Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Milo pozdrawiam ! Jestem do 13 .00 w pracy a potem Hura i laba weekend👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lubię pościel w kolorze niebieskim... Bo to dla mnie po bieli najczyściejszy kolor...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska ..
Pozdrawiam milutko... Ja lubię najbardziej kolor zieleni:) przy nim wypoczywam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
niedługo będziemy rwać.:) Tuwim Julian Czereśnie Rwałem dziś rano czereśnie, Ciemno-czerwone czereśnie, W ogrodzie było ćwierkliwie, Słonecznie, rośnie i wcześnie. Gałęzie, jak opryskane Dojrzałą wiśni jagodą, Zwieszały się omdlewając, Nad stawu odniebną wodą. Zwieszały się, omdlewając I myślą tonęły w stawie, A plamki słońca migały Na lśniącej, soczystej trawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękne te kolory dla mnie i biały i niebieski! Ale ja najbardziej lubię biały kolor ... mam na myśli bieliznę , bluzeczki czy firany... kwiaty kocham kolorowe... lecę do dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek64
Ale wy jesteście wszyscy pomysłowi... Pozdrawiam was wszystkich:) mój kolor ulubiony to tez niebieski , mam przeważnie niebieskie koszule i niebieskie oczy , tylko nie przeważnie ale od urodzenia:-D ha h aha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotka50
milo mi, ze mogę was odwiedzić... I posłuchać takich pięknych piosenek... Naprawdę jesteście pomysłowi ... mój kolor to bezowy, ale niebieski tez lubię:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska..
cześć !ja lubię czarne oczy i klamoty:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
Uf! Jak gorąco :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
cześć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
Lokomotywa Stoi na stacji lokomotywa, Ciężka, ogromna i pot z niej spływa - Tłusta oliwa. Stoi i sapie, dyszy i dmucha, Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha: Buch - jak gorąco! Uch - jak gorąco! Puff - jak gorąco! Uff - jak gorąco! Już ledwo sapie, już ledwo zipie, A jeszcze palacz węgiel w nią sypie. Wagony do niej podoczepiali Wielkie i ciężkie, z żelaza, stali, I pełno ludzi w każdym wagonie, A w jednym krowy, a w drugim konie, A w trzecim siedzą same grubasy, Siedzą i jedzą tłuste kiełbasy. A czwarty wagon pełen bananów, A w piątym stoi sześć fortepianów, W szóstym armata, o! jaka wielka! Pod każdym kołem żelazna belka! W siódmym dębowe stoły i szafy, W ósmym słoń, niedźwiedź i dwie żyrafy, W dziewiątym - same tuczone świnie, W dziesiątym - kufry, paki i skrzynie, A tych wagonów jest ze czterdzieści, Sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści. Lecz choćby przyszło tysiąc atletów I każdy zjadłby tysiąc kotletów, I każdy nie wiem jak się natężał, To nie udźwigną - taki to ciężar! Nagle - gwizd! Nagle - świst! Para - buch! Koła - w ruch! Najpierw powoli jak żółw ociężale Ruszyła maszyna po szynach ospale. Szarpnęła wagony i ciągnie z mozołem, I kręci się, kręci się koło za kołem, I biegu przyspiesza, i gna coraz prędzej, I dudni, i stuka, łomoce i pędzi. A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost! Po torze, po torze, po torze, przez most, Przez góry, przez tunel, przez pola, przez las I spieszy się, spieszy, by zdążyć na czas, Do taktu turkoce i puka, i stuka to: Tak to to, tak to to, tak to to, tak to to, Gładko tak, lekko tak toczy się w dal, Jak gdyby to była piłeczka, nie stal, Nie ciężka maszyna zziajana, zdyszana, Lecz raszka, igraszka, zabawka blaszana. A skądże to, jakże to, czemu tak gna? A co to to, co to to, kto to tak pcha? Że pędzi, że wali, że bucha, buch-buch? To para gorąca wprawiła to w ruch, To para, co z kotła rurami do tłoków, A tłoki kołami ruszają z dwóch boków I gnają, i pchają, i pociąg się toczy, Bo para te tłoki wciąż tłoczy i tłoczy,, I koła turkocą, i puka, i stuka to: Tak to to, tak to to, tak to to, tak to to!... Julian Tuwim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
Moj kolor to żółty, kremowy i brązowy:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
Pa pa ! idę się opalać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASKA..
GAJ W splątanym gaju rąk i nóg szepczemy słowa święte, jak szeptał kiedyś Młody Bóg bogini niepojętej. Ole, ole, ole, ola, oli, bogini niepojętej. Ole, ole, ole, ola, oli, bogini niepojętej. W czerwonym żarze rzewnych żądz płoniemy jak pochodnie i opadamy w niebo, śniąc niewinnie i łagodnie. Cyt, cyt, cyt, niewinnie i łagodnie. Cyt, cyt, cyt, niewinnie i łagodnie. W żałobnym chłodzie znanych ust szukamy pocieszenia, słuchając, jak nam stygnie puls i mylą się znaczenia. To nic, to nic, to nic, to mylą się znaczenia. To nic, to nic, to nic, to mylą się znaczenia. Dopóki demon smutku śpi, niech żyją młode żądze. Dopóki życie w nas się tli, dopóki są pieniądze. Ole, ole, ole, ola, oli, dopóki są pieniądze. Ole, ole, ole, ola, oli, dopóki są pieniądze. Ole, ole, ole, ola, oli, dopóki są pieniądze. Ole, ole, ole, ola, oli, niech żyją młode żądze Cyt, cyt, cyt, dopóki są pieniądze. Ole, ole, ole, ola, oli, niech żyją młode żądze. Ole, ole, ole, ola, oli, dopóki są pieniądze. To nic, to nic, to nic, niech żyją młode żądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASKA..
Mol książkowy Jest taki gość co książek nie ma dość Może je zjadać, poznawać, smakować Wzdłuż i wszerz ciągle przemierzać W każdej, którą znajdzie przypadkiem Tak głęboko się skryje, zatraci i schowa Na wędrówkę po stronach zawsze gotowy Nigdy się nie męczy, choć oczka już bolą Nigdy nie narzeka, gdy czas mu zabiorą I tak wiecznie strona po stronie Swymi paluszkami książki różne pieści Czego tam szuka? Informacji, rozrywki, czasem nowych wieści Spokoju, radości, przygody, słów mądrych i myśli przeróżnych Chwil prawdy, fantazji i cudownych baśni Tego co piękne i każdego wzruszy Czasem rozśmieszy Po prostu pokarmu dla duszy Co to za gość?- Spytacie Wy go nie znacie? A może jednak? Ja dobrze go znam Tym molem Ja!!! autor nieznany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bozenka 57
Pozdrawiam gorąco Wszystkie Pnie i panów w oazie.... Postanowiłam skreślić parę zdań szczególnie na temat kolorów:) Człowiek przywiązuje bardzo dużą wagę do kolorów i dużą rolę odgrywaja one w terapii... I tak przykładowo ,czerwony kolor poprawia apetyt, walczy z chandrą i jest pomocny przy budowaniu pewności siebie. Pomarańczowy poprawia trawienie, leczy chorobę nerek i jest skuteczny w leczeniu artretyzmu. Natomiast żółty pomocny jest w komunikatywności i leczy anemie, ale za to powoduje pośpiech, a przez to często prowadzi do pochopnych decyzji. Na dolegliwości serca pomocny będzie kolor zielony, tak jak na anginę i na...strach... niebieskim kolorem obniżymy ciśnienie krwi i niebieski kolor jest dobry na kaszel, reumatyzm i grypę. Uspokaja i pomaga przy odchudzaniu. A dla medytujących, artystów i ludzi cierpiących na z bezsennością polecany jest kolor fioletowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bozenka 57
Różowy- potrzeba miłości, miłość rodzicielską. Szary, brak pewności siebie i stan depresji. Brązowy- powszedniość, przeciętność, rozsądne myślenie, Biały kolor kojarzymy nadzieja, wiara. Symbolizuje czystość, dokładność i ufność. Biel oznacza też dumę i wytrwałość. Czarny kojarzy się ze strachem , lękiem, złością i nienawiścią . ..Czarny kolor pochłania wszelkie światło, nie odbija promieni. ... Ja bardzo lubię kolory białe i bezowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×