Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Jutro Chciałabym wejść w jutro przez otwarte na oścież drzwi, z czystymi stopami, boso bez uciskających mą duszę butów Dziecko Kfiatuff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNKI!!! Niech Wam słońce świeci, niech wam życie słodko leci. A pogodnych waszych oczu żaden smutek nie zamroczy. Niech Wam kwiatki się kłaniają i ładne chłopaki kochają. Pozdrawia was WIOSNA👄:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //////
Dziwny sen Asnyk Adam Dziwny sen miałem z wieczora, Trwał jakby przez wieczność całą - Tyś była falą jeziora, Ja byłem nadbrzeżną skałą. Nie żałowałem tej zmiany, Żem skałą, a nie człowiekiem; Marzyłem, żem jest kochany... A wiek przemijał za wiekiem - Nie żałowałem, że głuchy Głaz nic powiedzieć nie może... Mówiły ze sobą duchy, Jam niebo widział w jeziorze. Tyś zawsze padała drżąca Na moje piersi z granitu, Złączona wśród lat tysiąca Węzłami wspólnego bytu. Kruszyłaś kamienne łono, A jam się cieszył z zniszczenia, Bo przeczuwałem spełnioną Dolę zimnego kamienia. Wiedziałem, że gdy do końca Zamiary przywiedziesz zdradne - Żegnając gwiazdy i słońca, W objęcia twoje upadnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //////
To dla ciebie wiosenko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 👄 Pogoda okropna spać się chce , pewnie i wy spicie:-D Byłam na rehabilitacji i jestem wykończona... Poczęstowałam się trefelkiem:-D I położę się na godzinkę:) Jak się wyspie to wpadnę👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piosenkę to sobie sama zaśpiewam:-D WLAZŁ KOTEK NA PŁOTEK 1. Pod laskiem zielonym u wzgórza, gdzie wąska przewija się struga Dzieweczka piękna jak róża na kotka zza płotka wciąż mruga I niby to szuka stokrotek, gdzie wąska przewija się struga Oczęta jej biegną zza płotek, wlazł kotek na płotek i mruga 2. I patrzy, i patrzy i słucha, że z kotka to będzie pokusa Daj spokój, bo patrzą ludziska, daj spokój, on ukradł całuska Choć cały kot z niego nie kotek, a ze mną rozprawa niedługa A idźże ty sobie zza płotek, wlazł kotek na płotek i mruga 3. I poszedł biedny chłopczyna, co ukradł całuska jak złodziej A mała figlarna dziewczyna, jak zwykle na wzgórze przychodzi I niby to szuka stokrotek, gdzie wąska przewija się struga Oczęta jej biegną zza płotek, wlazł kotek na płotek i mruga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Pozdrawiam WBW👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Wiesław Matuch T O C O N I E P R Z E M I J A Na tym co nie przemija osadza się królestwo Miłości Tak nam się zdaje że przedziwne to marzenie że z cierpień i tęsknot słoneczność wyrasta Bóg jest Bogiem żywych A ci co ducha oziębili - to nie Bóg prawdziwy Każde nasze dzieło dwojakim ogniem palone - miłością i nienawiścią Lecz kamieniem węgielnym jest miłość Reszta przemijaniem porażone Królestwo Miłości w ogniach wieczności w losach nieomylnych do nas przychodzi I wiemy w sercu jak mierzyć ideał jaki szablon obrać - by odpocząć To żywot niewidzialny boskim rylcem znaczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Wiesław Matuch W K A Ż D Y M W I E K U Panie w każdym wieku kiedy ludzkość pogrąża się w ciemności - posyłasz swoich proroków ludzi pomazanych przez Ciebie Duchem ich namaszczasz na sercu pieczętujesz moc i siłę im dajesz Słowo prawdy głoszą nawet tym którzy się Tobą nie interesują Dla Ciebie ponoszą wszelkie prześladowania dla Twojej Miłości nadstawiają głowę Synowie na duchu to nienaganni z wysoka mądrość czerpią a miary miłości nie znają Są odważni i spokojni gdy trzeba - krzykliwi nieprzebłagani Jeśli cierpią to dla sprawiedliwości W obfitości mówią słowa niezgłębione - Twoje Panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
🖐️ "Kwiatek i Ogrodnik" Kwiatek i Ogrodnik to jakże magiczny i pełen miłości związek. Dla zwykłego obserwatora może wydawać się to normalne, codzienne zjawisko, jak ogrodnik dba o swoje kwiaty. Ale to jest zupełnie inne, jak się temu przyjrzy głębiej, popatrzy się z innej strony. Jest to przepiękne porównanie i odniesienie, do ludzkiego życia ludzkiego związku idealnego związku. Nie jest to trudne, żeby to dojrzeć, wystarczy chcieć, a chwile refleksji i zastanowienia się przyjdą same, oplotą nasz umysł i nasunie się pytanie, czy właściwie postępujemy z najdroższą nam osobą? ukażą się nam obrazy, te dobre, miłe jak i te o których by się chciało zapomnieć Mam 15 lat, już prawie 16 i ktoś może powiedzieć, jak człowiek w moim wieku może coś wiedzieć o życiu i prawdziwym związku. Fakt może nie wiem jeszcze zbyt wiele, ale jakieś wyobrażenie mam i porównałam je do Ogrodnika i Kwiatka. Ta metafora wydaje mi się niezwykle trafna jest ona niby zwyczajna, prosta, ale jakże trudno ją dostrzec w dzisiejszych czasach. Niech każdy się zastanowi nad tym jakim jest Ogrodnikiem czy Kwiatkiem Ogrodnik jest po to, aby pielęgnować i dostarczać wszystkich potrzebnych czynników do życia kwiatom. Czasem nawet daje coś, czego kwiatek tak naprawdę nie potrzebuje, ale wpływa to korzystnie na jego dalszy rozwój. Ogrodnik może mieć całe ogrody kwiatów, ale i tak będzie miał ten jeden ulubiony KWIAT, który mu się najbardziej podoba, któremu poświęca najwięcej czasu i uwagi, gdyż sądzi, że dzięki jego pracy będzie on najpiękniejszy, wyjątkowy i niepowtarzalny spośród wszystkich kwiatów. Lecz niestety to nie tak łatwo o taki efekt. Każdy ogrodnik ma inne metody, środki dbania o taki właśnie kwiatek, a znowu kwiatek potrzebuje zupełnie różnych czynników do tego, aby zabłysnąć wśród innych. Nasuwa się tutaj wniosek, że podstawą tego, aby wspólna praca i wynik był zadawalający dla obu stron, ogrodnik musi trafić na takiego kwiatka, który będzie potrzebował tego, co on może mu ofiarować natomiast kwiatek na takiego ogrodnika, którego metody i środki będą pasowały do potrzeb tego właśnie kwiatka. Jeśli ten element jest spełniony, to dalej wszystko powinno się układać, bo w końcu pasują do siebie. Lecz to nie tak łatwo spotkać takiego ogrodnika i kwiatka, którzy będą dla siebie stworzeni, ALE WARTO PRÓBOWAĆ!!! Bo gdy się to stanie, jakże oboje będą szczęśliwi. Ogrodnik z tego, że ma kwiatka, o którego dba, któremu może dać to wszystko co posiada, co chce dać i będzie widział tego efekty na zewnątrz jak i wewnątrz, bo żeby kwiatek był piękny wizualnie, musi być zdrowy w środku, wiec jego piękno będzie tym śliczniejsze, że będzie to emanowało z wewnątrz. Natomiast kwiatek będzie szczęśliwy, że ma kogoś, kto o niego dba, kogoś dla kogo jest najważniejszym kwiatem z pozostałych. Będzie szczęśliwy, że uszczęśliwia swojego ogrodnika, któremu tak wiele zawdzięcza. I tak aż do śmierci będę się wzajemnie radować i cieszyć każdą chwilą ze sobą spędzoną, bo kwiatek będzie zachwycał cały czas swojego ogrodnika, a ogrodnik będzie nadal dbał o swój kwiatek, do ostatniej chwili swojego istnienia i nie ma możliwości, że się sobie znudzą bo ciągle będą siebie zaskakiwać. Lecz pewnie będą i takie momenty, kiedy ogrodnik może podziwiać inne kwiaty, ale i tak po pewnym czasie się przekona, że to jego własny kwiat, w którego rozwój włożył tyle serca jest NAJPIĘKNIEJSZYM KWIATEM NA ŚWIECIE!!! Tak samo jakiś inny ogrodnik będzie próbował zwieść kwiatka swoimi metodami i środkami, ale kwiatek wie, że jego ogrodnik jest najlepszy i najlepiej o niego zadba, więc nie da się sztuczkom jakiegoś innego, podstępnego ogrodnika Czasami również może się zdarzyć ogrodnikowi zaniedbać kwiatka z różnych powodów, ale kiedy znowu zobaczy swój Skarb, który już ledwo wytrzymywał bez niego, zadba dwulekroć lepiej. Będzie się starał zrekompensować ten stracony czas. Ale tak samo kwiatek ma swoje kaprysy i humorki, lecz wszystko i tak zejdzie na dobrą drogę, bo kwiatek wie, że jego ogrodnik chce wszystko co dobre dla swojego kwiatka. Jak to w życiu bywa ogrodnik i kwiatek mogą mieć różne nastroje, pesymistyczne nastawienie. Jeśli ogrodnikowi jest smutno, to kwiatek przeżywa to dwa razy mocniej, bo nie dość że widzi smutek ogrodnika, to jeszcze się zamartwia co jest tego przyczyną. Tak samo jest w sytuacji odwrotnej. Jeżeli kwiatek coś przeżywa, to ogrodnik również. Ale oboje powinno wiedzieć, że mają siebie na wzajem, że zawsze mogą na siebie liczyć, że razem będzie im o wiele lepiej i lżej Więc widać jakże pięknym, a zarazem idealnym przykładem związku, prawdziwej przyjaźni, bezinteresownej miłości jest związek pomiędzy Kwiatkiem i Ogrodnikiem. Łączy ich ze sobą nierozerwalna więź, wiedzą, że bez siebie nie będą umieli żyć, że bez siebie nie będą szczęśliwi, że bez siebie życie nie ma sensu, bo jakże trudno im było odnaleźć się wśród tylu ogrodów pełnych kwiatów i ogrodników Nie jest to piękne dzieło, ale ukaże po części co rozumiem przez słowo "Związek" wiele osób może się z tym nie zgodzić ale cóż... Może być to też dla niektórych tylko bajeczka wymyślona przez jakąś nastolatkę, ale czy nie warto odnieść takiej bajki do życia i poczuć się niczym Księżniczka i Książe, którzy będą żyli długo i szczęśliwie?? Kasia-Scarlet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nic nie czytałam bo nie mam specjalnie czasu, ale już niedługo weekend to wszystko nadrobię...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanilia38
Pozdrawiam :-D Wyspałam się za wszystkie czasy , teraz zajadam z apetytem kolacje:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głodnego nakarm chlebem, z ubogim ubranie dziel, łyk wody daj spragnionemu, w oczach słońce miej! *** Rzucić palenie? To łatwe. Robiłem to ze sto razy. Postępuj zawsze właściwie. Da to satysfakcję kilku ludziom, a resztę zadziwi. ***** Korzeniem zamierzeń jest serce, skąd wyrastają cztery gałęzie: dobro i zło, życie i śmierć, a nad tym wszystkim język ma pełną władzę. ****** Jedynym sposobem zachowania zdrowia jest jedzenie tego, czego nie chcesz jeść, ile tego, czego nie lubisz, i robienie tego, na co nie masz ochoty. ********** Człowiek to jedyne zwierzę, które się rumieni. I jedyne, które ma za co. ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autor: agnes409 Kolejny pociąg przejechał obok, a ja wciąż stoję na peronie, z walizką, do której niedbale włożyłam życie, wsiadam i wysiadam, zmieniają się pociągi, na dworcu mrok. a ja ciągle nie wiem, dokąd mam jechać, by życie nie było... kolejnym nieporozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waterlily
Hej , hej 👄 Pozdrowienia dla wszystkich bez wyjątku👄❤️🌼👄❤️🌼👄❤️🌼 👄❤️🌼👄❤️🌼👄❤️🌼 👄❤️🌼👄❤️🌼👄❤️🌼👄❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //////
Dziewczyny! Straszna tragedia , tylu ludzi odchodzi,zostawiaja swoje rodziny pogrążone w smutku.... Jaskółczym lotem wzbił się w przestworza, żeby pod niebem gdzie martwe drzewa stalowe cielsko runęło w dół. Lotniku, ty już ku słońcu nie poszybujesz. Na pograniczu dnia i nocy był to ostatni tragiczny lot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was ponownie już dzisiaj... Smutny mamy ostatnio czas ta tragedia rzeczywiście wstrząsnęła każdym z nas.. Widzimy jak życie ludzkie jest kruche... Tak zabiegamy o wszystko nieraz kosztem resztek sil ... A przyjdzie chwila moment i po człowieku... To straszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą - te słowa księdza Jana Twardowskiego są bardzo cenną wskazówką, która powinna stać się mottem życiowym każdego człowieka. Młodzi ludzie nie zastanawiają się nad swoim życiem i rzadko myślą o śmierci, ponieważ uważają, że ona ich nie dosięgnie. Są pewni, że nie muszą się z niczym śpieszyć, bo mają jeszcze dużo czasu na zrobienie wszystkiego. Dlatego czekają do ostatniej chwili, a później okazuje się, że nie zdążyli zrobić czegoś, co było bardzo ważne. Wtedy okazuje się, że jednak nie warto było tak długo zwlekać. Myślę, że trzeba wykorzystać każdą chwilę naszego życia i poświęcić ją na coś wartościowego. Każdy dzień powinien być dla nas okazją do zrobienia czegoś dobrego np. obdarzenia kogoś przyjaźnią, miłością lub radością. Musimy wykorzystać czas, który nam dano i starać się, by nasze życie było szczęśliwe. Dlatego nie możemy zapominać o tym, że warto wyrażać innym nasze uczucia. Jeśli kogoś kochamy lub szanujemy nie możemy się go wstydzić, ale musimy mu o tym powiedzieć - bo możemy kiedyś żałować, że nie zdążyliśmy tego zrobić. Musimy pamiętać, że taka osoba może niespodziewanie odejść, a my będziemy żałować do końca życia, że nie powiedzieliśmy jej tego, co było bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Przesyłam pozdrowiona z Gdańska!!!wpadłam siostrzyczkę odwiedzić !!! Dobrze , ze siostrzeniec jest w domu bi bo bym klamkę pocałowała... Mieszkamy od siebie niedaleko, tylko 50 kilosów , chciałam jej zrobić niespodziankę i nie zadzwoniłam :-D Mam nadzieje ze niedługo przyjdzie wyszła tylko na zakupy,,,:P Nie wzięła z sobą komórki:-D hihihi! A ja już od godziny się nudzę , dobrze , ze Antek wpuścił mnie do kompa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×