Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

Gość alex81
Hej Mysiczka30! No dokładnie, odrzuciło mnie totalnie od kuchni, potrafiłam wymiotować przekraczając jej próg, więc nie ma mowy o gotowaniu, śniadania i kolacje robi mój mąż a obiady jedna albo druga mama:) Lekarz powiedział, że skoro wymiotuję, to ciąża przebiega prawidłowo i póki Dzidzia rośnie,to wszystko jest ok i nie ma się czym martwić. Dostałam jakieś czopki i krople, ale przyznam się, że kropli nie brałam, bo na ulotce pisało, że stosować w ciązy tylko wtedy, kiedy matka ważniejsza jest od płodu!!! nie umieram, więc ich nie brałam. Teraz wymiotuję już coraz mniej, tylko ciągle mnie muli, najgorzej jest jak siedze przed komputerem, albo jak jade autem czy autobusem. Mam do Was pytanie. Mam wizyty u lekarza co 2 tygodnie, bo jestem ciągle na L4 i tak wypadają u niego kontrole.. Za każdym razem lekarz robi mi Usg- przez brzuch. Czy spotkałyście się z opinią, że częste usg jest niebezpieczne?? Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex, podobno takie usg nie ma wpływu na płód, jedynie bardzo hałasuje... Ja miałam do tej pory zawsze wewnętrzne, dopiero w tym tygodniu (13tc) miałam po raz pierwszy usg zewnętrzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja-no widzisz? Ja juz dawno wiedzialam ze u kazdej bedzie ok,bardzo mnie to cieszy,wiem jak teraz dobrze sie czujesz,sama to kilka dni temu przezywalam Alex-witaj na naszym topicu :) Ja mialam pierwszy raz usg zewnetrzne wlasnie 1 pazdziernika,narazie to bylo ostatnie,nieudowodniono jeszcze ze usg moze zle wplywac na maluszki wiec nierobia go czesto,z tego co ogladalam w filmie ;W lonie matki`Dziecko ktore juz slyszy,nielubi tego dzwieku,dlatego lekarze staraja sie nieprzykladac dziecku usg do ucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kwietniówki, jestem kwietniówką zapisaną do majówek :) ale z usg mi wyszedł 18.04 to bede pisała tez u was. Mam 25 lat i jestem w 11 tc. Chwilowo zaczynam leżeć w domu (mam jakiegoś krwiaczka i czekam aż się wchłonie, jedząc dusphaton i dużo rutinoscorbinu). Jak nie mogłam prawie nic jeść to żywiłam się biszkoptami z miodem, jabłkami bez skórki i ziemniakami pure. Pure wchodziło mi lepiej niż obiadki dla niemowląt. Schudłam tylko jakieś 1,5-2kg. Pozdrawiam, CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali-cja gratuluję i bardzo się cieszę, że wszystko ok i że jesteś szczęśliwa. Wyobrażam sobie, jaki kamień spadł Ci z serca, ja niestety nadal mam go przed sobą i boję się, co będzie za 24 godziny.Ale czy wiesz już jakiej płci będziesz miała dzieciątko? Ja będąc w 14 tygodniu już wiedziałam, ale akurat synek sie idealnie ułożył do rozpoznania płci, gorzej do testu ... Alex, w pierwszej ciąży miałam USG robione co miesiąc i synek urodził sie okazem zdrowia. Pierwsze trzy razy (czyli do 14 tygodnia włącznie)miałam robione przezpochwowo (wtedy najlepiej widać0, potem przez powłoki brzuszne. Tak wiec jutro idę na ostatnie przepochwowe, chyba, ze przez ten czas coś się zmieniło. I dzięki za info, ja początek przeżywam dokładnie tak jak Ty i slaba jestem do tego stopnia, że jestem na zwolnieniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje Alicj-o!! Bardzo sie cieszę... a u mnie? ciężko, małżeństwo mojego brata się sypie, mają dwie cudowne córeczki, jedna 3.5 druga 1.5 a wygląda na to że jeszcze w tym tygodniu bratowa sie wyprowadzi...boję się, mój brat chyba zwariuje..on ma fioła na punkcie dziewczynek, nie spotkałam jeszcze ojca tak zaangażowanego w życie dzieci...nie wiem co teraz będzie...starsza bratanica Zosia, nie wiem jak ona to zniesie, jest zdecydowanie bardziej związana z bratem.................:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agoosia-naprawde nic nieda sie juz zrobic z tym zwiazkiem??Moze tylko od siebie z dwa tygodnie odpoczna ,moze zatesknia za soba,i wszystko wroci do normy,rozstanie to naprawde ciezki kawalek chleba,i dla rodzicow i dla dzieci,a nawet dla reszty rodziny,mam nadzieje ze unich wszystko sie ulozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agoosia, nie ma sprawy w małżeństwie, której nie dałoby się naprawić (możesz mnie tu uważać za speca, biorąc pod uwagę mój staż małżeński). Wiadomo są lepsze i gorsze chwile, z uczuciami i poczuciem szczęścia jest jak z sinusoidą, po tych gorszych chwilach następuje rekompensata z nawiązką. najważniejsze, aby Twój brat i bratowa wiedzieli, gdzie leży problem (a pewnie wiedzą), a potem tylko potrzeba sił i chęci na jego pokonanie. Naprawdę, każdy można rozwiązać i zacząć życie od nowa, lepsze. Na pewno wszystko sie jeszcze ułoży, dzieci zwykle scalają związek , a Twój brat ma dwie córeczki, dla których wraz z żoną muszą żyć. Może tez jest tak, jak pisze channel, muszą od siebie odpocząć, ale jeśli naprawdę się kochają, to szybko z za sobą zatęsknią. A tak z ciekawości, jak długo Twój brat i bratowa są po ślubie? Bo wiesz, jest jednak coś takiego, ze w określonych okresach stażu różnie bywa. A potem jest tylko lepiej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale na naszym topiku juz duzo szczesliwych i pewnych zdrowia swoich pociech mam, zazdroszcze wam ja dopiero poniedzialek zastanawiam sie nad tym badaniem dokladniejszym podobno zaleca sie je przede wszystkim kobietom po 30 roku zycia ale ja mimo iz mam 23 l. to bardzo chce widziec to wszystko co widziala ali-cja normalnie az mi ciarki przeszly to musi byc cudowne uczucie byc tak blisko swojej dzidzi. CHANEL z tego co pamietam to ty chyba robilas te badania napisz prosze czy to gin. ci doradzil czy sama chcialas i ile cie to kosztowalo MYSICZKA 30 skoro lekarz mowi ze nie zaszkodzi to dziecku to powinnas mu wierzyc i sie nie zadreczac BEDZIE DOBRZE wszystko szybko sie wygoi- NAPEWNO NAOMI82 ja czekalam na 2 kreski rok i teraz wszystkim kobietom ktore czekaja z utesknieniem na dzidzię mowie troche cierpliwosci napewno wszystko bedzie ok ❤️ na kazdą z nas przychodzi pora jedne maja wczesniej inne musza troszke poczekac ciesz sie zyciem a malenstwo przyjdzie nawet nie bedziesz wiedziala kiedy :) ALEX81 witam cie w naszym gronie :) roznicą w tygodniach sie nie przejmuj bo dzidziuś i tak moze przyjsc na swiat 2 tyg. wczesniej lub pozniej TO JA CC witam 🌻 powodzenia z tym krwiaczkiem napewno wszystko bedzie dobrze . Zostań z nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój brat jest po ślubie 4 lata...ale w sumie od 2 zaczęło się coś psuć, a drugie dziecko chyba nie poprawilo sytuacji a wręcz odwrotnie..obawiam się że między nimi nie ma juz uczucia. I chociaz wiem że trwanie ze sobą tylko dla dzieci nie jest najlepszym wyjściem to nie wyobrażam sobie co teraz bedzie:( narazie mam bratanice u siebie i jak patrze jak sie żegna z tata jak ten idzie do pracy to serce mi sie kraje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się was naszukałam. Zawsze jak wchodziłam, to patrzyłam na pierwszą stronę, a tu tyle topików, że widać trzeba było szukać dalej. Jakiś miesiąc temu przedstawiałam się na forum, pamiętam np. chanel, ale swoich postów nie mogę znaleźć. Przypominam po krótce i jak ktoś może, to proszę o dodanie do listy. Jestem Aneta, 29 lat, termin na 11.04, ale ... wszyscy wróżą mi, że wcześniej bo to ciąża bliźniacza. W pon. byłam na USG genetycznym. Też wszystko OK: kość nosowa u każdego Malucha ukształtowana, przezierność 1,5 i 1,6. Widać żołądki, pęcherze moczowe - wszystko pełne :) Jutro mają być wyniki z PAPP-A, choć przy bliźniakach są nieco inne normy i testy mniej dokładne. Teraz już zastanawiam się na USG połówkowym i wtedy też chcę to genetyczne. Nie wiecie dokładnie kiedy się je robi? Wiem,ze 20-22 tydzień, ale to znaczy, że np. 21 tydzień i 1 dzień to OK? Mam możliwość zrobienia na NFZ, ale już trzeba się zapisać i termin jest np. na 3 grudnia. Pozdr. wszystkich serdecznie i będę tu wpadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Echo -chcialam cie wpisac ale niedalas dokladnie danych,ktory to tydz? i ile dodatkowych kg? Musisz tylko ostatnia tabelke skopiowac i wkleic i dodac swoje dane. Dzagusia-ja mialam skierowanie od mojego gin,poniewaz razem z mezem mamy taki wiek ze mozna te badanie wykonac bezplatnie,ale jak bedziesz chciala sama robic badanie bez skierowania to bedziesz musiala zaplacic,niewiem ile.Ja od poczatku tez wiedzialam ze bedzie wszystko ok,w moim wieku wady genetyczne takie jak dovn to 1% na 2000tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ECHO1978 witam cie w naszym gronie i gratuluje jestes pierwszą na naszym topiku z blizniacza ciążą ciekawe jakie to uczucie miec 2 serduszka pod swoim ❤️. Swoimi wczesniejszymi wypowiedziami sie nie przejmuj tylko pisz na bierzaco jest nas juz tyle ze nie sposob i tak tego wszystkiego zapamietac z checia wpisze cie do tabelki domyslam sie ze rok przy twoim nicku okresla twoj wiek jak nie to przepraszam i w razie czego poprawie ali-cja........Ala............36.....14.......4.04...... .... ...+1kg Ola31.........Ola...........31.....11......07.04........ .... +1kg agoosiaa.....Agnieszka...22....11.......09.04........... .+0kg Kaśka31......Kasia.........31....10...... 09.04............-2kg Mysiczka30..Ola...........30....13..... 12.04.............-4 kg chanel 5......Marlena.....21.....12..... 13.04.............+0kg Motka.........Ania.........28.....12..... 14.04.............+2kg Renia905.....Renata......26.....11.... 14.04.............+1kg rosar.........Ania..........26.... 11......16.04.............+0kg gregia.......Justyna......25......7..... 18.04.............+0kg Anna_śl.......Ania.........29......7...... 19.04.............+2kg viki444.......Wiolka......29.....7........20.04......... ....+2kg aniawd........Ania.........29.....9...... 25.04.............+2 kg Bogdanka.....Ania........26......7.......25.04.......... ...+1kg a2_el..........Magda......20.....10.......23.04......... ...+2,5kg Suzanke......Iwona......29.....9........30.04........... ..+0 kg Dżagusia84s...Gosia.....23....12.......18.04............ .+0kg adamisia........Asia......26....13........03.04......... ...+2kg echo1978......Aneta.....29..... ? ........11.04.............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Chanel, przecież Ty jesteś młodziutka:) I mimo wszystko badania bezpłatnie? Ja mimo że zaszłam w ciążę mając 31 lat i jest to moje pierwsze dziecko, nie mam co liczyć na skierowanie... Dzwoniłam wobec tego dziś do prywatnej kliniki i wizyta razem z badaniem kosztuje ok. 300zł. I mam ostatni dzwonek by to badanie wykonać... i wiecie co? chyba się nie zdecyduję. Bo co zrobię, gdy okaże się najgorsze? Co można wtedy zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i drugi raz chciałam prosić o kopiowanie aktualniejszej tabelki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ali-cja........Ala............36.....14.......4.04...... .... ...+1kg Ola31.........Ola...........31.....14......07.04........ .... +1,5kg agoosiaa.....Agnieszka...22....11.......09.04........... .+0kg Kaśka31......Kasia.........31....10...... 09.04............-2kg Mysiczka30..Ola...........30....13..... 12.04.............-4 kg chanel 5......Marlena.....21.....12..... 13.04.............+0kg Motka.........Ania.........28.....12..... 14.04.............+2kg Renia905.....Renata......26.....11.... 14.04.............+1kg rosar.........Ania..........26.... 11......16.04.............+0kg gregia.......Justyna......25......7..... 18.04.............+0kg Anna_śl.......Ania.........29......7...... 19.04.............+2kg aniawd........Ania.........29.....9...... 25.04.............+2 kg Bogdanka.....Ania........26......7.......25.04.......... ...+1kg a2_el..........Magda......20.....10.......23.04......... ...+2,5kg viki444.......Wiolka......29.....7........28.04......... ....+0kg Suzanke......Iwona......29.....9........30.04.............+0 kg Dżagusia84s...Gosia.....23....12.......18.04............ .+0kg minimisia.... Agnieszka..26...12.......20.04..............+2kg adamisia........Asia......26....14........03.04......... ...+2kg echo1978......Aneta.....29..... ? ........11.04.............? Ok, teraz powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie zwracam sie do osob ktore badanie genetyczne maja juz za soba czy pytalyscie co w razie czego mozna zrobic? np. w razie gdyby okazalo sie ze cos jest nie tak? czy tylko do konca ciazy zyjesz ze swiadomoscia ze masz nie do konca zdrowego dzieciaczka? oczywiscie nikomu tego nie zycze tak tylko pytam bo tez zastanawiam sie nad tym badaniem i narazie jakos nie umie podjac decyzji....musze skonsultowac to z gin. jezeli powie ze powinnam to pieniadze sie nie licza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia, nic się nie stało... wczoraj naniosłam zmiany, ale potem ktos wkleił tabelkę przed moimi zmianami... Sorry, że tak chaotycznie piszę, ale w ciąży koncentracja mi gdzieś uciekła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha, teraz ja gapa nie doczytałam... chciałabym żeby ktoś odejmował kilogramy, ale nie tygodnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola31-Ale moj maz jest duzo starszy,niewiem jak to jest w polsce ale unas sklada sie wiek z dwoch osob,czyli kobieta np.ma 30 a maz 30 to jest 60,i po jakiejs tam dacie jest za darmo,nam sie trafilo za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z samego wieku mojego meza tez bysmy niemogli miec za darmo,ale razem wzieci,mamy juz wystarczajaco latek na bezplatne badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze CHANEL glupio mi tak pytac ale ile ma twoj maz lat? ja mam 23 czyli o 2 wiecej od ciebie a moj maz ma 30 moze mamy podobna sytuacje prosze odpisz i przepraszam za wscibstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×