Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Nowa50
Pozdrawiam WBW ! Delektuje się biszkoptem z truskawkami i popijam kawka Wiosenki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Jesteście wszyscy :classic_cool: Wpisy wszystkie super !!! Poczytałam wszystko , piosenek wysłuchałam:) Wiersze cudowne, to za mało powiedziane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
ZBLIŻA SIĘ DZIEŃ MAMY!!! 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
O tym wiem kreseczko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Zabite drzewo Z ciemnych mojego lasu drzew jedno najcichsze Ukochałem, najbardziej smutne i najwiotsze: Brzozę, co nie szumiała w najszaleńszym wichrze, Zawsze niema, choć wiatru wiew się o nią otrze. Wszystkich innych drzew znałem najlżejsze poszumy, Tylko to jedno tajni swej mi nie otwarło... Próżno je ma tęsknota wśród bladej zadumy Oplata, by w nim duszę ożywić zamarłą. Nie wiał wicher, któremu obudzić je dano... I gniew wstał we mnie... Dłońmi chwyciłem włos brzozy I targnąłem, by wydrzeć choć skargę, jęk grozy... Milczała... Mocą dziką, szaleństwem wezbraną, Połamałem ją... - Leży zabita mą dłonią... Nie wyszumiała tajni swej... A wichry gonią... Leopold Staff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Studnia W rozzłocone, słoneczne, omdlałe południe, Gdy pracownicy pola w dom śpieszą, a błonie Opustoszeją z ludzi, ponad starą studnię Trwożna dziewczyna idzie patrzeć w ciemne tonie. Pochyla się nad głębią i cichymi słowy Szepce w mrok, a jej piersią wstrząsa lęk niezmierny. A szept leci wzdłuż ściany omszałej, pionowej I z lekkim pluskiem na dno upada cysterny. W dole, w głębokiej wodzie wstają blade cienie, Spojrzą w górę i szeptem dziewczynie odwtórzą, Patrzą w jej twarz miłośnie i na jej skinienie W czarne zwierciadło śpiącej wody się zanurzą. Dziewczyna spuszcza z wolna w ciemną studnię wiadro - I czeka... A po chwili nurki jakiś złoty Skarb niosą, jakieś cudne kwiaty, których nadrą Na dnie w porostach wodnych, i dziwne klejnoty. W wiadro je kładą, znaki dają potajemnie I dziewczyna wyciąga wiadrem cud po cudzie... Nagle nurki się kryją w wód drzemiących ciemnie... Dziewczyna pierzcha w dali... Nadchodzą już ludzie... Wypoczęli i biegną spragnieni nad studnię, Lecz nie szepcą w nią z lękiem, brzmi tylko śmiech młody... Nie zjawi się cień nurka. Na dnie mrok, bezludnie... Ciągną wiadro... lecz nie ma w nim już nic prócz wody. Leopold Staff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Bądź przy mnie blisko Bądź przy mnie blisko bo tylko wtedy nie jest mi zimno chłód wieje z przestrzeni kiedy myślę jaka ona duża i jaka ja to mi trzeba twoich dwóch ramion zamkniętych dwóch promieni wszechświata Halina Poświatowska Milego Wieczorku👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na chwilkę, bo mam pełną chałupę gości!!! Pozdrawiam WBW I ŻYCZĘ MIŁEGO WEEKENDU👄 Do Poniedziałku:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIOSENNA KOBIETA
Witam wiosennie :-D👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Ale was tu było ! Bo myślałam ze jakiś strajk czy coś:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Jesteście naprawdę :classic_cool:👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie późnym wieczorkiem!!! Ile tu dziś pięknych wierszy i piosenek wow ! Lubie tak w oazie się odprężyć , czytam was jak książkę śmieję się i smucę, ale dobrze mi z wami i już:) Moja teściowa Saro tez rozmawia z kwiatami i rosną jej, zawsze mowie , ze ma rękę do kwiatków a ja jej nie mam , u mnie kwiatki marnieją:( może przez to , ze nie potrafię z nimi rozmawiać!? Wiosence zazdroszczę tych Babincow:)Och, już sobie wyobrażam te ogrodowe party... Kasimo , skąd taki piękny nick? zresztą WBW jestescie jak Złota jesień mówiła :classic_cool: Właśnie co z nią ?co z Wanilka? Izabelka , wybałuszona i innymi dziewczynami?:( Gdzie się podziewają ? Czy jeszcze je kiedyś usłyszymy!? Posmutniałam troszkę... Tylko zawsze trzeba sobie tłumaczyć , ze to świat wirtualny :) I nawiązując do dzisiejszej rozmowy naszych kolegów to nie mija się z prawda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo...
Listeczku! Tak dano mi na imie. Niech Ci drogę ślą róże. Niech się spełnią Twe marzenia. A ja śle dla Ciebie gorące pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×