Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bede-mama

Moze sie udalo??? jeszcze tydzien czekania

Polecane posty

PROSZE O RADE otoz, moje cykle sa dokladnie 27 dni, znaczy zawsze 27go dnia cyklu dostaje @ ostatnia byla jak w tabelce 29.07.07 i wedlug obliczen owulacje mam miec w ten piatek, czy zaczac juz starania>? kiedy najepiej, mam sluz plodny ale chyba sie jeszcze nie rozkrecil do konca, nie wie sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYDAJE MI SIĘ że to zależy od jakości plemników jak są w dobrej kondycji to przeczymają do owulacji a jeśli są troche słabsze to najlepiej zaczekać i niech atakują w odpowiednim momencie czy robiłaś sobie test owulacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie robilam, ale kiedys robilam i nie zadzialal, na mnie wogole, znaczy jakis glupi musialy te testy byc, tylko kase wyrzucilam. moj maz chyba nie ma zywotnych plemnikow, tak jakos mi sie wydaje.lekarz powiedziala moja nam ze po prostu tez ne mozna za czesto bo plemniki nie zdazaja w pelni dojrzec i sa slabe, i niektorzy faceci jak za czesto to po prostu sa bezplodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia - kurcze, to Twój organizm chodzi jak zegareczek :)) Ja chyba w tym cyklu zastosuję metodę przytulanek co 2 dni. Podobno wtedy plemniki są silniejsze i szybciej dążą do celu :) Chociaż mój mąż jest zwolennikiem zasady - przytulanki kiedy mamy na to ochotę a nie kiedy trzeba ;) Ale ciężo coś poradzić - niektórzy przytulają się codziennie w tym okresie płodności i udaje się, a innym nie. Jeśli zrobisz sobie test owu to jest tam napisane, że owulacja następuje w ciągu 12-36 godzin od uzyskania wyniku pozytywnego. Ale wiadomo że test robi się o różnych porach, więc nie wiem czy to tak dokładnie. Może po prostu poprzytulajcie się w środę, w piątek i sobotę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak chyba zrobimy, no na sobocie nie skonczymy;) najgorsze jest to ze u nas strasznie ciezko wytrzymac bez przytulania i w niedziele przy zabawach, skonczyla sie meza abstynencja, niechacy:) zapomnial sie, nawet sam na siebie sie zesloscil, zebyscie widzialy jaka glupia i zla mine mial:) smieje sie z niego do dzis:) tia, moze jutro. widziecie, co z tego ze mam wszystko jak w zegarku jak nie mozemy trafic:( myslalam kiedys bo jajeczko czeka na plemniki od 12 do 24 godzin chyba, i ze moze po prstu nie zdazamy, bo im krottrzy cykl tym krocej jajeczko jest gotowe. ale to moja teoria wczoraj ja wymyslilam, nie wiem czy tak na prawde jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia - chyba się trzeba cofnąć do lekcji biologii :)) Ja już nic nie pamiętam z tego - może warto sobie przypomnieć coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to myslisz emoja teoria, nie jest rozsadna/??? gdize to wogole znalesc i sie dowiedziec, nie wiem, nie moge poszukac troche zajeta:( ale mi sie wydaje ze moge miec racje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gisiu- troche ucichlam po klutni z mezem, potem byl weekend i nie bylo mnie ale juz powrocilam :D o dzidzi teraz nie rozmawiamy, bardziej koncentrujemy sie na przygotowaniach do slubu, jeny, juz tak malo czasu zostalo moze i dobrze jak tak duzo sie nie mysli. Ja owulacje powinnam miec 11go, w rocznice slubu cywilnego, hehe, mam nadzieje ze sie uda w tym miesiacu. chociaz, wiecie, dola lapie bo ciagle slysze ze ktos jest w ciazy, w rodzinie mamy teraz cztery ciezarne, piata w tamtym tygodniu urodzila dziewczynke + moja przyjaciolka tez jest w ciazy zastanawiam sie czy ja czasem nie chce dziecka bo inni maja??? glupie to ale takie mysli mnie nachodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia: miałaś rację ;) Za początek cyklu miesiączkowego przyjmuje się pierwszy dzień miesiączki, za koniec - ostatni dzień przed następna miesiączką. Kulminacyjnym punktem cyklu jest jajeczkowanie (owulacja). Ten moment dzieli cykl na dwie fazy: dojrzewanie komórki jajowej (faza I) i ciałka żółtego (faza II). Faza I - zwiększa się ilość hormonów estrogenów, dzięki czemu: 1. W pęcherzyku jajnikowym rośnie i dojrzewa komórka jajowa. 2. Temperatura ciała utrzymuje się w tym okresie na niższym poziomie. 3. Błona śluzowa macicy, która w czasie miesiączki złuszcza się i została wydalona razem z krwią miesiączkową. Teraz stopniowo odtwarza się i rozrasta. 4. Szyjka macicy, zwykle dość twarda i zamknięta, kilka dni przed owulacją staje się bardziej miękka i lekko się rozwiera. 5. 4-5 dni przed owulacją, gruczoły szyjki macicy zaczynają wytwarzać specyficzna wydzielinę śluzową, która poprzez pochwę spływa na zewnątrz. Początkowo jest to zwykle śluz gorszej jakości, zmieniający się następnie w śluz dobrej jakości, odznaczający się charakterystycznymi cechami: jest przejrzysty, szklisty, śliski, wilgotny i ciągnący się. Z wyglądu przypomina surowe białko jaja kurzego. Z dniem jajeczkowania kończy się pierwsza faza cyklu miesiączkowego. Długość tej fazy nie jest stała, może być dłuższa lub krótsza. Jajeczkowanie jest zjawiskiem kulminacyjnym cyklu. Gdy komórka jajowa dojrzeje, otaczający ją pęcherzyk pęka, a jajeczko wydostaje się z niego i zostaje zassane przez do jajowodu. Po owulacji jajeczko żyje ok. 12 godzin. Jeżeli w tym czasie nie spotka się z plemnikiem, plemnikiem nie zostanie zapłodnione, zanika, a w dwa tygodnie później występuje miesiączka. Faza II - zaczyna się po jajeczkowaniu i trwa do ostatniego dnia przed wystąpieniem miesiączki. Długość jej jest raczej stała i wynosi średnio 12-16 dni (czasem 10-17 dni). W miejscu pękniętego pęcherzyka, z którego wydostała się dojrzała komórka jajowa, tworzy się ciałko żółte, które produkuje progesteron - hormon drugiej fazy cyklu. Działa on następująco: 1. Wpływa na dalszy rozwój i rozpulchnienie błony śluzowej jamy macicy. 2. Blokuje dojrzewanie następnego pęcherzyka. 3. Temperatura ciała kobiety podnosi się o parę kresek i obniża się dopiero tuż przed wystąpieniem miesiączki. 4. Szyjka macicy zamyka się i twardnieje. 5. Śluz gęstnieje, staje się nieprzenikliwy. 6. Kobieta staje się bardziej wrażliwa, potrzebuje czułości i opiekuńczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUZIA ja też tak miałam myślałam że chce bo inni mają ale teraz wydaje mi się że przecież wcześniej też koleżanki, znajome były w ciąży i w tedy jakoś nie chciałam i nie zwracałam na nie takiej uwagi a teraz jak się o czymś myśli to wydaje się że na złość wszędzie jest tego więcej więcej kobiet w ciąży w telewizji więcej reklam dla dzieci i z dziećmi w filmach same porody i rozmowy o dzieciach a na ulicy same wózki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jajeczko żyje 12-48 godzin, a plemniki w drogach rodnych nawet 48-72 godz. Chyba, że się mylę :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia- niby tak jest, wszedzie tylko dzieci i kobiety w ciazy dlatego nie zaczynam narazie tego tematu z mezem, zaczekam! louisa- z tego co wiem to jajeczko zyje od 12 do 24 godz. plemniki do 5dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biorąc pod uwage tyle czynników które muszą być spełnione żeby się udało to aż ręce opadają z jednej strony to taki proste a z drugiej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam, ze para starajace sie o dziecko, ma 10% szans w miesiacu ze sie uda. a w ciagu roku 90% dziwne obliczenia ale takie liczby byly. dlatego po roku dopiero zaczyna sie badania. a ze ja np szczescia nie mam, to te 10 % za malo dla mnie. widzicie, jak to jest, ze jak trudnosci zachodza z zajsciem to zawsze niby kobiety wina. a teraz mi sie wydaje, ze niestety ale w wiekszosci to tez i facetow. kazdy czynnik zewn tak samo wplywa na ich sprawnosc, zxywotnosc plmnikow, produkcje itp itp. np faceci jak sie staraja o dziecko tez powinni brac witaminy itp, nie powinni przegrzewac jader, to bardzo wazne podobno. a jeszcze j, tak sobie myslalam, ze jak facet konczy, to musi kobiecie wtrafic w ta malutka dziurke, i wez tu wyceluj, musle ze ksztalty genitalii ze sa wazne. w wiekszosci to moje tlk oprzemyslenia mam nadzieje ze w miare rozsadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi znajomi też starali się kilka miesięcy zrobili sobie przerwe na miesiąc - żadnego sexu a w następnym dokładnie wtedy gdy była owulacja i od razu im się udało teraz spodzieewają się już drugiego bobasa my jeszcze tak nie próbowaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak się nie robi i już
czyli jeśli 27 dnia cyklu dostajesz okres to oznacza że masz26 dniowy cykl a nie 27!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez sie zastanawialam nad tym, jak z tym moim cyklem. pewnie masz racje pomaranczowo osobo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia- ja sie z toba zgadzam- nie tak wcale latwo zajsc w ciaze:( Fakt, ze niektorzy rozmnazaja sie jak, za przeproszeniem \"kroliki\" i naprawde nie wiem od czego to zalezy:) Moj Gin jeszcze w Polsce mowil mi, ze mam lekkie tylozgiecie macicy i ze to bardzo powszechne ale moze czasami przeszkadzac zajsc w ciaze:( ale jak widac na moim przypadku to tylko naukowe gadanie;) Kazdy lekarz natomiast mowil mi, ze najwazniejsze to zapomniec ze chce sie splodzic dziecko i oddac sie przyjemnosci, ale wez tu i zapomnij! Ja pamietalam a i tak zaszlam, wiec znowu bzdura! Mysle, ze to kwestia wielu czynnikow i po prostu slepego losu. p.s. do pozostalych objawow ciazy dodaje dzisiaj: czeste siusianie, wilczy glod i zasinienie wejscia do pochwy ( pamietam z moim Synkiem tez bylo wszystko \" tam\" jakby sine. Pozdrawiam i czekam na wasze objawy za okolo 2 tygodnie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najbardziej tylko denerwuje mnie kiedy jakas dziewczyna, n akafeteri juz kilka razy sie to zdazylo. ze zajdzie za pierwszym razem i wielka znawczyni jest. ze trzeba tak czy siak robici wogole troszke sie za bardzo wymadrzaja. a tak na prawde nie wiedza w czym szkopul lezy, czy jakos tak. po prost wyglada to na zwykle przechwalstwo a tego nie lubie. mi to troche w sumie juz obojetne, chcialabym bardzo ale jak nie to tez sie nic nie stanie, widocznie tak musi byc. a plan chcialam taki zeby miec minimum 3 dzieci, wiem, ze moze w 100% nie zdaje sobie sprawy ile to pracy, ale moja mama sama 4 wychowala, a ja mam jej charakter wiec pewna jestem ze sobie poradze a moze poradzilabym. jak tu na razie jednego nie moge miec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzi mam pytanie, bo wiele czytalam ze wlasnie obsinienie jest jednym z objawow ciazy, mam nadzieje ze cie to nie skrepuje, ale jak to sinieje, czy to tylko wargi sromowe wewn sinieja czy wszystko razem wlacznie z dziurka. jesli nei chcesz nie odpowiadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie najbardziej denerwuja ci ludzie, ktorzy mnie pytaja, kiedy bede miec dziecko, ze juz powinnam myslec o dziecku, bo juz nie taka mloda jestem (a mam 27 lat). Juz nie wiem co im odpowiadac. Co oni kurde se nie mysla, ja bym bardzo chciala byc juz mama, ale to nie takie proste zajsc w ciaze, przynajmniej w moim wypadku... A co wy takim osobom odpowiadacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, sorki ale Ty to do mnie, ze sie wymadrzam??? Jezeli tak , to przykro mi ,ze tak to odebralas. Ja chcialam tylko powiedziec, ze to slepy los i nie mialam niczego zlego na mysli:(:(:( I na pewno nikogo tu nie chce pouczac, bo to smieszne:( Kurde, moze powinnam isc na topik Mam, ktore staraja sie o kolejne bo widze, ze tu to niektorych boli:( p.s. a skoro pytasz to odpowiadam- tylko dziurka i bardzo w srodku pochwa, ale tylko tyle ile uda sie w lusterku zobaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jedna1111111111111111
Halo czy mogę się do Was przyłączyc?Staram się o drugą dzidzię z mężem choc to dopiero pierwszy miesiąc po odstawieniu tabletek,mam nadzieję,że nie dostanę okresu,hmmm,biorę już kwas foliowy,mam nadzieję ze przyjmiecie mnie do swego grona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie o ciebie mi chodzilo, przepraszam ze tak to odebralas, sorki. zostan z nami:) mialam na mysli na jakims topiku, jakas 24 letnia, od razu po tekstach ktore pisala, wydala mi sie strasznie niedojrzala i przemadrzala, zaczela mnie pouczac itp itd. suzi to na pewno nie bylo o tobie. a co do pytan i odpowiedzi, kiedy zajde kiedy bede wciazy i wogole, jakos to olewam strasznie. mowie, nie wiem niedlugo, albo na zlosc jutro. a wogole co kogos to obchodzi. niektorzy moga od razu a niektorzy dopiero pojakim czasie. mi tez sie wydawalo, ze ja to od razu zajde bo mam wszystko jak w zegarku, a tu lipa. juz 7 miesiecy i nic. znaczy udalo sie z apierwszym razem, ale poronilam, tak przeczytalam, ze to byla jakas ciaza biochemiczna czy cos, nie znam sie. ale jakos to mnie nie zrazilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA TEŻ NIGDY NIE WIEM CO ODPOWIEDZIEŚ zbywam słowami kiedy przyjdzie czas to bedzie , nam się nie spieszy itd. wole to niż uzalanie się kogoś ojejku i co udało się albo co gorsza może jesteś chora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia - nie ma co się przejmować mądralińskimi i wiecznie_pytalskimi o ciążę :) Będzie jak będzie i już :) Co komu do tego - statystyki jakieś prowadzi? :) Uda się nam wszystkim - ja w to wierzę :)) suzi - Ty chyba już nie musisz testu robić :D :D Czy już można gratulować? :)) Taka jedna - witaj ;) Wpisz się do tabelki - a my czekamy na wyniki działań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia - odpowiadaj, że poinformujesz w odpowiednim czasie :) I może jeszcze specjalne powiadomienie im wyślesz :P Albo powiedz ze czekasz do urlopu, bo jedziecie na egzotyczną wycieczkę i tam chcecie począć dzidzię :D Niestety trafiają się takie głupie pytania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jedna1111111111111111
powiedzcie jakie dane mam podac do tabelki i zaraz podaję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dobrze że jest ten topik i że można pogadać z takimi fajnymi babkami zaraz człowiekowi lepiej się robi gdzie indziej szukać kogoś w podobnej sytuacji albo i takiej samej musimy się wspierać nawzajem DZIĘKI że jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×