Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość OL
~ Gdy słońca blask ~ Gdy słońca blask nad morza lśni głębiną, Myślę o tobie, miły. Wzywałam cię, gdy księżyc niebem płynął I zdroje się srebrzyły. Widzę cię tam, gdzie skraj dalekiej drogi Szarym zasnuty pyłem, A nocą gdzieś wędrowiec drży ubogi Na ścieżynie zawiłej. Słyszę twój głoś w szumie spienionej fali Bijącej o wybrzeże Lub w cichy gaj przychodzę słuchać dali W zamierającym szmerze. I wtedy wiem, że jesteś przy mnie, blisko, Choć oddal cię ukryła - Przygasa dzień, wnet gwiazdy mi zabłysną O, gdybym z tobą była! Johann Wolfgang Goethe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Słoneczko!będziemy za ciebie trzymać kciuki❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Koleżaneczki:-D http://www.joemonster.org/i/y/wiedzma.jpg Skaldowie » Z kopyta kulig rwie Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki Hej, jadą w saniach panny, przy nich janosiki Coraz który krzyknie nie wiadomo na co Hej, echo odpowiada, bo mu za to płacą Spod kopyt lecą skry, hej lecą skry Zmarznięta ziemia drży, hej ziemia drży Dziewczyna tuli się, hej tuli się Z kopyta kulig rwie, hej kulig rwie Patrz gwiazdy świecą w domach, nisko na dnie Z kopyta kulig rwie... Pędzi, pędzi kulig niczym błyskawica Hej, porwali te panny prosto od Kmicica Zbójnik od Kmicica, zbójnik szarooki Hej, z wierzchu baranica, a pod spodem smoking Słoneczko,Ol,i WBW👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Granat to nasza dawna Alisaria
jak to milo znow Ci zobaczyc"D.Pisz,kochana Alisario,to dobra terapia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oazowiczkaa
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić, Wolno sie na czas żenić, wolno i rozwodzić, Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną; A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno? Niech się miota złość na cię i chytrość bezczelna - Ty mów prawdę, mów śmiało,satyro rzetelna. Krasicki Ignacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oazowiczkaa
Jeśli jakaś dłoń ma swoje miejsce w drugiej dłoni, to własnie jest przyjaźń. Przyjaciel to ktoś, kto zna twoje możliwości i pomaga ci rozwinąć je w najwyższym stopniu. Zna on także twoje ograniczenia i ostrzega Cię przed różnymi przedsięwzięciami. [ John Ching - Hsiung Wu ] Żegnając przyjaciela, nie płacz, ponieważ jego nieobecność ukaże ci to, co najbardziej w nim kochasz. [ Gibran Kahlila ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oazowiczkaa
Ja wiem, ze w wiecznym kole przemian zapadnie wszystko jakby w morze, że minie czas i minie ziemia, i to, com kochał i com tworzył. Próżno bym, pełen wielkich tęsknot, jak ślad na piasku wieczność tropił, bo ludzki trud i ludzkie piękno jest jak na wiatr rzucony popiół. Więc dobrze okruch szczęścia dostać, umiejąc fałsz od prawdy dzielić. I życie szczere mieć i proste jak uścisk dłoni przyjaciela. Tadeusz Borowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam WBW 👄 składam wszystkim najlepsze życzenia , zdrowia , szczęścia i poczucia humoru na cały rok 2008 już teskniłam za Wami ;) Grzeczny Jasio dziękuje cioci za prezencik. -Ależ dziecko - mówi wzruszona ciocia - nie ma za co dziękować... -Ja też tak myślę - mówi Jasio, ale mama mi kazała. 🌼 Dwóch więźniów szykuje się do ucieczki. Jeden mówi: - postawimy przy bramie drabinę i uciekniemy. Sprawdź jak wygląda sytuacja. Po chwili wraca: - z ucieczki nici! - dlaczego?? - bo brama jest otwarta 🌼 Sekretarka odbiera telefon: -Niestety szef jest na naradzie, ale jeśli ma pan bardzo pilną sprawę, to go obudzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
👄 Pozdrawiam WBW! widzę , ze prosta kobieta zawitała i nasze słoneczko! I jakaś dobry duszek:-D:P Dziękuję Dobra duszyczko , ze poprzypominasz o Kochanej Alisarce! Pewnie i Ci jej brakuje tak jak i mnie... Pokazywała takie cudne fotki i miała takiego ślicznego pieseczka... Alisario Kochana!!! jeżeli czytasz jeszcze ten topik to pozdrawiam ciebie serdecznie i przesyłam 👄❤️🌼 Dla ciebie od Jarzębinki ALISARIO:) http://images2.fotosik.pl/1/24c5grzilyz38yk0.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorąco polecam: Strukowska Dorota O PRZYJAŹNI... WIERSZE, SENTENCJE, AFORYZMY. Przyjaźń to jedno z najważniejszych i najbardziej potrzebnych uczuć w życiu każdego człowieka. Oddając niniejszy tomik w Wasze ręce, autorka wyboru ma nadzieję, iż przyczyni się on do zacieśnienia jakiegoś sympatycznego związku, wywoła przyjazny uśmiech czy nawet refleksję. Tomik ten jest próbą odpowiedzi na pytanie: Czym jest przyjaźń? � co nam przynosi i jak o nią dbać. Zawiera m.in. utwory poetyckie adresowane do przyjaciół, bajki, ballady. fraszki, aforyzmy, wierszyki sztambuchowe oraz przysłowia ludowe. Przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcieliby wyrazić i ubrać w słowa to, co czują wobec bliskich siebie osób... Właśnie przeczytałam... Dobranoc ..... zaraz biedzie mój film....:) :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
👄 jarzębinko, zaraz zagoi sie Stachursky Choć na pozór, czasem dłuży się Jak szalone wciąż do przodu gna To na wozie, to pod wozem znów Urok odwiecznej niespodzianki ma Wokół nas historii sto Poplątanych dróg i losów To jest właśnie to - samo życie Samo życie - to jest właśnie to Samo życie, samo życie To jest właśnie to Nie przeczytasz o nim w żadnym z pism Kolorowy film nie zwiedzie Cię To co w życiu najważniejsze jest W głębi Twego serca zawsze rodzi się Czasem ma wspaniały gest Czasem sypnie piaskiem w oczy Takie właśnie jest Samo życie, samo życie To jest właśnie to Samo życie, samo życie Takie właśnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łzy » Ostatni na dobranoc Wieczorem gdy miasto gaśnie zbyt mocną kawą budzę się Otwieram cicho okno by żaden sen nie znalazł mnie Zapadam miękko w fotel i wieczór ma znowu zapach bzu A papier cicho szeleści, gdy myśli moje zdradzam mu Nie szukajcie mnie - napiszę na dobranoc Ten ostatni list zakończę krótkim „pa” Nie szukajcie mnie, odchodzę gdzieś w nieznane Ten ostatni list, a po nim cicho sza Słowa - tylko na chwilę ugościł papierowy liść Nie długo cieszył się nimi zbyt mocny żar z nich zaczął bić Ostatnia świeczka powoli gaśnie jeden z niewielu snów Odchodzę cicho wiatr nuci beznamiętnie kilka słów do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek64
Witam mile dziewczynki👄 POZDRAWIAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny 60
Witam i kogo ja widzę, moja miłość wirtualna...👄 Pozdrawiam WBW... Jestem w pracy, ale mam roboty... Dokładnie nie wiem kiedy skończę... Wspólnik mój się rozchorował i ciągnę ten interes sam.... Jeszcze raz pozdrawiam i życzę miłego dnia.... Teksty » P » Piotr Szczepanik » Kochać Kochać, jak to łatwo powiedzieć Kochać, tylko to więcej nic. Bo miłość jest niepokojem, Nie zna dnia, który da się powtórzyć. Nagle świat się mieści w twoich oczach, Już nie wiem, czy ciebie znam. Chwile, kolorowe przeźrocza, Biegną, szybko zmienia je czas. Kochać, jak to łatwo powiedzieć. Kochać, to nie pytać o nic. W tym słowie jest kolor nieba, Ale także rdzawy pył gorzkich dni. Jeszcze obok ciebie moje ramię, A jednak szukamy się. Może nie pójdziemy już razem, Słowa z wolna tracą swój sens. Kochać, jak to łatwo powiedzieć. Kochać, to nie pytać o nic. Bo miłość jest niewiadomą, Lecz chcę wiedzieć, czy wiary starczy mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Czytam wasz topik ! Podoba mi się jego swoboda i naturalność... Pozdrawiam Wszystkich... tylko nie wiem jak robić mordki? I co oznacza ten skrót...WBW? Ja tez kocham poezje i książki... A to dla Samotnego... widzę , ze tu i panowie piszą...Lubie mieszane towarzystwo... Kasia Sobczyk - Mały książe Gdzie jesteś, Mały Książe, gdzie? Odszedłeś z_mej książeczki kart. Czy po pustyni błądzisz znów, Rozmawiasz z_echem pośród skał? Czy tam, gdzie świeci złoty wóz Oglądasz Ziemię w_swoich snach, Gdzie pozostała z_tamtych dni Niby wspomnienie bajka ta. W_maleńkiej róży kochał się Książe na jednej z_wielu gwiazd. Nie widział przedtem innych róż, Kiedy w_daleki poszedł świat. Na Ziemi zwątpił w_miłość swą, Tę najpiękniejszą z_wszystkich snów, Bo jak miał w_jednej kochać się, Gdy ujrzał park z_tysiącem róż? [Nie wierz swym oczom szepnął wiatr, Jeśli kochasz, sercem patrz.] Zrozumiał wtedy Książę to, Że tylko jedna w_świecie jest, Ta, którą kochał w_wszystkie dni I wrócił znów do róży swej. Gdzie jesteś, Mały Książe, gdzie? Odszedłeś z_mej książeczki kart. W_świecie, gdzie nikt nie kocha róż Na zawsze ktoś pozostał sam. W_świecie, gdzie nikt nie kocha róż Na zawsze ktoś pozostał sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
A ten wiersz jest dla Was.... Staff Leopold Dary życia Wznieść ręce w górę, jak drzewo gałęzie, I szumieć w duszy, błogosławiąc losy Za te uciski, pęta i uwięzie, Z których się serce wyrywa w niebiosy. W piwnicy krzepić się jak w gór ozonie I dniom dziękować, gdy jak w nocy ciemno, Gdy wiem, że w walce ostatkiem sił gonię, A nie wiem nawet już, czy Bóg jest ze mną. Lecz choćby klęska skończyła me boje, Choćby najsrożej los na mnie się zaciął, Nie zmarnowane będzie życie moje, Bom tworzył pieśni i miałem przyjaciół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Mickiewicz Adam Oda do mlodosci Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy; Młodości! dodaj mi skrzydła! Niech nad martwym wzlecę światem W rajską dziedzinę ułudy; Kędy zapał tworzy cudy, Nowości potrząsa kwiatem, I obleka w nadziei złote malowidła. Niechaj, kogo wiek zamroczy, Chyląc ku ziemi poradlone czoło, Takie widzi świata koło, Jakie tępymi zakreśla oczy. Młodości! ty nad poziomy Wylatuj, a okiem słońca, Ludzkości całe ogromy Przeniknij z końca do końca. Patrz na dół - kędy wieczna mgła zaciemnia Obszar: gnuśności zalany odmętem: To ziemia! Patrz, jak nad jej wody trupie Wzbił się jakiś płaz w skorupie, Sam sobie sterem, żeglarzem okrętem; Goniąc za żywiołkami drobniejszego płazu, To się wzbija, to w głąb wali: Nie lgnie do niego fala ani on do fali, A wtem jak bańka prysnął o szmat głazu: Nikt nie znał jego życia, nie zna jego zguby: To samoluby! Młodości! tobie nektar żywota Natenczas słodki, gdy z innymi dzielę: Serca niebieskie poi wesele, Kiedy je razem nić powiąże złota. Razem, młodzi przyjaciele!... W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele; Jednością silni; rozumni szałem, Razem, młodzi przyjaciele!... I ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu; Jeżeli poległym ciałem Dał innym szczebel do sławy grodu. Razem, młodzi: przyjaciele!... Choć droga stroma i śliska, Gwałt i słabość bronią wchodu: Gwałt niech się gwałtem odciska, A ze słabością łamać uczmy się za młodu! Dzieckiem w kolebce kto łeb urwał Hydrze, Ten młody zdusi Centaury;, Piekłu ofiarę wydrze, Do nieba pójdzie po laury. Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie: Młodości! orla twych lotów potęga, Jako piorun twoje ramię Hej! ramię do ramienia! spólnymi łańcuchy Opaszmy ziemskie kolisko! Zestrzelmy myśli w jedno ognisko I w jedno ognisko duchy!... Dalej, bryło, z posad świata! Nowymi cię pchniemy tory, Aż opleśniałej zbywszy się kory, Zielone przypomnisz lata. A jako w krajach zamętu i nocy Skłóconych żywiołów waśnią, Jednym stań się z bożej mocy Świat rzeczy stanął na zrębie; Szumią wichry, cieką głębie, A gwiazdy błękit rozjaśnią- W krajach ludzkości jeszcze noc głucha: Żywioły chęci jeszcze są w wojnie; Oto miłość ogniem zionie, Wyjdzie z zamętu świat ducha: Młodość go pocznie na swoim łonie; A przyjaźń w wieczne skojarzy spojnie. Pryskają nieczułe lody, I przesądy światło ćmiące. Witaj, jutrzenko swobody, Zbawienia za tobą słońce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Biorę się za obiadek ! Do usłyszenia Weronika... ludi Bezpański Pies Chodzi, błąka się po świecie Nie ma życia – sami wiecie. Każdy z progu go przepędza Słów w tym nawet nie oszczędza. Choć swe serce ma na dłoni, Zginie w nienawiści toni. W samotności tak się błąka Z kąta w kąt się znów krząta Tu go nie chcą, tam przepędzą Takie życie – bieda z nędzą. Wciąż tak domu upatruje, Nic więcej od życia nie potrzebuje Słońce co dzień wschodzi i zachodzi A on nadal bez swej Pani chodzi. W oczach dobroć, w sercu miłość Gdzie nie spojrzy – tam zawiłość Czy to kiedyś się odmieni? Czy sam zginie na tej ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ho Ho Ho ! Ktos mię porównuje do Alisarii... Milo mi bo to super dziewczyna... Alisario, kochana pozdrawiam ciebie gorąco i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku... 👄 Wpadnij do nas proszę....❤️ Pozdrawiam WBW! skrót ten oznacza: wszystkich bez wyjątku... Witam Ciebie nowa koleżanko, rozgość się u nas proszę... Pa pa°

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Co się dzieje nie można było wejść... Dziewczynkom dziękuje za te emotikony... z objaśnienia i za mile przyjec Pozdrawiam jeszcze raz miluśko i życzę miłego dnia i wieczorku ... WBW.... A buziaczki mursze jeszcze poćwiczyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć !WBW:) Kochani jak długo był topik nieczynny zrobiłam sobie pauzę i nie mogłam się z godzinę do oazy dostać... Jestem już chyba uzależniona od neta :-D bo muszę choć na chwilkę tu taj zajrzeć....hi hi hi ! Pozdrawiam Nowa 50 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś miałam mily dzień i dobry humor... :) W pracy uśmiałam się jak nigdy... Wszystko mi się jak po wianku układało... Dobrze, ze tak zapoczątkowałam od poniedziałku... To może i cały tydzień będzie taki... dobry humor.... http://www.humorpage.pl/obrazki2/zwierzeta/kot_leb.jpg http://www.humorpage.pl/obrazki2/inne/piaskowe_twarze.jpg http://www.humorpage.pl/obrazki2/zwierzeta/koguty.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×