Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

DOBRANOC DZIEWCZYNKI:) DOBRANOC RODZYNKI!!! 3 mamy RODZYNEK, rodzynków czy rodzynkowych chłopaków...... :-D jak to się pisze ? nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIESZKANCY
OAZY jestescie WBW :classic_cool: Lubie was czytać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Witam serdecznie w mroźne, niedzielne przedpołudnie i życzę wszystkim miłego dnia🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ballada bezludna Niedostępna ludzkim oczom, że nikt po niej się nie błąka,W swym bezpieczu szmaragdowym rozkwitała w bezmiar łąka,Strumień skrzył się na zieleni nieustannie zmienną łatą,A gwoździki spoza trawy wykrapiały się wiśniato.Świerszcz, od rosy spęczniały, ciemnił pysk nadmiarem śliny,I dmuchawiec kroplą mlecza błyskał w zadrach swej łęciny,A dech łąki wrzał od wrzawy, wrzał i żywcem w słońce dyszał,I nie było nikogo, kto by to widział, kto by to słyszał. Gdzież me piersi, Czerwcami gorące? Czemuż nie ma ust moich na łące? Rwać mi kwiaty rękami obiema! Czemuż rąk mych tam na kwiatach nie ma?Zabóstwiło się cudacznie pod blekotem na uboczu,A to jakaś mgła dziewczęca chciała dostać warg i oczu,A czuć było, jak boleśnie chce się stworzyć, chce się wcielić,Raz warkoczem się zazłocić, raz piersiami się zabielić -I czuć było, jak się zmaga zdyszanego meką łona,Aż na wieki sił jej zbrakło - i spoczęła niezjawiona!Jeno miejsce, gdzie być mogła, jeszcze trwało i szumiało,Próżne miejsce na te dusze, wonne miejsce na to ciało. Gdzież me piersi, Czerwcami gorące? Czemuż nie ma ust moich na łące? Rwać mi kwiaty rękami obiema! Czemuż rąk mych tam na kwiatach nie ma?Przywabione obcym szmerem, wszystkie zioła i owadyWrzawnie zbiegły się w to miejsce, niebywałe wesząc olady,Pająk w nicość się nastawił, by pochwycić cień jej cienia,Bąk otrąbił uroczystość spełnionego nieistnienia,Żuki grały jej potrupne, świerszcze pieśni powitalne,Kwiaty wiły się we wieńce, ach, we wieńce pożegnalne!Wszyscy byli w owym miejscu na słonecznym, na obrzędzie,Prócz tej jednej, co być mogła, a nie była i nie będzie! Gdzież me piersi, Czerwcami gorące? Czemuż nie ma ust moich na łące? Rwać mi kwiaty rękami obiema! Czemuż rąk mych tam na kwiatach nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ballada bezludna Niedostępna ludzkim oczom, że nikt po niej się nie błąka,W swym bezpieczu szmaragdowym rozkwitała w bezmiar łąka,Strumień skrzył się na zieleni nieustannie zmienną łatą,A gwoździki spoza trawy wykrapiały się wiśniato.Świerszcz, od rosy spęczniały, ciemnił pysk nadmiarem śliny,I dmuchawiec kroplą mlecza błyskał w zadrach swej łęciny,A dech łąki wrzał od wrzawy, wrzał i żywcem w słońce dyszał,I nie było nikogo, kto by to widział, kto by to słyszał. Gdzież me piersi, Czerwcami gorące? Czemuż nie ma ust moich na łące? Rwać mi kwiaty rękami obiema! Czemuż rąk mych tam na kwiatach nie ma?Zabóstwiło się cudacznie pod blekotem na uboczu,A to jakaś mgła dziewczęca chciała dostać warg i oczu,A czuć było, jak boleśnie chce się stworzyć, chce się wcielić,Raz warkoczem się zazłocić, raz piersiami się zabielić -I czuć było, jak się zmaga zdyszanego meką łona,Aż na wieki sił jej zbrakło - i spoczęła niezjawiona!Jeno miejsce, gdzie być mogła, jeszcze trwało i szumiało,Próżne miejsce na te dusze, wonne miejsce na to ciało. Gdzież me piersi, Czerwcami gorące? Czemuż nie ma ust moich na łące? Rwać mi kwiaty rękami obiema! Czemuż rąk mych tam na kwiatach nie ma?Przywabione obcym szmerem, wszystkie zioła i owadyWrzawnie zbiegły się w to miejsce, niebywałe wesząc olady,Pająk w nicość się nastawił, by pochwycić cień jej cienia,Bąk otrąbił uroczystość spełnionego nieistnienia,Żuki grały jej potrupne, świerszcze pieśni powitalne,Kwiaty wiły się we wieńce, ach, we wieńce pożegnalne!Wszyscy byli w owym miejscu na słonecznym, na obrzędzie,Prócz tej jednej, co być mogła, a nie była i nie będzie! Gdzież me piersi, Czerwcami gorące? Czemuż nie ma ust moich na łące? Rwać mi kwiaty rękami obiema! Czemuż rąk mych tam na kwiatach nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Dziewczynki pozdrawiam i Witam Wszystki Bez Wyjątku👄 Kasiuniu nasza gwiazdeczko... jesteś :classic_cool: To młodość przez ciebie i miłość przemawia... Chciałbym mieć te twoje 33 latka...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
A mnie pozostaje tylko cieszyć się , ze zaszczycasz nasza Oazę ... dziś piękna pogoda na 12 idę do polskiego kościoła.... Pozdrawiam i życzę milej niedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam WBW !!! Lubie was👄 Obiad przygotowany:-D upiekłam murzyna:-D Jak wystygnie poczęstuje WAS :-D Zycze milej niedzieli... W kościele byłam na 10.00 ze złości napisałam w skrócie ...ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Corko-FARAONA:-D jak widzisz nie utopiłam się w wanie... A teraz ciekawi mnie co masz mi do powiedzenia ??????....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich oazowiczów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam i życzę słonecznej niedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj napisałam w nocy , ze lobie was czytać ... I to podtrzymuje jesteście naprawdę :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faraon ka i Biedroń wpadły tu anonimowo ! Ja to teraz wypróbowałam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kliknijcie na Z to się przekonacie ... Tyle wpisów a post 1:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz pozdrawiam WBW i życzę milej niedzieli , słonecznych spacerów i smacznego obiadu w gronie rodzinnym ... Naprawdę lubię ta wasza oazę jest tu tak rodzinnie i sympatycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIESZKANCY
Oazy jesteście SUPER :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIESZKANCY
Widzicie jaka jestem nowicjuszka i się mylę....:classic_cool:👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFAEL...
Czytam i podoba mi się tu ... Wildze tu tez kolędę samotnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFAEL...
De Mono Poznaj siebie Szukasz swego miejsca bo nie jesteś sam Wiesz jak kruchy bywa każdy los Sam wybierasz drogę - raz lepszą czasem złą W końcu poznasz kogoś kto pomoże Ci Znajdziesz miłość żeby dla niej żyć Wszystko jest niezwykłe niezwykłe tak jak Ty Żyj by każdy Twój dzień Nowym był wyzwaniem Wyznaczał Ci cel och... Żyj i odwagę miej W końcu to dostaniesz Wystarczy że chcesz Krąg wspaniałych ludzi tutaj z Tobą jest Możesz przeżyć wiele pięknych chwil Nowych masz przyjaciół i teraz jesteś wśród nich Żyj by każdy Twój dzień Nowym był wyzwaniem Wyznaczał Ci cel och... Żyj i odwagę miej W końcu to dostaniesz Wystarczy że chcesz Z nami już zostaniesz by do końca poznać siebie To największe jest wyzwanie - odkryj siebie zacznij żyć Nie bój się swych marzeń wszystko przecież jest dla Ciebie Życie pełne silnych wrażeń - czujesz że zaczynasz żyć Żyj by każdy Twój dzień Nowym był wyzwaniem Wyznaczał Ci cel och... Żyj i odwagę miej W końcu to dostaniesz Wystarczy że chcesz (2x) Szukasz swego miejsca bo nie jesteś sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALLIISS...
Rafael, Rafael czy Ty masz w życiu cel o Rafael... La la la ........................ Cz przy muzyce , czy przy winie ktoś ci nadal imię to. RAFAEL bardzo ładnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFAEL...
ha ha ha ! Aliiss , naprawdę podoba ci się moje imię:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFAEL...
możecie mi mówić RAFAELO:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFAEL...
Tak mówią do mnie koledzy i przyjaciele:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFAEL...
A teraz zegnam idę z przyjacielem czworonogim na spacer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bidroń
Mili Państwo🌼 W mojej "prezentacji" na tym topiku była mowa,iż jestem początkującą internautką. Przyznam szczerze,że nie rozumiem na czym polega wczorajsze zamieszanie odnośnie ilości wpisów i postów. Po prostu "non capito":-o Z całą odpowiedzialnością zapewniam, że wszystkie wpisy zrobiłam własnoręcznie bez żadnych ukrytych intencji. Należę do osób, które z należytą powagą odnoszą się do spraw znaczących,ale też nie odmawiam sobie przyjemności finezyjnego żartu, swoistej lekkości słowa,gdy jest po temu okazja. Myślę,że mnie to nie "dyskwalifikuje"?:D Przesyłam wszystkim 😘 P.S. Nie tłumaczę się, lecz wyjaśniam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×