Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iiitam

Czy ktoś miał wstawiany implant zęba? Bo mnie chyba to czeka...

Polecane posty

Gość higienistka
oczywiscie o ile jest wystarczajaco duzo kosci, albo po ekstrakcji zęba, wtedy trzeba poczekac, a na czas gojenia mozna wstawic cos prowizorycznego np. most na wloknie szklanym, oczywiscie o ile jest o co go zaczepic;P a co do naglych sytuacji to mimo tego ze mam 21 wiek nikt jeszcze nie wymyslil implanta w 5 minut :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka
no :D przepraszam ale komputer mi ześwirowal:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
no akurat nie mam luki w widocznym miejscu (7) nie wyobrazam sobie chodzic bez zeba w widocznym miejscu.....a co Cie higienistka tak dziwi ze pytam ,gdybym nawet byla szczerbata i zapragnela to zmienic?to zle? kurde chyba kazdy by chcial wstawic takie cudo jak implant....tyle ze duzo z nim zachodu jak czytalam......pomijam juz koszty:P mam 2 koronki poki co ale widze ze w przyszlosci jak bede miala problem to nie takie proste z tymi impalntami i tak trzeba na czas adaptacji implanta nosic sztuczne szczeki,o mamo jakie to przerazajace :( i tak mysle ze jakby mi przyszlo pol roku czekac na implanta i na ten czas nosic sztuczna szczeke to juz mozna sie na tyle przyzwyczaic ,ze po chusteczke ten implant :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
ciekawe jak sie maja implanty kobitek ktorym wstawiali je w ekspresowym temppie w programach typu"Chce byc piekna!" tam sie wszystko dzialo tak szybko......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oż cholercia
bez ząbka-> dzieki, pocieszyłas mnie bo juz sie bałam ...no ale skoro trzeba miec wyleczone wszystkie zeby, i usunięty kamien, to chyba troche poczekam.. przynajmniej 3 zabki musze zrobic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka
ecinka-e z ta adaptacja do sztucznej szcezki to masz racje :D oż cholercia - ja tez jestem ciekawa:D heheheheh telewizja duzo może:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do higienistki: bylam na wizycie kontrolnej, ale nie na drugi dzien rano tylko chyba na trzeci, bo mi tak bardziej pasowalo i wtedy mi zalożyli na tymczasowo taką koronke doczepianą do zębow obok zebym nie byla bez ząbka. Kolejne sprawy zwiazane z tym implantem byly jak mówisz po dluzszym czasie, ale ja i tak przychodzilam do gabinetu, na leczenie innych zebów, ale juz nie do doktora okonia tylko tam do innej dentystki.Tez spoko. Raz mi się moj tymczasowy ząb zaczal ruszac i się balam ze sie odklei, więc mi go poprawiala. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka
no chyba że tak :D czyli nie wyleczylas zebow przed implantacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
no wlasnie -nie mialas zebow wyleczonych przed implantem? a jak wygladal ten tymczasowy zab przyczepiony do twoich (koronka to do sztyftu )jak to bylo przymocowane (czy wyjmowalas?) jak sie trzymal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutka76
Niestety to byla dla mnie dramatyczna sytuacja i chcialam miec ten implant jak najszybciej, przed implantem mialam zdjety kamien i polerowanie, potem wymienialam sobie stare wypelnienia na ladne. Mój tymczasowy ząb byl przyklejony na stale do drugiej jedynki i do dwojki, na jakims wloknie od spodu zębow. Nie wyjmowalam go. Lekarz go zdejmoal jak trzeba bylo robic wyciski i potem znow przyklejal. Mam pytanko do higienistki; czy powinnam sobie faktycznie kupic irygator jak mam ten implant. czy czyszczenie sama nitka i szczoteczka nie wystarczy. Doktor mowil ze powinnam go uzywac ale taki zestawik ponad 4 stowy kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
niutka>>>>>>jak dlugo trwalo nim ci zalozyli tego implanta(ile nosilas zastepczy zabek?) od jak dawna masz tego implanta? jak sie sprawdza ,jak go czujesz tzn.przyzwyczailas sie do niego? czy nie ma po nim problemow z dziaslem? jak mozesz to prosze o odp.dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
i ile cie wyniosl jeden zabek -jakos na raty placilas bo to etapami sie robi ,wiec jak placilas na kilka razy czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana ma maxxa
po co ci implant na 6? Przecież w ogóle nie widać, że nie masz tego zęba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
niutka to w jak dlugim czasie robili ci calosciowy zabieg od-do tez pol roku czy krocej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffdg
nie szkoda wam kasy?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka
niutka76 to "coś" na czym miałas zamocowany zab to szyna periodontologiczna z włókna szklanego :) powinnas kupi irygator. Higiena w przypadku kiedy posiada sie implant jest bardzo ważna, nalezy utrzymywac jego okolice w czystosci. Zapytaj swojego dentyste czy nie moglby Ci zakupic irygatora bedac np. na targach stomatologicznych. Wtedy jest ok 20% taniej. :) zszokowana ma maxxa - kay brak zebowy nalezy uzupelnic! Bo jak sie nie uzupelni to sa problemy ;P:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrefa
mam pytanie czy jak mam braki w uzebieniu brak 6,7 i 8 dolnej to implanty trzeba by wstawiac kazdy z osobna tz.6 i 7(osemki nigdy nie mialam) czy na jednym mocowaniu od razu dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam 5,6,7 i propozycję dwóch implantów do 3 ząbków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrefa
dzieki! a jak jest jak chce sie dwa zabki uzupelnic to jedno mocowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka
Tak jak chce sie dwa uzupełnic to najczesciej wkreca sie jeden implany i robi most trzy punktowy którego jednym filarem jest Twoj wlasny zab a drugim korona na implancie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojesie
jak to ? jelsi kmam dwa ubytki czyli nie mam 4 i 5, to wszczepia mi jeden implant??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojesie
wiec to bedzie taniej w sensie jeden implant np. 3.000 to jak mam brak dwoch zebow to wszczepia jeden implant wiec nei ebde placic 2*3.000? tylko 3.000 z aimplant i jakas kaska za to drugie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oż cholercia
kurcze, nie moge sie zebrac, zeby isc do tego dentysty :o poza tym jesli naprawde kaza mi wyleczyc wszystkie zeby, to mi sie jeszcze wydłuzy :o i pozniej po tym implancie bede łazic spuchenieta😭 boje sie :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka
do bojesie, o tym ile implantow wszczepic dedyduje lekarz mozna zrobic np tak jesli nie masz 4 i 5 ze wkreca sie implant w miejscu 4 szlifuje sie 6 i robi most ktorego filarami sa ten implant i 6 albo wkreca sie 2 implanty i robi sie dwie osobne korony na implantach. Ale nie u kazdego jest wogole mozliwosc imjplantacji, wiec lepiej sie nie napalac na poczatku tylko sprawdzic czy sie wogole da:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fffffffffffffffffffff
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulka21
witam ja mialam wstawiany implant zeba... poniewaz mam zaawansowana parodontoze zebow i dziasel... zeby mi same wypadaja... wiec zakladanie implanta nie boli... jest to zabieg pod znieczuleniem... ja zaplacilam za swojego zeba 450 zl razem z korona i sruba na ktorej trzyma sie zabek... implant nie przeszkadza i nie boli a to w moim przypadku najwazniejsze... a teraz mam pytanko do ludzi mieszkajacych w londynie... gdzie tu jest dobry, tani, polski debtysta bo sie dowiadywalam ze leczenie kanalowe kosztuje 300funtow za zeba!!!! ratunku... a ja mam cale dziasla zaropiale i spuchniete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oklek
Ja mialam robione implanty w Galerii usmiechu, zaufalam im bo daja gwarancje, no i sie nie zawiodlam jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grracjanek
Ja miałem wstawianego implanta, z początku trochę mnie to przerażało, ale okazało się, że to jednak nic strasznego:) Jedynym minusem jest cena, ale niestety innego wyjścia czasem nie ma... Jakby ktoś był zainteresowany, to na stronie tego gabinetu gdzie robiłam implant cały ten zabieg jest fajnie opisany. Jakby ktoś był zainteresowany, to warto odwiedzić tą stronę: http://www.tarabula.med.pl/implanty/technologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jas boli
Czy jest w srod implantologow ktos uczciwy, kto powie prawde o bolu jaki moze byc po zabiegu??? (jesli go tak nazwac)Z tego co odczulem chodzi o kase ,i zeby jej nie odstraszyc, nie mowi sie o bolu i o komplikacjach z tym zwiazanych.....przed wstawieniem implantow bylem u kilku implantologow zeby sie zorientowac co i jak.Wiadomo pytanie za pytaniem,a w odpowiedzi tylko" wszystko bedzie dobrze prosze sie nie bac ,jest bardzo maly procent bla,bla ze cos tam moze sie nie przyjac".(wiec ja chyba jestem tym procentem) implanty nie bola,ale prosze sie zaopatrzyc w srodki przeciw bolowe(kortyzon) po co ????? przecierz nie bola,i tu sie zaczyna pierwszy schodek.Z tych wszystkich lekarzy wybralem tego najmilszego ,mily az do przesady(za takie pieniadze?!) ,gabinet pierwsza klasa.-Sam zabieg rzeczywiscie nie boli ,ale 3 godz.po zaczelo sie!!. 6 tabletek na dobe troche usmierzalo bol.Skontaktowalem sie tel.z lekarzem ktory mi to wstawial i co slysze? ze to normalka, ma bolec bo to ingerencja w kasc itd.Po 5-dniu bolu jeszcze jeden tel.i co slysze? ze do 10-u dni ma bolec !,wstrzyknal by mi steryd ale jest juz za pozno bo podaje sie go do pieciu dni! I w tym wypadku trzeba czekac 4 mies. lub przerwac leczenie i kasa w bloto...Mija 3-tydz.bol jest troszke mniejszy ,ale jest i nie zniknal (wciaz na tabletkach), Pytam sie gdzie jest uczciwosc lekarza?,dlaczego przed zabiegiem zaden z nich nie poinformowal ze moze byc bardzo bolesnie!,a po -ze to normalne -ma bolec...jak to jest z tym bolem? ,czy jestem tym procentem ?.Jutro ide do innego gabinetu na konsultacje (bol nie do zniesienia ,a i watroba od tabletek sie buntuje)......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×