Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość 60 siatka
Szkoda nie wyszło:-D Za to piękny wierszyk na dobranoc:-D Kolorowych snów, uśmiechu od ucha do ucha, pięknych bajek na dobranoc, własnego psa i kota, co dzień nowych przygód, butów siedmiomilowych i gwiazdki z nieba. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JGoor
Pozdrawiam i życzę miłych snów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////////////
Apetyt rośnie w miarę jedzenia Powiedzmy sobie szczerze: większość z nas nie wyobraża sobie życia bez słodyczy. Często lekceważymy fakt, że nie wolno nimi zastępować codziennych posiłków i objadamy się czekoladkami czy ciastem. Pozbawiamy w ten sposób nasz organizm witamin i składników mineralnych, niezbędnych do normalnego funkcjonowania. Wprawdzie czasami odczuwamy niepokój, myśląc o grożącej nam nadwadze, jednak uspokajamy się, zjadając...batonika. Słodycze mają w sobie "to coś" - łagodzą stres i wprowadzają w stan rozleniwienia. Od słodyczy można się uzależnić tak samo jak od innych środków, które mają wspólną cechę - sprawiają przyjemność i pozwalają przynajmniej na chwilę zapomnieć o problemie, który nas gnębi. Od około 20 lat popularyzuje się pogląd o istnieniu uzależnienia od cukru. Część ekspertów uważa, że nadmierne spożywanie słodyczy nie spełnia kryteriów uzależnienia, rozumianego jako potrzeba zażywania określonej substancji, trudności z jej odstawieniem i bardzo silna reakcja na jej brak, która zakłóca codzienne funkcjonowanie. Z badań amerykańskich naukowców wynika jednak, że biochemia mózgu osób uzależnionych od narkotyków i objadających się słodyczami jest podobna. U tych pacjentów obserwuje się podporządkowanie życia jedzeniu słodyczy oraz poczucie winy. Uzależnieni podjadają słodycze często nocą i w tajemnicy przed rodziną czy znajomymi. Mechanizm uzależnienia u narkomanów i "łasuchów" jest podobny, choć nałóg podjadania słodyczy nie jest tak silny, jak uzależnienie od papierosów czy alkoholu. Wiadomo jednak, że powód, dla którego ludzie jedzą zbyt dużo słodyczy, wynika z braku umiejętności radzenia sobie np. w sytuacjach stresu. Katarzyna (28 lat): Przez wiele lat zauważałam tylko problem nadwagi. Nie uświadamiałam sobie w ogóle faktu uzależnienia. Koncentrowałam się wyłącznie na wadze i do tego problemu sprowadzałam swoje trudności. Podejmowane przeze mnie działania ograniczały się do stosowania rad i diet zamieszczanych w kolorowych czasopismach. Nie szukałam innych wytłumaczeń. Do przyczyny swoich skłonności nawet nie próbowałam docierać. Straciłam kontrolę nad jedzeniem - zarówno nad ilością, jak i nad tym co, kiedy i w jaki sposób jem. Często "zajadam" emocje czekoladkami. Jem dużo więcej słodyczy niż moje koleżanki. Niemal bez przerwy walczę z pragnieniem jedzenia słodyczy. Walczę ze sporą nadwagą. Za każdym razem, gdy uda mi się zrzucić kilka kilogramów, w krótkim czasie powracam do tej samej, a czasem wyższej wagi. Czuję, że nie mam na to żadnego wpływu. Straciłam kontrolę nad swoim życiem. Objawy uzależnienia od słodyczy 1. Nie przestajesz się objadać słodkościami, nawet jeśli wiesz, że szkodzi to Twojemu zdrowiu. 2. Podjadasz słodycze w tajemnicy przed bliskimi i w samotności. 3. Czasami nie możesz się powstrzymać od zjedzenia wszystkich batoników i ciastek, które są w domu. 4. Jesz do momentu, w którym zaczynasz odczuwać jakieś dolegliwości. 5. Aby skutki jedzenia nadmiernych ilości słodyczy były mniej widoczne, prowokujesz wymioty, nadużywasz środków przeczyszczających, stosujesz okresowe głodówki i wyczerpujące ćwiczenia fizyczne. 6. Poświęcasz coraz więcej czasu i pieniędzy na kupowanie i jedzenie słodyczy. Masz zaniżoną samoocenę i poczucie winy. 7. Odczuwasz silny przymus jedzenia w stresie. 8. Obiecujesz sobie, że przestaniesz się objadać słodyczami. "Cukiereczek w nagrodę..." Od dzieciństwa słodycze kojarzą się nam z czymś wyjątkowo przyjemnym: z nagrodą, z pocieszeniem. Nic dziwnego, że jako dorosłe osoby sięgamy po nie, gdy jest nam źle i smutno, gdy chcemy sobie poprawić nastrój. Słodycze pozwalają zapomnieć o dorosłej odpowiedzialności, pozwalają na chwilę przestać myśleć nad tym, czy jestem dobrą córką, żoną, matką, przyjaciółką, pracownikiem. Są łatwo dostępne, kiedy nie chcemy odczuwać obciążenia zbyt dużą liczbą spraw, na które zwykle nie mamy wpływu. Przez całe dorosłe życie wykonujemy czynności ważne i niezbędne. Nie tracimy czasu na głupoty. Bywają jednak chwile, gdy mamy poczucie, że życie jest zbyt ciężkim obowiązkiem. Chcemy, żeby to ktoś wreszcie zatroszczył się o nas. Ponieważ do tej pory nie zastanawiałyśmy się nad swoimi emocjami, a co za tym idzie nie nauczyłyśmy się, jak je rozpoznawać, zaspokojenie głodu słodyczy łatwo się podszywa pod zaspokojenie wszystkich innych naszych potrzeb. To tak jakby z odczuciem głodu słodyczy wymieszały się wszystkie nasze emocje i nie mogłybyśmy ich rozróżnić. Często cierpią na tym nasze relacje z bliskimi. Świadomość takiej sytuacji wpływa na poczucie porażki, od której uciekamy właśnie w jedzenie słodyczy, gdyż taki sposób poprawy nastroju jest nam znany i wiemy, że jest skuteczny. W ten sposób zamyka się błędne koło, w którym problemy spowodowane przez słodycze są rozwiązywane poprzez ich nadmierne spożycie. Uzależnienie od słodyczy nie jest wyrazem lenistwa i ulegania słabostkom. Jest sygnałem, że potrzebujesz WIĘCEJ uwagi, miłości, troski i odpoczynku. Autorem artykułu jest Anna Sasin - psycholog poradni psychologicznej - egoCENTRUM - w Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze czytałam ! Ale coś nie mogę dziś spać... Spijcie słodko zgaszę światło...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocham ta piosenkę... Śpij i zamknij oczy śnij - śnij Śpij i zamknij oczy śnij - śnij A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie Jak, wytłumaczyć Tobie mam Że jesteś wszystkim, tym co mam Tym co jest dobre i co złe Uwierz tak bardzo ...... Śpij i zamknij oczy śnij - śnij Śpij i zamknij oczy śnij - śnij A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie Jak, wytłumaczyć Tobie mam Że jesteś wszystkim, tym co mam Tym co jest dobre i co złe Uwierz tak bardzo Kocham Cię Jak, wytłumaczyć Tobie mam Że jesteś wszystkim, tym co mam Tym co jest dobre i co złe Uwierz tak bardzo Kocham Cię A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie Twym aniołem, twym aniołem http://lenzu14.wrzuta.pl/audio/f32kV3cak3/sumptuastic_-_kolysanka Twym aniołem, twym aniołem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Dziewczyny ciesze się , ze sprawiłem wam radość kwiatkami... Wiem co kobietki lubią...:-D Pozdrawiam Was WBW i życzę miłego dnia... Napijcie się ze mną kawy,zaparzyłem duży dzban...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Przychodzi baba do lekarza. -Panie doktorze wszystko mnie wku..wia!!! -Prosze za parawanik rozebrać sie i zrobimy badanie-mówi doktor. Po chwili słychać zza parawanu: -Panie doktorze!!! Niech mnie pan nie wku..wia!!! Niech sie pan zdecyduje, bo albo pan wkłada albo wyjmuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Spotyka się dwóch niemych:(rozmawiają w jęz. migowym) - cześć co słychać? - a no idę jutro do kliniki gdzie nauczą mnie mówić i nie będę już migał - no co ty, przecież to nie możliwe.. - spotkamy się za tydzień to ci opowiem.. Spotykają się po tygodniu i ten drugi zaczyna migać: - cześć co słychać? - w porządku, jak słyszysz mówię już normalnie - odpowiada ten pierwszy z rękami w kieszeniach.. - o k.. stary, jak to zrobiłeś? - a widzisz, jest tu na bardzkiej taka klinika gdzie leczą niemowy. Strasznie drogo i trzeba być bardzo cierpliwym ale po tygodniu mówisz jak każdy.. Gość pobiegł do tej kliniki, wypełnił kwestionariusz, zapłacił okrągłą sumkę. Recepcjonistka prowadzi go długim korytarzem do niewielkiego, pustego pokoju, w którym jest tylko krzesło.... po chwili do pokoju wchodzi ogromny nagi murzyn, zamyka drzwi na klucz, wali gościa w pysk, jednym ruchem ściąga mu portki, przekłada przez krzesło i "atakuje od tyłu".. ...AAAAAA - wrzeszczy niemowa z bólu A murzyn waląc go po głowie odpowiada - dzisiaj A, jutro B, a za tydzień całymi zdaniami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam w słoneczny styczniowy ranek... Dziś czuje się weselej po tym, niemiłym wczorajszym zajściu... właśnie małżonka wysłałam po ciasto do kawy ,a ja w trymiga do Was podążam... Myślałam ,ze po pracy zorbie wypad do miasta, ale nie będę mogla ... Zapowiedziała się kumpela dostarczy mi dobre książki , które już ona przeczytała .... One mnie bardzo interesują wiec rezygnuje z zakupów... Na drugi tydzień jadę do Berlina w interesach, wiec tam po sklepach polatam... Widze , ze nasz Wesołek ma tylko dobry humor... Myślę Wesołku , ze ty nigdy nie masz dola..!? A może jak masz to wcale do neta nie wchodzisz co? Przyznaj się nam bez bicia...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADAM ASNYK NA ŚNIEGU... Bielą się pola, oj bielą, Zasnęły krzewy i zioła Pod miękką śniegu pościelą... Biała pustynia dokoła. - Gdzie była łączka zielona, Gdzie gaj rozkoszny brzozowy, Drzew obnażone ramiona Sterczą spod zaspy śniegowej. Opadła weselna szata, Zniknęły wiosenne czary, Wiatr gałązkami pomiata, Zgrzytają suche konary. Tylko świerk zawsze ponury, W tym samym żałobnym stroju, Wśród obumarłej natury Modli się pełen spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda kwiatów, które więdną W ustroni, I nikt nie zna ich barw świeżych I woni. Szkoda pereł, które leżą W mórz toni; Szkoda uczuć, które młodość Roztrwoni. Szkoda marzeń, co się w ciemność Rozproszą, Szkoda ofiar, które nie są Rozkoszą; Szkoda pragnień, co nie mogą Wybuchać, Szkoda piosnek, których nie ma Kto słuchać. Szkoda męstwa, gdy nie przyjdzie Do starcia, I serc szkoda, co nie mają czerwiec 1868

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Błądzącym wśród ciasnego dni naszych przestworza, Życie jest wąską ścieżką, łączącą dwa morza. Wszyscy w przepaści mglistej w przepaść lecim mroczną. Jedni najprościej dążą i najrychlej spoczną, Drugich ciągną na stronę łudzące widoki: Plony, ogrojce wdzięków lub sławy opoki. Szczęśliwi, jeśli goniąc mary wyobraźni, Przed końcem drogi znajdą Świątynię Przyjaźni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Rzeczy zmieniają się wokół nas, zmieniają się także ludzie, Którzy zniżają się do poziomu rzeczy, ale nie zmieniają się przyjaciele, Co udowadnia, że przyjaźń to coś...Boskiego i nieśmiertelnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Szczęśliwy, kto nie goni za szczęściem jak za motylem, Lecz z wdzięcznością przyjmuje wszystko, Co mu ofiarowano. *** Szczęście jest równie prostocie. Ludzie w większości są tak mało szczęśliwi dlatego, że ich życie jest zbyt skomplikowane. *** Szczęście to sposób życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek64
Pozdrawiam mile panie i całuje raczki👄 Ach jak milo do was wpaść choć na minutkę , jesteście tak optymistycznie nastawione do życia , ze aż się serce cieszy czytajac wasze wpisy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek64
niespodziewana e-mail - [ Wyślij wiersz e-mailem ] sms - [ Wyślij wiersz na komórkę jako SMS] przybyła pokornie ,zasiadła przy świecach z popękanego kubka gorycz życia pije czeka… aż ktoś ją przygarnie ramiona z tęsknotą okryje a stopy na czułości ułoży poduszkach teraz zmęczona…. …drzemie…….. obudź ją poproś może zostanie na dłużej i podaj jej… proszę z nektarem nowy kubek Barbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek64
Staff Leopold A gdy ujrzymy sie znowu... Kiedyś po długich latach ujrzymy się znowu. Łódź moja będzie w przystań wracała z połowu Pereł, po które rozkaz twój na burz szaleństwo Wyprawił mnie. Żądałaś, by niebezpieczeństwo Było próbą miłości mej, a twym okupem. W zachód różowy łódź ma wracać będzie z łupem. Gdy na wód senność zaczną od skał padać cienie, A morze będzie ciche jak moje znużenie. Wiosło złożę i zwinę żagiel, jak tęsknotę U progu ukojenia. Fale miekkie, złote Nieść mnie będą spokojnie, jak blade godziny, Na których szczęście płynie w wspomnienia krainy. Na brzegu czekać będziesz. A gdy dotknę ziemi, Milczenie będzie naszym powitaniem. Niemi Popatrzymy na skarbów morzu wzięty przepych Zgasłym spojrzeniem oczu od bujnych łez ślepych. Pójdziem, a ty nie spytasz o moje przygody, Gdy na twojego domu wchodzić będziem schody. Aż kiedy w twym ogrodzie pod ciemnymi drzewy Usiądziem chłodząc skronie letnimi powiewy, Choć nie wyrzeknę słowa brzmiącego wyrzutem, Uczujesz nagle w sercu boleśnie ukłutem Żal obłędny, szalony lęk, jak zawrót głowy, Żeś pierwszy lot mych tęsknot na mozół jałowy Skazała, na tych marnych nam skarbów szukania, I przeklniesz dzień, gdym słuchał twego rozkazania, Choć nie zgadniesz, że jutro opuszczę twe progi: Bom, błądząc, nad cię błędne swe pokochał drogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam 👄 Melduje się na rozkaz w naszej oazie kochanej:-D niosę wam dobre wieści, dostałam awans... oprócz kolegów i koleżanek z pracy wy jesteście pierwsze, którym to powiedziałam... ale się maż i dzieci i ucieszą...:) Ja sama jeszcze w to nie wierze..... Stawiam dla tych co wpadną wspaniale winko.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radość życia Marzę o uśmiechu o wartości życia, Nieraz wszystko jest, a nieraz nie ma nic, Każdy dzień jest inny, lecz uważamy że ten sam, Kiedy Mamy uśmiech na twarzy, musi być wesoło, Kiedy mamy chęć życia musimy być szczęśliwi.. Wszytko ma swoje powiązania, Nasze uczucie to czar, który raz działa a raz pryska jak w bajce... Śmiech to zdrowie, a żyjemy po to żeby się śmiać cieszyć radować... Bez miłości czy z, Bóg dał nam żyć, skorzystać z tych cennych chwil... Autor: Jucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam WBW i DEDYKACJA DLA WAS Życzę Wam odwagi, jaką ma słońce, które codziennie od nowa wschodzi nad wszelką nędzą świata. Niektórzy po zapadnięciu zmroku już nie potrafią uwierzyć w słońce. Brakuje im tej odrobiny cierpliwości, aby doczekać nadchodzącego poranka. Kiedy przebywasz w ciemnościach, spójrz w górę. Tam czeka na ciebie słońce. Ono nie omija nikogo. Ciebie też nie ominie, Jeśli nie schowasz się w cień. Z każdym dobrym człowiekiem, który zamieszkuje ziemię, wschodzi jakieś słońce. Phil Bosmans A DLA CIEBIE ANDRZEJKU skoro jeszcze wirtualna miłosc trwa :)👄❤️ Dziękuję Ci za tyle chwil zrozumienia, drobne gesty dobroci, setki łagodnych uśmiechów, które wypełniły moje życie. Doceniasz i zachęcasz, więc rozkwitam. Dziękuję... Dziękuję Ci za twoje kochane, dobre serce - najlepsze, jakie można mieć. Dajesz mi swój czas - najhojniejszy dar ze wszystkich. Dziękuję! Dzięki Tobie wiem, jak piękne może być życie, że proste rzeczy tak naprawdę są najważniejsze. Zawsze mogę liczyć na Ciebie. Dziękuję... Kiedy stajesz przy mnie i mówisz, że dam sobie radę, tak się dzieje. Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×