i zauwazyłam ze to tak jest falami potrawi co kilkanascie minut tak z 4 razy a potem przerwa dłuzsza i znowu hmmm ciekawe czy lekarz cos zauwazy i co powie. ja myslałam ze w 36 tc to juz mozna spoko rodzic a tu ta dziewczyna w 37 była i inkubator, ale ja czytałam ze jak jest wysokie cisnienie i zatrucie ciazowe to dziecko wolniej rosnie poprostu zatrzymuje sie na jakims etapie np urodzone w 34 tc miało wage jak na 30 tc moze stad ten inkubator. Takze cieszmy sie ze dzieci juz 2 kg przekraczają i oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpeczko ten ZUs to cholerna instytucja niby kobieta w ciazy 100% dostaje wielkie g...no ja dostaje, moja pensja spadła o wiecej niz połowe bo ostatnia podwyzke miałam w czerwcu a licza średnią z 12 miesiecy przed zwolnieniem wiec podwyzka mi nic prawie nie dała a po drugie moich premi nie liczą do podstawy i nie wazne ze dostawałam je co miesiac takze jestem do tyłu 1500 zł mieisecznie :( niby moglam jkeszcze pracowac ale poprostu nie chcialam sie denerwowac a ja mialam bardzo stresującą prace no i liczne szkolenia i wyjazdy. zastanawaim sie teraz jak to bedzie jak wróce przeciez nie bede mogła jezdzic na tygodniowe szkolenia????Ciekawe czy bedą mnie zmuszac? Ale wiem ze te dziewczyny które mają działalnosc gospodarcza to dopiero porazka nie to ze pieniadze zadne to jeszcze pracownika trzebabyło zatrudnic, wspołczuje Słyszałam dzis w pytaniu na sniadanie ze chcą wydłuzyc macierzynski do 26 tygodni ciekawe kiedy, mogli by sie z tym pospieszyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moja kolezanka urodziła w 36 tyg bo zaczęły się jej sączyć wody.Wyszła z dzieckiem po 3 dniach ze szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mnie teściowa wkur....jeju!!!!!!!!!!!!!! Wyobraźcie sobie, że obiecała, że da nam kasę w grudniu na wózek. Wczoraj zadzwoniła i stwierdziła, że na wózek da w kwietniu bo teraz to jej córcia ślub bierze cywilny i ona musi jej oddać!! Nie rozchodzi mi się o kasę, ale o sam fakt, widać jak będzie nasza mała traktowana na tle dzieci jej córci! Ehh... jakbym tak mogła łepek ukręcić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zapomniałam Was zapytać w czym będziecie rodzic? Ja starej koszuli w którą bym teraz weszła nie mam, a nowej trochę mi szkod..km.. jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz będę was czytać :), ale cos dla luli lula ja zamierzam kupic biała tzw. chińską koszulkę rozmiar męski , tak aby sięgała mi do półuda, a potem będzie ją można wyrzucić , tak zroibła moja koleżanka i była zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy ja znajdą taką żeby mi sięgała do pół uda ;/ boteraz to mam tak duuuuży brzuch że nie wiem czy to możliwe :) ale pomysł nie zły, poszukam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lula nie przejmuj sie tesciowa, tak to juz jest zawsze bliższa ciału koszula, ale brzydko z jej strony, że obiecała a teraz sie wycofuje :(, moi rodzice obiecali mi w styczniu tzw. becikowe, czyli 1000 zł w gotówce i nic nie kupują, moge je wydac na co chce, a teściowa, ani nic nie kupuje narazie ,ani sie do niczego niedeklaruje, wiec nie licze za bardzo na nią. Mój mąz codziennie juz snuje plany jak to będzie wspaniale on i jego synek, hihi, pyta się kiedy juz będzie cos robił, jak się dowiedział że dopiero ponad półroku minie zanim stabilnie siądzie, a wcześniej to lezy i podnosi główke, bawi sie zawieszonymi zabawkami, chwyta itp, i gaworzy, smieje się to sie zdziwił , że tak długo, ach mężczyźni,ale cieszę się że się interesuje, ma juz plany na grzybobranie, nauke pływania, rowery itp, min. kilka lat do przodu. lula ja tez moge urodzic juz w 36 tak mnie troche ustwiła moja gin, mówi że dzidziuś rozwija sie szybciej ( nie tylko waga ale dł. kości udowej, obwód główki i brzuszka), i te skórcze, ale wcale sie nie martwię byle do styczniażeby sobie posiedział u mamusi :) malpeczka, zus to instytucja która pilnuje tylko jak wyrwać od nas płatników pieniądze a nie jak je nam potem zwrócić, ludzie mający swoja działaność powinni miec nawet lepsze warunki chociaż po to aby ich promować że sami tworza swoje stanowiska pracy, ale niestety, to jest nasza rzeczywistość :( Anstazja a bierzesz nospe jak ci tak sie stawia brzuszek ? Katarina życze ci bezpiecznej podrózy do Polski i z powrotem , wspaniałej światecznej atmosfery, ach, napewno będzie wspaniale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anted ja nie lubię takiego gadania dla samego gadania. Moja mała tak jak twój synus jest rozwinięta bardziej o 2 tyg :) więc jeszcze z 4-5 tyg i moge rodzić :D a właściwie chcę rodzić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Wiecie chyba będę rodzić...w M koszulce białej , zwykłej chińskiej albo kupie tanią, dużą, można ja potem nawet wyrzucić.Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paty no anted to podsunęła, ja myślę, że to świetny pomysł, tylko zastanawiam się czy dostanę tak WEILKĄ koszulkę :) No ale zamierzacie w takiej koszulce chodzic po korytarzu? i przebrac sie na trakcie porodwym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ ja kupiłam sobie koszulę do porodu na guziczki abym potem łatwo mogła maluszka nakarmic, przecież nie przesadzajmy nie ma tak dużo krwi i wogóle dlaczego chciałybyście ją wyrzucać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane macie jakieś propozycje dla dziewczynki.czas ucieka a moje dziecko jeszcze nie ma imienia dzis upatrzyłam sobie wózek X lander AX drogi dość ale fajnie sie prowadzi.Macie jakieś doświadczenia z takim dyliżansem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja wlasnie z pracy wrocilam to byl moj ostatni dzien przed swietami wroce do pracy dopiero 14 stycznia:) ale jestem zadowolona.. anted swieta napewno beda udane w milej atmosferze z rodzinka juz sie nie moge doczekac:D paty co do imienia dla dziewczynki to mi sie podoba Weronika myslalam nad tym imieniem gdyby miala byc dziewczynka Weronisia jakos mi wpadlo do glowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super katarina :) a do kiedy ty będziesz pracowała?? paty mi się podoba Natali, Julka, Natasza, Ola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszytskie Mamusie To już bliżej końca ...:) Niestety szkoda, że coraz niewygodniej. Ja od 1 listopada jestem na L4. Myślałam, że będzie mi brakować pracy, że będę sie nudzić. Nic bardziej mylnego. Dzidzia rozwija się dobrze i tez wygląda na wszystkich badaniach na starszą o dwa tygodnie. A ponieważ czytam Wasze wpisy regularnie zauważyłam, że wiele z Was ma tak samo. Może wynika to z tego, że sprzęt USG ma wprowadzone jakieś starsze dane a nie czarujmy sie....Co pokolenie jesteśmy wyżsi. Ja tez przewiduję, że urodze o jakieś 2 tygodnie wcześniej ale mój lekarz ustala mi cesarkę na połowę 39 tygodnia. Więc zobaczymy kto będzie miał rację - ja intuicyjnie czy lekarz z doświadczenia. A co do pensji - na szczęście tutaj mój pracodawca jest extra więc nie muszę sie o nic martwić. Zdecydowaliśmy się z mężem już ostatecznie na wózek. Ale całość zakupów bedziemy robić w styczniu (na początku). Znam już ceny (co i jak) więc będzie to szybka runda po Wrocławiu. Została mi jeszcze kwestia zadecydowania o foteliku samochodowym. Który wybrac do mojego auta. Ale to pewno już w przyszłym tygodniu. A potem kwestia poszukania i porównania cen. Ziuutek - to ty pytałas o hurtownie we Wrocławiu.To mój numer gg 1317073 - w razie czego pytaj. Pozdrawiam Was wszystkie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Anastazja-ja widzę,że mamy dość podobne sytuacje ponieważ mamy prawie te same terminy porodu(dzień różnicy),tyle samo kg.na+,zus nas wykiwał i Ty zdaje się też będziesz miała chłopca:) lula-niedenerwuj się...z teściowymi to już tak jest.Moja mama zawsze mi powtarzała,że ona będzie chciała być idealną teściową jak wyjdę za mąż...ja wyszłam za mąż a mojej mamie do ideału baaaardzo daleko i tak to już jest.Na szczęście moja teściowa mieszka daleko i w nic się niewtrąca...przynajmiej narazie.Jeśli o koszulę chodzi do porodu to jak teraz 20grudnia spotkam się z lekarzem to zapytam go jakiej długości ma być koszula do porodu(ponoć co szpital to inna długość koszuli do porodu)i poprostu kupie jakąś tanią bylejaką. katarina-gratuluję Ci tego wielkiego dnia jakiego się wkońcu doczekałas i poszłaś na wolne...nawet niewiesz jak bardzo się cieszę razem z Tobą,dziękować panu Bogu,że Twoja ciąża przebiega dobrze,ze niemasz z niczym większych problemów,ale...........co ma znaczyć przepraszam ten 14styczeń wracam do pracy??????????????? Paty-mi podobnie jak luli podoba się Natalia,Julia,Ola,Weronika i Wiktoria....Nikola też ładnie. Angelika-dobrze,że z Twoim maleństwem wszystko dobrze,zagladaj częściej i również pozdrawiam:) Ja dziś miałam zdecydowanie lepsze samopoczucie niż ostatnio.To juz tak jest,że z mężem wogóle się niekłóce...no może tak raz w miesiącu albo rzadziej,ale jak już się kłócimy to konkretnie i dlatego byłam smutna.Juz jest wszystko suuuper i znów jestem szczęśliwa:) Mój synek kopie,ale powiem Wam szczerze,że wyjatkowo boję się iść na wizytę 20grudnia....sama niewiem dlaczego:(...ostatnio byłam dawno 15 listopada i mam nadzieję,ze ten niespotykany wcześniej strach niebierze się z jakiejś intuicji.Martwię się bardzo czy wszystko jest dobrze....to juz przeciez taka zaawansowana ciąża.W poniedziałek badania a w czwartek wizyta...boję się ale doczekać się już niemogę...jakie to głupie:) Pozdrawiam Was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie !!! uciełam sobie krótka drzemkę, jutro mam znowu zjazd i test a w niedzielę 2 testy, trzeba jeszcze trochę poćwiczyć, więc ten krótki sen troche mi sie przyda. Mania odnośnie tej koszuli do porodu to ja nie mam kompletnie doswiadczenia :), tak mi doradziła koleżanka która rodziła, i musze sie dopytać , chyba odrazu poprodzie ściąga się ją , myję sie i przebiera, ponieważ koleżanka powiedziała mi że później położna przyniosła jej ta koszulkę w reklamówce, ale ona ją wyrzuciła, ponieważ była brudna od krwi, oj chyba poród to nie jest taka czysta sprawa, haha, ale juz niedługo przekonamy się same. a tak poza tym z guziczkami ja tez mam 2 koszule na potem, i chyba zaraz po powrocie ze szpitala skończy sie ich używanie, ponieważ ja nie lubię koszul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anted ja tez tak zrobię, póxniej przebiorę się.Do karmienia mam 2 koszulki rozpinane. Angelika a jaki wózek masz upatrzony,bo ja X landera XA Co do imion to moje faworytki:Julia, Natalia,Ola lub Kaja myślałam o Lenie,ale jak to zdrobnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, ziuuutek- mi tez tak rece strasznie dretwieja juz od jakis 2miesiecy. Obojetnie jak sie nie poloze to i tak po przebudzeniu ich nie czuje, tylko takie zimne jak niemoje:) malpeczka-napewno wszystko bedzie dobrze. Teraz jesttaki okres ze sie wszystkim przejmujemy. ja z kolei sie naczytalam o komplikacjach przy porodzie i tez mam strachadzsisiaj. lula- ja bymprosila ksiazeczke na maila jak bedziesz miala chwilke Sylwia- widze zemytak podobnie z jedzeniem. Wlasnie skonczylam jesc rodzynki:) anted- ja tezmialam te skurcze pare tygodni temu jak na zwolnieniu bylam. Teznospe i magnez bralam przez 3 tygodnie. Teraz mam znow zaczac przed lotem. Ja dzisiaj mam zlydzien. To znaczy stresuje sie jakos bardziej niz normalnie calym porodem. Nie boje sie trudu i bolu tylk zeby wszystko bylo ok, zeby dzidzia byla zdrowa itp. Ale to chyba wiele z nas sie martwi. Tak przynajmniej sobie to tlumacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelika, może masz rację z tymi danymi wprowadzanymi do usg, ale moja gin kupiła sobie nowy sprzęt, nie wiem jak tam z danymi ale nawet patrząc na te wszsytkie strony opisujace rozwój dziecka tydzień po tygodniu, to pisza ze 32 tc do 1800, a w 33tc do 2000, więc wynikało by z tego że i strony inetrnetowe i sprzety są zacofane i nie nadążaja za naszymi dziecmi, oj cos czuje że poprostu nasze maleństwa się pospieszą, i ja nawet bym wolała, byle do stycznia, a potem niech sie dzieje co chce :) Paty mi sie podobaja wszystkie imiona które wymieniłaś, a Lena, to może byc Lenka, Lenusia, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamba to chyba taki czas bo ja jak nigdy przedtem się nie bałam porodu, i o malutką byłam przekonana że wszystko będzie ok tak teraz przychodza mi do głowy różne myśli, nie lubię tego uczucia, nie chcę o9 tym mysleć ale samo przychodzi, mam nadzieję że to minie. A na drętwienie rak w nocy lekarz kazał mi jeść 3razy po dwie tabletki Aspargin, są to tabletki dostępne bez recepty. idę już spac bo jakoś jestem strasznie zmęczona dzisiaj, dobranoc wam życze miłych snów papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wieczorkiem! Dopiero wróciłam i wpadam na chwilkę. Nawet nie zdążyłam przeczytać wszystkiego, ale jutro nadrobię. Ta dziewczyna, o której pisałam urodziała w 37 tc, miała bardzo wysokie ciśnienie i malutka była owinięta pepowina i był węzęł, więc było niebezpieczeństwo podduszenia. Zrobili cesarke 4 grudnia, mała ważyła 2550 i zatrzymali ja w inkubatorze. Dzisiaj miała sie odbyc próba wyjęcie i obiecali, że na święta wyjdzie. Nie rozumiem tego kompletnie. Przecież wypuszczaja do domu z wczesniakami jak uzyskaja 2 kg. Malpeczka - ona rodziła w Redłowie i mówiła, że opieka i warunki super. I nie dziw się, że w ZUSie tak Ci powiedzieli, oni nie są od tego, żeby doradzać co zrobic, żeby było lepiej, tylko informują co sie należy w danej sytuacji. Ale znam na to sposób i jutro wysle Ci info na maila. Uciekam, kolorowych snów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×