Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Gość gość
Reaktywujcie ten temat.Fajne wpisy i co,nic poza tym? Naprawdę szkoda.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem! Wreszcie znalazłam to miejsce.Chyba dawno nikogo tu nie ma.Dla mnie nie ma to znaczenia.Najważniejsze,ze moge w ogole napisac. W Polsce bede do wrzesnia.Mam nadzieje,ze spotkamy się.Moja siostra wyjezdza z rodziną na wczasy,ja zostaje w domu.Ktos musi pilnowac.Mysle,ze bylby to najodpowiedniejszy czas na nasze spotkanie.Dzwonilam na domowy ale nikt nie odbiera.Czy z telefonem ok?Bede dzwonic w srode o 5 pm.Do uslyszenia.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka! Dzięki za rozmowę.Cieszę się,że spotkanie obgadane.Z tym archiwum to nie jest easy..Ale myślę,ze będzie załatwione.Jestem dobrej myśli,ale czasu za dużo już nie mam. _____________Podaję Ci ten obiecany przepis na zupę gołąbkową. potrzebujesz:1/2kg mielonego mięsa,cebulę,1/2 główki kapusty włoskiej,por,marchewka,kawałek selera,pietruszka,3l wody,2 ziarenka ziela angielskiego,3 ziarenka pieprzu,10dkg ryzu,3 lyzki koncentratu pomidorowego,papryka slodka i ostra,majeranek,lyzka mąki ziemniaczanej,sól,pieprz __________________sposób wykonania: 1,Cebulę siekam,szklę na oleju,podsmażam z mięsem 2.Marchewkę,pietruszkę i seler obieram,ścieram na tarce w duzych oczkach.Kroje białą część w plasterki.Warzywa zalewam wodą,dodaje ziele,liść laurowy,pieprz i zagotowuję 3.Kapustę grubo szatkuję 4.Mięsko przyprawiam i wyrabiam z niego malutkie pulpety,wrzucam do zupy wraz z kapustą.Gotuję 10min. Dodaję ryż i gotuję 15min.Pod koniec gotowania dodaje koncentrat pomidorowy i przyprawy. Zupę zagęszczam mąką i w/g wyboru śmietaną. Smacznego!!! Zadzwonię.Do miłego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hi! Widzę,ze czytasz,ale nie odpisujesz.Dobrze,ze czytasz.Mój czas skraca sie w szalonym galopie.Mam jeszcze troche spraw do zalatwienia.powiem ci,ze natrafiam na problemy z tymi dokumentami.opiecali mi na 10tego,a juz mamy 19tego.Obawiam sie,ze nie zdaza mi tego odtworzyc.A ja bez tego nie wyjade.U siebie tak dlugo nie czekam.Napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Halo,halo!Czy zauważyłaś,że mam ogonki/kropki/kreseczki? Trochę jest mi smutno.Na szczęście wszystko udaje się. Bilety potwierdzone.Dopłaciłam niewiele. A co z twoją klawiaturą? Da się ją naprawić?Co ci powiedzieli? P.S. Codziennie mamy pożegnania.Jest miło..Odezwę się do ciebie. Do usłyszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś mi poda sprawdzony przepis na grzyby w occie? Bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leśne grzyby
a proszę bardzo!!!!!!!!!!!! 1.grzyby oczyścić,wypłukać i wrzucić na wrzącą ,osoloną wodę chwile pogotować,odcedzić na sicie/druszlaku/ wkładamy do słoików i zalewamy zalewą 2.Zalewa: 2 szklanki wody, 1 szklanka octu 10% 2 łyżki cukru,ziele angielskie,cebula,liście laurowe Zalewą zalewamy grzyby w słoiczkach,zamykamy i gotujemy ok.1,5 godz. Uwaga! Jeśli grzyby mają duże kapelusze,kroimy je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leśne grzyby
Podaję Ci przepis na gulasz leśny:) Potrzebujesz: 1kg grzybów leśnych,3 cebule,6 ziemniaków,3 łyżki śmietany 18%,1 szklanka bulionu warzywnego,4 listki laurowe,sól,pieprz,20dkg boczku,3 łyżki oleju Przygotowanie: 1.Grzyby czyścimy,myjemy i kroimy w małe paski. Cebule obieramy ,kroimy w piórka. Ziemniaki wraz z boczkiem kroimy w kostkę 2.Do dużego rondla wlewamy olej,dodajemy przyprawy i pokrojone składniki.Dusimy 30 min.Dolewamy bulion i zaprawiamy śmietaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba żyć siatkówką a nie grzybami.Dzisiaj finał z Brazylią.Oglądamy na Polsacie.Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana,jesli zagladasz tu jeszcze,to powiedz mi,dlaczego moje e-maile wracają? Czy źle odpisałam Twój adres?Czy Twoja mama zna go? Może do niej zadzwonię...? Czekam na wieści -co u Ciebie.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za skype!!!!Dobrze ,że zajrzałam.Będę w weekend także o tej samej porze...A teraz mam prośbę- proszę o przepis na ciasteczka lub oponki.Będę wdzięczna.Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalazlam w sieci!!!! "Jak ja się czuję"-Wisława Szymborska Kiedy ktoś zapyta,jak ja się czuję, grzecznie mu odpowiem,że "dobrze,dziękuję" To,że mam artretyzm,to jeszcze nie wszystko, astma,serce mi dokucza i mówię z zadyszką, puls słaby,krew moja w cholesterol bogata... lecz dobrze się czuję,jak na moje lata. Bez laseczki teraz chodzić już nie mogę, choć zawsze wybieram najłatwiejszą drogę. W nocy przez bezsenność bardzo się morduję, ale przyjdzie ranek...znów dobrze się czuję. Mam zawroty głowy,pamięć"figle" płata lecz dobrze się czuję,jak na swoje lata! Z wierszyka mojego ten sens się wywodzi, że kiedy starość i niemoc przychodzi, to lepiej zgodzić się ze strzykaniem kości i nie opowiadać o swojej starości. Zaciskając zęby z tym losem się pogódź - i wszystkich wokoło chorobami nie nudź! Powiadają:"starość okresem jest złotym" kiedy spać się kładę,zawsze myślę O TYM... "Uszy" mam w pudełku,"zęby" w wodzie studzę, "oczy"na stoliku,zanim się obudzę... Jeszcze przed zaśnięciem ta myśl mnie nurtuje: "Czy to wszystkie części,które się wyjmuje?" Za czasów młodości/mówię bez przesady/ Łatwe były biegi,skłony i przysiady. W średnim wieku jeszcze tyle sił zostało, żeby bez zmęczenia przetańczyć noc całą... A teraz na starość czasy sie zmieniły, spacerkiem do sklepu,z powrotem bez siły. Dobra rada dla tych,którzy się starzeją: niech zacisną zęby i z życia się śmieją. Kiedy wstaną rano,"części"pozbierają, niech rubrykę zgonów w prasie przeczytają. Jeśli ich nazwiska tam nie figurują, to znaczy ,że ZDROWI I DORZE SIĘ CZUJĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie ślą życzenia
Dziękuję za pamięć i piękne życzenia.Czasu już praktycznie niewiele,tą drogą składam życzenia dla Ciebie oraz dawnych i nowych czytelników tej cudownej biesiady. 🌻 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. 🖐️ Zdrowych i Wesołych Świąt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po ciężkich poszukiwaniach wreszcie jestem tu.Dziękuję za życzenia.W roku 2015 życzę również zdrowia i wszelkiej pomyślności we wszystkich aspektach życia.Niech się wiedzie Wam i niech spełniają się wasze najskrytsze marzenia-te małe i te duże.Nigdy nie zapominajcie o sobie!!!. Kochana,dziękuję,że jesteś.Po każdym telefonie dostaję tyle energii .Ty to potrafisz.I za to szczególnie dziękuję.W połowie roku będę w kraju,wtedy nadrobimy zaległości.Mówiłyśmy o sprawnościach.Wyobraź sobie,że zaczęłam dbać o swoje stawy,one potrzebują systematycznego ruchu,odpowiedniej diety i relaksu.Nie lubią przeciążeń.Czas z tym kończyć by nie dorobić się niepotrzebnych schorzeń.Zaczynam od dziś,tak jak obiecałam sobie z Nowym Rokiem.To moje wyzwanie. Co do następnej rozmowy,zostawię informację na skype.Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypatruję chętnych do pobiesiadowania.Fajny topik,ale ucichł.Czekam na chętne biesiadniczki.Zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozwolę sobie zamieścić kilka słów do Ciebie,ponieważ mówiłaś ,że czasami zaglądasz tu.Przepraszam,że brakuje tu moich wpisów.Naprawdę ciężko mi znaleźć wolną chwilę.Obiecuję poprawę. 🌻 W tym uroczystym dniu Twoich URODZIN szczere i serdeczne życzenia długich lat życia, przepełnionych zdrowiem i szczęściem, pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości, dni pełnych słońca i radości oraz wszystkiego, co najpiękniejsze i najmilsze w życiu. 🌻🌻🌻kwiat]🌻🌻🌻 p.s.przepraszam,że wybrałam tę drogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Dawno nie zaglądałaś na skype.Zostawiłam Ci wiadomość kilka razy a tu żadnej reakcji.Zajrzyj tam,proszę.Czy wszystko OK? Proszę o telefon.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla PAŃ o IMIENIU KRYSTYNA w DNIU IMIENIN Krysiu,Krysieńko, Dzień imienin jak dzień każdy jest dla Ciebie bardzo ważny. Jest to bowiem święto Twoje, więc życzenia przyjmij moje: zdrowia, szczęścia, pomyślności i miłości ! Bądź zawsze: odważna, by iść do przodu, silna, by zwyciężyć wszystkie przeszkody, mądra, by poradzić sobie z głupotą tego świata, zdrowa, by nie ustawać w biegu, Abyś była uśmiechnięta w dniu tak ważnego święta. Abyś mimo biegu lat, zawsze kochała cały świat. Abyś duchem młoda była i nic sobie z problemów nie robiła. 🌻❤️ Uwielbiam charyzmatyczne Krysie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KRYSIA jest świetną kandydatką na życiową towarzyszkę i opiekunkę domowego ogniska. Nie lubi manifestować swoich uczuć ani czynić wynurzeń nawet przed bliskimi jej osobami. Na zewnątrz gorzka niczym goryczka, wewnątrz pełna apetytu seksualnego. Zmysłowość stanowi tajemną stronę jej osobowości. Szanuje rodzinę, jest surową, ale sprawiedliwą matką. Potrzebuje czasu, aby okazać swą prawdziwą wartość. Musi nauczyć się wychodzić ze skorupy, wyrażając swoje myśli. 🌻❤️ Wszystkiego najlepszego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ładnie,ładnie...tez tak bym chciała Zbliżają się Święta WIELKANOCNE i proponowałabym podzielić się tradycjami z różnych stron świata. W Niemczech zbliżające się święta widać w ogrodach.Właściciele dekorują je,wieszając na drzewach pisanki. Najsłynniejsze tak ubrane drzewko znajduje się w ogrodzie Voltera Krafta z Turyngii.W tamtym roku na jego gałązkach zawisło ponad 700 jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sernik bakaliowy
Halo,halo! Podaję wam sprawdzone przepisy na wielkanocne ciasta.!!!!!!!!!! Są chętne??? SERNIK BAKALIOWY:potrzebujemy 4 jajka,29dag cukru,cukier waniliowy,60dag mielonego twarogu,2 łyżki budyniu waniliowego,skórka i sok z cytryny,proszek do pieczenia,15dah kandyzowanych skórek,5dag orzechów do dekoracji:po 5dag migdałów w płatkach i kandyzowanych skórek 1.Białka oddzielamy od żółtek.Żółtka ubijamy na puszystą masę z cukrem +cukrem waniliowym.Masę żółtkową łączymy z twarogiem,budyniem,szczyptą proszku do pieczenia,skorką i sokiem z cytryny 2.Białka ubijamy na sztywną pianę.Część piany dodajemy do masy serowej,mieszamy.Do rozrzedzonej masy dodajemy pozostałą pianę,mieszamy.Lączymy ze skorkami i posiekanymi orzechami. 3.Tortownicę smarujemy masłem.Na dnie kładziemy krążek papieru do pieczenia,wokół przyklejamy jego pasek.Do formy nakładamy przygotowaną masę.Wstawiamy do rozgrzanego piekarnika o temp.170"C i pieczemy 75min aż sernik nabierze ciemnobrązowego koloru. 4.Studzimy upieczony sernik przy uchylonych drzwiczkach.Wyjmujemy z piekarnika i cd studzimy.Wyjmujemy z formy i usuwamy papier.Wierzch i boki sernika smarujemy polewa czekoladową,posypujemy migdałami i kandyzowaną skorką.Studzimy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sernik bakaliowy
Witam gościa/ wczoraj . dziękuję.Proszę o kolejne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaćmienie
Wielkie wydarzenie! Już wkrótce mamy zaćmienie słońca 9;45-12:05 Oglądamy przez okularki! Do zobaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www forumdyskusyjne y0 pl W miejsce spacji wstaw kropki!  Serdecznie zapraszamy do ciekawych dyskusji i rozmów :D Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie przedświątecznie ! Sernik super.Czekamy na więcej... Trudno wyobrazić sobie świąteczne biesiadowanie bez domowych wypieków. Można juz teraz upiec upiec taki sernik,spody do mazurków/surowe lub upieczone/-wystudzone ciasto owijamy szczelnie folią aluminiową i wkładamy do zamrażarki Tuz przed świętami rozmrażamy , jest rownież smaczne,ciasto kruche dzięki mrożeniu będzie jeszcze bardziej kruche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Cześć wszystkim ! Wróciłam z kościółka z poświęconą palmą. Postanowiłam złożyć Wam wizytę i napisać kilka słów. Niedziela Palmowa zw.Kwietną lub Wierzbową otwiera Wielki Tydzień.Palma symbolizuje liście palm daktylowych i gałązki oliwne,którymi witano Jezusa przybywającego do Jerozolimy na Święto Paschy. Palmom przypisywano magiczna moc.Poświęcone w kościele miały strzec domu,chronić od piorunów,pożaru,chorób i wszelkiego zła.kropiono nimi dom,podwórze,bydło w oborze. Chłostano się nimi dla zdrowia,zatykano za obrazy świętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×