Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Emika

Czy są wśród Was kobietki, które chcą zostać mamami cz. VII - SZCZĘSLIWA

Polecane posty

hello👄 ja dopiero teraz od rana na nogach po warszawie, najpierw pojechaliśmy po kwiaty na psiapiółki bo dziś miała obronę a potem inne sprawy do załatwienia i na koniec wjechał w nas samochód na zielonym na szczęście mężuś przyspieszył i walnął nas w zderzak, a że my mocny samochodzik mamy to tylko twardy plastik nam leciutko zarysował ale ile strachu sie najedliśmy a ten pan co nas walnął jeszcze bardziej, na szczęście był zadowolony że nikomu się nic nie stało, przepraszał nas że nie zauważył świateł zielonych dla nas i cieszył sie że mężuś go nie zj....bał :-D okokokokokokok🌻 będziesz naszym ślicznym "oczkiem" oki? ja nie pomogę bo jestem z Warszawy... sysiu👄 obyś miała szczęśliwy języczek :-) enigmuś🌻 niezły gabinecik nie? dr Zamora ma taki sam:-D czyli widzę że gonal też zaczynasz w piątek jak ja :-D, troszkę szkoda że nie będzie nam robił transferku dr L, ale dr Zamora tez jest super i do niego pójdę, miał szczęśliwą rękę przy mojej punkcji :-D, dziękuję za rozmowę tel. zaczynam powoli sie stresować tym wszystkim, a z drugiej strony mówię sobie że jak sie nie uda to chyba po kolejne dzieci pojadę we wrześniu, nie wiem, zobaczymy..... Sabruś👄 ciągle czekamy na ciebie i myślimy cieplutko o Was Menia👄 dobry pomysł z pieskiem, tez mam wyżła weimarskiego... uda sie niebawem zobaczysz... Lara👄 głuptasku a dlaczego miałabyś nie pasować do nas? masz włosy na klacie? :-P haahahahaha a nawet jakbyś je miała tez będziesz pasować:-D wszystkie to przechodziłyśmy co ty nie martw się, wszystko sie uda!!!! :-) nadwislanko👄 jak Ci zazdroszczę tego małpiszona, ja nadal czekam, sikaniec nie wyszedł pozytywnie wiec czekanie pozostaje, jutro wizyta:-( mam nadzieję owulka🌻 nie ma sprawy,a rozbiłaś tą prolaktynę po obciążeniu, bo ona jest ważna... testosteron masz wysoki? i nie bierzesz nic ? ika🌻 a czemu masz zrobić test? hmm, brzmi kusząco:-) inseminacja w warszawie w novum już 800zł kosztuje(bez leków i badań)- nadwislanko👄 podrożało już!!!, dziwne że w szpitalu wziął pieniążki od ciebie chyba sobie w kieszeń, np Asiulek, nie płaciła nic na iui w szpitalu i udało sie jej za pierwszym razem... Andzia🌻 witaj :-D biedna Nadiunia, aż sobie wyobrażam jak ją bolało, może zabierz ją na basen? ale chyba od 6 miesiąca dopiero można, hmm, nie wiem sama.... i bardzo dziękuję za wiruski dzieciaczkowe :-) zjadam kawałeczek łączki :-D gosiaczek👄 witamy witamy i o wiruski ciążowe prosimy , zarażaj nas oj zarażaj :-D uciekam popracować :-P ja to sie mam, módlcie sieby do jutra @ przyszła do mnie :( już chcę mieć wizytę za sobą.... wpadnę wieczorkiem....- nocką :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! Witam nowe dziewczyny. W końcu nowy narybek i zaraz pewnie nowe dobre wieści od dziewczyn. A ja sobie siedzę przed kompem, gram w gry i obżeram się lodami. Zjadłam pół opakowania takiego litrowego i jest mi teraz niedobrze i zimno. Zaraz zrobię sobie gorąca herbatkę i pod kocyk. Ten czas tak jakoś dziwnie płynie wydaje się z jednej strony, że powoli a z drugiej szybko. Niedawno pisałam, że do wizyty pierwszej przygotowawczej do in vitro jeszcze trzy miesiące a tu już mniej jak półtora miesiąca. Chociaż już bym chciała być po i wiedzieć co kiedy i jak i zacząć działać. Jestem tylko ciekawe czy nie mam żadnych bakcyli, bo chciałbym je bardzo szybko wytępić. Zmykam, bo coraz zimniej mi się robi, a nie mam zamiaru być chora. Całuski. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lara27
Część Wam wszystkim!!!! Mój Ptyś zrobił mi niespodziankę i wrócił dzisiaj!!! PEłEN SUKCES :) godzinę temu skończyliśmy rozmawiać :) taki jakiś z tego śląska wrócił odmieniony! :) Powiedział mi, że też chce mieć dziecko i będziemy się starali !!!! :) :) :) ślub w maju, a jak COS SIE WYDARZY :) to szybciej. No normalnie wierzyć się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lara no to grastuluje. Poza tym już nie musisz przegryzać prezerwatyw ,) hehehe. JA ślub mam w tym roku w październiku. PS dziękuję wszystkim paniom za miłe powitanie. Widać są jeszcze topiki na których kobietki są sympatyczne a nie pomarańczowe wredoty :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lara27
I myślę sobie, że teraz powinny ruszyć przygotowania do ciąży pełna parą :) jutro pofrunę do apteki i kupie sobie coś dla kobiet starających się o dziecko, słyszałam o Falvit, o i Folik też (ale któryś z nich nie ma kwasu foliowego, a nie wiem który) Dziewczyny powiedzcie mi co ja teraz powinnam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lara27
cześć okokokoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lara27
Golka życzę Ci wszystkiego dobrego :) by było wszystko tak jak sobie wymarzysz! Okokoko starasz się o maleństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lara kochana, jeszcze się nie staram. Na razie jestem na etapie przygotowań, badań itd. Folik to kwas foliowy i bierz sobie jego. Falwit to już są witaminy dla kobiet w ciąży, chociaż ogólnie też dla kobiet, chyba ostatnio widziałam odmianę z dodatkiem kwasu foliwego. najlepiej zapytać lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lara27
a jakie badania robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam już zrobione, podstawowe, do tego mam toksoplazmozę, którą musze powtórzyć, hiv. Do zrobienia jeszcze drugi raz tokso cytomegalia żółtaczka. Zaszczpeiłam się. Muszę zrobić cytologię i \"ogólny przegląd podwozia\" jak to moja mama mówi. Do tego wyleczyłam wszystkie zęby, i odstawiłam tabletki, schudłam, hmmm i rzuciłam palenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emiczka-no tak, zarobki z powodu skladki rentowej (czy tam emerytalnej) wzrosna o ok. 9% to dlaczego niby N. mialoby nie podwyzszcyc kosztow??? A co mi tam, 100 PLN w te czy tam. No a ja wczoraj dalam ciala: pojechalam do N a tam okazalo sie ze wizyte mam umowiona na dzis, na 20 sta!! Ale jestem zakrecona. No nic. dzis jade. Za duzo ostatnio mialam na glowie (odstawic samochod na przeglad, poszukac sajen-block -nie wiem jak to sie pizse-element zawieszenia, odebrac samochod, umowic meza do dentysty, sprawdzic czy nie koliduje to z jego praca, zalatwic wazna rodzinna sprawe, pamietac o badaniach meza i swoich, praca, dom....) i po prostu nie zanotowalam co trzeba. Emiczka-czy Ty dzis masz wizyte o tej godzinie??? Ale najgorsze ze jak odebralam wyniki nasienia ogolne to malo nie spadlam z fotela: ogolnie w ruchu 30 % i ani jeden w ruchu a. Dzis ide z tym do gina. Nie wiem nawet czy inseminacja cos da. Ale co tam Sprobuje. Jedyne co jest ok to ilosc 110 mln. Diagnoza jest zla: hipospermia i asthenzoospermia. Tym 1szym sie nie martwie (swoje na temam ten wiem, nie jest zle, badanie spwodowalo tak mala ilosc), ale to drugie to klapa. Emika-daj znac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cieplutko, pytałam o koszt inseminacji, bo mi to siedzi w głowie. Ale może pokrótce streszczę o co mi chodzi. Każda wizyta u mojego gina, a było ich przed inseminacja 5 lub 6 (już nie pamiętam) kosztuje 100 zł. Do tego doszły leki przed inseminacją, koszt. ok. 600 zł i za sam zabieg gin zażyczył sobie 1500 zł. Przed inseminacją powiedział mi o tych kosztach, ale myślałam, że zapłacę za to w szpitalu i dostanę rachunek. Tak więc w szpitalu miałam robione 3 usg, badanie moczu oraz inseminację i nie płaciłam za to. O warunkach szpitalnych nie wspomnę. Teraz wiem, że gin weźmie tą kasę do swojej kieszeni, a on przecież nie ponosi żadnych kosztów! Wszystko zrobił w szpitalu, który nie dostanie chyba za to ani grosza. I jaka suma! Dowiadywałam się w prywatnej klinice ile kosztuje taki zabieg razem z przygotowaniem oraz wizytami i wyszło ok. 900 zł (oczywiście bez leków), a nie ponad 2 tys! Obłęd. Jeszcze mu co prawda nie zapłaciłam, bo umówiliśmy się na \"uregulowanie\" rachunku przy następnej wizycie. Jednak po przeanalizowaniu tego wszystkiego wkurzyłam się na maxa. Mam ochotę w ogóle mu nie płacić, z drugiej jednak strony, to chyba nie będzie w porządku, mimo wszystko. Gdybym wiedziała, że tak to wygląda, to grubo bym się zastanawiała, czy korzystać z jego usług! I jak pielęgniarki mają nie strajkować, jak całą pulę zgarniają lekarze, którym zresztą też mało! Ale się zdenerwowałam. Sorki, że tak się wyżalam, ale musiałam to z siebie wyrzucić. pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lara27
Cześć Ika, a może zapytaj się gina za co te pieniążki mu płacisz, bo tak jakoś ciekawa Jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ika-zrozumiale jest twoje oburzenie. Darmowe 3 usg (w novum 1 kosztuje 70 pln), badanie moczu (grosze) i cos tam jeszze nie usprawiedliwia kosztu 1500 PLN. Sytuacja wydaje sie dziwna. Bo z jednej strony zalezy Ci na dzidzi i robisz wszystko, a o dobrego gina ciezko (wiec nie tak latwo rzucic mu ta kasa w twarz i powiedziec lub zapytac: Chce rachunek za ten zabieg) a z drugiej strony masz swiadomosc ze on nie pobiegnie z twoja kasa na drugi dzien do szpitala by za Ciebie dokonac formalnosci i wplacic kase w okienku. az w taka dobrodusznosc tego gina nie wierze. Zadaj sobie pytanie; czy masz mozliwosc zmiany gina?? Ale 2000 tys z wszystkim to duzo i nawet jak wezme pod uwage to co kosztuje w Novum to wyjdzie mnie, ale przynajmniej na wsio mam rachunki i fakturki. Jest cennik, kasa, faktura i konkretny zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, a ja raczej fakturki nie dostanę, więc mnie cholera bierze. On ma czystą kasę, a mnie serce ściska, że muszę mu tyle zapłacić! Wiem, że nie są to tanie sprawy, ale bez przesady, gdzieś jest granica. Odnoszę wrażenie, że żeruje na ludzkiej nadziei, bo wiadomo, że kobiety, które chcą zostać mamami zrobią wiele i są w stanie zapłacić praktycznie każdą cenę, oczywiście w miarę możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Dzisiaj nie miałam najlepszej nocy. Znowu bolał potwornie brzuch , może znowu torbiel się odzywa, jak nieprzestanie mnie boleć to pójdę do pani doktor we wtorek. Jedynie nospa mi pomaga, więc wątpię aby to była ciąża. Zresztą nigdy w ciąży nie byłam więc nie wiem czy to mogą być objawy ciąży. Może wy kobietki coś na ten temat wiecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc laseczki:) sorki ze tak wpadam ale mam dzis egzamin i nic nie umiem:( Ale to ędzie test wiec licze na moją inteligencję:D:D:D Ika!!!!! CO ZA ZDZIERCA!!!!!!!! gdzie Ty mieszkasz???? Ja za inseminacje płaciłam 400zł ,a wizyty w czasie 1 cyklu- a było ich 4-6 płaciłam tylko 100,00 bo moj gin powiedziual ze w czasie cyklu liczy sie jako 1 wizyta i to z usg!!!!! Szokk!!!!! niemozliwe zweby tak lekarze żyrowali na człowieku:( Owulka... ten gin to Dr Mercik- gin i androlog .... super specjalista oprocz tego wszystkie badania i zabiegi masz gratis bo jak potrzeba to w szpitalu Ci zrobi. Odezew sie pozniej i poczytam co tam u was:) papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lara27
tak cicho tu, jakaś senna jestem, chyba położę się lulu... zastanawiam się dlaczego ja taka pomarańczowa jestem, hm... pozdrowienia dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lara żeby \"zrobić sie na czarno\" musisz ustawić preferencje. Pozdrawiam wszystkie kobietki:) 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wchodzę na topik a tu ciszaaaa :( Gdzie Jesteście dziewczyny?! NIE ZOSTAWIAJCIE MNIE!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello wszystkim:-D Goluś👄 oj czas leci szybciutko, ale ja mam wrażenie czasem że tez albo za szybko bo nie wyrabiam sie w pracy ale sie ciągnie i nie mogę się tego wszystkiego doczekać.... nie jedz tyle lodów bo sie rozchorujesz, ale ja tez bym sama tyle zjadła:-D Lara👄 to cudowna wiadomość, to teraz do dzieła , trzymam kciuki ogromne, od kiedy zaczynacie? ookokokok👄 nadwislanko👄 niestety odwołałam dzisiejszą wizytę bo @ nadal niet, czuję ją wprawdzie ale może jutro przylezie, wizytę zamówiłam na wtorek na 20:20 u dr Zamory.... Ika👄 szkoda gadać, przytulam.... Menia👄 trzymam kciuki by była to ciąża... enigmuś👄 w novum robią podobnie, że za każdą wizytę która trwa 5 minut- podglądanko biorą 100zł, mogliby opuszczać troszkę przed iui lub ICSI, naprawdę.... trzymam kciuki za Twoją inteligencję :-D Andziu👄 takiej łączki to nie można nie skosztować, zjadłam pierwszych 5 linijek - mam nadzieję, ze się zaraziłam:-D Lara👄 nareszcie czarna :-D, ja uciekam dziś bo jutro mam fryzjera, wieczór panieńskie koleżanki i muszę jeszcze parę spraw załatwić...... nie martw sie czasem puściej tu w weekendy:-) dobranoc 👄 kochaniutkie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze ja na koniec dzionka :) Lara - pytałas o preparaty witaminowe. W sumie możesz brac jakieś witaminki w zestawie i folik do tego, na pewno nie zaszkodzi. Ja przed ciążą brałam prosty zestaw o nazwie \"itaminer\", do tego \"capivit a+e\", no i folik. Jak zaszłam w ciążę, to mdłości i wymioty nie pozwalały mi na zażywanie jakichkolwiek pigułek, bo od razu zwracałam. Więc te zapasy przydały się. A jak zajdziesz w ciążę, to lekarz zazwyczaj zaleca jakieś tam witaminki już dla kobiet w ciąży, gdzie kwasu foliowego jest 2 x więcej niżw foliku (może to być Prenatal, czy Feminatal) Emiczko, enigma - trzymam kciuki za wasze zabiegi !!! No niechże w końcu coś zaskoczy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu takie pustki:( Pobudka, wstawać.:) Ja juz po kawce. Pogoda pochmurna, tylko czekam aż zacznie padać.:) Trzeba ogarnąć mieszkanko.:) I mam nadzieję że wkońcu sie ktoś tu pojawi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku :) dzięki dziewczyny za miłe słowa i porady- wciągam je jak gąbka :) Emika na razie chcę przygotować organizm( badania już zaczęłam, szczepienia muszę zrobić koniecznie itd) i siebie też - by moja ciąża była mądra... tak może za 2 m-ce (ja już bym chciała dziś! :( ) a w ogóle już od wczoraj traktuję się jakbym już była w ciąży....mojemu mówię by mnie nie denerwował bo okres mi się przesunie :) :) :) dziś zjadłam fajne śniadanie : ) : ) :) I w końcu jestem czarna, że też nie wpadłam na to wcześniej - przecież to takie oczywiste, dzięki Andzia :) ja już niedługo się tak wyedukuję, zobaczycie, że będę po tym topiku skakać jak piłeczka tenisowa na korcie :) Zabajona ja już biorę folik (od wczoraj) czasami capivit (to chyba od zawsze), o Witaminerze nie słyszałam ale popytam w mojej aptece. Ja sobie tak marzę, że gdybym zaszła w ciążę przy pierwszej próbie, to byłabym mamą już w 2008 roku! na samą myśl rozpływam się w zachwycie :) :) :) :) spokoju Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj uslyszalam radosna nowinke ze mozemy z takimi wynikami do inseminacji podchodzic. coz, maz w ruchu A nie ma nic, ale ilosc 110 mln to anwet ginka w zachwyt wprawilo. Posiewy OK. Inseminacja przewidywana na 9 lub 10 lipca. Dostalam Tamoxifen na stymulacje (brrrr po ostatnim razie po tym leku bylam przestymulowana) i Menopur od jutra. Bol, bo nie moge go od rana dostac w aptece w moim miescie. Chyba wsiade w auto i do w-wy podjade po zastrzyki. mam pytanko: Ktora z was robila sobie sama zastrzyki menopurem w faldke na brzuszku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczynki!!! Witam nowe Koleżanki bardzo serdecznie i mam nadzieję, że szybciutko \"zaskoczycie\" ! no i liczę na to, że tak pięknie się postaramy ;-) że tabelka nr II będzie miała tylko wpisy starających się 1 miesiąc :-) do roboty, do roboty!!! ja postanowiłam, że w tym roku zajdę w ciążę! ależ mam silne postanowienie hihihihi (jak co roku ;-) ) mam duże rozterki związane z pracą i ciążą , z ciążą i praca, ale kurcze jak mnie awansowali to nikt nie pytał o moje plany macierzyńskie (i dobrze), więc jak w końcu zajdę w tą upragnioną ciążę , to nic mi nie mogą powiedzieć!!! W końcu mam już swoje lata :-( i powinni spodziewać się, że chcę już byc mamą :-) czystość i cytologia mam zrobioną, jeśli wyniki będa ok, to za jakieś dwa tygodnie idę na hsg, przebadać wnętrze ;-) ale będą miała hsg z wykorzystaniem usg a nie rentgena. A w sierpniu inseminacja... trzymam za Was Wszystkie ogromnaste kciuki - uda nam się teraz zobaczycie!!!! Ciekawe co u Sabry i bliźniaczków. Mam nadzieję, że się szykują do wyjścia ze szpitala :-) a Myszka dostanie klapsa w pupsko, że nie napisała że już ma dzidzię przy sobie i ani jednej fotki nie przesłała. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadwiślanka to super wiadomości :) Trzymam kciuki napewno wam sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×