Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Gość drzewko oliwne
Najważniejsza w palmie jest wierzba---symbol zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy.Już w Środę Popielcową ścinano jej pędy i wstawiano do wody,aby zazieleniły się .Dodawano do nich m.in.bukszpan. Miłej NIEDZIELI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbliża się rocznica śmierci Jana Pawła II ❤️ Podczas kolejnych pielgrzymek do Polski w trudnych dla kraju latach osiemdziesiątych Jan Paweł II niósł nadzieję wszystkim rodakom, nie zapominając o ludziach kultury. "Raduję się, że intelektualiści, artyści, ludzie kultury znajdują w Kościele przestrzeń wolności, której nieraz brakuje im gdzie indziej. I że dzięki temu odkrywają istotę i rzeczywistość duchową Kościoła, którą przedtem widzieli jakby z zewnątrz. Ufam też, że kościół polski odpowie w pełni na zaufanie tych ludzi, przychodzących nieraz z daleka, i znajdzie język, który trafi do ich umysłów i serc."/papież JP II//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech Wielkanoc napełni wasze serca radością, miłością i spokojem. Radosnego, wiosennego nastroju podczas dzielenia się posiłkiem przy wspólnym stole, w gronie najbliżej rodziny. Niech te Święta przepełnią was radością i wiarą. Smacznego Święconego jajka oraz mokrego Śmigusa dyngusa. Wesołego Alleluja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukuję Pasję!!!! Pasjo,co u Ciebie? Gdzie podziewasz się.? Odnalazłam Twój e-mail,czy jest aktualny? Czekam na malutki znak od Ciebie. Pozdrawiam Ciebie i Biesiadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozdrowienia z Chicago! ......." Otwarto miasteczko NFL Draft w Grant Park . Do parku Granta zaproszono też dzieci, które po raz pierwszy mogły spotkać się z futbolistami grającymi do tej pory w college’ach, którzy wkrótce mogą trafić do ligi zawodowej. Młodzi ludzie mogli nawet przejść mały trening z futbolistami. W parku Granta znajdują się też pamiątki związane ze znanymi zawodnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
No wreszcie...witaj!Dotrzymuję słowa i nic na forum nie będę pisała.Dziękuję,że dałaś znak o sobie.Przyznaję,że wypatrywałam Cię na Biesiadzie.Mam tylko pytanie,czy zmieniłaś adres e-maile? Dostałam od kogoś,kogo nie znam,dlatego natychmiast wrzuciłam do kosza.Daj mi namiary na korespondencyjny kontakt.Odezwij się,zostaw wiadomość na poczcie.Pozdrawiam bardzo cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Skoro już tu jestem ,przypominam,że jutro jest Światowy Dzień Pieczenia.Tę wiadomość kieruję do Ciebie i do tych,którzy uwielbiają piec ciasta. Szukasz łatwego przepisu? Zajrzyj na stronę:www.swiatowydzienpieczenia.pl.Tutaj znajdziesz przepisy na popularne i łatwe do zrobienia ciasta z całego świata. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tej porze jest mnóstwo mlecza!!!!!!!!!!!!!!!!! Mniszek lekarski jest bogaty w witaminy i składniki mineralne dlatego warto wykorzystać go w kuchni. Można robić z niego syrop, wino, nalewki, zupy, dietetycznej sałatki, a nawet koktajle. Jadalne są zarówno płatki kwiatów mniszka, jak i młode listki. Wypróbuj przepisy na napoje i potrawy z mniszka lekarskiego. Sposobów wykorzystania mniszka lekarskiego w kuchni jest wiele, ponieważ może on być zarówno głównym składnikiem dania, jak i jego uzupełnieniem. Mlecz jest niskokaloryczny, zawiera wiele witamin oraz składników mineralnych i pomimo swojego gorzkawego smaku pasuje do wielu potraw. Oto przepisy na wino, nalewkę i napar z kwiatów mniszka oraz dania z liści mlecza: zupę, sałatkę i zielony koktajl z awokado z dodatkiem listków mniszka. http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/mniszek-lekarski-jaest-zdrowy-przepisy-na-potrawy-i-napoje-z-mlecza_41454.html /z sieci/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Halo Biesiado!!!!!!! Posyłam Wam: "O sztuce patrzenia" Ucz się prostej, wspaniałej, ale niezwykle trudnej sztuki patrzenia. Oto jak możesz się jej nauczyć. Za każdym razem, kiedy jesteś zły i poirytowany przez kogoś, wtedy analizuj nie tę osobę, lecz samego siebie. Pytanie jakie należy zadać brzmi nie: jaki błąd zrobił ten człowiek, ale jaką prawdę o mnie samym odsłania mi moje zdenerwowanie. Zrób to od razu. Pomyśl o ludziach, którzy Cię denerwują i wypowiedz tę bolesną, ale wyzwalającą prawdę. Przyczyna mego zdenerwowania tkwi nie w tamtej osobie, ale we mnie samym. Powiedziawszy to, zacznij szukać przyczyny tego zdenerwowania. Najpierw przyjrzyj się bardzo prawdopodobnej możliwości, iz przyczyna, dla której wady albo tzw wady danej osoby Cię drażnią jest fakt, że Ty sam je posiadasz. Ale stłumiłeś je i w sposób nieświadomy projektujesz je na innych.. (...) Tak więc szukaj wad tej osoby we wlasnym sercu i w swojej podświadomości, a Twoja udręka zamieni się we wdzięczność, że czyjeś zachowanie stało się dla Ciebie okazją do odkrycia samego siebie.. /de Mello/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej hej..mam tu dla was...coś na temat pomarańczy:) Pomarańcze to sprzymierzeniec osób na diecie. 100 gramów owoców to tylko 44 kalorie. Są też nieocenionym źródłem błonnika, a biała warstwa pod skórką zawiera pektyny poprawiające pracę przewodu pokarmowego. Dlatego nie wyrzucaj jej, gdy obierasz owoc ze skórki. Zawarte w pomarańczach kwasy i przeciwutleniacze wspomagają profilaktykę nowotworów i chorób serca, a sok z owoców obniży gorączkę przy grypie. Najważniejsze, by wybierać te niewoskowane i bez białego nalotu, bo to oznaka dodatku chemii. /Style/ Gdzie podziewacie się? Nie będę nic pisać od siebie,bo nie ma was od dłuższego czasu.A szkoda.Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jubilatko ,gdzie podziewasz się? Nie ma Ciebie na skype,i na naszym wspólnym portalu.Czyżbyś była poza granicami kraju?A może aż tak zajęta?Odpowiedzi dzisiaj nie uzyskam,więc przystępuję do składania Ci życzeń.Najlepiej zabrzmią w języku angielskim!! 🌻🌻🌻🌻🌻 My heart’s singing a lot today And says this is your Birthday So I wish you have calm and rest Happy, wealthy, all the best! Hard to shape thoughts in words… Hard to blossom proper wishes… Hard to say what my heart hides… I just say: Live long and prosper! with love--- friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dedykuję Ci Biesiado:) Widok z okna Lubię ciszę wieczorną mojego balkonu, wesołe ćmy tańczące przy lampie w ogrodzie; lubię gwiazdy, co złotem nad dachami płoną i odbicie księżyca w granatowej wodzie. Lubię tajemną ciemność wzgórza z modrzewiami, szum wiatru wśród gałęzi, zapach ściętej trawy; jarzębinę, co ze mną dzieli się myślami, siwego brzegu pejzaż zamglony i łzawy. Lubię to moje miejsce - bożym planowaniem przeznaczone, nadane - w cudnym kątku ziemi. W serce serdecznym piórem zostało wpisane - widok z okna się w świata widzenie przemienił. P.S.Pozdrawiam bardzo serdecznie! Dlaczego nie piszecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biesiadniczka
Dzień dobry ! Cieszę się,że ktoś tu od czasu do czasu zagląda.Kiedyś wpadałam tu i czasami udzielałam się.Lubiłam i lubię ten topik.Przyznaję się,że jak nie mam co poczytać w świecie wirtualnym,jestem obowiązkowo na Biesiadzie.Jest tyle ciekawych rzeczy jak na żadnym temacie.Szkoda,że nie pociągnęłyście tego wątku.Zresztą,nie robię wam wyrzutów.Najważniejsze by znów spotykać się tu i zostawić ślad naszych odwiedzin.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość był taki ktoś
ktoś tu usiadł....witaj chciałabym również,by ten temat odżył pisałam z wami,były tu b.fajne babeczki i nie tylko zam.w Polsce wierzę,że będzie nas więcej,potrzebujemy takiego miejsca może parę słów.......Ostatnio pojeździliśmy po Polsce i za radą naszych znajomych odwiedziliśmy jedno z polskich sanktuariów.W pobliżu Nowego Targu znajduje się sanktuarium z figurą Matki Bożej Ludźmierskiej,koronowaną przez kardynała Wyszyńskiego,zwaną Królowa Podhala.Właśnie tu w 1997r modlił się Jan Paweł II.Dowiedzieliśmy się,że na pamiątkę tego wydarzenia obok sanktuarium powstał ogród różańcowy jego imienia.Skorzystaliśmy ze strony:www.ludzmierz.pl Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biesiadniczka
Miłe powitanie.W jakim czasie pisałaś tu? Uważam,że nasz kraj ma wiele ciekawych zakątków godnych obejrzenia. Jeśli masz w sobie pasje zwiedzania,to na pewno za każdym razem będziesz ruszać w Polskę. Mnie niestety czasu brakuje na wojaże.Nadrobię zastój .Do miłego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Dzisiaj zaliczam dzień laby ,rozsiadam się wygodnie i nadrabiam zaległości w czytaniu.Fajnie,że przesiadują tu b.stałe bywalczynie.Szkoda,że nie możemy razem tu usiąść ....Nic na siłę.A ja ciągle wierzę,że kiedyś to nastąpi. Na koniec służę radą i podam sposób na kalafior. By kalafior zachował śnieżnobiały kolor i pięknie prezentował się na talerzu,warto podczas gotowania warzywa dodać kilka łyżek mleka.Nieprzyjemnego zapachu wydzielającego się w czasie gotowania pozbędziemy się,dodając do wody skórkę czerstwego chleba.Pozdrawiam. P.S Odezwijcie się miłe panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biesiadniczka
witam drzewko oliwne! No to już jest nas dwie.Trochę czekałam na ciebie.A inni? Cenna rada z kalafiorem.Uwielbiam takie wypróbowane porady kucharek.Kiedyś nawet w kioskach ukazywał się zbiorek rad gospodyń i kto je kupił ten może dzielić się nimi z nami. Mieliśmy Saharę i być może nie chciało się paniom tu zaglądać. W tym tygodniu jest czym oddychać i być może przywołamy nasze panie.Czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawy topik, nie znałam go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biesiadniczka
gość dziś zapraszam do nas ,napisz coś o sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Biesiadniczko,cieszę się,że coś tu dla siebie znajdujesz. Od lat zbieram wszelkie porady i triki kulinarne i w miarę możliwości mogę się nimi dzielić. Jeśli przydarzy się nam przypalić ryż gotowany bez torebki foliowej,wystarczy na wierzchu położyć kawałek chleba i odstawić na 10min. Pieczywo wchłonie zapach spalenizny.Następnie musimy jedynie wyrzucić przypalony ryż z dna garnka.Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Gościu zapraszamy do nas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
biesiadniczko,gdzie podziałaś się ?Mam nadzieję,że podczytujesz nas:)Zapraszam Ciebie i innych do Zielonej Góry 5 września.Zaczyna się tegoroczne winobranie.Tego dnia władzę w mieście przejmie Bachus z Bachantkami.Bóg wina będzie sprawował swoje rządy do 12 września.Ulicami miasta przejdzie korowód,początek o 12:00.Będzie i tradycja,pasja i świetna zabawa.Bachus zwróci klucze prezydentowi miasta.Za rok powróci...Do zobaczenia! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super,to przyjeźdżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
drzewko oliwne wczoraj Zapomniałaś dodać,że Bóg wina będzie rządził w Zielonej Górze do 12 września.Byłam,widziałam ,zostały miłe wspomnienia.Na pewno będziemy z wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry!Tyle czasu minęło,myślałam,że nikt na BIESIADZIE nie pisze,a jednak myliłam się. Drzewko oliwne ,biesiadniczka,goście- odwiedzacie ten topik. Piszecie o Zielonej Górze.Nie znam tego miasta niestety.. Dzisiaj i ja dołączę się.U mnie wiele zmian.Czasu też jakby mniej.Mimo to,przysiadam się do was.Od wczoraj czytam te ciekawe historie.Wiecie co- jest to bardzo interesujący kącik.Fajne osoby wpadały na biesiadę. Biesiada była moją odskocznią,taka fajną,niezobowiązującą. Minęło trochę czasu i myślę,że z biegiem lat stałam się asertywną osobą.To wcale nie znaczy egoistyczną.Będąc asertywną dbam o swoje prawa i potrzeby.Nie ranię nikogo.Ciągle uczę się odmawiać i zmieniać zdanie.I wcale nie tłumaczę się tym osobom,ani nie mam poczucia winy.Tez wam tego życzę. Z pozdrowieniem *Magnolia*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biesiadniczka
Witaj Magnolio, Nie pamiętam ciebie,ale miło,że zajrzałaś.Bądź,bądź z nami.:) Popieram,bądź dalej asertywna,nikt ci na głowę nie wejdzie. Mnie to się często zdarza.Najbardziej nie cierpię ludzi-udawaczek.Zakładają maski i nie wiesz do końca z kim masz do czynienia.Lubię ludzi bezpośrednich,mówiących wprost bez udawania.To są fałszywi ludzie.Jak można żyć w fałszu? Prędzej czy później wyjdzie to na jaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia 2015
Dzień dobry biesiadniczko! Racja! Każda z nas pracuje nad sobą całe życie.Powinna.Bardzo lubię przebywać z osobami z poczuciem humoru.Jeśli go masz,to życie staje się radośniejsze,masz dystans do problemów.Rzeczywistość nabiera barw.Ludzie z poczuciem humoru to ludzie pogodni.W ich towarzystwie częściej śmiejemy się,jesteśmy pogodniejsi.Nie będziemy zgorzkniali i znużeni innymi.To wszystko sprawia ,że inni nas po prostu lubią i lubią z nami przebywać.Tego sobie życzymy,prawda? Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia 2015
Dzień dobry! Miałam przeczucie,że znów zasiądę sama.A skoro mowa o intuicji, nazywamy ją potocznie szóstym zmysłem.Jestem nią obdarzona i nie raz i nie dwa potraktowałam ją jako ostrzeżenie,przeczucie-słowem podpowiedzią.Korzystam z niej bo pomaga mi podjąć słuszną decyzję.Zdarzyło mi się,że nie posłuchałam jej i niestety wpędziłam się w kłopoty.A jak to jest z wami? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Być zadowolonym z samego z siebie-to największe szczęście" Tomasz Mann

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×