Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość tu jest ciekawie
Staff Leopold - List Pytasz mnie, jak sie czuję. Tak, jak czuć się może Człowiek dość pełnoletni w końcu listopada, Gdy w niebie zmierzch pochmurny i błoto na dworze, A za oknem bez przerwy deszcz ze śniegiem pada. Lecz zbyt o dnia i roku nie troszcząc sie porę, Bo po słocie pogoda idze wieczną zmianą, Więc też o wschodzie słońca wiersz piszę wieczorem, A nokturny w słoneczne grywam tylko rano. I jestem zawsze ufny i pełen pewności Czekając niezachwianie tej chwili jedynej, Gdy ujrzę, że na świecie są same radości, I zegar na raz wszystkie wskazuje godziny. Jak mnie nie wygnacie to będę tu wpadac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mile panie i panów ! nie mam specjalnie czasu, ale na chwilkę nie mogłam się oprzeć... ROŚNIJMY W SIŁĘ Bezsilność z siłą prowadzi zmagania, nie wiemy po co, bo i tak przegrywa, czasem bezsilność miota się i płacze, ale dla siły, nie alternatywa. Niech więc bezsilność nam nie towarzyszy, rośnijmy w siłę, aby pokonywać, to, co nam drogę do celu zagradza, a także po to, by węzły rozrywać. Trzeba nam siły, by dźwigać ciężary, oraz by wolę nad wyraz mieć silną, tak aby każde zadanie wykonać, zyskać w zapłacie ocenę przychylną. Rośnijmy w siłę we wszystkich wymiarach, by pokonywać, co na drodze wadzi, byśmy sięgając celów zamierzonych, mogli powiedzieć, że jesteśmy radzi. Silni też duchem walczmy o to lepsze, którego obraz i przykłady mamy, musimy wiedzieć czego w życiu chcemy, ale też widzieć w jakie kości gramy. Krzysztof Roszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAJKO TY MOJA Przyjdź do mej bajki mądra wróżko moja, powiedz mi co mnie w przyszłym czasie czeka, czy ktoś przyniesie odrobinę szczęścia, czy je zobaczę jedynie z daleka. Bo przecież życie, to jest także bajka, w którym na przemian: dobrze i źle dzieje, raz się wygrywa swój los na loterii, innym znów razem okradną złodzieje. Czy starczy zdrowia i potrzebnej siły, abym ze smokiem wygrał walkę swoją, bo nie mam przecież potrzebnego miecza, a z długopisu smoki żarty stroją. Czy nadal przy mnie zostaną marzenia, które codzienność moją upiększają, i do szarości żywota mojego, barw tak potrzebnych do smaku dodają. Pytam z zasady, bo pytać wypada, lecz czy na wszystko znajdę odpowiedzi? Najczęściej życie daje nam odpowiedź, która w ukryciu gdzieś tam sobie siedzi. Chciałbym ja wiedzieć, kto mym przyjacielem, i jakie życie los mi oferuje, co mam też czynić, by nie zgubić piękna, które radośnie wokół mnie pulsuje. Krzysztof Roszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarzębinko i wszystkie panie w oazie nowe i te starsze stażem , oraz naszych Wesołków witam serdecznie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze wam napisać jaki nowy nabytek dziś do pokoju stołowego kopiłam... Kopiliśmy nowy telewizor plazmowy.... http://www.electrosharks.pl/galerie/telewizor-plazmowy-50-sa_1139.jpg Jest super tak bardzo go chciałam , mówię wam wygląda super i obraz taki wyraźny...Ciesze się jak dziecko z tego zakupu... mój staruszek poszedl już na złom , bo ostatnio już 3 razy w roku nawalał:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staff Leopold Ballada o róży nieznanej Nikt nie wiedział od wieka, Żadna dusza nie zgadła, Czy traf ścigał ród króla, Czyli klątwa nań padła. Bo komu się przyśniła W rodzie róża czerwona, Wiadomo było wszystkim, Ze jutro śmiercią skona. Miał król córkę jedyną, Królewnę modrooką, Ślicznego była liczka, Kochano ją głęboko. Rzekł król, patrząc na dziewczę. Do matki, zatroskany: ŤStrzeżmy jak oka w głowie Naszej córki kochanej." Rzekła królowa matka: ŤUrosła nam już duża, Pilnujmy, by jej nigdy Nie przyśniła się róża.ť Kazali wyciąć ogród, Gdzie róż kwitła nawała, Ażeby nigdy kwiatu Wrogiego nie poznała. Wycięli wszystkie róże, Położyli pokotem I obwieść cały ogród Kazali żywopłotem. I żyła tak królewna Piękna, słodka i jasna, Nie wiedząc, co to róża, Róża wonna i krasna. Raz w noc zaśpiewał słowik, Błyszczała pełń majowa. Obudzi się królewna: ŤJakże cięży mi głowa!ť Otworzyła okienko, Otwarła złote wrota. Chciała ochłodzić skronie, Wywiodła ją tęsknota. Wywiodła ją w ogrody, Smutno jej było samej, Ciasno było w szpalerach, Wyszła za pyszne bramy. I ujrzała na błoni Kwiat przedziwnej czerwieni, Nie widziała go nigdy I na twarzy się mieni. ŤChłodniejszyś niż zdrój, kwiecie, I wonniejszy od chleba, Za tobą ja tęskniłam, Ciebie mi było trzeba. Jakże woniejesz cudnie I jakże chłodzisz rosą!ť Białe dłonie królewny Do ust już różę niosą. Ucałowała kwiecie, Nozdrza jej zapach chłoną I rękoma drżącymi Kładzie różę na łono. Przyciska coraz silniej Do piersi, która pała. Cierń ostry wbiła w serce, Krzyknęła i omdlała. Daremnie jej strzeżono, Daremnie ją chowano! Słudzy znaleźli martwą Z malutką w piersi raną. Nie ustrzec! Nie uchować! Rodziców płacz zalewa, A nad grobem królewny Przesmutnie słowik śpiewa... Milego wieczoru życzę wszystkim bez wyjątku👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Milo mi powitać oazę i jej bywalców... 👄 ❤️🌼 👄 ❤️🌼 👄 ❤️🌼 👄 ❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Pawlikowska-Jasnorzewska Maria Przeszłość Przeszłość jest jak woda w stawie: ciemna, gęsta i zaludniona. W jej głębi falują niemrawie czyjeś dawno zatopione ramiona. Stare szczęście, zimne rybie ciało, drży, gdy błysk słońca w głąb wpadnie - a marzenie, które umrzeć nie chciało, jak ropucha ciężko dyszy na dnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Pawlikowska-Jasnorzewska Maria Starość Leszczyna się stroi w fioletową morę, a lipa w atłas zielony nagładszy... Ja się już nie przebiorę, na mnie nikt nie popatrzy. Bywają dziwacy, którzy z pokrzyw i mleczów składają bukiety, lecz gdzież są tacy, którzy by całowali włosy starej kobiety? Jestem sama, Babcia mi na imię - czuję się jako czarna plama na tęczowym świata kilimie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALIISS...
Pozdrawiam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siedzę sobie i tak sobie myślę , ze ja kompletnie nie mam co na siebie włożyć ... Cholewka a szafa się ledwie domyka... I wiecie co uradziłam , ze jutro zrobię porządek w szafie:) Posortuje co się jeszcze nadaje dla mnie a o nie... Człowiekowi takiemu ja ja co się do rzeczy przywiązuje, trudno jest się z nimi rozstać, ale ja to zrobię jutro... Kiedyś tak zrobiłam z naczyniami , sztućcami , wazonikami i typ... Posegregowałam , pooddawałam , powywalałam i ciesze się bo mam więcej w szafkach i szufladach miejsca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do czego zmierzam:) Chciałabym coś na sobotę nowego sobie kopić... Pewnie Janusz będzie mówił , ze szafa w szwach pęka, ale ja jutro pod nieobecność Jasia ja sporo odchudzę:-D Hi hi hi ! I nie będzie żadnej wymówki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisze tak na raty bo czuje się jakoś zmęczona... Wiec nie będę już przynudzać... Zycze Wam WBW kolorowych snów👄 Królik, mrówka i kurczaczek, żabka, krówka i robaczek, misio, żuczek, słonik, żółw życzą wszystkim miłych snów! Królik, mrówka i kurczaczek, żabka, krówka i robaczek, misio, żuczek, słonik, żółw życzą wszystkim miłych snów! :-D Jasiu chce popływać i pyta ratownika o zgodę: - Czy mogę popływać w tym basenie? - Musisz mi najpierw pokazać jak pływasz. Jasiu zaczyna. Robi fikołki, pływa, nurkuje. Wreszcie ratownik pyta: - Gdzie ty nauczyłeś się tak pływać? - Tata wyrzucał mnie na środek jeziora. - To pewnie trudno było dopłynąć do brzegu? - Nie - mówi Jasiu. Najtrudniej było wydostać się z worka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
Dobranoc 👄 Spijcie spokojnie pogaszę światła👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znowu zarwałam noc przy książce... Nie wiem czy warto to się jeszcze kłaść ?:-D hihihi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenko! Spraw sobie nowa kreacje na ostatni w tym roku karnawałowy bal... Tak naprawdę to nie warto sobie odmawiać, bo życie jest pięknie ... I jak się ma przy boku kochającego partnera to trzeba żyć i oddychać pełną parą...:-D Bo ma się dla kogo żyć...- prawda dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Pozdrawiam WBW i ogłaszam, ze zaraz mam koniec pracy👄Hura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Smaczny kąsek Naborowski Daniel Sługą się miłości czuję, Z Anakreontem tańcuję. Przynieś, Bakche, dary swoje, Porusz we mnie serce moje. Przeraź i stawy, i kości. Pobudź dusze ku radości. W tańcach, żartach zażyć świata. Bieżą nawrócone lata. Nic żywot, żywot troskawy. W zarciech zawisł żywot prawy, Który nie życia długością, Lecz weselem, lecz radością Od mądrego określony, A kiedy raz utracony, Jak własną był i jest mara, Tak się droga wiedzie stara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
ŻYCZĘ WSZYSTKIM BEZ WYJĄTKU MIŁEGO WTORKU❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Niedawno wstałam ! I zaraz melduje się na rozkaz:-D Zjadłam zupkę pomidorowa od wczoraj i brzuszek pełny:-D dziś muszę położyć się spać o normalnej porze bo jutro rano muszę na rehabilitacje:) Was wszystkich pozdrawiam i przyciskam mocno do serduszka❤️ miłego dnia życzę WBW👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwio👄Batonik superowo smakuje... Szczęście mam szczęście! krzyczą dzieci chwytając piłkę z nurtów wody a ono - na niebie świeci roześmaine złotem - młode wyciagnij rękę - zamknij płonacy krążek w pięści i głośno - głośno krzyknij - mam szczęście - Halina Poświatowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakochani Jest tam tak cicho, że słyszymy piosenkę zaśpiewaną wczoraj: "Ty pójdziesz górą, a ja doliną..." Chociaż słyszymy - nie wierzymy. Nasz uśmiech nie jest maską smutku, a dobroć nie jest wyrzeczeniem. I nawet więcej, niż są warci, niekochających żałujemy. Tacyśmy zadziwieni sobą, że cóż nas bardziej zdziwić może? Ani tęcza w nocy. Ani motyl na śniegu. A kiedy zasypiamy, We śnie widzimy rozstanie. Ale to dobry sen, ale to dobry sen, bo się budzimy z niego. Wisława Szymborska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioseneczka Kto mi odda moje zapatrzenie i mój cień, co za tobą odszedł? Ach, te dni jak zwierzęta mrucząc, jak rośliny - są coraz młodsze. I niedługo już - tacy maleńcy, na łupinie z orzecha stojąc, popłyniemy porom na opak jak na przekór wodnym słojom. Czerwień krwi dziecinnie się wyśni jako wzdęte policzki wiśni. Metal burz się wywiedzie na nowo zapienioną dmuchawca głową. A łez grzmot jak lawina kamieni w małe żuki zielone się zmieni i tak w wodę się chyląc na przemian popłyniemy nieostrożnie w zapomnienie, tylko płakać będą na ziemi zostawione przez nas nasze cienie. Krzysztof Kamil Baczyńsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Witam Was dziewczyny serdecznie i życzę miłego wtornika.Ha ha ha!!! Net chodzi jak mul i zżarł mi wszystko:( buuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×