Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimika

Świadkowie Jehowy

Polecane posty

Gość Grzesimaj
Do Podeptana stokrotka. Nie wiem z kim rozmawiam ale z treści wynika że albo się znamy osobiście albo z kafeterii.pl Jak chcesz od czasu do czasu coś ciekawego obejżeć lub posłuchać to chętnie zapraszam na moje konto w YouTube. Pozdrawiam serdgecznie b. G. M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzesimaj
Do Podeptana stokrotka. Nie wiem z kim rozmawiam ale z treści wynika że albo się znamy osobiście albo z kafeterii.pl Jak chcesz od czasu do czasu coś ciekawego obejżeć lub posłuchać to chętnie zapraszam na moje konto w YouTube. Pozdrawiam serdecznie b. G. M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie deptac stokrotek
znamy sie z forum,tez jestem z Bydgoszczy,teraz mieszkam poza Polska wiec wybacz mi brak polskich liter. potrzebowalabym wyklad z kongresu 2009 p.t. /jak przezyc koniec swiata/ masz moj e.meil,pisales juz do mnie Lidia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tvonkbaron chomik Iluminat
Świadkowie jehowy za cel obrali ostrzerzenie ludzi przed nadchodzącym dniem Bożego gniewu. Wszystko wskazóje że w dziesiejszych czasacha są dni końca, i nie ylko my to uznajemy. W życiu spotkałem sie z wieloma ludżmi, którzy zgodzili się z tym że te pełne wojen, upadku moralnego czasy są oznaką dni ostatnich. Obwieszczamiy wzniosłe rzeczy, a negatywna głównie postawa ludzi, to nidz dziwnego, bo napisane jest przeciez że ludzie zyjący w dniach ostatnich będą bardziej myślec o rozkoszach niż o Bogu, itp,itd. Pozatym prawie wszyscy którzy w imieniu Bożym mieli obwieszczać jakieś wydażenie, namawiac ludzi do zmiany postępowania itp. byi wysmiani(Noe) prześladowani(pierwsi chrześcijanie, apostołowie, kilku proroków ze starego testamentu, jak i zamordowani(Jezus, Szczepan, Jeremiasz ) Nie dziwota więc że religie która obwieszcza wielki dzień sądu , nie wdaje się w romanse z polityką w przeciwieństwie do np. nominalnego chrześcijaństwa, przekłada bardziej przykazania Boże nad ludzkie, jest wyśmiewana, i kiedy się da to prześladowana. CO ZA KRETYNI WYPOWIADALI SIĘ NA TYM FORUM! ŚMIAĆ MI SIĘ CHCIAŁO JAK CZYTAŁEM ICH TEKSTY. PS - Ludzie nazywają Świadkiem człowieka który jest już nawet 10 lat wykluczony, sam się z tym spotkałem; -) A te dziewczyny które niemoralniei wulgarnie machały tyłkami przy męskich miejscach intymnych na imprezie zostaną prędzej czy puźniej za to ochrzanione.Jest to nie do pomyślenia. Biblia nie krytykuje zabawy, jeśli jednak jest przepełniona elementami erotyzmu, pijaństwa itp.( jak większość imprez) to jest to złe , i nie dziwcie się że większość zdrowo myślących Świadków Jehowy z daleka omija takie miejsa. Jak chcecie żebym wam wytłumaczył nawet jakiś niezręczny temat w kwestiach religi Świadków jehowy, to piszcie na mój mail- t vonk53@gmail.com POZDRAWIAM BRACI NA FORUM! Gdybym wiedział gdzie jest ta sala w katowicach to bym pomógł, lecz mieszkam w gdańsku, i nie mam pojęcia gdzie jest ta sala królestwa.Mimka, jeśli natkniesz się na braci, to ci wskażą. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zvi
nie deptać stokrotek - też jestem z Bydgoszczy, studiuję Pismo Święte od 2 lat.. :-) Fajnie, że jest tu trochę braci z mojego miasta.. :-) A wracając do tematu.. ja myślę, że nie warto tu dłużej dyskutować.. po za Grzesimaj, "stokrotką" :-) i kilkoma innymi osobami, roi się tutaj od przeciwników - sama się przekonałam. :-) To przykre, że ludzie w tak negatywny sposób reagują na Dobrą Nowinę. Czasem sobie myślę.. co ja zrobię, jeśli zostanę głosicielem i przyjdzie mi stanąć twarzą w twarz z takimi osobami.. Jezus nas ostrzegał, na swoim przykładzie: "będą prześladować". I gdzie nie spojrzę, gdzie nie przeczytam - widzę spełnienie tego ostrzeżenia. :-/ Całe szczęście buduje mnie postawa Was.. dojrzałych głosicieli.. :-) I zawsze wierzę, że nawet pośród grona "kozłów" są owce, są ludzie duchowo usposobieni.. Pozdrawiam Was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TvonkBaron iluminat mason
Pozdrawiam cię serdecznie, życze postepów duchowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytałem wasze odpowiedzi no i tak sobie myślę że i KK i ŚJ mowią o dążeniu do bycia lepszym czlowiekiem.wiec nie rozumie dlaczego wieszac psy na kims za to ze jest agresywny albo falszywy.prawda jest taka ze jestesmy tylko ludzmi i choc napewno mnostwo osob stara sie nad soba panowac to to nie wychodzi.wiec prosze Was, troche mniej tych stereotypow ze swiadkowie maja byc lepsi i jak sie podknal to od razu atak ze 'AAA!sa agresywni!'... chyba nie o to tu chodzi...a owszem.jak ktos chce wieszac na kims psy to kazdy powod mu starczy.Wiec Świadkowie ,ktorzy tu bedziecie , pamietajcie zeby nie tracic czasu na kogos kto chce zabrac poprostu czas no i wnerwic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dshg
no pewnie!szkoda czasu na szyderców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dużym błędzie jest margareth jw piszac o wprowadzeniu nazwy Ś.J. Nazwa Ś.J. ,nie jest żadną nazwą biblijną .gdyż poporostu taka nazwa nigdzie w Bibli nie istnieje.w IZ.43,12 owszem jest napisane "wy jesteście moimi świadkami-mówi Pan -a Ja jestem Bogiem" ale cytat ten odnosi się do Izraela.Lud Boży Starego Testamentu nazwany został Izra-el ( tzn.walczący z Bogiem,czy tez wojownik Boga) a nie Izra-jah(wojownik Jahweh) Po drugie IZ.62: "Wtedy ujrzą narody Twoją sprawiedliwość i wszyscy królowie Twoją chwałę, i nazwą Cię nowym imieniem .które usta Pana ustalą" DZ.11:26" A gdy go znalazł ,przyprowadził go do Antiochii.I tak się ich sprawy ułożyly .że przez cały rok przebywali razem w zborze i nauczali wielu ludzi ;w Antiochii też nazwano po raz pierwszy uczniów CHRZEŚCIJANAMI"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafałcio
Grazia76 tak samo można powiedzieć, że nie istnieje w Biblii nazwa 'protestant', 'katolik', 'baptysta' itd. Ale to nie zmienia faktu, że Świadkowie Jehowy są chrześcijanami, a właściwie to kontynuują pierwotny chrystianizm, które założycielem był Pan Jezus. Wprawdzie można ich nazwać chrześcijanami, ale zgodzisz się, że słowo chrześcijanin w obecnych czasach ma zbyt negatywny wydźwięk, a to za sprawą teraźniejszych przywódców chrześcijaństwa, którzy swoim postępowaniem, które de facto odzwierciedla też ogół społeczeństwa tzw. wierzącego przynoszą ujmę nie tylko Jezusowi, ale też samemu Bogu. Przecież Jezus powiedział po czym można poznać Jego prawdziwych uczniów. Np. w Jana 13:34,35 czytamy słowa samego Jezusa: "Daję wam nowe przykazanie, żebyście się wzajemnie miłowali; tak jak ja was umiłowałem, żebyście wy też miłowali się wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość”. Warto podkreślić po czym inni mieli poznać prawdziwych naśladowców Jezusa i czy słowa te pasują do tego co robi ogół chrześcijaństwa. Odpowiedź sobie sama. Wracając do tego co napisałaś, że Świadkowie Jehowy nie powinni tak się nazywać. Wobec tego kto powinien nosić nazwę Świadkowie Jehowy. Czy jest na ziemi jakaś inna grupa chrześcijan, która wiernie świadczy o Bogu Jehowie? Czy starają się pokazywać to swoim życiem? Proszę wskaż mi taką grupę. Bóg Jehowa miał na ziemi świadków w ciągu całych tysiącleci poprzedzających narodziny Jezusa. Zobacz do rozdziału 11 Listu do Hebrajczyków, gdzie Paweł wymienia cały szereg tych mężów wiary, którzy chodź nie byli doskonali to swoim życiem świadczyli o Bogu, mówili o Jego imieniu czy też zachęcali innych by Go pokochali, często byli z tego powodu wyszydzani czy nawet bici i uśmiercani. A w wersecie 1 rozdziału 12 czytamy potem: „Skoro więc otacza nas tak wielki obłok świadków, my też odłóżmy wszelki ciężar i grzech, który nas łatwo omotuje, i biegnijmy wytrwale w wyznaczonym nam wyścigu”. Oni zostali nazwani świadkami ponieważ świadczyli o Bogu całym swoim życiem. Sam Jezus oświadczył przed Poncjuszem Piłatem: „Ja się po to narodziłem i po to na świat przyszedłem, żeby dać świadectwo prawdzie”. Został nawet nazwany „świadkiem wiernym i prawdziwym” - zobacz do Jana 18:37 oraz Objawienia 3:14. Poza tym Jezus oznajmił swym uczniom: „Otrzymacie moc, gdy zstąpi na was duch święty, i będziecie moimi świadkami zarówno w Jerozolimie, jak i w całej Judei i Samarii, i aż do najodleglejszego miejsca na ziemi” (Dzieje 1:8). Dlatego też ponad 7 000 000 osób, które obecnie w przeszło 230 krajach głoszą dobrą nowinę o mesjańskim Królestwie Jehowy, żywi przekonanie, że słusznie przysługuje im miano Świadków Jehowy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsm
Możesz mi przybliżyć jak wygląda Wasz chrzest, dokładnie to chodzi o formułki jakie wymawiacie . Z tego co obiło mi sie o uszy przysięgacie wierność Towarzystwu Strażnica a nie Jezusowi. Skoro Biblia jest dla was drogowskazem to dlaczego nie chrzcicie się tak jak Jezus kazał!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikoddem
Ja ich gonie z daleka, dla mnie to zaklamanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie świadkowie
jehowy mają dziwne poglądy :o Próbują na siłę przekonać do siebie ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja do świadków jehowych
nie mam dużego szacunku! Zlatują się, jak osy, gdy umrze ktoś bliski. Próbują przeciągnąć do siebie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafałcio
do 'asdsm'... W zasadzie to pytanie powinieneś zadać przedstawicielom Kościoła Kat. , którzy zupełnie odeszli od wzoru jaki zostawił Jezus, gdyż chrzczą niczego nie świadome niemowlęta. W zasadzie to nawet nie chrzczą tylko tak to nazywają. Czemu tak stwierdzam.. Otóż chodzi o znaczenie słowa 'chrzcić'. Jest ono tłumaczeniem greckiego 'baptízein', które według popularnego słownika "A Greek-English Lexicon" pod redakcją Liddella i Scotta znaczy „zanurzyć, pogrążyć”. Trafnie ilustruje to fragment listu do Rzymian 6:3, 4 gdzie w brzmieniu Biblii poznańskiej możemy czytać: „Czyż nie wiecie, że wszystkich nas, których przez chrzest zanurzono w Chrystusie Jezusie, w Jego śmierci zanurzono? Pogrzebano nas z Nim razem dzięki zanurzeniu w śmierci”. Całkiem podobnie brzmi ten werset w katolickim wydaniu Biblii Tysiąclecia. Nigdzie w Biblii czy też poza nią nie ma wzmianki jakoby pierwsi chrześcijanie czcili niemowlęta. Wręcz przeciwnie.. w Biblii Tysiąclecia w Dziejach Apostolskich 8:12 czytamy że "zarówno mężczyźni, jak i kobiety przyjmowali chrzest". A więc podobnie jak Jezus czyniły to osoby dorosłe. Zresztą nieco wcześniej podczas dnia Piećdziesiątnicy 33 r. n.e. również osoby świadome przyjęły chrzest jak czytamy w BT w Dziejach 2:41. Jezus zostawił tylko wzór jak Jego naśladowcy powinni usymbolizować swoje oddanie się Bogu. Jego chrzest nie symbolizował skruchy z powodu grzechów, ponieważ był bez grzechu lecz stawienie się do dyspozycji Ojca w celu spełnienia Jego woli. Co do formułek jakie wymawiamy. My niczego nie przysięgamy. My służymy Bogu Jehowie, a nie Towarzystwu Strażnica. Kandydaci do chrztu po wygłoszeniu wykładu okolicznościowego odpowiadają publicznie tylko na dwa pytania: 1) Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swe grzechy i czy oddałeś się Jehowie, by spełniać Jego wolę? i 2) Czy rozumiesz, że przez oddanie się Bogu i chrzest utożsamiasz się ze świadkami Jehowy i przyłączasz się do organizacji Bożej kierowanej Jego duchem? Udzielając twierdzących odpowiedzi na te pytania, kandydaci do chrztu składają "publiczne wyznanie", że wierzą w okup i bez zastrzeżeń oddali się Jehowie. Powinni zatem wcześniej z modlitwą przemyśleć powyższe pytania, by odpowiedzieć na nie zgodnie z własnym przekonaniem. To drugie pytanie przypomina też kandydatom do chrztu, że są zobowiązani współpracować z organizacją kierowaną duchem Jehowy. Nie służymy Bogu w pojedynkę, potrzebujemy bowiem pomocy, wsparcia i zachęt „całej społeczności braci” (1 Piotra 2:17; 1 Koryntian 12:12, 13). Organizacja Boża wydatnie przyczynia się do naszego duchowego rozwoju. Udostępnia mnóstwo publikacji biblijnych, które pozwalają nam nabywać wiedzy, radzić sobie z problemami oraz pielęgnować bliską więź z Bogiem. Tak było też w przeszłości. Pamiętaj, że naród izraelski też składał się z ludzi, którzy ze sobą współpracowali. Jeżeli tak czynili to cieszyli się błogosławieństwem samego Jehowy Boga. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsm
Widzę że zadałam za trudne pytanie. Możesz odpowiedzieć wprost? Jaką formułkę wypowiada świadek? I nie pisz mi o KK, bo dyskusja dotyczy Ciebie a nie KK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsm
Czyli jak wynika z wpisu, przysięgę składasz organizacji. Gdzie w Piśmie o tym mowa? Jezus powiedział jak chrzest powinien wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsm
Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, Mat 28,19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsm
Wy Trójcę nie wierzycie, więc zastanawia mnie jak można się chrzcić zapominając o Słowach Bożych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsm
I jeszcze jedno. Piszesz o KK nie wiem czy wiesz wyznania ewangelikalne (np. zielonoświątkowcy) uważają wasz chrzest za nie ważny, ponieważ jest niezgodny z naukami Jezusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafałcio
asdsm z całym szacunkiem, ale nie wiem do czego zmierzasz, jeżeli uważasz, że to co napisałem jest błędne to wskaż to miejsce. Nie będę się odnosił do strony, którą podałaś, gdyż ten człowiek z założenia chyba za punkt honoru postawił sobie walczyć ze ŚJ szkalując nas w najróżniejszy sposób. My jesteśmy daleko od takiego rodzaju postępowania i uważamy, że nie ma sensu nawet zaczynać polemikę z tym Panem. Mógłbym rzucić rękawice i podjąć temat np: jak KK na przestrzeni wieków nawracał innowierców, i czy taki chrzest miał znaczenie, ale pytam się po co? Oczywiście służymy czasem i pomocą, ale dla tych, którzy szczerze chcą poznać wymagania Boże. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsm
Chcesz rzucać rękawice i prowadzić dysputy na temat KK? Proszę bardzo, pytanie do czego zmierzasz. Ja zadałam proste pytanie, jak wygląda chrzest u Świadków. Na argument że jest niebiblijny, Ty piszesz mi o KK. Co to za rozmowa, skoro nie mając argumentu czepiasz się KK, o którym w ogóle tu nawet nie rozmawiamy Skoro uważasz że KK błądzi, to pytam dlaczego wygląda Wasz chrzest tak jak wygląda? Nie wzorujecie się na KK, na Piśmie też nie. Pytanie więc na kim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsm
Napisałeś: Kandydaci do chrztu po wygłoszeniu wykładu okolicznościowego odpowiadają publicznie tylko na dwa pytania: 1) Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swe grzechy i czy oddałeś się Jehowie, by spełniać Jego wolę? i 2) Czy rozumiesz, że przez oddanie się Bogu i chrzest utożsamiasz się ze świadkami Jehowy i przyłączasz się do organizacji Bożej kierowanej Jego duchem? Przez chrzest należy utożsamiać się z organizacją? Myślałam że z Bogiem, z Jezusem a nie z organizacją. To wygląda na zgodne z Pismem? a co ze słowami:Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, Mat 28,19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsm
2) Czy rozumiesz, że przez oddanie się Bogu i chrzest utożsamiasz się ze świadkami Jehowy i przyłączasz się do organizacji Bożej kierowanej Jego duchem? Zapytam raz jeszcze: gdzie w Piśmie są zawarte te słowa, bo szukam i jakoś nie mogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafałcio.Zgadzam się co do tego że kiedyś byli świadkowie- naoczni świadkowie ale nie znaczy to, że tak sami o sobie mówili a już napewno nie szastali imieniem BOŻYM I pocóż by w DZ. 11:26 było napisane że dostaniemy nazwę chrześcijanie? A co do wzajemnego miłowania zaręczam Ci W ŻADNEJ RELIGII-ŻADNEJ nie brak zazdrości kłótni itp.więc jak bym miała ci wskazac religię która kieruje się naukami Bożymi NIE MA TAKIEJ.Oczywiście spodziewam się odpowiedzi typu "nikt nie jest doskonały" a więc kazdy tak może powiedzieć.No a co do tytułu Ś.J bardziej podobała mi sie "Badacze pisma Świętego"Ale nie chodzi mi tu o przekomarzanie siętylko moim zdaniem żadna religia nie jest doskonała więc nie zasługuje na miano "religii prawdziwej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafałcio
Napisałem, że mógłbym rzucić rękawice i podjąć temat, ale tego nie zrobię. Wyjaśniłem też dlaczego. PS. Napisałaś 'dlaczego nie chrzcicie się tak jak Jezus kazał!!!' Z tego co czytam w Biblii przy chrzcie Jezusa Jan Chrzciciel nie wypowiedział żadnej formułki. Później Jezus w słowach z Mat. 28:19,20 też nic takiego nie powiedział, by przy chrzcie wypowiadać akurat te słowa, które sam wypowiedział. Nigdzie w sprawozdaniach ewangelicznych czy też, gdy chrzczono Żydów, a później pogan jak czytamy w Dziejach Ap., nie pisze by mówiono te słowa, które Jezus wypowiedział. Ale to nie oznacza. że nic nie mówili tuż przed chrztem. Może wypowiadali jakieś słowa, które ówczesne Ciało Kierownicze ustaliło, ale nie mamy takiej pewności. Jedno jest pewne. Skoro Biblia tego nie podaje oznacza to, że to nie jest takie istotne. Bardziej istotne jest co innego. Czy dana osoba rzeczywiście nadaje się do chrztu (!), bo wymuszony chrzest kogoś, komu brakuje wiary opartej na dokładnej wiedzy ze Słowa Bożego, jest bezwartościowy i sprzeczny z poleceniem, które Jezus dał swym prawdziwym naśladowcom ( a właśnie takich w średniowieczu szukał KK, jak pisałem wcześniej ) Stąd Jezus zachęcił, by chrzcić w imię Ojca i Syna i ducha świętego. Wcześniej powiedział: 'Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów'. Naśladowcy Jezusa mieli czynić uczniów, a następnie ich 'chrzcić w imię Ojca i Syna i ducha świętego'. Nie chodziło o to, by to powtarzać jako jakąś formułkę. A zatem co oznacza w imię Ojca? Osoba, która zdecydowała się ochrzcić powinna uznawać pozycję i władzę naszego niebiańskiego Ojca. O Jehowie Bogu powiedziano, iż jest naszym Stwórcą, „Najwyższym nad całą ziemią” i Panem Wszechświata jak czytamy chociażby w Psalmie 83:18; Izajasza 40:28; Dziejach Ap. 4:24. Tego uczył też Jezus. Apostołowie znali imię Boże i się nim posługiwali. Jezus sam powiedział w Jana 17:6 że ujawnił im imię Boże. Natomiast ap.Paweł przytoczył fragment z Joela 3:5, a zapisał w Rzymian 10:13, że 'każdy kto wezwie imienia Jehowy będzie wybawiony'. Tak przy okazji.. ciekawe słowa są dalej w 10:14-21. Natomiast chrzest 'w imię Syna' oznacza respektowanie pozycji i władzy Jezusa jako jednorodzonego Syna Bożego. Osoby nadające się do chrztu uznają fakt, że Bóg za pośrednictwem Jezusa dostarczył „okup w zamian za wielu” jak czytamy w Mateusza 20:28. Muszą też uznawać „wyższe stanowisko”, na które Bóg wyniósł swego Syna jak czytamy w Filipian 2:9. A co oznacza chrzest ‛w imię ducha świętego’? To, iż kandydat uznaje, że duch święty jest czynną siłą, której Jehowa w rozmaity sposób używa zgodnie ze swym zamierzeniem. Ponadto taka osoba uznaje, że duch święty pomaga jej pojąć „głębokie sprawy Boże”, uczestniczyć w dziele głoszenia o Królestwie oraz przejawiać jego owoce: „miłość, radość, pokój, wielkoduszną cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiarę, łagodność, panowanie nad sobą” jak czytamy w 1 Koryntian 2:10 oraz Galatów 5:22, 23. Jak widzisz owszem utożsamiamy się z widzialną organizacją tu na ziemi, ale ma to duży związek z tym, że oddaliśmy się Jehowie na spełnianie Jego woli tu na ziemi. Zresztą jesteśmy Świadkami Jehowy, a to już oznacza, że również z Bogiem się utożsamiamy. Nie widzę w tym nic zdrożnego. Na koniec dodam... asdsm nie wiem o co ci chodzi, czy szukasz Prawdy, czy ktoś cię nasłał, czy jesteś byłym ŚJ. Chcesz zrozumieć Biblię to musisz poddać się jakiejś wykładni. Biblii nie można dowolnie interpretować. Bóg posługuje się na ziemi ludźmi, tylko teraz zachodzi pytanie. Jak ich poznać? Pisałem o tym wcześniej. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań. Asdsm - jeżeli chciałabyś porozmawiać na jakiś temat ze Świadkami Jehowy to zrób to np. jak do Ciebie zapukają głosząc od drzwi do drzwi albo napisz bezpośrednio pod adres jaki masz na każdej naszej publikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsm
1) Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swe grzechy i czy oddałeś się Jehowie, by spełniać Jego wolę? i 2) Czy rozumiesz, że przez oddanie się Bogu i chrzest utożsamiasz się ze świadkami Jehowy i przyłączasz się do organizacji Bożej kierowanej Jego duchem? Twoje tłumaczenie nic nie daje. Wasz chrzest nie jest chrztem biblijnym. Nigdzie w Piśmie nie jest mowa o organizacjach i świadkach jehowy. Dla mnie to lanie wody i demagogia. Albo postępuje się zgodnie z Bożymi nakazami, albo się jest marną imitacją chrześcijanina. Nikt mnie nie przysłał, rozmowy z Świadkami nic mi nie dawały bo żadnego argumentu nie chcą przyjąć a przyparci do muru odpowiadali mi że mam źle przetłumaczoną Biblię. Co to w ogóle za argument :D A propo: napisałeś: Rzymian 10:13, że 'każdy kto wezwie imienia Jehowy będzie wybawiony'. Bibli Tysiąclecia podaje; Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony*. http://www.biblia.poznan.pl/PS/Biblia.htm tak, Biblii nie mozna dowolnie interpretować, tak jak nie mozna zmieniać jej pierwotnego zapisu (organizacja umieściła w przeszło 237 miejscach Nowego Testamentu tetragram JHWH, który nie występuje w żadnym znanym oryginalnym rękopisie) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsm
Mam jeszcze jedno pytanie (mam nadzieję że odpowiesz o ile się nie obraziłeś) Jak wygląda zapis w waszej Biblii: "Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju (Łk 23,43)" Czy u was jest identyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cziapas
hehe tak przyglądam się waszej dyskusji.rafal daj sobie spokoj z tym asdsm czy jakos tak. przecie jak do niego nie trafiają logiczne argumenty to jest to zaslepiony czlek i tyle.pisze o tym że nie wolno zmieniać pierwotnego zapisu a KK usunął z Biblii Tysiaclecia imie Boze Jahwe, ktore w oryginalnych tekstach wystepuje ponad 6 tysiecy razy, a zastapil je slowami Pan lub Pan Bóg. Kto mu dał takie prawo? hehe. a jesli chodzi o imie Boze w Nowym Testamencie. Nie tylko Przeklad Nowego Świata zamieszcza je ale tez inne przeklady. Oto niektóre tłumaczenia angielskie, francuskie, hiszpańskie, niemieckie i polskie z imieniem Bożym w Nowym Testamencie: Nowy Testament w przekładzie Szymona Budnego (1574) Die heilige Schrift des neuen Testaments, Dominik von Brentano (1791) A Literal Translation of the New Testament... From the Text of the Vatican Manuscript, Herman Heinfetter (1863) The Emphatic Diaglott, Benjamin Wilson (1864) „Bonner Bibel”, Petrus Dausch (1932) The New Testament Letters, J.W.C. Wand, biskup Londynu (1946) Bible de Chouraqui (1985) Les Evangiles, Claude Tresmontant (1991) Santa Biblia. Traducida del arameo al español, Centro cultural Nueva Creación de Sonora (1994) Biblia Peshitta en Español, Instituto Cultural Álefy Tau (2006) W przedmowie do popularnego przekładu New Living Translation (2004) pod nagłówkiem „Tłumaczenie imion Bożych” zauważono: „Zazwyczaj tetragram (JHWH) konsekwentnie tłumaczymy na ‚PAN’, używając wielkich liter, co jest częstą praktyką w wersjach anglojęzycznych. W odróżnieniu od tego imię ′adonai oddajemy jako ‚Pan’”. W nawiązaniu do Nowego Testamentu wyjaśniono dalej: „Greckie słowo kurios konsekwentnie tłumaczymy na ‚Pan’. (...) Wyjątkowo piszemy ‚PAN’ w bezpośrednich cytatach ze Starego Testamentu — w miejscach, gdzie słowo to zapisano tam wielkimi literami”. A zatem tłumacze owego przekładu przyznali, że w Nowym Testamencie w cytatach należy zaznaczyć miejsca, gdzie występował tetragram (JHWH). Natomiast w dziele The Anchor Bible Dictionary pod nagłówkiem „Tetragram w Nowym Testamencie” napisano: „Istnieją pewne dowody, że w pierwotnym tekście N T tetragram, imię Boże, Jahwe, występował w niektórych lub we wszystkich cytatach ze S T”. Ponadto biblista George Howard wyraził następujący pogląd: „Ponieważ w dalszym ciągu wypisywano tetragram w kopiach Biblii greckiej , będących Pismami pierwszego kościoła, więc należałoby przyjąć, że pisarze N T zachowywali tetragram w tekście biblijnym, gdy cytowali z Pisma” Paweł cytował Joela a Joel o kim mówił o Jezusie? hehe jak coś się cytuje to zamieszcza tak jak jest w oryginale czy nie.? rafal Jezusa i apostolow tez nie sluchali choc przedstawiali argumenty biblijne to mowili np 'posluchamy cie innym razem' albo zwali ich sekta nazirejczykow. to są ludzie ktorzy nie chca poznac prawdy. uwazaja Świadków za marną imitację chrześcijaństwa hehe żal. inkwizycja i palenie na stosach za czytanie Biblii to bylo prawdziwe chrzescijanstwo, mordy na wojnach swiatowych gdzie Pius XII nie reagowal, milczal podczas holocaustu - to bylo chrzescijanstwo W roku 1994 w Ruandzie wymordowano ponad pol miliona Tutsi, tylko dlatego, ze nalezeli do „złego” plemienia,jedni i drudzy chrzescijanie. Aha to nie jest imitacja chrześcijańtwa. Protestanccy i katoliccy zabójcy — „zdziczały element po obu stronach” politycznej i wyznaniowej barykady — wzmogli walkę o dominację w Irlandii, przemoc i morderstwa o podlozu religijnym zaczęły być na porządku dziennym. Od tamtej pory, jak podaje gazeta The Irish Times, „w ciągu 30 lat bezprawia zabito ponad 3600 osób, a tysiące okaleczono”. Aha to nie jest imitacja chrześcijaństwa Wiek XX zaczął się wojną Brytyjczyków z Burami w Afryce Południowej. Po obu stronach frontu duchowni podsycali zapał do walki swymi „nawoływaniami z ambon”. Historyk R. Kruger napisał: „Liczebność modlitw kierowanych do nieba w czasie wojny po obu walczących stronach można zestawić chyba tylko z różnorodnością przekonań religijnych tych ludzi”. Biali „chrześcijanie” mordowali jeden drugiego, prosząc przy tym Boga o pomoc! Aha to nie jest imitacja chrześcijaństwa Na ogromną skalę powtórzyło się to w roku 1914, gdy wojska niemieckie z wytłoczonymi na pasach słowami: „Gott mit uns” (Bóg z nami) wkroczyły do Belgii. Po obu stronach kościół żarliwie modlił się o zwycięstwo, a nieprzyjacielowi nie szczędził zajadłych wyzwisk. Aha to nie jest imitacja chrześcijaństwa Duchowieństwo mieszało się do polityki i wspierało takich faszystowskich dyktatorów, jak Mussolini i Franco. A w roku 1933 kościół rzymskokatolicki zawarł konkordat także z nazistowskimi Niemcami. Kardynał Faulhaber napisał do Hitlera: „Ten uścisk dłoni z Papiestwem (...) jest osiągnięciem niepomiernie błogosławionym (...). Niech Bóg strzeże Kanclerza Rzeszy ”.Franz von Papen przyczynił się walnie do zawarcia konkordatu między rządem hitlerowskim a Watykanem. Konkordat ten podpisano 20 lipca 1933 roku. W specjalnym komunikacie podano: „Kardynał i sekretarz stanu Pacelli (późniejszy papież Pius XII) udekorował dziś wicekanclerza von Papena Wielkim Krzyżem Orderu Piusa (...). W darze od rządu Rzeszy wicekanclerz von Papen ofiarował kardynałowi sekretarzowi stanu Madonnę z białej porcelany miśnieńskiej. (...) Na wszystkich podarkach widniała dedykacja: ‛Na pamiątkę konkordatu z Rzeszą, 1933’”. Czy to są chrześcijanie? Do najostrzejszego starcia między religią a nauką doszło po opublikowaniu w roku 1859 dzieła Karola Darwina pt. O powstawaniu gatunków, w którym autor przedstawił swą teorię ewolucji. Początkowo była ona surowo potępiana przez przywódców religijnych, zwłaszcza w Anglii i USA, wkrótce jednak sprzeciw ucichł. Jak podaje The Encyclopedia of Religion, jeszcze przed śmiercią Darwina „większość rozważnych duchownych zabierających głos w tej sprawie doszła w końcu do wniosku, że ewolucja w pełni daje się pogodzić z oświeconym pojmowaniem Pisma Świętego”. Czy to są chrześcijanie? Wstyd.!!! Jezus przecież powiedział czytamy w Marka 10:6 "Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę" A świadków Jehowy, ktorzy gineli w obozach koncentracyjnych za to że nie zabijali innych, którzy nie idą wzorem pierwszych chrześcijan do wojska by sie uczyc zabijac, że stosują się do nakazu Jezusa by miłować się nawzajem nazywasz marną imitacją chrześcijaństwa? wstydź sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×