Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

Gość olcia00
Cześć dziewczyny dobrze Was widzieć wszystkie w gronie !!!! Mam nadzieje ze wszystko z naszymi maluchami bedzie dobrze i dotrzemy szczęśliwie do porodu :) Dziewczynki macie czasami uczucie stawiania brzucha nic mnie wtedy nie boli ale brzuszek robi się twardy czasame cały a czasem część i przechodzi samo dziwne uczucie ma któraś może podobnie ?? bo oczywiscie zmartwiło mnie to a wizyta dopiero 6 grudnia Ach często sie tak zdarza jak leże na pleckach Buźka i z góry dzięki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olciaOO: :) objaw normalny,macica jest mięśniem i pracuje,trenuje,przygotowuje się do porodu i rozciąga by zmieścić rosnącego malucha.. jeśli nie zauważylaś--podobnie zachowuje się podczas orgazmu.. więc główka do góry---wszystko działa jak należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia00
oj uspokoiłaś mnie Iwonko dziękuje, nie ma jak pierwsza ciąża i pełno obaw a jak wiecie początek nie był dla mnie udany więc teraz panika szybko mnie dopada jak jest coś nie tak Wczoraj dziewczyny byłam na zakupach ze względu że nadal jestem na duphastonie nie chodze nie wiem ile ale odwiedziałam na pół godzinki Smyka i oczywiście wyszłam z 8 ubrankami jak już wiem że chłopiec to już moge kupwać(oczywiście chodzi o kolor) wybrałam ciuszki co niby łatwo sie zakłada czyli mało przez główke i dużo guziczków z przodu o dzwino kupiłam troszke 56 ale więcej 62 najwyżej coś tam sie będzie podwijało a to 56 to pewnie max 3 tygodnie Później zajrzałam na allegro i tam też są fajne tzw wyprawki i moze sie skusze tak w kazdym miesiącu coś i mi sie uzbiera choć mam obiecane u kolezanek ale zawsze dobrze samemu też być przygotowanym :) Co do wózków jeszcze nie patrzyłam ale na bank jakiś wielofunkcyjny zeby za jakis czas znów nie kupowac spacerówki Ach w smyku upatrzyłam nosidełko do 13 kilo więc jak fotelik posłóży też na początku bardzo fajne i 250 zł :) Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie:) Trochę już odespałam ten szpital, choć pierwsza noc była koszmarna, zamykałam oczy i widziałam salę szpitalną:( Taki pobyt na patologii ciąży nie działa dobrze na psychikę, czasem widzi się lub słyszy rzeczy, które niekoniecznie by się chciało:( Na szczęscie większość kobiet tam to takie, które były w 40 tygodniu i czekały na poród, ale były tez takie we wczesnej ciąży, z krwawieniami, zagrożone poronieniem:( Ja nadal biorę duphaston, są dni kiedy czuję się zupełnie dobrze, są takie kiedy mnie kłuje po lewej stronie, jakby jajnik. No, ale lekarze w szpitalu zrobili mi cały pakiet badań i wykluczyli zagrożenie dla dziecka. Niby tak mam bo macica się rozciąga. Niektóre kobiety odczuwają to prawie bezboleśnie, inne z kolei boli bardzo. Mnie oczywiście boli bardzo... Ja to w ogóle mam wrażenie, ze jestem książkowym przykładem, mam wszystkie objawy / oprócz wymiotów/ i to w max natężeniu... Ech.. No, ale zniosę wszystko byleby dzidzia była zdrowa. Gratuluję Wam synków i córeczek, ja jeszcze nie wiem co będzie, już się nie mogę doczekać tej wiadomości:) Piszecie o wózkach. Mam pytanie do mam, na co zwracać uwagę , oprócz wagi, przy zakupie? Bo ja sie kompletnie na tym nie znam. Proszę podzielcie się doświadczeniami. agoosia Dlaczego wózek 3kołowy nie jest fajny? Mi się takie najbardziej podobają, choć są strasznie drogie:/ Mysiczka30 A co jest nie tak z tymi wóżkami Graco? Ali-cja Dobrze, że jesteś!!! Odpoczywaj i dbaj o siebie :) Uściski! Mysiczka 30 Wierzę, ze usłyszysz same piękne wieści na wizycie! Zawsze tak było i będzie tak i tym razem:) Trzymam za Ciebie kciuki i wspieram:) Alex81 Maszeruj do łóżeczka, nabieraj sił:) Pozdrawiam Was wszystkie i zmykam na obiad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali-cja super, że już w domku a teraz dużo leż i odpoczywaj 🌻 Suzanke cieszę się, że już dobrze u ciebie. Dbaj o siebie i maleństwo :) i bądź dobrej myśli 1967 ❤️ dziekuję Olcia00 no to pierwsze zakupy już masz:) brzuszkiem się nie przejmuj to macica \" ćwiczy\" przed porodem i rozciąga się aby pomieścić twojego synka :) Mysiczko30 🌻 nie martw się będzie dobrze .... tobie to mówię a sama wchodząc do gabinetu mam miękkie nogi :) wiem, że sie stresujesz zreszta każda z nas ma to samo cieszy się i boi jednocześnie. Ja też cieszę się ale na dobre uspokoję się jak urodzę zdrowe dziecko !!!! Ja obecnie mam spacerówkę graco ale moja koleżanka miała głęboki wózek graco i była niezadowolona bo strasznie ciężki i mi również źle sie go prowadziło. Alex81 dbaj o siebie:) Co do wózków ja z pierwszym maluchem miałam najzwyklejszy i dość tani wózek ale nie o cenę tu chodzi. Do najważniejszych cech \"dobrego\" wózka zaliczę : przekładana rączka - na początku maluch widzi mamę a potem jak robisz spacerowy wózek to zmieniasz rączkę, świetne rozwiązanie w lecie jak jest słońce zmieniasz rączkę i nie świeci dziecku po oczkach ( nie potrzeba parasolki) pompowane koła - bardzo ważne gdy mieszkasz lub jeździsz po nierównych powierzchniach ja miałam wózek na paskach ( bujany) - świetny gdy maluch nie chciał spać, wystarczyło troszkę pobujać i już spał w dodatku jak był nierówny teren to się nie wybudzał podczas jazdy a jak sie przebudzał wystarczyło lekko pobujać :) duży kosz na zakupy i łatwy do neigo dostęp gdy siedoznko jest rozłożone na płasko - często robiłam zakupy podczas spaceru i jak maluch spał to czasem miałam problem, żeby coś włożyć pod spód wózka Warto zwrócic uwagę na długosć gondoli - moja koleżanka urodziła synka w czerwcu i mały w styczniu musiał jeździć w spacerówce bo nie mógł zmieścić się w gondoli ( nie wiem czy to nas dotyczy bo nasze maluchy raczej będą już siedzieć ale tak piszę może komuś się przyda :) ) waga wózka- jeśli musisz go wysoko wnieść szukaj najlżejszego bo dziecko+ wózek+ torba dla dziecka i ciebie + zakupy - sporo ważą :) regulowana rączka - jeśli z dzieckiem jeździ kilka osób różnego wzrostu może przydać się regulacja wysokości rączki hmmmm chyba tyle jak sobie coś przypomnę to dopiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz mam taki wózek http://www.allegro.pl/item272973228_graco_mirage_plus_spiworek_folia_wys_12h.html ten granatowy ,rozkłada się do pozycji leżacej i jest dobrze obudowany dla maluszka planuje dokupić do niego śpiworek i tym będzie jeździć moja córeczka :) Ja sobie chwalę ten wózek łatwo się nim jeździ i ma duży kosz na zakupy ( dla mnie to ważne) no i nie waży dużo :) zreszta jeśli lato będzie ciepłe to będziemy mieszkać w domku letniskowym a tam nie będę potrzebowała wózka dlatego też nie kupuję nic nowego. Fotelik samaochodowy mam po starszym synku - Ramatti i moge go polecić jest duży i nawet większe dziecko mieści się w nim bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimisia Dzięki za super wyczerpującą wypowiedź na temat ważnych rzeczy w wózkach:) Nie wiedziałam że na tyle spraw trzeba zwracać uwagę;) Ten wózek, do którego link podałaś jest fajny i niedrogi. Czy dobrze zrozumiałam, ze dziecko może też w nim leżeć?! Tzn, aż tak się rozkłada? Muszę się wybrać do sklepów i podotykać te wózki;) bo wolę tak je poznawać niż tylko na obrazkach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimisia: zwróciłaś uwagę na bardzo istotny fakt--nasze dzieci będą miały zimą ponad pół roku i będą już samodzielnie siedziały,gondola nie bardzo się przyda,bo lepiej wyjść z dzieckiem tak dużym 2-3 razy na dwór a nie raz podczas snu w porze ok.południa...... tak wózek bez gondoli będzie praktyczniejszy ma dzisiaj trochę wolnego czasu i też szperam szukając czegoś co będzie normalnie wyglądało,kosztowało i było solidne a za razem lekkie...musi się łatwo składać,by mieścił się do bagażnika... suzanke: najlepiej robić zakupy zapoznając się z ofertą w necie a potem \"podotykać\" to samo w sklepie...masz gwarancję,że nikt nie wciśnie ci bubla i nie przepłacisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.tanimarket.pl/4411__Wozek_Speedi_ __Gondola___Fotelik_CabrioFix__Black_Reflection.html mnie sie podoba taki tylko ze w innych kolorach i z 4 kolami wolalabym jest fajny wczoraj mowilam do agoosi a Wy co o nim myslicie? moj maz na mnie nakrzyczal ze wybieram wszystko co najdrozsze ale co mam zroic jak takie mi sie podobaja Fajnie ze juz jestescie z nami dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suzanke ten wózek ma 3 regulacje płaską, półleżącą i siedzącą także może być dla malutkiego dziecka 1967 w pełni sie z toba zgadzam najlepiej poszukać wózka który anjbardzije sie podoba a potem pójść obejrzeć go w klepie ja pierwszy wóżek kupowałam \" w ciemno\" i zupełnie nie wiedziałam na co zwracać uwagę teraz jestem już mądrzejsza dlatego dzielę się z wami tym co mi się przydało a wcześniej nie zwróciłabym na to uwagi jeśli choć troszkę wam pomogę to bardzo się cieszę. Pigi 15 spotykam te wózki czasem na spacerach ale zupełnie nie wiem co o nim powiedzieć najlepiej spytaj mamy która nim jeździ (jeśli taka gdzieś zobaczysz) albo poszukaj opini o tym wózku na forach internetowych Nie wiem co wam doradzić jeśli chodzi o wózek 3-kołowy i 4-kołowy bo jeśli chodzi o wywrotność dla mnie osobiście bardziej stabilne wydaja się 4- kołowce ale nigdy nie jeździłam 3-kołowym więc ciężko mi porównywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do trójkołowców to mam doświadczenie na wózkach moich bratanic. Głownie jest problem przy spacerówce, dziecko jest cięższe i każde gorsze podjechanie lub zjechanie z krawężnika to poważne ryzyko wywrócenia wózka...no i uwaga najgorsze jak ma nieskrętne przednie kółko-prowadzenie masakra!! ja byłam na obiadku u przyszłych teściów, teraz wróciłam i musze coś poczytać...ale miałam przygode w kościele, musiałam stać i nagle tak mi sie słabo i niedobrze zrobiło że jeszcze pół minuty dłużej i bym zemdlała, wyszliśmy szybko i jakoś zimne powietrze mnie otrzeźwiło..ale nigdy jeszcze mi sie takie cos nie zdarzyło..chyba od tego stania..buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ! tez jeszcze tu jestem :) problem tylko w tym, ze mam naprawde bardzo malo czasu albo jestem zmeczona i nie mam sily zajrzec do Was. Poza tym bite 8 godz spedzam przed kompem w pracy wiec w domu ograniczam sie na maxa. Suzanke super, ze juz jestes w domu i wszystko jest ok :) strasznie sie ciesze 🌻 Alicja duzo wypoczywaj, najlepiej z uniesionymi nogami (tak czytalam i dziewczyny tez juz wspominaly), a moze znajdziesz pozycje najwygodniejsza dla siebie. dobrze, ze z maluszkiem wszystko w porzadku. pozdrawiam WSZYSTKIE dziewczyny, moze jeszcze dzis sie odezwe, a na pewno musze do Was zagladac czesciej, bo inaczej ciezko nadrobic zaleglosci w czytaniu. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimisija nawet nie chce 3kolowego wole 4 tez mi sie wydaje ze jest stabilniejszy Wiecie co mi sie snilo ze urodzilam dwojaczki i ze byly takie duze ze nie wiedzialam jakie ubranka kupowac i ktos mi powiedzial ze najlepiej juz na 2altka.SZkoda ze to tylko sen bo pierwsza wersja jak zaszlam w ciaze to bylo ze to dwojaczki ale pozniej wyszlo inaczej a zawsze chcialam miec dwoje dzieci wiem ze jeszcze nic straconego ale dwojaczki fajnie by sie wychowywaly A macie juz wybrany szpita lw ktorym byscie chcialy rodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimisia---ja też szybko,szybko i teraz jak czytałam to popłakałam się ze śmiechu:\"..w końcu w ciąży bywa się co roku ...\" :D:D w końcu w ciąży NIE bywa się co roku..... tak miało być...jedno małe słówko i a tak wiele zmienia:D pigi15: jeśli istnieje możliwość by wózek służył jeszcze drugiemu dziecku,to nie ma co oszczędzać,zafoliujesz,schowasz i będzie jak znalazł na później...osobiście nie mam nic po swoich dzieciach,wszystko dawno rozdane ale mam córkę,która ma 17,5 roku i żartuję,że cenzuruje moje obecne zakupy pod kontem ewentualnej przydatności dla siebie(ubrania ciążowe) i swoich potencjalnych dzieci...... agoosiaa: ja chyba zdecyduję się na wózek bez samodzielnie skręcających się kółek...tam gdzie jest kostka,bruk te samoskrętne zachowują się nieprzewidywalnie i można się wściec próbując je popchnąć---to wiem z obserwacji,widziałam mamy szarpiące się z z takimi.. witaj mag26: ja też mam problem ze znalezieniem czasu by spokojnie na forum poklikać...w domu jest 100 rzeczy do zrobienia a w pracy nie mogę dawać złego przykładu pracownikom:)więc czytam wszystko ale z pisaniem różnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1967 w moim wózku można jeździć na samoskręcających się kołach lub zablokować tą funkcje i ja stale jeźdze na zablokowanych poprostu nie umiem jeździć na samoskręcajacych się, stale mi ten wózek \"ucieka\" ale znam dziewczyny, które \"muszą\" mieć samoskręcajace się koła bo inaczej ciężko im się jeździ także ile osób tyle opini :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh z tymi wózkami, chyba najlepiej pójść do jakiegoś dużego sklepu i sobie pojeździć:) 1967...między mną i moim bratem jest 14 lat różnicy..i cały czas mnie przekonuje ze to on mnie wychował:) a wiesz już czy to chłopiec czy dziewczynka? choć Ty już masz córkę..ja bede miała narazie synka ale marzy mi sie jeszcze córka..żeby chodziła ze mną do kawiarni tak jak ja z moją:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agoosiaa: córki mam nawet dwie:D 17,5 i 12 lat a teraz to jeszcze niespodzianka,jeśli ładnie się ustawi do ujęć na usg,to będę wiedziała 12-go grudnia ...jestem pewna,że mąż chciałby syna,to normalne ale wiem,że jeśli będzie to trzecia córka to też będzie to jego kolejne oczko w głowie:) dla mnie jest to taki prezent od losu ,że czasami nie wierzę,że to się stało...świadomie nie zdecydowałabym się na dziecko w tym wieku a tak zadecydowała natura i jestem szczęśliwa.... no bo jak się nie cieszyć ,jeśli z perspektywy lat i posiadania już dwójki dzieci wiem,że nie przytrafiło mi się od tego nic lepszego i nic nie sprawiło mi większej radości niż one..żaden samochód,mieszkanie,telewizor,kontrakt... przekonasz się kiedyś sama :) nic nie jest w stanie konkurować z malutkimi rączkami tulącymi za szyję.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brat musiał cię nieźle szkolić:D:D wyobrażam sobie 12-latkę z pretensjami do dorosłości i 26-cio letniego mężczyznę ,próbującego okiełznać taką kozę:D były teksty w stylu\"nie jesteś moim ojcem i nie będziesz mi rozkazywał!!\" ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1967..moja mama świadomie zdecydowała się na mnie, tez miała 40 lat i nigdy nie żałowała:) a wręcz odwrotnie...co do mojego brata to ostro szkolił:) choć musze powiedzieć ze mielismy duży kryzys i dopiero od 4 lat sie dogadujemy..zawsze był dla mnie wielkim autorytetem i wzorem ale od momentu gdy zaczęłam mieć własne zdanie i przestałam być słodką siostrzyczką to mnie odstawił na boczny tor, ale teraz jest bardzo fajnie i wspieram go jak mogę, martwię się ze tak mu się teraz w zyciu pokręciło..no ale siebie mamy zawsze dlatego bardzo nie chcę żeby moje dziecko było jedynakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia78
hej mamuski barzo sie ciesze ze Was znalazłam nie będe juz taka samotna ja mam termin na 3 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia78
mam wspaniałą corke 7 lat i teraz jestem 2 raz w ciąży a właściwie 3 dlatego każdy rodzaj bólu wywołuje panike,ale teraz juz po polowie i każdy tydzien który minął jest ogrąmnym sukcesem pozdrawiam wszyskie ciężarówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny...aaaaa!!! jestem zła, bo rozpisałam się i wszystko trafił szlag! już nie napiszę tyle, co przedtem. spróbuję w telegraficznym skrócie. mysiczko: ten magnez w połączeniu z nospą to bardzo dobra kuracja. przede wszystkim działa to wszystko przeciwskurczowo. a ja miałam jeszcze przy tych krzyżach ciągle twardy brzuch. co też jest niebezpieczne, jeśli utrzymuje się długo. znalazłam coś o magnezie i wklejam : \"Przy niedoborach magnezu objawy mogą dotyczyć wielu układów. Występują zaburzenia rytmu serca, drżenia mięśniowe i osłabienie siły mięśniowej, skurcze. Mogą pojawić się objawy tężyczki, jak w niedoborach jonów wapnia. Możliwe jest także wystąpienie bólu wieńcowego. Przy niedoborach magnezu zaobserwować można również spadek nastroju, depresje lub nadmierną drażliwość.\" \"Magnez odgrywa kluczową rolę w m.in. przewodnictwie nerwowo-mięśniowym, stąd też jego niedobór związany jest z poronieniami lub przedwczesnymi porodami.\" tak, że w sumie polecam:) napisałam też , że podpisuję się rękami i nogami pod tym , co napisała 1967 o godz. 19.07 :) wózek marzy mi się taki \"retro\" z dużymi kołami. ale nigdzie takiego nie znalazłam.. miałam taki , jak córcia była mała. teraz już takich nie robią, a kiedyś były najtańsze! a co do mojego samopoczucia, to psychicznie jest fatalne. po tym zdarzeniu ze szpitalem uświadomiłam sobie, że tak naprawdę oprócz córki i nieobecnego męża nie mam na kogo liczyć w kryzysowych sytuacjach. nie odezwała się nawet moja mama. wkurza mnie fakt,że przed świętami nagle spłyną propozycje co do spędzenia razem świąt. no bo przecież to taki czas, kiedy rodzina powinna być razem...szkoda, że tylko wtedy..:( ja jeszcze mam prawie 3 tyg czekania na męża.. tym bardziej dziękuję wam za wszystkie ciepłe słowa. naprawdę były mi potrzebne! 🌻 dbajcie o siebie i o brzuszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ali_cja: bierz ten magnez razem z vit B6..tylko wtedy jest dobrze przyswajalny...to tak jak z żelazem-->bez kwasu folowego możesz jeść tonami i nic:( byle do świąt...nie daj się...w końcu , są co roku więc będziesz mogła poszarżować w 2009...teraz rób program minimum i byle do kwietnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie da się wkleić. ale jeśli w google wpiszecie : wózek jarfrex to wyskoczy to ogłoszenie. strasznie podoba mi się ten wózek. mimo, że nie ma tylu funkcji, co wózki nowoczesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy skopiować link,wkleić w pasek i usunąć spację po 2 i działa:) fakt,nietypowy...dla mnie niestety mało praktyczny:) muszę kupić wielofunkcyjny......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×