Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iiitam

Czy ktoś miał wstawiany implant zęba? Bo mnie chyba to czeka...

Polecane posty

Gość plucz usta woda
utleniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie trochę nie rozumiem tego strachu przed wstawianiem implantu. To wcale nic strasznego, wręcz przeciwnie - po zabiegu ma sie pięknego ząbka. Znam bardzo dobra klinikę, w której wstawiają niedrogo implanty - może słyszeliście, krakowski Alfa dental.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pommponik
Narkoza nie jest potrzebna, implanty wkręca się w znieczuleniu miejscowym, takim samym jak na przykład do usunięcia zęba. To w zupełności wystarczy, nic nie boli podczas zabiegu. Jeśli chodzi o ceny implantów, to wszystko zależy od systemu implantologicznego (marki implantu). Odbudowa jednego zęba zwykle kosztuje 4000-6000 złotych. Przykładowe ceny w Warszawie http://www.anident.pl/implanty-ceny.html . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarosław Marciniak
Dzień dobry Jestem implantologiem z 11 letnim doświadczeniem . Mam parę odpowiedzi na pytania zadane na tym poście . Ból , możliwość jego pojawienia się i czas utrzymywania się zleży od wielkości zabiegu. Jeżeli mamy zabieg prosty w dobrych warunkach kostnych i dziąsłowych to pacjent po minięciu znieczulenia nie powinien odczuwać nic. Około 5% pacjentów potrzebuje jednej dawki środków przeciwbólowych. W ekstremalnie trudnych zabiegach - np. Jednoczesne rozszczepienie wyrostka podniesienie zatok wszczepienie implantów i odbudowa kości , dolegliwości mogą się utrzymywać do około 2 tygodni. Dłużej utrzymujący się ból świadczy o stanie zapalnym i o kłopotach z wgojeniem się implantu. Są również efekty wizualne takie jak opuchlizna, siniaki , krwiaki , przekrwienie oczu. utrzymują się one podobnie jak ból. A jeszcze trzeba zdawać sobie sprawę z tego , że zazwyczaj trzeci dzień jest najgorszy. Nie polecam przyjmowania sterydów po zabiegu . Zmniejszają dolegliwości ale i pogarszają osteointegracje implantu z kością. więcej o implantach na www.e-implanty.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proteza Kraków
Jesli chodzi o Kraków i o proteze to ja od samego poczatku chodziłam do drAnny Król w Nowej Hucie.Było i taniej niz w centrum i teraz patrzac na to co otrzymałam wyglada to rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xjkhjh
kolezanka od tyg ma implanta i zaplacila 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aassssdiaaa d
Ja polecam dr kulewicza z warszawy super chirurg szczekowy a nie jacys dentysci ! wstawil mojej cioci 6 implantow a na tym super porcelane i ma ona teraz zeby ladniejsze odemnie mimo ze jest starsza o 30 lat odemnie. Mozna sie z nim umowic na nizsza cene. Polecam. Www.warszawa-implant.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no_more_
nie wiem jak to jest z tym implantem i wysiłkiem fizycznym, ale myślę, że dentystę po prostu musisz dopytać :) Ale nie wiem z czego ty chcesz rezygnować czy z wstawienia implanta, czy z egzaminu na prawko? Bo chyba jedno drugiego nie wyklucza?? Poza tym owszem implanty nie należą do najtańszych, ale jak myślę, że na zębach nie warto oszczędzać. Poza tym np. w Galerii Uśmiechu jest możliwość rozłożenia płatności na raty, a w przypadku np wstawiania implantów myślę taka opcja jest bardzo pomocna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur39
mam 8 implantów 7 na górze jeden na dole koszt całości wyniósł około 18 tysięcy! Dla tych którzy się wahają, czy boli sam zabieg i później, miałem silne znieczulenie nic nie bolało nawet jak wiercili w kości!!! (proponuję się dobrze wyspać i pójść wyluzowanym, palę papierosy małe ilości ale jednak które zjadły mi z czasem moje zęby i stąd tyle implantów! potem brałem tramal retard 100 przez jakiś czas, ale teraz mam ząbki jak aktor filmowy :) nie bójcie się wybrać sprawdzoną klinikę i śmiało, a nie bawić się ze sztuczną szczęką jak mnie to czekało teraz się śmieje od ucha do ucha i jestem szczęśliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będzie ok?
miałam wczoraj wszczepianych 6 implantów z mostami(cała góra).zabieg nie bolał,po zabiegu zaczęło boleć gdy znieczulenie puszczało.wzięłam 1ketonal i było mało wiele.lekka opuchlizna,na drugi dzień już nie bolało.maetwi mnie coś innego,zęby tymczasowe które mam założone są wysunięte,grube-wyglądam jak kaczor donald bo podnoszą mi górną wargę.bardzo się boję,że te ostateczne zęby które mi założą za ok 3miesiące będą też takie.ale na szczęście jutro już mam kontrolę więc się dokładnie dopytam.bo jeśli miałyby być takie paskudne to już wolałabym mieć moje stare "rzadkie" zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sattt
będzie ok? - a miałaś podnoszone zatoki lub/i uzupełnianą kość? te ostateczne powinny być ładniejsze niż tymczasowe,ale powinnaś też przedstawić dentyscie swoje wątpliwości i oczekiwania, żeby nie było potem nie miłych 'niespodzianek'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będzie ok?
miałam "wkładaną" biokość w miejsca po świeżo wyrwanych zębach.oczywiście dziś się o wszystko dokładnie wypytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paqulina
Mnie też to czeka, boję się, ale mam też nadzieję, że szybko pójdzie i bez bólu. Mam umówioną wizytę w Indexmedice. Mój tata miał tam wstawiany implant i chwalił, a jemu ufam jak nikomu na świecie, także będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prawda jest taka..
Prawda jest taka, że jest ból, opuchlizna i mnóstwo problemów od początku. Ładnie wyglądają tylko filmiki poglądowe i obiecanki lekarzy. Od początku zaczynają się problemy, bo prawie każdemu należy zastosować materiał kościotwórczy, jeśli dotyczy to zęba widocznego, do atrapa ciągle wypada. Zanim wygoi się materiał kościotwórczy i przyjmie implant mogą upłynąć lata, a my ciągle będziemy męczyć się z wypadającą atrapą. Znajomej lekarz dokładnie wyjaśnił i obie zrezygnowałyśmy. Pytajcie dokładnie i nie dajcie się zbywać, bo lekarze nie mówią prawdy. A tu pozytywy piszą tylko oni i personel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no na pewno przyjemne to nie jest, ale niestety bywa tak, ze takie rozwiązanie jest jedynym rozwiązaniem, żeby mieć zęby, więc chyba nie ma wyjścia i trzeba się przemęczyć, wolę chyba to niż nie mieć zębów, a jeśli ktoś z was będzie chciał się dowiedzieć dokładniej na temat tego zabiegu warto poczytać tutaj http://www.galeriausmiechu.pl/artykuly/Implanty.html bardzo fajnie i dokładnie opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kraklus
w Krakowie implanty warto zrobić w Dental Services na Basztowej 23, bardzo nowoczesna przychodnia, a do tego czynna 7 dnia w tygodniu, więc jak ktoś pracuje i ma czas tylko w weekendy (jak ja) to oferta jak znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozbawił
Rozbawił mnie link Białej-czekolady, że pierwsze 4 implanty wszczepione w 1965r trzymają się do dzisiaj. Papier wszystko przyjmie. A co z osteoporozą i paradontozą, która dotyka nas wszystkich, bo taka jest fizjologia człowieka i z nią się nie wygra. Niektórych dotyka już przed 30-tką, a to powoduje rozrzedzenie kości a w związku z tym ruchomość implantu, który powinien być stabilny gdyż w szczeliny dostają się drobiny pokarmu, a dalej to już stan zapalny, ropa, rozchwianie i po implancie, a co gorsza może to doprowadzić do obnażenia szyjek sąsiednich zębów, a nawet do martwicy miazgi w zębach sąsiednich. Nawet materiał kościotwórczy po połączeniu z naszymi tkankami reaguje identycznie. Przeanalizowałam wszystko co dotyczy implantów i może dwudziestolatek ma szansę ponosić go kilka lat, bo jak powiedział lekarz nic nie jest wieczne chociaż osobiście nie znam nikogo z implantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do albumek
Bzdury opowiadasz kolego nic nie zastąpi korzenia zęba. Ząb ma umocowanie tzw.hydrauliczne i jeśli nawet lekko się porusza nic się nie dzieje. Implant natomiast musi być połączony z kością idealnie, na sztywno. Wystarczy drobny prześwit i po implancie. Poczytaj sobie solidnie o całej masie powikłań. Jeśli np. zostanie wkręcony Ci implant pod minimalnie nieodpowiednim kątem wówczas implant nieodpowiednio będzie oddziaływał na kość doprowadzając do jej degeneracji i zaniku. Implant to ostateczna ostateczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serpenta
Jestem 5 godzin po zabiegu wszczepienia dwóch implantów (5 i 6) plus dodatkowo wszczepiona kość. Zabieg wykonany przez dr. Kulewicza z Sulejówka pod Warszawą. Doświadczony chirurg, podczas zabiegu czułam się pewnie i spokojnie. A już wcześniej parę razy uciekałam dentystom z fotela, gdy czułam, że partaczą sprawę. Wcześniej byłam na konsultacjach u paru innych chirurgów, ale oni nigdy nie widzieli problemu. Oni w większości chcą nas naciągnąć na kasę i w ogóle nie mówią o możliwości powikłań. Jeden to nawet sugerował mi usunięcie całkiem zdrowej ósemki, bo jak twierdził, ona jest niepotrzebna i implanty same wszystko dobrze utrzymają. Dopiero dr. Kulewicz wszystko uczciwie mi przedstawił, i wady i zalety i to, że implanty nie są wieczne. Sam zabieg około 1,5 godziny był zupełnie bezbolesny, ale po dwóch godzinach puściło znieczulenie, i zaczęło boleć. Na razie wzięłam 2 tabletki paracetamolu, i antybiotyk, który ma zapobiegać ewentualnym infekcjom. Na razie ćmi mnie ból, okładam szczękę lodem. Nawet już coś zjadłam. Uwaga - na pewno było to o wiele bardziej skomplikowane niż usunięcie zęba. Mam chyba z 15 szwów. Na pewno po zabiegu nie da rady iść do szkoły czy do pracy, ze względu na ból. W końcu wywiercono nam dziurę w kości, to musi się zagoić!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greenhills
Ja rowniez mialam wszczepiane 2 implanty-pod koniec marca. 5 i 6 dół, przy jednoczesnym usunieciu 5:) Warszawa, enel-med. Pod koniec czerwca jesli wszystko bedzie nadal ok, czesc protetyczna. Bolalo, bol czulam do 2 tygodniu, ale nie umozliwial mi funkcjonowania. Tydzien bralam antybiotyk, i po zaprzestaniu jego dzialania, bol powrocil. Sam zabieg bezbolesny. Ale tak jak pisalam-bol trwal do 2 tyg od zabiegu. W miedzczasie jeden z implantow zaczal sie obkrecac;), ale po konsultacji okazalo sie, ze trzeba bylo troszeczke podkrecic srubke;), ktora prawdopodobnie pod wplywem szczotkowania troszke sie poluzowala. Teraz mam 2 sruby w buzi;), ale jest naprawde ok. Mysle, ze czesc protetyczna rowniez odbedzie sie bez problemu. Gdybym miala podjac decyzje jeszcze raz-bylaby taka sama. Jesli nastapi odrzut, na co szanse sa raczej niewielkie-z pewnoscia powtorze zabieg. Zaluje tylko, ze strach powstrzymywal mnie przed dokonaniem zabiegu z pol roku;) Zycze powodzenia tym, ktorzy zdecydowali sie na wszczepienie, odwagi tym, ktorym jej brakuje i kasy osobom, ktore zbieraja na zabieg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie weterani, którzy mogliby pochwalić się wieloletnimi implantami i np. pokazać je zainteresowanym implantacją, to byłoby przynajmniej wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eloo
ja mam 13 lat i będę miała wstawiany implant bo jedynka na górze mi sie złamała bo biegałam po schodach i sie boje nwm czy będzie mocno bolało pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do eloo to jest moj email jolajola@amorki.pl mialam wlasnie wstawiany implant 5 . a mam 17 lat to ci moge opowiedziec . kiedy cie to czeka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena_86
Witajcie. Dziś miałam wstawiany implant- górna, prawa piątka. Przed zabiegiem nie czytałam komenatrzy- nie chciałam samej siebie stresowac. Poszłam na zabieg najedzona, wypoczęta i wyluzowana. Na poczatek dostałam zastrzyk w pośladek i pobrano mi krew. Następnie przygotowano mnie do zabiegu i po niecałej godzinie było po wszystkim! Nic nie czułam, generalnie takie samo uczucie jak rozwiercanie zęba (wiercenie w kości), wypełnianie go (wkładamie biomateriału). Dodatkowo załozono kilka szwów. Po zabiegu jestem 4 godziny, znieczulenie już zeszło, ale nie czuję kompletnie nic! Bardzo mnie to dziwi, bo jednak wiertło rozwierciło kośc...Dostałam od implantologa specjalny zestaw- miękką szczoteczkę, pastę-żel i płyn do płukania. Już to wypróbowałam- szczotkowałam nawet miejsce z implantem, i nic-zero bólu. Mam nadzieję, że jutro będe mogła napisac to samo ;) Zabieg wykonałam w Gdańsku- Kowale, w ImplaDent u dr. Ziemlewskiego. Proponuję zajrzec na jego stronę, jest niezwykle wykształcony i doświadczony: http://www.ziemlewski.pl/. Jedynym minusem jest niestety cena...za samo wszczepienie implantu zapłaciłam 6 000 PLN, wcześniej jeszcze 200 PLN za usunięcie pękniętego zęba i 300 PLN za tomografie komputerową. W międzyczasie okazało sie jeszcze, że mam problem w zatoce zębowej- dziwną substancję. Leczyłam to laryngologicznie (100 PLN wizyta lekarska +200 PLN kuracja miesięczna lekami), ale nic nie pomogło. Dr. Ziemlewski stwierdził, że podczas otwierania zatoki ściągnie mi ten płyn strzykawką. Cena implantu zawiera w sobie równiez wszczepienie biomateriału, czyli odbudowanie kości. Za pół roku będę miała na implant nasadzana koronę. Jej koszt to dodatkowe 2000-3500, w zależności od użytego materiału. Czy polecam? Oczywiście, u mnie brak piątki był bardzo widoczny a mam pracę, w której często rozmawiam z ludźmi, więc nie mogłam sobie pozwolic na jej brak. Nie chciałam miec mostu. Jest tańszy, ale trzeba opiłowac dwa sąsiednie, zdrowe zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misteriouss
dużo osób wstawia sobie implanty zębów z czysto estetycznych pobudek u mnie to była konieczność, miałem bardzo kr***ej i słabej jakości uzębienie, ale już od półtorej miesiąca "cieszę się" nowym uzębieniem implanty wstawiałem w warszawskim centrum Vita Medica na ul Kłoptowskiego 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam i mówię Ci, że nie ma się czego bać :) Wstawiałam implant w klinice Dental-Design Jaworska w Pruszkowie (obok Warszawy zaraz). Mnie nic nie bolało, zero bólu. W zasadzie był to zabieg jak każdy inny. Implant wstawiał mi dr Rybicki. Nie obawiałam się wcale, bo to znany fachowiec. Dziś mam śliczne ząbki W KOMPLECIE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ediffffffff
u mnie nie wygląda to tak bajecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasila
Racja, nie każdemu implant się przyjmuje. Ale bardzo duże znaczenie ma to, kto taki zabieg wykonuje. Jeśli trafimy na partacza, który weźmie tylko kasę, to na pewno, prędzej czy później, będą jakieś problemy. Lepiej iść do jakieś kompetentnej osoby, wydać trochę więcej, ale nie męczyć się potem przez nie wiadomo jak długi czas z infekcjami itp. Ja robiłam implant 2 lata temu w klinice DENmed w Toruniu. Bardzo przyjemni ludzie i co najważniejsze, znający się na swojej pracy. Fakt, że za samo wstawienie implantu zapłaciłam 2500 zł, ale myślę, że na swoim wyglądzie i zdrowiu nie można oszczędzać. Szczególnie jeśli ma się pracę, w której kontakt z ludźmi i wizerunek są bardzo ważne. Przed zabiegiem byłam jeszcze na zdjęciu rtg i kilku wizytach. Stan jamy ustnej musi być bardzo dobry, żeby można było wszczepić implant. Sam zabieg nie był bolesny, dostałam znieczulenie. Kiedy zeszło nie było już tak przyjemnie, ale dało się wytrzymać. W razie jakichkolwiek problemów mogłam w każdej chwili przyjść do kliniki i zostałam przyjęta. To spory plus, bo w większości przypadków trzeba się zwyczajnie umówić i czekać na swoją kolej. Po kilku miesiącach, jak implant zrośnie się z kością, trzeba założyć koronę na zęba (koszt od 1500 do 3000 zł). Na implanty tak czy siak trzeba wydać trochę pieniędzy, wiec lepiej trochę dopłacić i mieć stałą, profesjonalną opiekę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znowu denny post w watku o zebach i reklama wspaniałej kliniki w Toruniu :o chyba nie jestescie tacy wspaniali ze musicie sie w tak denny sposb reklamowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombek
Wiesz, moja kuzynka miała robiony implant, a ona tez nie jest fanką dentystów. Ale nie narzekała. Dokladnie jak to wygląda to chyba lepiej dowiedziec się od lekarza, ona miala robione w Kordent w Warszawie, tutaj znajdziesz namiary, napewno sa też cenniki: http://kordent.com.pl/ Głowa do gory, będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×