Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

Nicolas był przed dyplomem , więc jest lekarzem. Mnie to wtedy ciekawiło, co mówił. M.in, że w USA jest to bardzo popularne i skuteczne. Ja mu powiedziałam, że nie słyszałam u nas o czymś takim. No ale trzeba mieć dyplom Amerykański bądź Belgijski, aby byś prawdziwym osteopatą-lekarzem. Ciągle myślę, czy to była ta nazwa, ale chyba tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może robił sobie dodatkowo ten 5-letni kurs osteopatii, nie wydaje mi sie żeby to było w ramach medycyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam. Ale to było bardzo ciekawe, w sumie cuda. Używa się takiego narzędzia do kształtowania szkieletu, miednicy stawów, chodziło o przywracanie proporcji właściwych. Oglądałam książki, ale nie czytałam za dużo bo nie było czasu, no i to było kilka ładnych lat temu. Właśnie mi się przypomniało, apropos metod innych, że Sandra miała mieć akupresurę na ból? Ostatnio w jakiejś gazecie czytałam, że ludzie się wyleczyli z wielu schorzeń. Ale nie była chyba, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze apropos niedowierzania w różne rzeczy, kiedyś moją kuzynkę bardzo bark bolał, żadne leki nie pomagała, więc kupiła plaster przeciwbólowy za 1, 50. Ja ją wyśmiałam, że wierzy w uzdrowienie szmatą. Ból jej minął całkowicie, więc uwierzę i w plaster i osteopatię i akupunkturę.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety to zależy od indywidualnych predyspozycji. jednym coś pomaga, podczas gdy inni nie odczuwają żadnej poprawy, dlatego trzeba wypróbowac wszystko na własnej skórze ;) np mma koleżanke, która ma problemy z kolanem i na nią jonoforeza działa super, ja chodziłam 2 razy i praktycznie nie widze żadnej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już się nie wyśmiewam z niczego. Nigdy nie wiadomo co komu pomoże. W Polsce chyba nie ma możliwości zdobycia specjalizacji czy jakoś z osteopatii, nie? Właśnie sobie szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam kiedyś o osteopatii, ale na takiej innej stronie. wydaje sie to szalenie interesujące, ortopedzi mogliby sie dokształcić w tej dziedzinie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak uważam, ale w Polsce dopiero raczkujemy w tej dziedzinie, na necie po polsku niewiele o tym jest. Tak sobie właśnie uświadomiłam, że ja artro mam mieć, Kachę też znowu straszą, ty może łokieć, więc KPA może być unieruchomione.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe ale teraz to mnie juz nie rusza ze bede moze miala artro bo juz to przezylam i wiem ze nie ma sie czego bac :P Karsia tez bedzie miala artro :) Dzisiaj chyba na rezonans pojechala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie zastanawiam jeszcze nad kolanem, nie chce do końca życia tak funkcjonować :/ no ale to może dopiero w wakacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli mi by operacja miala pomoc to bym sie zgodzila... chociaz zalezy tez w ktorej klasie bym byla bo np. na zadna powazna operacje bym sie w tym roku nie zgodzila predzej w wakacje bo koncze gimnazju, egzaminy itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megusia, szalejesz:) łokieć i jeszcze kolano???:) A jak tam opuchlizna zeszła? Ja jeszcze dziś nie odczułam bólu kolana, szok normalnie. Megusia, a potrafisz funkcjonować mimo bólu łokcia czy pewne czynności nie są możliwe? Kacha, a tobie chcą artro w drugim kolanie, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niom w drugim kolanie... narazie biore tabletki i na wizycie wszystkiego sie pewnie dowiem...:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze potrafie funkcjonowac mimo bólu, ale niektóre czynności są bardzo utrudnione, np nie moge nic nosić w tej ręce i niestety ma to tendencje do pogarszania się :/ a tam pod kolanem to mam zawsze opuchnięte tylko raz mniej a raz bardziej ;) generalnie mało mi sie to podoba bo przez to więzadło rzepki w lewej nodze mam 2 razy szersze niż w prawej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe... ciekawa teraz jestem czy zrobia mi jednak artro na druga noge czy nie :P ale do wizyty duuzo czasu jeszcze :P Ja mam pytanie w sprawie tych tabletek ktore teraz biore... Moze wam sie wydac glupie ale zapytam. Poniewaz zblizaja sie moje urodziny i czy bede mogla wypic kieliszek szampana na urodziny ?? tylko kieliszek bo i tak pewnie bedzie tylko szampan :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha to dobrze bo glupio by bylo nie napic sie kieliszka szampana we wlasne urodziny :P Znowu ktos chce nas wkurzyc... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak w tym roku chyba jeszcze nie brałam przeciwbólowych. Kacha, skończyłaś już zastrzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niom niestety... dobrze ze mi przypomnialas ze musze polknac tabletke :P ale najpierw siemie blee :/:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×