Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Kochany Grabiku🖐️ Trzecia jesien___czyzbys chciala mi powiedziec,ze mnie ona "przyswieca"? Moge stwierdzic z czystym sumieniem____nie boje sie starzenia. Lubie zmiany,lubie,kiedy cos sie dzieje,,,,, Nie wyobrazam sobie bez tego mojej egzystencji,,,, Przybywanie lat______to dla mnie zdobywanie nowych doswiadczen, nowych przezyc,rozwijanie osobowosci,poznawanie innych krajow,szlifowanie obcego jezyka,poznawanie nowych ludzi. To wszystko daje mi szanse zrozumienia chociaz drobnej czesci tego,co nazywamy zyciem.❤️ Pozdrawiam wszystkie biesiadniczki🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam biesiade! :D :D:D:D:D:D:D Jodlo,wszystko zalezy od punktu widzenia. Wszystko ma swoje dobre i zle strony. :D:D:D Sa tacy,ktorzy dostrzegaja jedynie negatywne aspekty ludzkiej egzystencji:D :D:D:D Naprawde,niemalo jest tych,ktorzy traca drogocenny czas na zrzedzenie i narzekania,. Och,pesymisci...zamiast sie cieszyc,ze ma sie dopero......latek, mozna zamartwiac sie,ze ma sie juz 30,40,50,i wiecej... :D:D:D:D Kazdemu wolno sie zadreczac:D Ale nikt nie ma prawa odbierac innym zdrowej radosci istnienia! :D🌻🖐️ Nasze piekno nie przemija! :D:D:D Pozdrawiam🖐️🌻👄 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️BIESIADO,!,,🖐️ We wszystkich wielkich kulturach Europy i Azji obiektem uwielbienia byla _____kobieta dojrzala. Owidiusz,rzymski znawca kobiet i milosci,pisal, ze prawdziwa kobiecosc zaczyna sie ksztaltowac w 36--tym roku zycia.Rowniez w czasach Srednioweiecza,obiektem uwielbienia byla w Europie kobieta dojrzala,a nie mloda dziewczyna. Podobnie bylo w okresie Renesansu,w wieku XVI,XVII i w I pol. XVIII. Slyszymy slowo \'starosc\" i zaczynamy bac sie,obawiac,,,,Czego? Nalezy starzec sie pieknie i z godnoscia. Mysle,ze nic nadzwyczajnego nie stwierdze____nie zdajemy sobie sprawy ze swojej wartosci i zapominamy,ze sens zycia lezy w dojrzalosci. Pozdrawiam z dojrzalym spojrzeniem na zycie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻 Piekne slowa___________Nasze PIEKNO NIE PRZEMIJA ! STARZEC SIE PIEKNIE I Z GODNOSCIA! _____________________________________________________ Czekam na ....GG :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESIENIĄ Jesień, przez górskie idąc przełęcze, Miast serca - liść mi szkarłatny wkłada - Miast oczu - wtula dwie drobne tęcze I śpiewa: \"Ziemia kona już - blada, Liść bez zieleni, kwiat bez motyli Krew tysiącbarwna wysącza z siebie, Jakby chciał w jednej odtworzyć chwili Kolory wiosny - po jej pogrzebie!... Tyś moim liściem, tyś moim kwiatem, Bez żalu z całym zegnaj się światem! Pij czar wspomnienia z jesiennej mgły! Konaj i ty!\" - Konam! po całej konam przestrzeni Od pól kobierca - do chmur kobierca! Lecz pomnij - śmiercią piękną jesieni: Człowiek jest kwiatem innego serca!... Odkwitną kwiaty z śniegów powicia, Gdy się odzłoci słońce na nowo! Wyrwiesz je ze snu złotym kłem życia I dawnych szeptów napełnisz mowa! Ale po mojej wiosny pogrzebie Już nie odtworzysz blasków na niebie I bezwładnego - w głębokim śnie - Nie zbudzisz mnie!... Lesmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie starosci....🌻❤️👄 Mysle o mojej babci,tej jedynej niepowtarzalnej... JESIENNA PANI Spod rzęs czarne oczy błyszcza, rude długie dwa warkocze, słodki uśmiech ust jej pełnych i to liczko jej urocze.... Karminowe, pełne usta, suknia z liści klonu szyta, w dłoni trzyma bukiet dalii, postać jej we mgle spowita. Stąpa wolno z jabłek koszem, zrywa jarzębiny kiście, srebrnym szronem obsypuje, leżące już zwiędle liście. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wiecie ,ze adorowano tylko kobiety dojrzale? Francuzka,NINON de LENCLOS,nie byla w XVII wieku jedyna dama paryskiego towarzystwa,ktora az do poznej starosci otaczali kochankowie i wielbiciele,ktora szanowano i powazano.Zmarla w wieku 90 lat. Poeci pisali o niej ,iz \"pzekwitala jak roza,ktora coraz szerzej otwiera platki,rozsiewajac wokol oszalamiajace wonie. 🌻:D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🌻 i pozdrawiam🌻 Dawno nie spotkalam wiazka. ....dla Ciebie wiersz ponizej....:D jodla i wierzba👄 ODLATUJACE ZURAWIE W jesiennej ciszy wśród mgieł zadumy żurawi klucz leci w dal, w jesiennym łzawym wiatru poszumie jak serca tęsknota, jak żal. Stoję w jesiennej szacie pola wpatrzona w żurawie lecące, jak pożegnanie serca, jak cicha niedola, jak marzeń sny gdzieś płynące. Żegnajcie i znowu powróćcie żurawie radosnym kluczem wraz z wiosną, zostawcie mi piórko na łące przy stawie, dziś żegnam was jesienną piosnką. Zofia Szczesna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj GRABIKU! Jak zwykle piekny jesienny wiersz o odlatujacych zurawiach,,,, zrobilo mi sie teskno,,,, ANNA GENEVIEVE de BOURBON, pozniejsza ksiezna de Longueville,dopiero w wieku 50 lat /i w dodatku po przebytej ospie/stala sie jedna z najbardziej uwielbianych pieknosci Paryza. Mysle,ze najbardziej boja sie starosci ci,ktorzy wcale nie maja kontaktu lub tylko sporadycznie stykaja sie z osobami starszymi. Jednak ten,komu sie poszczescilo,,,,nie obawia sie starosci. Jesli mamy starszych rodzicow,dziadkow____to wiemy,ze ukochany czlowiek az do smierci pozostaje soba. Starzenie sie nie jest patologia,tylko naturalnym procesem. Nawet do poznej starosci mozna zachowac urode i az do ostatniego dnia radowac sie zyciem. Pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawy,ktorych zyciorysy znakomicie nadaja sie do tego,aby oslabic histeryczne nastawienie wspolczesnej kobiety do starosci__________to MADAME de LAFAYETTE,MADAME de SEVIGNE,La GRANDE MADEMOISELLE /corka Gastona,ksiecia orleanu/,MADEMOISELLE de SCUDERY i kilka innych,,,, Dojrzale kobiety cieszyly sie najwyzszym szacunkiem nie tylko w Paryzu,,, W Hiszpanii,we Wloszech,w Niemczech,Szwajcarii i Austrii bylo podobnie. 🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM BIESIADE🖐️ Pozdrawiam z szumem drzew w jesiennej szacie 👄 Coraz ciszej. Wrzesień! Wrzesień! Słońce rzuca blask z ukosa I dzień krótszy, chłodna rosa - Ha, i jesień - polska jesień! O, jesieni złota nasza! Tyś jak darów Boża czasza, Dziwnie mądra, pełna części I kojącej pełna treści... W pożegnaniu grają lasy Barw tysiącem, pełnych krasy; Wiosną łąki tu się tęczą, Starodrzewne lasy wieńczą Miedzią, złotem i rubinem, I szmaragdem, i bursztynem. Na jesieni świat się mieni I w dobrane gra kolory... (...) Wicenty Pul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESIENNA BIESIADO... Uroda nie zalezy od wieku! :D:D:D:D:D:D:D:D Najwiekszym bledem naszych czasow jest to, ze nie potrafimy oczekiwac niczego pozytywnego od przyszlosci i ze zmuszamy ludzi do przedwczesnego dojrzewania. Sa kraje,gdzie panuje powszechne przekonanie, ze mezczyzna musi przed trzydziestka zrobic kariere zawodowa, a trzynastoletnia dziewczyna, ktora nie ma jeszcze chlopca,uwaza sie za stara panne. :D:D:D Wszystko to,do czego powinnismy sie przygotowac w mlodosci: milosc....partnerstwo...sukcesy zawodowe...seks i erotyzm, pragniemy dostac natychmiast,od razu, nawet jesli nie jestesmy do tego przygotowani ani fizycznie,ani psychicznie. :D:D:D Przedwczesne wyczerpanie mezczyzn, przedwczesne przekwitanie kobiet,ktore w wieku dwudziestu lat nie maja w sobie nic dzieciecego, a w wieku trzydziestu zaczynaja sie starzec. :D:D:D Nie bez przyczyny mowi sie, ze na wszystko jest odpowiedni czas. Zwlaszcza jesli chodzi o ludzi......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogrodzie Lubię słońce i księżyc...i jeszcze białe róże. Tak, jak wtedy zaglądam w głąb mej pamięci I wyciągam tylko te dobre wspomnienia W końcu tworzę całość, z której mogę być dumna. Za rogiem każdego domu jest ogród, Ty masz klucz, Każdy go ma, bo to wspólny ogród spełnionych marzeń. Popłyń tam strumieniem życia, on Cię tam doprowadzi skoro nie znasz drogi... Tam już brat nie morduje brata, Herbata smakuje tak, jak powinna, A wspomnienia same układają się w mozaikę. Weź w dłoń białą różę, a serce ozdób dobrem, a nie będziesz musiał się martwić, czy Twój klucz będzie pasował do wrót. One się same otworzą, bo kluczem jesteś Ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO ! Czy wiecie,ze..... Lady Mary Wortley__Montagu,Angielka____zdobyla slawe dzieki swoim dowcipnym i inteligentnym listom oraz opowiadaniom z podrozy,,,, Zatrzymala sie na dworze w Wiedniu /jej malzonek byl angielskim poslem w Turcji i do niego sie wlasnie udawala/,,, Tak napisala 20 wrzesnia 1716 roku do lady Rich,swojej przyjaciolki w Londynie: ___\"Zapewniam Cie,moja droga,ze wiedenskim damom nie przeszkadzaja w nowych podbojach milosnych ani siwe wlosy,ani pochylone ramiona.Codziennie widze,jak piekni mlodziency pomagaja swoim leciwym kochankom przy wsiadaniu do powozow. Kobiete ponizej trzydziestu pieciu lat lat uwaza sie w tym swiatowym miescie za niedojrzala gaske.Prawdziwym powodzeniem ciesza sie dopiero kobiety po czterdziestce." Jezeli uzmyslowic sobie te tradycje, to wydaje sie bardziej niz dziwny fakt,iz w XIX wieku pietnowano jako stare panny niezamezne dwudziestopiecioletnie kobiety, a w wieku XX mloda,dwudzistoszescioletnia kobieta okreslana byla jako \"stara pierwiastka\". Jak do tego doszlo? Sprobuje pokrotce odpowiedziec w moich wypowiedziach.....ale to juz innym razem. Pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodelko,dla Ciebie ten wiersz---\"Opowiedz mi o jesieni\" Opowiedz mi o jesieni o chwilach ciepłych pełnych szeptów spadających liści o wietrze goniącym mgły na wrzosowiskach o szronie który świtem trawy bieli pajęczą nicią o deszczu... Wojciech Gruszczynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taaa......Na wszystko przychodzi czas. Coraz wiecej kobiet swiadomie wybiera zycie w pojedynke. \"Singiel\" brzmi duzo lepiej ...Single chca byc sami z roznych powodow.Dla wielu decydujaca jest potrzeba niezaleznosci i wlasnej przestrzeni. Niektorych z nas pochlania kariera,nie pozostawiajac czasu na zycie prywatne. I nie nalezy traktowac wyboru takiego stylu zycia jako gorszy od pomyslu na zycie w parze. Ja mysle,ze czekamy na jakis ideal,jestesmy bardzo wybredne. Wiele z nas ucieka od zaangazowania,poniewaz boimy sie nalegan na slub. Chcemy sie realizowac teraz.A moze chcemy sie jeszcze wyszalec? Chyba nie trafilam na tego z ktorym juz chcialabym zalozyc rodzine. Single tez moga budowac udane zwiazki. Jest tylko jeden,jak najbardziej rozsadny warunek---nic na sile. Kiedy zdecyduje sie na zwiazek,nie moge stracic poczucia niezaleznosci.Teraz jest nam dobrze.Nie rezygnujemy z wlasnej przestrzeni,mieszkamy oddzielnie,mamy swoich znajomych,przyjaciol i swoje pasje.Moje kolezanki mezatki zazdroszcza mi mojej nezaleznosci i czasu dla siebie. Piszac o tym --nikt mi nie przeszkadza :classic_cool: Wiem tez,ze tak wiecznie nie bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Biesiado! Grabku,singielku!:D Coraz wiecej kobiet swiadomie wybiera zycie w pojedynke. Slowo\"singiel\" kariere zrobilo niebywale szybko:D Przede wszystkim uwolnilo kobiety od wyrzutow sumienia wobec braku rodziny i dzieci. Jestes jeszcze mlodziutka kobietka,postawilas na realizacje siebie. Niektorym dziewczynom ciezko sie rozstac z zyciem nastolatki. :D:D:D:D:D: Mozna tylko wspolczuc temu,kto w wieku trzydziestu lat osiagnal wszystko. Co bedzie go cieszyc za dziesiec czy dwadziescia lat? A jak wyglada zycie kogos,kto ledwie przekroczywszy prog doroslosci,zuzyl sily,ktore powinny mu wystarczyc na cale zycie? :D Tylko ten,kto dojrzewa powoli,ma szanse dotrwac do konca. Obecne teorie pozostawiaja wiele do zyczenia. W rzeczywistosci swiat nalezy do tych,ktorzy rozwijaja sie pozniej. :D:D:D:D Kobietka,ktora majac 19,nie jest jeszcze piekna,nie ma powodow, aby sie smucic----moze bedzie piekna w wieku lat trzydziestu pieciu. Takie kobiety---a jest ich wiele-----zachowuja urode,pozostajac atrakcyjne do konca zycia. Po prostu nie zmieniaja sie!! :D:D:D:D:D Sa zawsze pelne wdzieku i powabu---nawet kiedy spotkamy je po 5,20,15 latach. I jeszcze cos dodam----lata pomiedzy 18 a 30 rokiem zycia to najtrudniejszy okres w zyciu kobiety.Dlaczego? Bo jest to czas utraty zludzen na temat milosci i wiernosci. Wtedy z reguly wychodzi sie za maz,trzeba sie liczyc z ograniczeniami i utrata wolnosci,a spelnienie kaze dlugo na siebie czekac:D Szok jest wielki.Male mieszkanie,maly budzet,male dzieci, pogodzenie pracy z domem... Brakuje im czasu,snu,przestaja sie usmiechac . :D:D:D:D A przeciez sa takie mlode! Co bedzie dalej? Nic dziwnego,ze kazdy nastepny rok zycia napawa lekiem.:D Tego typu doswiadczen wiele singielek unika,zdobywaja sie na rosadne i planowe dzialanie.Jest to czas na studia,ksztalcenie sie, podroze,prace,robienie kariery. Moze byc inaczej,mozna zalozyc rodzine i realizowac sie. Wszystko zalezy od naszego podejscia do zycia,do siebie. Pozdrawiam :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADNO FERAJNO🖐️❤️👄 JESIEN Kłosy włosów, latawce babiego lata wokół ścierniska czekają na swojego oracza. Nie ma takiej równiny, której by ptak nie zaznaczył tańcem uniesień, Nie ma takiego drzewa, które nadęte listowiem swoich płuc, nie urodziłoby gniazda. Dlatego i ja mam takie miejsce, dokąd wracam jak syn marnotrawny z kołatką w ręku i kosturem, wierząc, że drzwi będą zawsze otwarte. Wokół drzewa nie tylko się złocą, zasypiają jesiennie, jak kobiety. Wieslaw Ciesielski Pozdrawiam i zycze milej niedzieli🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miedzy nami kobietami,,,,,cofnijmy sie do XVIIIw W Anglii w XVIII wieku ludnosc skladala sie w przewazajacej czesci z arystokratow i biedoty.Aby przetrwac,nowa klasa spoleczna potrzebowala silnych rodzin.Zapewnic to mogly jedynie KOBIETY. lecz nie barokowe damy z towarzystwa,ktore prowadzily zalony,byly niezalezne i nie zamierzaly sluchac rozkazow zadnego mezczyzny. Mieszczanstwo potrzebowalo KOBIETY innego typu,kobiety wiernej i oddanej rodzinie,kobiety,ktora bez sprzeciwu rodzilaby dzieci i byla pod kazdym wzgledem posluszna mezowi. Bez specjalnych ceregieli zaczeto w polowie XVIII wieku urabiac kobiety/pozwole to sobie tak okreslic/w/g takiego wlasnie modelu. Mamy za soba wiele obejrzanych sztuk teatralnych,przeczytanych artykulow prasowych,umoralniajacych ksiazeczek czy powiesci z tamtego okresu,W oslupienie wprawia nas informacja , jak mezczyzni dazyli do swojego celu. Wszyscy kladli mlodej dziewczynie do glowy,ze celem,do ktorego powinna dazyc,nie jest szczescie w milosci,duchowe i cielesne spelnienie,lecz ze prawdziwym,ba swietym przeznaczeniem kobiety jest poswiecenie,rezygnacja z wlasnych potrzeb,posluszenstwo,skromnosc,dzieci,maz i prowadzenie domu. Ten nowy ideal kobiecosci propagowano,aby wychwalac cnoty i zalety podporzadkowanej kobiety. Oczywiscie tego rodzaju taktyka musiala przyniesc efekty. Model kobiety calkowicie zmienil sie juz na poczatku XIX wieku. Dama z towarzystwa,dowcipna,inteligentna,adorowana przez mezczyzn,stala sie blada,cnotliwa istota.Kobiety te wydawano za maz zbyt wczesnie,by mogly w pelni rozkwitnac. Pozniej byla Francja,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! :classic_cool: 🌻🌻🌻🌻🌻 Interesuja mnie ludzie i ich gesty.Poznajemy ,spotykamy sie.Kazdy z nas ma rozny sposob spojrzenia.Umiejetnosc wlasciwego odczytywania gestow,spojrzen to niezawodny sposob na rozszyfrowanie interesujacej nas osoby,zdemskowania jej cech czy bacznie skrywanych zalet.Mysle,ze zaciekwia was te informacje. Spojrzenie ponizej wzroku,uporczywe patrzenie w podloge czy na boki,sygnalizuje,ze mamy do czynienia z osoba,ktora ukrywa swoje prawdziwe zamiary. Potwierdza to ukryte w kieszeniach dlonie. Rowniez bedzie to oznaka klamstwa. Nieszczerosc czy chec wycofania sie z niewygodnej rozmowy zasygnalizuja sie rowniez charakterystycznym ulozeniem dloni. Zlozone przed soba,w taki sposob,ze palce staja sie niewidoczne, to znak,ze walka na argumenty nie wrozy powodzenia. Nasz rozmowca ma bowiem calkiem odmienny poglad na sprawe. Nawiazanie z nim kontaktu moze byc trudne lub wrecz niemozliwe, twierdzi Zbigniew Kocik--socjolog. Gesty zaufania symbolizuja otwarte dlonie. Pozniej dokoncze swoje informacje...Pa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×