Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Annapo

Otwieram nowy klubik dla trochę starszych 30 tek

Polecane posty

Wesola, grappe wloska mam, ta to ci dopiero glowe z karku oderwie!!! Kaszubko, rozumiem co mowisz. Moi przyjaciele, Anglicy, doradzali nam rozmowe w domu wylacznie po angielsku wlasnie z tego powodu. Natomiast przyjaciele Wlosi wychowuja dzieci w dwujezycznosci bez problemow. Czas tylko pokaze... my po polsu mowimy tylko w domu, a na zewnatrz po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po polsku, oczywiscie, chociaz at moja polszczyzna, przyznam, niezbyt juz poprawna :o A na zewnatrz to nie przed domem ale poza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesola, takiej fajnej to juz nigdzie nie znajdziesz ;) no i jak grappa, mam jeszcze polac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wolę piwo - gorzkie z dużą pianą... Tylko kilka razy natrafiłam na bardzo dobre piwo - piana była gęsta i klejąca się - teraz rzadko spotkać dobrej jakości piwo - wszystko coraz częściej idzie na ilość nie na jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rebaka72
Hej ,Dea, masz jeszcze troche tej grappy ? To polej po maluchu bo mi cos zimno !!! A ztymi dwujezycznymi dziecmi... znajomi w niemczech mowia w domu w dwoch jezykach : syn mowi z tata po niemiecku, z mama po polsku ... i syn swietnie sobie radzi w szkole. A tutaj mamyznajomych ktorzy nie mowia wogole w domu po francusku i ich syn mial powazne problemy kiedy poszedl do szkoly... :-O Najwazniejsze to zeby dziecko mialo kontakt z obydwoma jezykami... tak mi sie wydaje ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i znow nikogo nie ma ... :-(. Chyba przestane Wam zdjecia posylac bo najwyrazniej strasze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isa, na wloska grype najlepsza wloska grappa ;) leje \\-/ \\-/ \\-/ po malych kieliszkach bo holerstwo mocne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy ja się nauczę całą moją myśl do końca napisać?...zaczynam do połowy, potem gubię temat albo się rozwlekam. O kilkujęzycznych dzieciach - uważam, że tu największą rolę odgrywają rodzice i środowisko. Dzieci szybko załapują i nawet podoba im się mówienie w kilku językach. A o wnuku pisałam właściwie dlatego, że tam gdzie jest nikt nie zwraca uwagi jak i co mówi... zanim chłopiec nauczy się w szkole i wśród kolegów mówić poprawniej - trochę czasu upłynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszubko, bardzo skromnie powiem ze to piekne imie :) wybral go dla mnie moj brat, powiedzial mamie ze chce Jejasie :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny 🌻 pamiętacie mnie? nie pisałam tutaj chyba z miesiąc. musiałam zająć się swoim życiem. chciałam Wam podziękować za wsparcie i świadomość, że mogę na Was liczyć. nawet nie wiecie, jaki to ma power. moje życie po woli się prostuje. ktoś mnie kocha, ja kogoś kocham. miałam wspaniałe święta. w oddali rysuje się coś, co mam cichą nadzieję, że .... ale ciiiiiiii, to czas pokaże. a co u Was? też jesteście szczęśliwe? nawet tak sinusoidalnie, jak ja? "nic nie starzeje się tak szybko, jak szczęście" - i to jest prawda. stara jak świat. więc zanim dopadnie mnie kolejny dół i będę Wam marudzić, przesyłam Wam szeroki uśmiech ud ucha do ucha 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bromba 🌻 😘 - Jak bysmy mogly zapomniec \"studentke\" z plecaczkiem :-). Lepszej wiadomosci przed snem nie mogla bym sobie zazyczyc !!! Duzo zdrowka i milosci w Nowym Roku !!! I zagladaj do nas jak najczesciej !!! Obiecalam Wam przesylke, wiem , ale ugrzelam przed telewizorem, a teraz juz nie mam sil grzebac sie ze zdjeciami:-(. Juz i tak nie wiem jak wstane rano :-O. Bije sie w piers, i obiecuje poprawe :-P. Dobranoc 😘😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A prawie zapomnialam ... Dea - wielkie dzieki za zdjecia ! Nie wiem ktora z Was slodsza :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje się na posterunku :) z dużym dzbanem kawy :) Hi,hi,hi,hi,hi...........dzisiaj teochę pracy i już WE :) ja oczywiście jestem niewidzialna i żadnych zdjęć nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez juz jestem kochaniutkie 😘 Lyk kawy (dzieki Wesola :-) ) i do pracy :-O. Posylam Ci ddjecia... Milego dnia zycze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez juz w pracy :( wesola, dawaj fotke bo ci ta fajna glowka ja urwe!!!! BROMBA!!!!! swietnie ze jestes, i to z takimi dobrymi nowinami!!!! Zycze ci jak najwiecej szczescia, ale nie pozwalaj mu sie zestarzec!!! Zyj dzien za dniem bez planowania przyszlosci, kochana! oh, dobre nowinki z samego ranka :) kawka dla mnie jest? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dea - Wesola chyba znow uciekla :-(. Z nia to tak zawsze - dwa slowa i znika :-D. To ja Ci kawe postawie : \_/\_/\_/\_/ ... Ewelinka juz lepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ja dzisiaj bawie sie w Wesoła Anke... Potem sie odezwe 👄 dla kazdej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och, kawka jest! Dzieki Rebeka, a wyslalas do mnie fotki z imprez? Pokaz jake tam masz ciacha w pracy ;) Mala dzis w zlobku i mam nadzieje ze bedzie miala dobry dzien. Goraczka spadla do normalnej, ale za nic nie moglam jej dac antybiotyku wczoraj w nocy :o jest tak silna ze jak mnie odpycha to nawet sie przewroce a przeciez nie naleze do drobnych. Nie wiem po kim ona taka sile ma :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annapo - byle nie za czesto tak, dzis wybaczamy :-P :-D Oj, Dea, nie wyslalam do nikogo bo ugrzezlam wczoraj przed "okienkiem" i juz nie mialam "melodii" do zdjec o 1.00 w nocy :-O. Ale nadrobie to dzisiaj, obiecuje ! Te choroby nalej to dla Ciebie podwojny klopot : ciezko sie patrzy jak dziecko chore :-(, a i w pracy tez nie wesolo tak co chwile nieobecnosc ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie - słoneczka u mnie dużo, więc posyłam je również do Was.... w zamian proszę o troszeczkę śniegu... może być nawet z lodówki.. Bromba - duża buźka dla Ciebie i teraz częściej zaglądaj.... Agnieszka, Rybka, Bez T - a Wy strajkujecie?... lista obecności czekana Was.. Rebeka, załapię się jeszcze na kawę? Dea-takie imię miała moja babcia i ma je też kilka moich kuzynek - uważam, że to jedno z najładniejszych imion...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ,dobra juz jestem na posterunku! Jesli ,ktora chetna ,to cappuccino na stole,ale dzis bez ciacha ... U nas lekki mroz,6 ponizej zera i musze sie troszke ogrzac... Brombo,tak trzymaj i nie zapominaj teraz czesciej zagladac ,bo to fajnie jak nas wiecej,i kazda z Was jest wazna ,wiec nie zostawiaj nas na tak długo bez wiesci ,a w ogole to wszystkiego naj.... Kaszubko ,u nas ten snieg sie juz powoli traci,a teraz nawet słonko wychodzi...I dobrze ,bo wszystko mi wkoło zamarza,nawet woda w kurniku... Dea ,ja oczywiscie tez dziekuje za zdjecia ,a mnie sie obie podobacie ,a Twoje imie tez,chociaz wole swoje:P No ,ale u Ciebie tylko wzbogacili o JO...:)Moja cora do tej pory nie lubi łykac tabletek ,ale jak była mała to bł istny horror ja do tego namówic,przewaznie tabletke rozgniataliśmy(jesli mozna było)i polalismy jakims sokiem,albo,wkładalismy do banana ,jak juz była troszke starsza to niestety przekupywalismy ją jajkiem niespodzianka...:(I dobrze ,ze to juz za mna... Rebeko ,ja jestem cierpliwa i wiem ,ze sie doczekam:P A teraz nowina ,pamietacie ta moja chora krowke,wczoraj sie ociliła.. Kamien z serca ,bo juz naprawde zle to wygladało,potwierdziło sie ,ze nie mozna tracic nadzieji... Co prawda miała bliznieta i tylko jedno zywe ,ale to i tak superek.To malenstwo ma taka wole ,zycia,jest o połowe miejsza od innych cielatek po urodzeniu,ale sie nie poddaje ,smoczek ciagnie tak mocno ,jakby wiedziała ze od tego zalezy jej zycie... A teraz zostaje na podgladzie ,jakos tak nie umiem jak Wesoła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To przed przeczytałam - jest to wiadomość z ostatniej chwili: Największa od pięciu lat liczba przypadków dolegliwości żołądkowych wywołanych przez norowirusa sprawiła, że już w 56 oddziałach szpitalnych w Anglii i Walii nie przyjmuje się nowych pacjentów. Niektóre szpitale ograniczyły kontakty chorych z krewnymi, a w jednym odwołano wszystkie operacje, z wyjątkiem nagłych przypadków. Służba zdrowia chce zapobiec masowym zachorowaniom w szpitalach, domach opieki, na statkach wycieczkowych i w różnych zamkniętych zakładach. Osobom z podejrzeniem choroby zalecono, by nie szły do przychodni lekarskich, lecz kontaktowały się z lekarzem telefonicznie. Objawy zakażenia przez norowirusa to przede wszystkim silny rozstrój żołądka i wymioty, którym mogą towarzyszyć bóle brzucha i gorączka. Choroba nie jest niebezpieczna, ale może wywołać komplikacje, jeśli doprowadzi do odwodnienia organizmu. W okresie przedświątecznym i bezpośrednio po nim zachorowało w Anglii i Walii ponad 100 tys. ludzi. Liczba ta - ustalona na podstawie danych z regionalnych ośrodków służby zdrowia - faktycznie może być wyższa, ponieważ wielu chorych nie zgłasza się do lekarzy. Wywoływane przez norowirusa dolegliwości potocznie zwane są w Anglii "zimową chorobą wymiotną". Objawy zwykle ustępują po 1-3 dniach. Wirusem można się zarazić od innej osoby, przez zakażoną żywność lub kontakt z przedmiotami (np. klawiaturą komputera). Chorym z objawami zaleca się, by nie szli do pracy, dopóki symptomy choroby nie ustąpią, dużo pili i leczyli się paracetamolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annapo - Ja juz po obiadku, to chetnie na capuccino sie zalapie. No jasne ze pamietam, to ta co na glodowce byla, nie ? To u Was zawsze taki nawal narodzin czy to tak jakos wyjatkowo ? Bo do poczatku topiku to juz chyba 5-te narodziny... :-) Kaszubko - mnie sie juz kawa skonczyla, niestety, ale teraz Annapo stawia... u nas tez \"gastro\" szaleje :-O. Staram sie uwazac, latam co chwile do lazienki myc rece, ale czy to przed tym sie naprawde da ustrzec ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×