Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimika

Świadkowie Jehowy

Polecane posty

Gość cziapas
Był taki pan co zwal sie Hitler Świadkowie Jehowy w Niemczech nie godzili się nazywać Adolfa Hitlera swym Führerem (Wodzem), ten poprzysiągł, że zetrze ich z powierzchni ziemi Stworzona przez niego machina zagłady wydawała się zdolna spełnić tę groźbę. Naziści aresztowali tysiące Świadków i osadzili ich w obozach koncentracyjnych. Niektórych pozbawili życia. Ale nie zdołali ich powstrzymać od oddawania czci wyłącznie Bogu i nie zniszczyli ich jako społeczności. Chrześcijanie ci wykonywali dzieło, które ‛pochodziło od Boga, a nie od ludzi’, nie można więc było go zahamować. Sześćdziesiąt lat później dawni więźniowie hitlerowskich obozów koncentracyjnych dalej wiernie służą Jehowie ‛całym swym sercem i duszą, i umysłem’, podczas gdy Hitler i jego narodowosocjalistyczna partia zapełniają tylko niechlubne karty historii asdsm obawiam sie że tobie tez to sie nie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa rozmowa. Kto u was dokonuje przekładu Biblii bo nie ma żadnych informacjii na ten temat. Jacy autorzy dokonują przekładu? zastanawia mnie dlaczego nie ma informacji. Może ktoś mi odpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W wikipedi są podane informacje: Zarzuty wśród wielu biblistów wzbudza przekład Biblii Świadków Jehowy, zwany Biblią w Przekładzie Nowego Świata. Uważają oni, że przekładu tego dokonano w sposób mający dokładnie potwierdzać nauki Świadków Jehowy. Z takim przekładem Biblii nie zgadzają się dr Julius R. Mantey, prof. Bruce M. Metzger, dr Eugene A. Nida, dr William Barclay, dr Paul L. Kaufman, dr Harry A. Sturz, dr Robert Countess, H. H. Rowley. Przekład na język polski dokonano z języka angielskiego z uwzględnieniem języków oryginalnych. Zarzuca się także zamianę tradycyjnego określenia krzyż na pal męki bez uzasadnienia biblijnego i że umieszczono w przeszło 237 miejscach Nowego Testamentu tetragram JHWH, który nie występuje w żadnym znanym oryginalnym rękopisie. Świadkowie Jehowy uzasadniają swoją decyzję w tej sprawie m.in. tym, że w NT występuje skrócona forma imienia Bożego Jah w zwrocie Hallelujah, a niektóre miejsca, gdzie użyto imienia Bożego, są cytatami ze Starego Testamentu, mimo że w żadnych znanych manuskryptach NT tetragramu one nie zawierają, jak i wiele z tych cytatów w ST nie zawiera tetragramu. Krytycy zwracają również uwagę na to, że Świadkowie Jehowy podkreślają trzymanie się nakazów biblijnych, lecz według nich lekceważą m.in. zakaz dokonywania w Biblii zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Hitlera to cóż ...oba wyznania nie były kryształowe (chodzi o dokument Declaration of Facts z 1933) co nie zmienia faktu że ludzie różnych wyznań byli mordowani i gazowani. Nie chcę się kłócić ale stanowiska Strażnicy też nie było w porządku jeśli chodzi o Hitlera. (jak i Watykan). Więc argument że tylko katolicy popierali Adolfa też nie jest w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są pewne ciemne w historii z którymi trzeba się zmierzyć, a nie udawać że ich nie było. To dotyczy wszystkich, bez względu na wyznanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do adsm Jak zauważyłeś jest wielu przeciwników chrztu małych dzieci ponieważ są nieświadome i nie mogą same decydować ale co w takim razie z osobami niepełnosprawnymi umysłowo?A tak poza tym to jeżeli Jezus odpuszczał grzechy przez wzgląd na wiarę innych ludzi Mt.9:2 dlaczego dzieci nie mogą byc oczyszone przez wzgląd na wiarę rodziców?A Żydzi?obrzezali małe niemowlaki,oznaczało to włączenie do wspólnoty religijnej. póżniej Ś.Paweł przeciwstawiał się obrzezaniu Kor.7:19 .Myślę że nasz kochany ojciec jest pełen miłości i bramę zbawienia otworzy dla wszystkich prawych ludzi w tym też dla dzieci ale przecież żeby osiągnąc zbawienie potrzebna jest WIARA I CHRZEST Mk.16:16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieśkaaa
Zastanawiające. Wystarczy Was jakoś niepochlebnie nazwać, porównać np. do sekty to podnosi się wrzask i ogólne larmo. Jakoś wam nie przeszkadza nazywać Kościół Katolicki "nierządnicą Babilonu" a katolików niewolnikami owej nierządnicy. Wam to przystoi, innym nie uchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tego nikt nie wie
Św. Molestyn - OBROŃCA, PRZYJACIEL I PATRON KSIĘŻY PEDOFILÓW Jednym z głównych zarzutów, który obciąża pontyfikat Karola Wojtyły, to zatajanie pedofilstwa duchownych. JP2 oraz długoletni szef Kongregacji Nauki i Wiary, kard. Ratzinger wymagali bezwzględnego respektowania postanowień dwóch dokumentów. Pierwszy z nich, to tajna instrukcja autorstwa kard. Alfreda Ottavianiego "Instructio De Modo Procedendi In Causis Sollicitationis", podpisana w 1962 roku przez papieża Jana XXIII, zakazująca ujawniania przypadków pedofilii pod groźbą klątwy dla ujawniających i nakazującą skłanianie ofiar do milczenia też pod groźbą klątwy(źródłem przecieku poza Kościół katolicki jest katolicki ksiądz Thomas Doyle, który treść opracowania wraz z wytycznymi ujawnił w 2003 roku). JP2 bezwzględnie wymagał od swoich podwładnych respektowania tego aktu. Okres pontyfikatu JP2, to seria zatajania pedofilstwa duchownych. Ten problem był jedną z głównych przyczyn tego, że społeczeństwa takich krajów jak Francja czy Irlandia wyraźnie odeszły od religii. We Francji skala zjawiska jest taka, że na pedofila mówi się zwyczajowo "proboszcz". Drugi dokument - "Crimen sollicitationis", także wydany w 1962 r. W myśl litery opracowania należy niezwłocznie otoczyć opieką księdza, oskarżonego o seksualne wykorzystywanie małoletniego i przenoszenie go z parafii do parafii. Skandal seksualny musi być opanowany i pójść w zapomnienie. Buntownicy i osoby, które do niego doprowadziły, zneutralizowani i ukarani. Skutkiem tego, zaszczuta rodzina ofiary musi opuścić miejscowość, w której mieszka, albowiem za sprawą agitacji z ambony, jest ona przedmiotem ostracyzmu ze strony wspólnoty lokalnej. Ze względu na to, że obowiązuje on wszystkich biskupów katolickich na całym świecie - postępowanie Kurii diecezjalnych w stosunku do wydarzeń seksualnego wykorzystywania dzieci przez księży jest podobne i to właśnie sprowokowało prowadzących śledztwa do przekonania, że muszą istnieć jakieś wspólne ustalenia dotyczące tego problemu. Dalsze dochodzenia przyniosły ujawnienie się osób które udostępniły pisaną po łacinie kopię tego dokumentu. Uważa się, że dochodzenie państwowej komisji w sprawie masowego wykorzystywania seksualnego małoletnich w Irlandii, doprowadziło do odkrycia kompromitującego Kościół tajnego dokumentu. W 2001 roku kardynał Ratzinger wysłał do wszystkich biskupów list, w którym upewniał ich, że sprawy pedofilii i molestowania w kościele mogę być rozpatrywane "za zamkniętymi drzwiami" i wszystkie dowody mają być tajne przez 10 lat od momentu osiągnięcia przez ofiarę pełnoletności - co powoduje przedawnienie sprawy i uniemożliwia wyciągnięcie konsekwencji finansowych wobec kościoła. Z tego powodu w 2005 roku prawnicy Benedykta XVI musieli prosić o wystawienie mu listu żelaznego przed jego wizytą w USA, gdyż w Teksasie był oskarżony o utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości. Rzeczniczka Watykanu nie chciała odnieść się do tego dokumentu. Stwierdziła tylko, że "to wewnętrzny dokument Watykanu, więc nie będziemy go komentować". Problem jest poważny. Według zamówionego i sfinansowanego przez amerykańskich biskupów raportu John Jay College na temat molestowania nieletnich w Kościele Katolickim z około 94607 księży w USA pomiędzy 1950 a 2002, o wykorzystywanie nieletnich było oskarżonych 4127, czyli mniej więcej 4,3%. Odszkodowania dla ofiar sięgnęły już 2 mld dolarów! W 2003 roku grupa adwokatów przygotowała nawet projekt uznania Kościoła katolickiego za organizację działającą jak struktury mafijne i jego delegalizację. 20 maja 2009 roku opinią publiczną wstrząsnął Raport Ryana, obrazujący skalę przestępstw seksualnych duchownych na nieletnich w Irlandii. Prace komisji sędziego Seana Ryana trwały dziesięć lat. W tym czasie przeanalizowano dokumenty i przesłuchano świadków na temat około 250 instytucji wychowawczych, prowadzonych przez kościół katolicki. W liczącym 2600 stron raporcie komisja, opierając się na poznanych materiałach, dotyczących 30 tysięcy dzieci, które przewinęły się przez szkoły i przytułki kościelne, zarzuca członkom tych instytucji nie tylko molestowanie i terror psychiczny, ale także zbiorowe gwałty, bicie i sadystyczne znęcanie się nad swymi podopiecznymi. Szczegóły zeznań wielu świadków są tak wstrząsające, że można by pomyśleć, iż dotyczą hitlerowskich zbrodni na Żydach. W ślad za tym skojarzeniem zresztą prasa irlandzka ukuła określenie "irlandzki holocaust". Parzenie wodą i ogniem, biczowanie i kopanie, wielokrotne gwałty, zmuszanie do niewolniczej pracy, wielogodzinne klęczenie to tylko niektóre z metod wychowawczych, stosowanych przez księży i siostry zakonne wobec wychowanków. Na archiwalnych filmach, wyświetlanych w telewizji, nie zarejestrowano oczywiście tego procederu, ale widać na nich kilkuletnie dzieci, tak przestraszone i zdyscyplinowane, że nie sposób nie zadać sobie pytania o przyczyny takiego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wiem lepiej
"Sekta satanistów działa w sercu Watykanu, papież wie" ( przedruk z wp ) Włoski ksiądz egzorcysta Gabriele Amorth twierdzi, że w Watykanie działa sekta satanistów. Jej członkami mają być księża, prałaci, a nawet kardynałowie. Ks. Amorth twierdzi, że papież został poinformowany o zagrożeniu. Rewelacjami tymi ksiądz Amorth podzielił się z Marco Tosatti - autorem książki "Ojciec Amorth. Wspomnienia Egzorcysty. Życie w walce z szatanem" - a za pośrednictwem książki z tysiącami czytelników. W rozmowie z Marco Tosattim ks. Amorth twierdził, że źródłem jego wiedzy o sekcie satanistów są naoczni świadkowie. Informacje te miały potwierdzić również demony podczas przeprowadzanych przez ks. Amortha egzorcyzmów. Opowieści te skłoniły Tosattiego do zadania pytania, czy papież jest świadom zagrożenia jakie powoduje istnienie satanistycznej sekty w Watykanie. Odpowiedź ojca Amortha brzmiała twierdząco. Papież - jego zdaniem - został poinformowany i "robi co może". Ksiądz Amorth powiedział, że papież pochodzi z Niemiec, kraju, gdzie istnieje zdecydowana awersja do takich rzeczy i gdzie praktycznie nie ma żadnych egzorcystów, ale mimo to papież wierzy w demony i opętania. Rewelacje księdza Amortha próbował na początku marca ostudzić hiszpański ksiądz Jose Antonio Fortea Curucull specjalista od demonologii i doktorant teologii w Rzymie. Napisał on na swoim blogu, że wśród wysokich dostojników watykańskich są naprawdę różni ludzie - jedni mniej, inni bardziej uduchowieni. Jednak utrzymywanie, że niektórzy kardynałowie są członkami satanistycznej sekty jest - jego zdaniem - nieakceptowalne. Zwłaszcza, jeżeli jako źródło rewelacji o szatańskiej infiltracji Kościoła powoływany jest diabeł. Ks. Gabriele Amorth to oficjalny egzorcysta Państwa Kościelnego i diecezji rzymskiej, oraz przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Ostatnio dużo się o nim mówiło, gdy skrytykował publicznie powieści o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling wskazując, że kryją w sobie postać króla ciemności oraz że nie istnieje pojęcie "białej magii", ponieważ magia zawsze jest zwrotem w stronę Szatana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość !!!!
SATANIŚCI PEDERAŚCI I PEDOFILE. Tak wygląda dzisiaj kościół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rastaman697
ja powiem wam ze Sj to prawdziwa sekta. Trzeba się teraz zastanowić czy KOściół założony prze Chrystusa a prowadzony przez św.Piotra i jego następców jest fałszywy. To chyba Św.Piotr wiedział lepiej na jakich zaasadach ma opierać się wiara a nie jakieś ciało kierownicze czy typek co nagle przewrócił się i i zachciało mu się rewolucji przez wiarę. Trzeba pamiętać że Pismo Święte jest pisane w czasach antyczbych. I nie można interpretować tego dosłownie. A przecież Są doktryny i tradycja które nie zostały spisane w BIblii . A co do wyznawców to są oni w miarę milii dop tylko jak wiadomo nie ma nic bez ich interesu. Ich religia jest fałszywa ponieważ uczy tylko nie nawiści do innych wiar. Nie uczą się na spotkaniach tolerancji wiedzą tylko że oni są prawdziwi reszta jest blee i trzeba ich poniżać. A przecież oni nawet tak jakby zaprzeczają boskości Boga. Twierdzą że grupa 144 tys ludzi będzie współkrólowała z Bogiem. Ale skoro Bóg jest nie skończenie doskonay to czy Bóg jest im potrzebny skoro będzie grupa murzynów która będzie współ królowała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO KATOLI _ KÓW
100 tys. PLN nagrody za udowodnienie wg biblii, że : 1. Instnieje dusza nieśmiertelna, istnieje czyściec, który niby oczyszczaa duszę przed dostaniem się do nieba. 3. Kto udowodni, że apostołowie adorowali Marię matkę Jezusa. Mogę zdeponować pieniądze u notariusza. Zapraszam katolików do dyskusji..... no.... odwagi.... a może dusza nieśmiertelna to wymysł kleru w celu wyłudzania kasy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO KATOLI _ KÓW
rastaman697 100 tys PLN nagrody za udowodnienie na podstawie biblii Twojego twierdzenia. Podobno kościół katolicki oparty jest na biblii? Więc albo nie pisz czegoś o czym zielonego pojęcia nie masz abo podejmij wezwanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rastaman697
działasz jak szatan na pustyni. On was kusi że niby da pieniądze. Ja powiem wam tyle że honor za pieniądze mi nie pozwala aby mówić mu o wierze wejdźcie na tą stronę i przeanalizujcie kupcie sobie PISMO ŚWIĘTE W NORMALNIEJ KSIĘGARNI. NIE W PRZEKŁADZE NOWEGO ŚWIATA STRONA: www.katolikos.republika.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BBC podaje ze w aktach znajduje się ponad 23,720 nazwisk pedofili ukrywanych przez członków tej chorej organizacji 5000 ofiar pedofili http://forum.gazeta.pl/forum/w,721,85127179,85127179,Swiadkowie_Jehowy_wylegarnia_pedofilii_ciag_dalszy.html Wydaje się, że w tym tkwi cały klucz do zrozumienia celu istnienia tej organizacji. Według TS Bóg ma na imię Jehowa. Po angielsku pisze się Jehovah, a czyta się Dżehowa. Co jest niezwykłe to prosty fakt, że w hebrajskim nie ma słowa "Dże". Nie ma to niczego współnego z Yah, (czytaj: Ja) jak np: JeremaYAH, IzaYAH czy znana nam wszystkim forma AlleluJAH oraz imię naszego Zbawiciela, Yah-Shuah (Yah jest zbawieniem) Natomiast znaczenie słowa hovah jest szczególnie niepokojące. Otóż według Strong Concordance hebrajskie słowo 'hovah" oznacza - ruin, mischief. Ruin - zburzyć, zniszczyć, zrujnować; doprowadzić do ruiny hhttp://www.dict.pl/dict?word=ruin&words=&lang=EN Forma - Jehowa oznacza w sumie niszczycielskiego mąciwodę, podżegacza i krzywdziciela! http://www.zbawienie.com/sj.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Kasy i tak nie prześlesz, więc nie ma sensu cokolwiek ci tu udowadniać. Jesteś świadkiem? Mogę Ci wskazać błędy Twojej organizacji i Twojego wyznania i to za darmo, pytanie tylko po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Zainteresuj się jeszcze przekładem Nowego Świata skoro o Biblii tu chcesz rozmawiać. I odpowiedz mi kto dokonuje tego przekładu bo arcyciekawa jestem, tym bardziej że nigdy nie ma podanej takiej u was informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście jestem ateistką i jestem WOLNA od tych wszystkich religii. A w życiu kieruję się swoimi zasadami i nie patrzę czy to jest " miłe bogu" tylko czy dla mnie to jest dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tvonk
Przekład nowego swiata jest lepszy bo przywrócono w nm ime boże o oryginalnej formie JEHOWA. Katolik nigdy nie wytłumaczy ci że biblia tysąclecia to tak zwana biblia tysiaca błędów;-) Nieomylni księża z niewiadomych powodów nagle stwierdzili że lepiej szczątkowe w pierwszym wydaniu formy Jahwe(fakt że wogóle się pojawiły to wielki sukces;-).. . .. . .)NW. zamienić na pan itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tvonk
korekta do mojego ostatniego zdania- lepiej zamienić na....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
W przekładzie dokonano wiele zmian nie mających potwierdzenia w najstarszych manuskryptach, pomijam już imię Pana, ale zmieniono "krzyż" na "pal męki" które też jest błędne biorąc tłumaczenie jak i fakty historyczne. Tak samo z jest z przesuwaniem przecinków i innych znaków tak aby zmienić sens zdania. Biblia Tysiąclecia miała błędy ale została poprawiona, masz zresztą inne Biblie np. Poznańską lub Wujka. Zresztą spieracie się nie tylko z katolikami ale wszystkie wyznania chrześcijańskie nie zgadzają się z tłumaczeniem Waszego Pisma. Zadałam pytanie (również na innym wątku) zadam raz jeszcze: Kto dokonuje Przekładu Nowego Świata? Chodzi mi o nazwiskach autorów. Kto dokonuje i jakie ma ku temu kwalifikacje, bo wychodzi na to że tłumacze nie posiadali żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
tvonk (tvonk53@gmail.com) Przekład nowego swiata jest lepszy bo przywrócono w nm ime boże o oryginalnej formie JEHOWA. Oryginalna forma to JAHWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Nieomylni księża z niewiadomych powodów nagle stwierdzili że lepiej szczątkowe w pierwszym wydaniu formy Jahwe(fakt że wogóle się pojawiły to wielki sukces .. . .. . .)NW. zamienić na pan itp. Nieomylni księża powiadasz, jakoś Biblią Tysiąclecia został poprawiona to jak się to ma z nieomylnością księży (nie mylić z nieomylnością papieża, zresztą nie wiem skąd Twoje przekonanie o nieomylności księży?) Obiektywnie rzecz stwierdzając,,obserwując wasze reakcje na sugestie dotyczących błędów w Waszym Piśmie, to Wy raczej uważacie się za nieomylnych skoro nie potraficie przyjąć żadnego solidnego argumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rastaman697
A Jehowy nigdy nie wytłumaczy wam że Bibila w przekładzie nowego świata jest biblią którą napisali normalni ludzie nie mający doc zynienia z prawdziwym Bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rastaman697
A co z was za wiara która tylko widzi wszędzie dookoła zło, nie toleruje innych wyznań, potrafi tylko pokazywać swoja wyższość nie chcecie dialogu i tylko wszystkich poza Organizacji krytykujecie. Wiecie co to by było gdyby tak w każdej wierze robili tak jak wy, to by byłą wojna nuklearna jak nic i byłby koniec ludzkości tego chcecie tylko pamiętajcie w żadnej wierze nie ma takiej krytyki i nie tolerancji tak jak w waszej więc mówię wam bójcie się bo jeżeli tak będzie to się cieszcie, Wy nie macie szacunku do innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie szukajcie, oni
was sami znajdą i zaciągną do tej pojebanej sekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
rastaman697 A Jehowy nigdy nie wytłumaczy wam że Bibila w przekładzie nowego świata jest biblią którą napisali normalni ludzie nie mający doc zynienia z prawdziwym Bogiem Zadałam proste pytanie. Dlaczego jest to taka tajemnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
aaa myślałam że to świadek mi odpisał, sorki nie doczytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×