Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

Chyba poczulam pierwsze delikatne ruchy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):) gosiek69........Gośka..........38.......18.........02.04 . .......+4kg Alex81...........Ola..............26......19.........02. 04........-2kg adamisia........Asia............26.......19.........03.0 4... ....+5kg ali-cja...........Ala.............36.......19.........04 .04...... ..+5kg Ola31............Ola.............31......19..........07. 04....... +4kg agoosiaa........Agnieszka....22.......16.........09.04.. ..... .+0kg Kaśka31.........Kasia..........31.......14........ 09.04.........-2kg Anna_śl..........Ania............29.......16........09.0 4.........+4kg Mysiczka30.....Ola.............30......17........ 10.04.........-2,5 kg echo1978.......Aneta..........29.......17.........11.04. . .... ..+3,5kg chanel 5.........Marlena.......21.......14....... 13.04.........+0kg Motka...........Ania............28.......18....... 14.04.........+3kg Renia905........Renata........26.......18....... 14.04.........+3kg rosar.............Ania...........26...... 12........16.04.........+0kg gregia...........Justyna.......25.......15....... 18.04.........+1kg 1967.............Iwona.........40 ......13.........18.04........+2kg mag26...........Magda..........27......17........19.04.. .......+2,5kg minimisia....... Agnieszka.....26.......15.......20.04.........+3kg viki444...........Wiolka.........29.......13......20.04 ........+3kg to ja CC.........Anka...........25.......14.......22.04.........- 1kg a2_el.............Magda.........20.......10.......23.04. ... . ...+2,5kg weryka..........Ania............30.......12.......23.04. .. ..... +3kg aniawd...........Ania............29......16....... 24.04.........+2 kg Bogdanka........Ania............26......10.......25.04.. .. . ...+1kg Isa22.............Ewa............29.......15....... 27.04.........-0,5kg pikpik........Kinga...............23........12.......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona..........29........13.......30.04. .... .. .+3 kg polina80.........Ola...............27........14.......20 .04...........+3kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek69........Gośka..........38.......18.........02.04 . .......+4kg Alex81...........Ola..............26......19.........02. 04........-2kg adamisia........Asia............26.......19.........03.0 4... ....+5kg ali-cja...........Ala.............36.......19.........04 .04...... ..+5kg Ola31............Ola.............31......19..........07. 04....... +4kg agoosiaa........Agnieszka....22.......19.........09.04.. ..... .+2kg Kaśka31.........Kasia..........31.......14........ 09.04.........-2kg Anna_śl..........Ania............29.......16........09.0 4.........+4kg Mysiczka30.....Ola.............30......17........ 10.04.........-2,5 kg echo1978.......Aneta..........29.......17.........11.04. . .... ..+3,5kg chanel 5.........Marlena.......21.......14....... 13.04.........+0kg Motka...........Ania............28.......18....... 14.04.........+3kg Renia905........Renata........26.......18....... 14.04.........+3kg rosar.............Ania...........26...... 12........16.04.........+0kg gregia...........Justyna.......25.......15....... 18.04.........+1kg 1967.............Iwona.........40 ......13.........18.04........+2kg mag26...........Magda..........27......17........19.04.. .......+2,5kg minimisia....... Agnieszka.....26.......15.......20.04.........+3kg viki444...........Wiolka.........29.......13......20.04 ........+3kg to ja CC.........Anka...........25.......14.......22.04.........- 1kg a2_el.............Magda.........20.......10.......23.04. ... . ...+2,5kg weryka..........Ania............30.......12.......23.04. .. ..... +3kg aniawd...........Ania............29......16....... 24.04.........+2 kg Bogdanka........Ania............26......10.......25.04.. .. . ...+1kg Isa22.............Ewa............29.......15....... 27.04.........-0,5kg pikpik........Kinga...............23........12.......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona..........29........13.......30.04. .... .. .+3 kg polina80.........Ola...............27........14.......20 .04...........+3kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja się wypowiem co do teściowych. Moja tzw. teściowa jest OK. Na początku się jej bałam, bo ma taki nauczycielsko-dyrektorski ton głosu i przyzwyczajenia (a do tego jest wielką kobietą na pewno powyżej 180cm wzrostu), że czułam się przy niej wystraszona jak kurduplowate dziecko z jej podstawówki. Teraz jak się poznałyśmy już się jej nie boję :). Wiadomość o mojej ciąży przyjęła znacznie lepiej niż moja mama. Obie mamy uprzedzaliśmy, że się staramy o dziecko, bo później może być za późno... U teściów nie słyszę nic o grzechu i konieczności ślubu kościelnego choć też są wierzący...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam słodziaki ! całą noc u nas padało a ja nie mogłam spać...mam ostatnio problemy ze snem w nocy za to w dzień mogłabym spać na stojąco... jakoś \"dziwacznie\" przechodzę ciążę...dziękuję za wszystkie słowa otuchy dotyczące teściowej, jak już powiedziałam dla mnie to zło konieczne i osoba bardzo \"tępa\" no ale cóż widać i takie muszą chodzić po świecie, wola Pana... dziś na obiad mam żeberka, już są zalane marynatą z ziół (pieprz, papryka słodka,zioła prowansalskie, olejem i odrobinką musztardy), a zupa chyba pomidorowa ale o tym zadecyduja dzieci jak wstaną... pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny proszę powiedzcie czy na badaniu USG będziecie chciały znać płeć dziecka? ja mam za dwa tygodnie USG i z jednej strony chciałabym wiedzieć a z drugiej strony ten Okruszek jest dla nas niespodzianką i chciałabym by tak pozostało do chwili gdy ujrzę go na tym świecie... kurczaki ale mam problem....hahaha pewnie ze mnie macie niezły ubaw....cichutko marzę o córci Alicji ale moja kobieca intuicja mówi mi że będzie synuś Kubuś... jak u was jest z imionami macie już jakieś propozycje? może koło tabelki obok kilogramów napiszemy imiona? pozdrawiam raz jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już się nie mogę doczekać, kiedy się dowiem jaka jest płeć Maluszka, choć tak w sumie to jest mi ona obojętna. Też mam za dwa tygodnie USG 4D - połówkowe, więc dowiem się na pewno. Już na ostatniej wizycie lekarz próbował zaglądnąć między nóżki, ale jakieś wstydliwe to moje dziecko i jak już prawie było widać to się obracało i zasłaniało wszystko :-) Co do przeczuć to też mi się wydaje, że będzie chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) My z mężem niecierpliwie czekamy, aż będzie można sprawdzić płeć... I choć marzę o Zosi to czuję że będzie Antoś:) Kolejną wizytę mam na Mikołaja więc może dzidzia nam zrobi prezent i odsłoni conieco;) Kolejnym argumentem by poznać płeć Niuni przed porodem jest fakt, że siostra mojego męża odchowała już synka i córcię i chce nam oddać wszystko co ma, a posegregowała wg płci:) Mam nadzieję że nie odda nam tego zanim urządzimy kącik dla Maleństwa:) No i babcie.... Obie już palą się żeby kupować ciuszki itp:) Szał po prostu:) Wiecie co... mam już bardzo ciążowy brzuszek, dziś robię remanent w szafie i pochowam ciuchy, których napewno do następnej zimy nie ponoszę... Korzuszek z ubiegłego roku już lekko ciasny. Nagle widzę jak z dnia na dzień ciąża staje się widoczna... Na szczęście nie tyję, wszystko idzie w brzuszek... No i na szczęście chandra mi minęła, dziś już wszystko jest w porządku, ale mam nadzieję że te wahania nastrojów wkrótce się skończą, inaczej wykończę siebie i mojego lubego... Miłego dnia Laseczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA się spodziewałam że bedzie chłopiec...w końcu jakas odmiana w rodzinie bo do tej pory same dziewczyny były:) ale najważniejsze że zdrowy...i będzie Staś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek69........Gośka..........38.......18.........02.04 . .......+4kg Alex81...........Ola..............26......19.........02. 04........-2kg adamisia........Asia............26.......19.........03.0 4... ....+5kg ali-cja...........Ala.............36.......19.........04 .04...... ..+5kg Ola31............Ola.............31......19..........07. 04....... +4kg agoosiaa........Agnieszka....22.......19.........09.04.. ..... .+2kg Kaśka31.........Kasia..........31.......14........ 09.04.........-2kg Anna_śl..........Ania............29.......16........09.0 4.........+4kg Mysiczka30.....Ola.............30......17........ 10.04.........-2,5 kg echo1978.......Aneta..........29.......18.........11.04. . .....+4kg chanel 5.........Marlena.......21.......14....... 13.04.........+0kg Motka...........Ania............28.......18....... 14.04.........+3kg Renia905........Renata........26.......18....... 14.04.........+3kg rosar.............Ania...........26...... 12........16.04.........+0kg gregia...........Justyna.......25.......15....... 18.04.........+1kg 1967.............Iwona.........40 ......13.........18.04........+2kg mag26...........Magda..........27......17........19.04.. .......+2,5kg minimisia....... Agnieszka.....26.......15.......20.04.........+3kg viki444...........Wiolka.........29.......13......20.04 ........+3kg to ja CC.........Anka...........25.......14.......22.04.........- 1kg a2_el.............Magda.........20.......10.......23.04. ... . ...+2,5kg weryka..........Ania............30.......12.......23.04. .. ..... +3kg aniawd...........Ania............29......16....... 24.04.........+2 kg Bogdanka........Ania............26......10.......25.04.. .. . ...+1kg Isa22.............Ewa............29.......15....... 27.04.........-0,5kg pikpik........Kinga...............23........12.......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona..........29........13.......30.04. .... .. .+3 kg polina80.........Ola...............27........14.......20 .04...........+3kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja czuje, że bedzie córeczka Wiktoria ale dowiem się za dwa tyg na wizycie dla chłopca nie mamy imienia ale jesli okaże sie ze to synek to coś wymyślimy Ja wolę znać płeć - wiem jakie ciuszki kupować :) mam sporo po synku wiec na początek nie musze nic kupować bo ciuszki mam uniwersalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, kilka dni nie pisałam, byłam we wtorek u ginekologa i mnie załamał. Niskie ciśnienie, anemia, \"nieładna\" wydzielina z pochwy( musze zrobić badania) i w dodatku zaczęła mi się skracać szyjka macicy!!!! Jestem załamana, mam to samo co moja przyjaciółka. Muszę leżeć, zrezygnować z pracy i zero aktywności. Więc leżę i boję się, że to już tak do konca ciąży, obym ją tylko donosiła do tego kwietnia czy marca. Zawsze podczas tych wizyt było wszystko ok, a teraz tyle złych rzeczy na raz:( załamałam się, a jednak ten bój brzucha nie był taki byle jaki:( Uważajcie na siebie, będę tu zaglądać w miarę możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Wczoraj rozbolała mnie lewa pierś- boli inaczej niż do tej pory, nie kłuje tylko boli tak jakby pod całą piersią. Przestaje na chwilę jak ją rozgrzeję. Czy ktoś ma pomysł co mi się zrobiło i czy samo przejdzie? Rano po ciepłym prysznicu zaczął mi brzuch trochę wystawać, taki śmieszny, kanciasty i z jednej strony wystający bardziej :). Stałam przed lustrem i się cieszyłam, że chyba w ciąży jestem ;). Kochany mówi, że nie da się ukryć, że jednak tak. To już 16tc :). Jak trochę pochodziłam to się znów schował. Reszta OK. Przeziębienie już przechodzi :). Pozdrawiam, CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie : jak położę rękę na podbrzuszu, to odczuwam takie bulgotanie, jakby fruwające bąbelki w brzuchu - czy to możliwe,że to mój Dzidziuś ??? jutro zaczynam 17 tc Ja na początku grudnia mam USG i będę chciała znać płeć - czuję, że to chłopczyk :) Dla dziewczynki mam imię MAJA a dla chłopczyka ciągle się wahamy Moja mama też ciągle pyta o płeć, bo wpadła w szał zakupów - na razie kupuje neutralne rzeczy :) Ja jeszcze nic nie kupiłam Mi wymioty chyba przechodzą, bo w ciągu dnia nie mdli mnie już wcale a rano już tylko rwie mnie jak na wymioty, ale nie wymiotuję Co do samopoczucia, to u mnie wyśmienite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex81 wiem, że ci cieżko ale bedzie dobrze ja w pierwszej ciąży od 4 m miałam rozwarcie na 0,5 cm i też wszyscy włacznei z lekarzem mówili, że urodze przed czasem a jak sie bałąm boze to były najgorsze miesiace mojego życia tak strasznie nei chciałąm stracić ciaży dużo leżałam i ze strachem sprawdzałam czy nei zaczyna sie poród a wiesz jak sie skończyło urodziłąm tydzień po terminie w dodatku poród wywoływany także będzie dobrze wierze w to a ty uważaj na siebie i swojego maluszka to ja CC ja też tak mam z brzuszkiem i wiesz co u mnie zawsze tam gdzie jest \"górka\" siedzi dzidziuś :) i potem czasem znika bo zmienia pozycję a z piersia to moze idź do gina bo może cos z kanalikami mlecznymi ?? w sumie to nie wiem ale ja takie cos miałam jak karmiłam malucha i właśnie po rozgrzaniu mijało a teraz powoli moze zaczać sie produkcja siary w piersiach więc może to dlatego Isa22 jestem przekonana że to dzidziuś u ja poczułam ruchy w 15 tc i było to własnie takie bulgotanie teraz to są już kopniaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, ale się cieszę . Najwięcej bryka wieczorami, ja późno chodzę spać i jeszcze wtedy bryka, za to rano cisza - albo lekko daje się go wyczuć :) Alex - moja koleżanka, która jest obecnie w 7 m-cu ma dokładnie to samo, cały czas boli ją ten brzuch - leży cały czas - po prostu musi, ale jest dobrze !!!! . No i jest ciągle pod kontrolą lekarza Doskonale Cię rozumiem, że się martwisz. Będziesz musiała teraz na siebie bardzo uważać i dużo leżeć - niedługo się poprawi ! Zobaczysz, że będzie wszystko dobrze i urodzisz zdrowego dzidziusia! Zwróćcie uwagę, jak wiele kobiet ma jakieś problemy z ciążą - wydaje mi się, że kiedyś tak nie było .... cóż - pokolenie Czarnobyla i "cywilizacji\" pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny help me! Dzis koncze 19 tydzien ciazy, od jutra zaczynam 20 tydz. Kiedy robis ie to usg połówkowe ??? juz nie moge sie doczekac- czy wszystko okej, jak zdrowie dzisziusia i w koncu jego plci :) jednak boje sie ze to za wczesnie...co o tym sądzicie...?? kiedy najlepiej pojsc...? Nie chcialabym robic jednego po drugim jakby sie okazalo ze jeszcze na cos za wczesnie na jakies wykrycie czy cos ech.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamisia - mozesz iśc to badanie robi sie podobno między 18-21 tc a ja bedę miałą robione w 19 tc pytałam lekarza czy to nie za wcześnie to powiedział, że i tak bedzie wszystko widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{cześć] kinder-niespodzianki u mnie po wizycie u lekarza okazało się,że wszystko w normie,czuję już ,że malenstwo się rusza i to dosyc wyraźnie...zaczynam mieć problemy z ubraniami,bo w pasie już się nie dopinam:D płci nie widać i może dobrze,będę niecierpliwie oczekiwała następnej wizyty.. alex81--nie denerwuj się,jak lekarz kazal leżeć to leż i korzystaj z możliwosci nadrobienia luk w filmiach i literaturze..wszystko będzie dobrze..a do słuchania Mozart,dzieci podobno uwielbiają:) dla ciebie na pocieszenie🌻 to ja cc--skonsultuj pierś z lekarzem,niech zrobi usg,może to tylko jakiś stan zapalny wywołany zmianami pod wpływem hormonów ciaży mam prośbę---nie chcę kopiowć jakiejś nieaktualnej tabelki więc jeśli któraś z was będzie poprawiała u siebie to niech mi wstawi 17-ty tydzień..kilogramy b/z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was:) dzidziuś już chyba słyszy, co się dzieje dookoła mnie. byliśmy w kinie, a tam , wiadomo, głośna muzyka i odgłosy. i cały film dzidziuś się wiercił.:) nie czuję tak często ruchów, jak 2 tyg temu, ale na szczęście czasem tak! jutro wizyta u lekarza, dla świętego spokoju będzie usg. może dowiem się też czy to chłopiec, czy dziewczynka? gratuluję tym , które już to wiedzą:) moja teściowa wczoraj dowiedziała się o dziecku... nie powiedziała ani słowa.... już żałuję, że jednak wie... któraś z was pisała, że też jej teściowa unika tematu ciąży.. ciekawe, co one sobie tak naprawdę myślą...i skąd te uniki ?! po co te złe nastawienia? czyż nie lepiej żyłoby się nam, gdyby nie było ciągłych podchodów, zazdrości, nienawiści itp... za parę dni zostanę sama na miesiąc... szkoda, że nie będę mieć z żadnej strony wsparcia. teściowa milczy, a moja mama obraziła się na mnie, że nie przyjechałam do niej i nie pomogłam jej sprzątać po remoncie... . na szczęście moja córka jest kochana i powiedziała, \"mamo, nie martw się, będę nosić węgiel \":) to już coś! ostatnimi dniami bardzo bolą mnie krzyże.. ciężko mi się wstaje,ciężko chodzi. no i łapią mnie skurcze w łydkach.. mimo, że zażywam magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamisia - mi tez lekarz mówił , żeby przyjśc na USG między 19 a 21 tc - ja chce iść 7 grudnia , to bedzie skończony 20tc - liczę, że się dowiem czy to chłopczyk czy dziewczynka :) alicja - nie przejmuj się teściową - szkoda nerwów . Jak Twoja mama mogła od Ciebie żądać, żebyś w ciąży!! pomagała jej sprzątać .... Nie martw się miesiąc zleci jak z bicza strzelił - poza tym masz widać już wsparcie w córci - gratuluję Takiej pociechy ! :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Choć kilka słów do Was napiszę, dla mnie teraz to już późna pora (wstaje codziennie przed 6:00, więc i wcześnie chodzę spać), ale się odezwę. Nie martwcie się tymi wszystkimi dolegliwościami, są normalne w trakcie ciąży i będą sie nasilać wraz z kilogramami i coraz większym brzuszkiem. Ja powiem Wam, że czuję sie teraz bardzo dobrze (tylko nogi mi trochę puchną, rano kozaki dopinam bez problemów, ale po południu, jak je zakładam po pracy problem już jest ) i mam nadzieję, że tak będzie jak najdłużej, jako rekompensata za ten fatalny początek. Inna sprawa, że ja też szczupła jestem bardzo (niektórzy mówią, że dalej wglądam szczuplej niż przed ciążą, a brzuszek mam niemal niewidoczny), więc to pewnie jest u mnie pomocne, jeśli chodzi o niwelowanie złego samopoczucia. Fizycznego, bo psychicznego doła potrafię załapać strasznego! Ali-cja, ja już i moją teściową (dla której temat mojej ciąży nie istnieje, zresztą o niej pisałam dużo innym razem, chyba przedwczoraj) i moja mamą przestaję sie przejmować. Dziś była u mnie i oczywiście znowu miała jakieś fochy, niby do mojego męża, ale skupiło sie na mnie. Co prawda jak rozmawiam, to spyta się, jak się czuje, ale co z dzieckiem to w ogóle jej nie interesuje, jakby ono w ogóle nie istniało. Boli mnie to, bo jak byłam w ciąży po raz pierwszy, to było zupełnie inaczej , czyli już wiadomo jaki ma stosunek do mojego drugiego dziecka. O mojej teściowej to w ogóle nie wspomnę, też jest zła, ze ma sie pojawić, tylko triumfuje, że nie będzie mieli dziewczynki , a mój szwagier to ma. My jesteśmy szczęśliwi, że będzie drugi synek, chłopcy będą się razem bawić, jeździć na nartach i grać w tenisa ... Tylko imienia nie mamy jeszcze wybranego,m myślałam nad Antosiem, ale nie wiem.... Nie przejmuj się tez tym, że zostajesz sama, przecież będziesz miała córkę przy sobie! A miesiąc szybko zleci! Wszystko sie ułoży , głowa do góry... Kładę się, jeszcze tylko napisanie jednej rzecz do prac skończę. Śpijcie słodko, dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam słodziaki!!! Renia to chyba będzie panienka skoro nie chciała byle jakiemu facetowi pokazać co ma między nóżkami hahah obojętnie co aby było zdrowe prawda? Ola 31 no to byłby wspaniały prezent na mikołaja...musisz tylko jeszcze do niego list napisać...kto wie może spełni twe marzenie... agoosia odmiana już jest i będzie bo przybędzie wam nowy członek rodzinki...a co Bóg dał to tylko on tam u góry dobrze wie.... minimisia kiedyś nie było usg i ludzie wyczekiwali z wielką nadzieją na tego małęgo człowieczka co sie urodzi a dziś możemy jeszcze zanim sie urodzi znać płeć... sama jestem ciekawa...i o ile lekarz sam się nie wygada to ja się wproost nie spytam czy mam córcię czy synka... alex biegiem do łóżka i się z niego nie ruszaj...może to czas na to byś nadrobiła zaległości w czytaniu, lub w tym co lubisz a zawsze Ci brakowało czasu na tą czynność...ja mogę podsyłać domowe obiadki...sama jestem w domu i szaleję w kuchni z czego bardzo sie cieszę...a te miesiące miną Ci bardzo szybko, tylko kochana nie załamuj sie wszystko będzie dobrze!!! MUSI BYĆ!!! to ja CC idż kochana do lekarza, dla świętego spokoju...może wystarczą ciepłe okłady i masaż lubego ale lepiej skonsultuj to... Isa 22 gratuluję pierwszych ruchów...wspaniałe uczucie prawda? też zastanawiałam się nad imieniem Maja ale tylko przez moment..zawsze mówiłam że jak mi się \"trafi\" jeszcze dzidziuś to imiona miałam przygotowane choć inni nie podzielają mojej fascynacji tymi imionami...kij im w oko....ja nadal mam mdłości cały czas...ale przywykłam do tego... adamisia...najlepiej spytaj lekarza kiedy masz zrobić USG...nie martw się na zapas, wszystko będzie dobrze... 1967 fajnie nas nazwałaś....KINDER NIESPODZIANKI...hahaha ja mam już dwie pary ciążowych spodni...inaczej ani rusz a brzusio okrągłe..podoba mi się... ali-cja nie masz co marwtić się na zapas, zawsze znajdzie się w pobliżu nas ktoś życzliwy kto chętnie Ci pomoże, córka już się zaoferowała...ale mamy skarby w naszych domach choć czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy...prawda? a teściową wytnij z życiorysu tak jak ja zrobiłam z moją i żyje mi się bardzo dobrze a jej zawsze okazuj swoją wyższość i tęp w sposób bardzo dyplomatyczny to zło konieczne...a mama może miała zły dzień, przejdzie jej i Cie przeprosi w końcu sama jest matką i wie co znaczy nosić pod sercem nie tylko Aniołka ale i całą troskę o jego dobro...piszesz o swoich łydkach...mi wczoraj przez cały dzień drgała powieka boizu jakie to było denerwujące ale dziś już jest dobrze bo chyba bym szału dostała Mysiczka pomyśl co będzie pózniej, ja pamiętam że mój mąz przy synu a rodził się 28grudnia to mi buty zapinał, a nieraz szłam do wpół rozpiętymi...pewnie że dwóch facetów będzie miao rażniej w domu, te same sporty, te same zabawki, może i te same zainteresowania choc te (w przypadku moich dzieci) zmieniają się z roku na rok no ale...muszą spróbowac wszystkiego by wiedzieć co chcą w życiu robić w naszym zakichanym obowiązkiem im to udostępniać... ja byłam z moim Dominikiem wczoraj u Alergologa i miał robione testy, na szczęście na psy ani konie nie jest uczulony ale za to na roztocza kurzu...szok...kto by pomyślał...pytałam pani doktor co mam robić jak postępować (nie mam w mieszkaniu ani dywanów ani wykładzin, u dzieci w pokojach są jedynie szyfonowe lambrekiny i pseudozasłonki jedynie ozdoba, zamiast zasłon rolety) a ona na to że mam zachować zdrowy rozsądek i dbać o to by w domu było jedynie czysto ..na co mój Dominik rzucił hasło...mama ma bzika na punkcie porządku, biega albo z odkurzaczem albo ze szmatką...pani doktor w śmiech a ja mało nie spaliłam się ze wstydu...nie jestem pedantką ale lubię mieć zadbany, czyty dom tzn mieszkanie...sprawia mi przyjemność, dbanie o rodzinkę, dom...dziś jadę do laryngologa bo ucho mnie pobolewa a nigdy nie było okazji iśc do niego, do tego gardło od tygodnia szwankuje i może to być jakieś zakażenie bakteryjne...zobaczymy co powie...dziś będzie szybki obiad czyli ryba, surówka i zupa od wczoraj...sorki ale i tak się rozpisałam..jak ktoś chce przepis na jakieś niedzielne ciasto niech da znać...bużki i miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow!! Anno, ale poemat nam tu napisałaś :-) Super, lubie czytać co u Was :-) Co do badań połowkowych to ja jestem umówiona na 22 listopada i nie mogę się już doczekać. Po pierwsze dlatego, że chcę wiedzieć czy mój Aniołek jest zdrowy, a po drugie to może się przestanie wstydzić i odsłoni swe klejnoty :-) Ale szczerze mówiąc to boję się trochę tego badania, że (odpukać) coś może być nie tak :-( Wogóle to ile u Was kosztuje to badanie? U mnie ( we Wrocławiu) płacę 200 zł + 50 zł jeśli chcę mieć nagranie na płytkę. Wydaje mi się, że to trochę drogo, no ale co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze Renia...to drogo, tzn moze u mnie w Toruniu jest tanio, bo prywatnie mam wszystko i płacę z usg 120zł a nagranie mam gratis...ale z drugiej strony na tym nie ma co oszczędzać, w koncu zdrowie maluszka najważniejsze...Co do mnie czuje sie dobrze, przerażja mnie Wasze wypowiedzi o teściowych....moja przyszła (narazie nieformalna) to widzę jest cudowna w proównaniu z nimi...czasem męczy mnie jest nadgorliwość, ale mysle ze to da sie zniwelowac z czasem a poza tym bardzo się martwi, dopytuje, nakupowała mi pełno gazet dla kobiet w ciąży i juz szuka ciuszków ale chowa bo prosilam zeby mi nie pokazywała bo ja nie chce zapeszać...moi rodzice też bardzo się cieszą. Ale wiecie co? Nie ma się co martwić, albo po urodzeniu pokochają Wasze pociechy a jak nie to tylko ich strata ze bedą miały nikły kontakt z wnukami!! Trzymajcie się ciepło ja idę posprzątć w mieszkanku bo bratanica na 2 godzinki wyfrunęła z wujkiem do planetarium....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, macie rację.jeśli teściowa tak się zachowuje to olać.. to w końcu jej strata. wiecie co, nie na darmo tyle kawałów jest o teściowych. coś w tym jest.;) niestety, swoją drugą synową traktuje podobnie.. aniu, z mamą już dobrze. zadzwoniłam do niej pierwsza , nie podejmowałam drażliwego tematu i było bardzo miło. moja mama , niestety , jest z tych kobiet, które wyznają zasadę, że dla dobra dzieci nie rozstają się z mężem, alkoholikiem. Przetrwała z nim 18 lat w piekle, co nie wyszło nikomu na dobre. a jej najmniej:( jako dziecko sama ją błagałam, żebyśmy wyjechały na drugi koniec świata, jak najdalej od ojca, bo to nas zniszczy, ale ona nie miała siły. zapłaciła za to silną nerwicą i dlatego teraz czasem trudno się z nią porozumieć. jest rozchwiana emocjonalnie i chciałaby podświadomie, żebyśmy zamieniły się rolami i żebym to ja jej matkowała. ja też przeszłam piekło przez ojca, ale może nie aż tak jak ona. potem trafił mi się mąż alkoholik:( ( jest na to wytłumaczenie psychologiczne), na szczęście miałam siłę, żeby od niego odejść.. chociaż też wiele lat mi to zajęło.. a moją mamę najbardziej boli fakt, że nie mogę wziąć ślubu w kościele. nie to jest dla niej najważniejsze, że jestem z człowiekiem, który mnie kocha, szanuje i nie pije. długo nie mogła mi wybaczyć (?!) , że żyję teraz \"nie po bożemu\".... . no i takie problemy ma moja mama... a na argument, że sama uciekła w końcu od alkoholika, robi smutną minę i mówi, że to był straszny błąd i żałuje, że odeszła od niego.. ale się nawywnętrzałam... a tak w ogóle to dziś zobaczę mojego szkraba na usg:):D napiszę wieczorkiem.. pa, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a!dużo ostatnio piszecie o usg połówkowym.. napiszcie , proszę , czym się różni usg połówkowe od zwykłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ale się rozpisalyście :) wszystko przeczytałam. Dziękuję za troskę, na szczęście piersi już nie bolą. Do lekarza idę 22.11 w Szczecinie, w Poznaniu już mi się nie chce nikogo szukać, nie dam się zwariować. Dziś spędzę dzień z teściową w domu. Zagoniła mojego kochanego do zaległego ciągnącego się za nim zlecienia :), mi się nie udawało za bardzo. Kochana kobieta. Miłego dnia. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Brzuchatki:) Alu, ja szczerze mówiąc, nie wiem... domyślam się jedynie że chodzi tu o usg na połowę ciąży:) Moja ginka wyznaczyła mi termin kolejnego na 6 grudnia, domyślam się że to będzie połówkowe, ponieważ ma zamiar mierzyć, warzyć i dokładnie oglądać mojego Aniołka:) Aniu, list do Mikołaja zamierzam pisać z synkiem mojego Męża:) Chyba w sobotę do tego usziądziemy, bo codziennie wracam z pracy bardzo znużona i bez sił... dobrze że mąż (mimo że po operacji) pomaga mi jak może... Wczoraj czułam się niespecjalnie, cały dzień bolał mnie pęcherz, po każdej wizycie w wc miałam problemy by się wyprostować... ból promieniował mi do pachwin... nie wiem czy powinnam się niepokoić. Trzymajcie sie dzielnie i udanego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×