Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Starsza 65
Wesołku !!! A czego ty chciał aa? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
Teraz to on się zmyl:-D Szkoda :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.papugi.resnet.pl/images/artykuly/EOgranat.JPG# GRANAT WŁAŚCIWY - (Punica granatum) niskie drzewo lub krzew rosnący w obszarze śródziemnomorskim. Owoce zwane granatami, duże do około 1kg wagi, wypełnione twardymi pestkami otoczonymi soczystą owocnią. Z soku granatu przyrządza się smaczny orzeźwiający napój. Z kory oraz okrywy owoców uzyskuje się barwnik i garbnik do garbowania skór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadłam tu z czarodziejska piosenka bo się ucieszyłam. ze wpadły nasze znajome i matka założycielka... WOW! super , ze was wildze dziołchy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam , ze była taka kiedyś piosenka... Te opolskie dziołchy Wielkie paradnice Kazały se poszyć Czerwone spódnice ... tralala tralala czerwone spódnice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam:-D CZERWONE SPÓDNICE Te opolskie dziołchy Wielkie paradnice Kazały se poszyć Czerwone spódnice Sialala, sialala Sialalalala, sialalalalalalalala... Czerwone spódnice Bardzo polityczne Bawimy się wspólnie Panie proszą panów A jutro rozdają kartki na mięso...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-D :-D:-D JA IDE JUŻ SPAC DOBRANOC Już idziemy spać Już idziemy spać Już idziemy spać Bo po co dalej w miejscu stać? Idziemy spać Spać, spać, spać, spać... Już idziemy spać... Spać, spać, spać, spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Co wy tak spicie dziewczyny...? Czyżby Granat was zaczarował :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Pozdrawiam WBW życzę miłego weekendu, dużo uśmiechu... Którego wam teraz zaserwuje:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Pani poleciła dzieciom napisać wypracowanie na temat "Matka jest tylko jedna". Następnego dnia pani pyta dzieci: - Aniu co napisałaś? - Najbardziej kochamy nasza mamę, bo Matka jest tylko jedna.. - Bardzo ładnie.. W końcu przyszła kolej na Jasia, więc czyta: "Wieczorem, gdy ojciec z matką do stołu zasiedli, krzyknęli na Małgosię by z lodówki przyniosła trzy flaszki wyborowej. Małgosia poszła do lodówki i krzyknęła:Matka! Jest tylko jedna!'" ******************************************************* Siedzi dwóch milicjantów w parku,aż nagle jeden mówi : - idę w krzaki się odlać przychodzi po dwóch minutach cały obsikany, na to drugi : - dlaczego się tak obsikałeś - bo nie ta pala wyjelem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Za krzakami na autostradzie skrył się patrol policji. Wszyscy jadą bardzo szybko i po kolei płacą mandaty. W pewnej chwili przejechała wolno syrenka i policjanci postanowili dać jej kierowcy nagrodę okrągłą stówkę. - Co pan zrobi z tą nagrodą? - spytali. - Wreszcie zrobię prawo jazdy - odpowiedział. - Niech pan go nie słucha, on jak sobie mocno popije zawsze gada od rzeczy - wtrąciła żona. Babcia: - A mówiłam ci Stasiu, że kradzionym autem daleko nie zajedziesz! Na to dziadek wychodzi z bagażnika: - Czy to już Austria?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Zdrowy uśmiech na długie lata Piękny uśmiech jest oznaką zdrowia i ozdobą każdego z nas. Niestety, o ile nauczyliśmy się dbać o nasze zęby, to zapominamy o systematycznej pielęgnacji dziąseł. Bez niej zagrożone są nawet najzdrowsze zęby ... Nawet zdrowe i mocne zęby potrzebują troskliwej opieki. Prawidłowa higiena jamy ustnej to nie tylko regularne używanie szczoteczki i pasty do zębów. Składa się na nią także używanie nici dentystycznych, płynów do płukania jamy ustnej, dokładne szczotkowanie języka czy regularne przeglądy u dentysty. Zabiegi te są o tyle istotne, że zaniedbania w higienie tkanki przyzębia powodują jedną z najpoważniejszych chorób jamy ustnej - parodontozę. :-D:-D.-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochani! już ogarnęłam wszystko i poukładałam w szafach... Zaraz w domu zrobiło się czyściej... Garnitury i moje kostiumy przystojniak wczoraj zawiózł do pralni... Mozna by powiedzieć , ze w domku zapanował lad i porządek... Po południu przyjdzie moja przyjaciółka po rzeczy które jej kupiłam ... A po weekendzie do piracki , powiem , ze już znudziło mi się to słodkie lenistwo... W domku czlowiek tylko by cos podjadał coś skubał a to wchodzi w tyłek:-D Zaraz wracam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof Kamil Baczyński Erotyk W potoku włosów twoich, w rzece ust, kniei jak wieczór - ciemnej wołanie nadaremne, daremny plusk. Jeszcze w mroku owinę, tak jeszcze różą nocy i minie świat gałązka, strzępem albo gestem, potem niemo się stoczy, smugą przejdzie przez oczy i powiem: nie będąc - jestem. Jeszcze tak w ciebie płynąc, niosąc cię tak odbitą w źrenicach lub u powiek zawisłą jak łzę, usłyszę w tobie morze delfinem srebrnie ryte, w muszli twojego ciała szumiące snem. Albo w gaju, gdzie jesteś brzozą, białym powietrzem i mlekiem dnia, barbarzyńcą ogromnym, tysiąc wieków dźwigając trysnę szumem bugaju w gałęziach twoich - ptak. Dedykacja: Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek, jeden gest - a już orkanów pochód, jeden krok - a otoś tylo jest a każdy czas - duch czekający w prochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łowacki Juliusz, Stokrotki Miło po listku rwać niepełną stokroć I rozkochanych słów różaniec cedzić, Miło przy ludziach było raz powiedzieć, Że się kochamy, i mówić po stokroć. Miło zabłądzić pod lipowe cienie Z kwiatkami w ręku - i patrząc ukradkiem, Wzajemnie mówić obrywanym kwiatkiem: Kochasz!... i pani kochasz mnie szalenie... Gdy nas różowa poróżniała sprzeczka, A zgody ciągłe zabraniały świadki, Pamiętasz, luba, jak te białe kwiatki, Jeden mówił: nie - a drugi: troszeczkę. Dzisiaj samotny - dzisiaj bez nadziei Błądząc po skałach... wszystkie moje smutki Zbiegły się razem do białej stokrotki, Co była siostrą stokrotek w alei. Rwałem ją... listki leciały w błękicie Aż na jezioro, ze skały, gdziem siedział, I wiesz, co listek ostatni powiedział? Luba, że jeszcze kochasz mnie nad życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM CIĘ KOCZANA KOLEŻANKO ! dzięki , ze zadzwoniłaś 👄 Smakowicie te czekoladki z przyjemnością się poczęstuje:.D I mam dla ciebie super wieści , ale to jak wpadnę to porozmawiamy , opowiem ci wszystko.... Zaraz będzie obiadek grzybowa i placki ziemniaczane ... A o 16 tej wybywam na plotki :-D życzę WBW miłego weekendu i ślicznej mroźnej pogody... Wesołku jesteś :-DSUPER :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://michorek.wrzuta.pl/obraz/u94pXxIngM/nogi :-D.-D:-D:-D.-D:-D:-D.-D:-D:-D.-D:-D:-D.-D:-D:-D.-D:-D:-D.-D:-D:-D.-D:-D żebym ja miała cztery nogi Dwie krótkie nogi, dwie długie nogi to ja bym mogla Boze drogi , raz małą być raz duża być... żebym ja miała cztery nogi Dwie krótkie nogi, dwie długie nogi to ja bym mogla Boże drogi , raz małą być raz duża być.. :-D.-D:-D:-D.-D:-D:-D.-D:-D:-D.-D:-D:-D.-D:-D:-D.-D:-D:-D.-D:-D:-D.-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milo mi powitać znajoma ferajnę i życzyć wszystkiego najlepszego tym wszystkim, których jeszcze nie widziałam w 2008 r.... Słodycze złotko wyśmienite, uwielbiam czekoladowe rarytasy... Wesołku, mnie tez jak tobie już brzuch rośnie:-D Niedługo wiosna to sobie walking zafunduje.hi hi hi ! Pewno będzie więcej chętnych :-D U nas teraz się rozpadało, coś krotko trzymał ten mrozek... Pozdrawiam WBW👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milo mi powitać znajoma ferajnę i życzyć wszystkiego najlepszego tym wszystkim, których jeszcze nie widziałam w 2008 r.... Słodycze złotko wyśmienite, uwielbiam czekoladowe rarytasy... Wesołku, mnie tez jak tobie już brzuch rośnie:-D Niedługo wiosna to sobie walking zafunduje.hi hi hi ! Pewno będzie więcej chętnych :-D U nas teraz się rozpadało, coś krotko trzymał ten mrozek... Pozdrawiam WBW👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo ! Kochani coraz tu milej i przytulniej, pomimo zimowej pory roku:-D każda pora roku ma swoje uroki!!! Ja to zawsze mowie i mówić będę.... Zgoda, daje minus za te paltociki chroniące od zimna:-D , ale po zatem myślę , ze tez byłoby nudno gdyby panowały tylko opały i spiekota... A tak mamy urozmaicone piękne widoki np: PIĘKNA POLSKA WIOSNA PIĘKNE POLSKIE LATO PIĘKNA POLSKA JESIEŃ PIĘKNA POLSKA ZIMA Jak to brzmi cudnie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten piękny wiersz jest odzwierciedlaniem tego co mówiłam:-D CZTERY PORY ROKU Gdy się wiosna zazieleni w wiązce słonecznych promieni chcę po łące tylko brykać słuchać cykania świerszczyka kiedy latem słońce praży lubię bawić się na plaży lubię wtedy biec po piasku albo grzyby zbierać w lasku lubię październik i wrzesień kiedy czuć w powietrzu jesień leci wtedy z mojej głowy milion myśli kolorowych lubię kiedy białą zimą świat okryty jest pierzyną mogę z wysokiego brzegu saneczkami gnać po śniegu.. Anna Wojdecka C co wy na to mam racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAJECZKI W małżeńskim łożu leniwie leży butelka po piwie - strasznie nie lubię tej woni burzy się perfum flakonik. Leży smoczek, do góry nogami i zalewa się łzami - czemu płaczesz? – pyta kózka - bo wypadłem z wózka. On jej woła z dala, że prąd w puszcze znalazł.. Ona mu odpiera: „ już niosę otwieracz !” Anna Wojdecka rodzaj: bajka wprowadzony: 2005-03-06 16:53:38 CZERWONY KAPTUREK Czerwony Kapturek, ma już auto własne... Urodziny które? chyba osiemnaste... Wzięła, z sobą Mietka, przez gąszcz samochodów... na liczniku setka.. i gna wciąż do przodu. Mietek, to myśliwy, ciągle gdzieś poluje... ... nie to.. żeby chciwy... .. coś tam kombinuje... Wysłała ją mama, do babci do- Lasu- jechała by sama, ale nie ma czasu. Babcia... całkiem sobie.. ma willę za miastem... kto jej -Babcia-powie .. obrzuci go-ciastem- Forsy ma, jak lodu.. ponoć była chętna.. puszczała.. za młodu.. kogo? Nie pamiętam... Jest dobrą teściową.. lecz nikt jej nie zmusi... zamieszkać z synową.. lub kąt dać, dla wnusi... Zabiegi plastyczne.. aerobik ćwiczy.. kuracje kliniczne.. lat.. nikt policzy.. Nigdy nie ukrywa, że żądna atrakcji... właśnie odpoczywa znów, po operacji. Więc Kapturek jedzie.. przywieźć trochę kasy... bo trudno się wiedzie.. ciężkie teraz czasy... Za miastem.. niestety.. ujrzała w zachwycie.. (ach, ach, te kobiety!) aut pełno przy Hicie. Silniejsza pokusa i większa od metek zatem daje susa (bo dziś płaci Mietek!) prosto w stoisk kilka.. .. od tego..do tego.. i wpadła na Wilka babci znajomego. Wyszły mu rumieńce.. widok go zapeszył... nie miał jakoś czasu więcej.. bo się bardzo śpieszył... Kiedy wnusia przyjechała.. zbyt późno, zapewne.. babcia ręce załamała i łzy lała rzewne... Więcej do opowiadania, nie miała też chęci.. bo ten Wilk, to wielki cwaniak.. numer jej wykręcił... Nie wierzy się zwykle wilkom, lecz ten, był kochany... Niestety, zostawił tylko.. .. pusty sejf.. i ściany.. Ale Mietek, nasz myśliwy, nie minęła chwilka odważny był, nie strachliwy.. Upolował Wilka! W więzienny mundurek.. Wilka ubierają... Mietek i Kapturek.. u babci mieszkają... Myślę Mietku.. nie bez racji... a od dawna znam cię.. -zjadłeś z czystej kalkulacji... Wilka.. Kapturka.. i babcię... Anna Wojdecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×