Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

wyspalam sie w dzien a teraz krece sie tylko w lozku ... Przyszła jesień do ogródka Przyszła Jesień do ogródka. Przywołała Jagusię: - Marchew zbierz, rzepkę zbierz, do piwniczki wszystko znieś! Znosi Jagusia do piwniczki jarzynki, znosi i znosi. Jeden wór, drugi wór - do wieczora trwał ten zbiór. Wieczorem przybiegł do ogródka szary zajączek. Chodził między zagonkami powolutku, powolutku. - Marchwi brak, rzepki brak! Czemu tak? Czemu tak? Zauważyła zajączka jesień. Pogroziła mu paluszkiem. - Coś tu chciał? Tyś marchewkę, rzepkę siał? Uciekł zajączek do lasu. Rad nierad na mchu siadł, zwiędły listek brzozy zjadł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchowy śniegu tren Puchowy śniegu tren, Wkrąg roztoczył swe czary, Dźwięczą sanek janczary, Miasto spowił już sen. A przez ulicy cieśń, Strojną w śniegowe szaty, Jedzie panicz bogaty, Wesołą nucąc pieśń.. Wtem do sań podbiega Dziewczyna niosąc bzy, U jej łachmanów brzega Przylgnęły śnieżne skry. Drżące wyciąga dłonie, Wśród śnieżnych płatków róż, A cichy szept jej wionie „Kup kwiaty, panie mój !” Pan wstrzymał sani pęd Głęboko spojrzał w oczy, A w oczach tych rozkoszy Dojrzał piękno i smęt . Więc zawiózł ją do siebie, Gdzie było ciepło tak I błyszczał jak na niebie Jasnych pająków szlak. Posadził u kominka I szepnął jak we śnie: „A teraz niech dziewczynka mocno całuje mnie...” A gdy zaświtał ranek, Minęła burza krwi, Znudzony już kochanek Wskazał dziewczynie drzwi. Odziała swe łachmany, Jak kazał pan, jej kat I niczym pies wygnany Szlochając poszła w świat. A gdy po paru dniach, Panicz wsiadał w swe sanie, Usłyszał ciche szlochanie Za krtań chwycił go lęk. Wśród śnieżnych płatków rój Ona drżąca leżała, Cała sina, skostniała A w oczach jej tkwił ból. Pan spojrzał na nią z góry, Zrobiło mu się żal, Zły trochę i ponury W śnieżną odjechał dal. A gdy zmrok niepojęty Na ciche miasto legł, Dziewczyny trup zmarznięty, Przysypał lekki śnieg... Ta piosenke spiewala bardzo ladnie moja mama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy tu wszyscy moga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy tu wszyscy moga
List do matki. Mamo, smutno tu i obco, drzewa inne rosną i ciszy nikt nie zna tu Mamo, nie myśl, że się skarżę, żal mi tylko marzeń, dziecięcych dni, moich dni. Widzę znów nasz dom, ciebie mamo w nim , wspominam stary klon, ciemny i wysoki jak dym. Mamo, wołam twoje imię, znowu jesteś przy mnie, jak za dawnych lat. Widzę znów nasz dom, ciebie mamo w nim, wspominam stary klon, ciemny i wysoki jak dym. Mamo, w sercu cię kołyszę, list do ciebie piszę, ciemny jak ta noc. To nieprawda mamo, jutro wyślę inny list i będzie mamo tak jak miało być, a ty mamo śpij, jeszcze noc dobrze śpij, o mamo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek 48
Jaś odmienia rzeczownik "kot" przez przypadki: - Mianownik : kot. - Dopełniacz: kota. - Celownik: kotu. - Wołacz: kici, kici. Pani w szkole pyta Jasia: - Jasiu, jakie jest najszybsze zwierze na świecie? - Gepard,proszę pani. - A najszybszy ptak? - Ptak geparda. Pani pyta Jasia w szkole: - Ile jest pięć plus pięć? Jasio przebiera rękami w kieszeniach i mówi: - Jedenaście! Nauczyciel pyta Jasia: - Jaką mamy teraz Polskę? - Ludową. - Jeszcze jaką? - Demokratyczną. - I jeszcze jaką? - Socjalistyczną. - A przed wojna jaka była? - Niepodległa. Jasio wraca z szkoły i mówi: - Mamo, mamo umiem liczyć do 10 - Tak no to policz - mówi mama. - 2,3,4,5,6,7,8,9,10 - powiedział Jasiu. - A 1? - pyta mama. - W dzienniczku - odpowida Jasiu. Tata zabrał Jasia do zoo. Zbliżają się do klatki z tygrysami, tata mówi: - Jasiu nie zbliżaj się bardziej do tych tygrysów. - Tato ja im nic nie zrobię. - Tatusiu, dlaczego ty masz białą skórę, mama również ma białą skórę, a ja mam czarną? - Synku, ciesz się, że nie szczekasz, taka była balanga! Idą sobie Jaś i Małgosia. Jasiu mówi: - Może pójdziemy na skróty przez las? A Małgosia: - Eee, dzisiaj mi się spieszy... Idzie Jasio z babcią przez park. W pewnym momencie babcia mówi: - Zobacz Jasiu, pająk je biedronkę. - A co to jest dronka? Jasio do Małgosi: - Zabawimy się w telefon? - Dobrze. A jak to się robi? - Ty się położysz, a ja ci wykręcę numerek! - Tato, dlaczego ten pociąg zakręcowywuje? - Nie mówi się "zakręcowywuje", tylko "zakręca" Jasiu! - No dobrze, to dlaczego on zakręca? - Bo mu się tory wygły... Klasówka z matematyki, pełne skupienie - nagle nauczycielka mówi: - Zdaje mi się że słysze jakieś głosy!... Na co z sali po cichu Jasiu mówi: - Mi też, ale ja się na to lecze... - Jasiu, czy twój ojciec nie pomaga ci już w odrabianiu lekcji? - Nie, ta ostatnia dwója z matematyki zupełnie go załamała. Przychodzi Jasio do sklepu i kładzie na blacie wsze i mówi: - Poproszę Coca-Cole. A ekspedientka na to: - Za co? - Za wsze Coca-Cola. Na góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć to i ja dodam coś od siebie lubię jesień w górach zimę w polu i lesie lato nad wodą wiosnę w ogrodzie jestem już pani jesienna samopoczucie wiosenne wygląd letni będę do was wpadać jesteście bardzo miłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezszans
a mnie nawet te żarty i piosenki nie rozweseliły... a spać nadal nie moge!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezszans, mam nadzieję, że upragniony sen jednak przyszedł:) Ja sobie zaczynam dzień z kawką...a za oknem takie piękne słońce! Jacku i znowu mi humor polepszyłeś tymi kawałami:D 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrinne,ja chyba się spóźniłam na tą kawkę?Pozdrawiam,Jacek super kawały:D,dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry ! Pozdrawiam wszystkie mile kolezanki... Pije wlasnie szatana , bo cos cisnienie szwankuje:) Albo ciut za duzo bylo wczoraj wina czerwonego:-D Wytanczylam sie z moim mezem przystojniakiem za wszystkie czasy Prawidlowo zakonczylismy ostatni dzien lata:classic_cool:. Jak to mowia:) byly tance , hulanki, swawole:-D Jesli chodzi o topik to jestem pod wrazeniem... Milo mi, ze tak licznie tu zagladacie, moze rzeczywiscie slowo\" MAGIA \"cos w sobie ma:classic_cool: Ja jeszsze nie czytalam topiku a z reguly jestem zbyt zajeta by czytac wszystko od dechy do dechy, ale jutro w pracy postaram sie:) Piekne te piosenki, jedna nawet czesto nuce w zimowe wieczory:) Wiersze cudowne.:) Fotki super, nawet jedna z pan oddala wszystkie uroki przepieknych por roku...SUPER Lubie jak jest kolorowo... Taki inny wspolnie bedziemy tworzyc topik..Poprostu magiczny.:) Jesień u fryzjera Przyszła jesień do fryzjera: - Proszę mną się zająć teraz! Lato miało włosy złote, ja na rude mam ochotę. No, bo niech pan spojrzy sam, rudo tu i rudo tam... Mówi fryzjer: - Rzeczywiście! Dookoła rude liście, ruda trawa, rude krzaki, chyba modny kolor taki. Szczotka, grzebień, farby fura, już gotowa jest fryzura. Woła jesień: - W samą porę! Płacę panu muchomorem! http://www.ave.net.pl/kaszuby/polany/p/muchomory3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was milutko ! Podoba mi sie ten topik i chcialabym tu sie zadomowic... Widze, ze mamy wspolne zainteresowania... Wiec moze sie tu odnajde ? Jesli pozwolicie to chetnie zasile szeregi magicznych por roku:) Jesien 23 Wrzesien 1007 Te fotki sa dzis zrobione, bylan na spacerku z moim pieskiem:) http://i183.photobucket.com/albums/x241/hugohu1/Bild_2625.jpg http://i183.photobucket.com/albums/x241/hugohu1/Bild_2630.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie i chętnie się do was przyłączę 🌼 W końcu moje korale przybrały jesienna szatę i mogę się pokazać w całej okazałości http://www3.lanuv.nrw.de/static/infosysteme/naturerlebnisfuehrer/frames/dortmund/image/07_2_6b_eberesche.jpg Można pode mną usiąść, odpocząć, pomyśleć, poczytać.... http://republika.pl/blog_oz_594783/1089472/tr/jarzebina.jpg Fajnie tu u was i na luzie. Kawka już się poczęstowałam i oddaje się słuchaniu muzyki jesiennej http://www.youtube.com/watch?v=QxXUqWVIPAc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już tu więcej n ie przyjdę!weszłam drugi raz i znów ise rozpłakałam, widzac, ze ktos zamieścił najpiękniejszą piosenkę\"List do Matki\". Ale nam tu Mamy klimat stworzyłyście:)Pozdrawiam wszystkich uczestników tego formu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadlam na chwileczke na momencik i zaraz dalej ide gotowac. Witam nowe kolezanki i serdecznie zapraszam na czestsze odwiedzaanie, duuuuzoooo zdjec, piosenek, wierszykow itd. itp... Serce mi sie az do was smieje 👄 :classic_cool: Alisario, Jarzebinko jesienna 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alisario super te zdjecia z pierwszego dnia wiosny!!!! A co to za maly piesek? Czy to twoj i co to za rasa? Wspomnienia oniryczne 🖐️ widac, ze jestes uczuciowa osoba, ale to jesst wlasnie piekne, ze sa ludzie tacy uczuciowi i wrazliwi. 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarzębinka jesienna, ale zachęcająca ta ławeczka. Tylko usiąść i marzyć! Czerwona jarzębina Szumiała gdy tuliłam Cię... Pod czerwoną jarzębiną Stałeś Ty, obok mnie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek 48
Jak tu pieknie kolorowo!!! Witajcie Magiczne DZIEWCZYNY:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek 48
kliknijcie na link z innej bajeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×