Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Dziewczynki ! ledwie przed burza uciekliśmy... Jak dotarłam do domku Zagrzmiało parę razy pokropiło jak kropidłem i cisza:) Szkoda bo ziemia sucha jak popiół,,,, może nocą popada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nogi mi tak popuchły jak balony. dziwne bo nigdy mi się to nie zdarza tylko w upały, ,,,, teraz je mocze w osolonej wodzie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja was lubie
Powiem Wam już dziś Dobranoc👄🌼❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahahah
Zauważyliście, ze mamy na koniec maja 3x5 stronki:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy lubicie ptaki
Spóźniony słowik Julian Tuwim Płacze pani Słowikowa w gniazdku na akacji, Bo pan Słowik przed dziewiątą miał być na kolacji. Tak się godzin wyznaczonych pilnie zawsze trzyma, A tu już po jedenastej - i Słowika nie ma! Wszystko stygnie! Zupka z muszek na wieczornej rosie, Sześć komarów nadziewanych w konwaliowym sosie, Motyl z rożna, przyprawiany gęstym cieniem z lasku, A na deser - tort z wietrzyka w księżycowym blasku. Może mu się co zdarzyło? Może go napadli? Szare piórka oskubali, srebrny głosik skradli? To przez zazdrość! To skowronek z bandą skowroniątek! Piórka - głupstwo, bo odrosną, ale głos - majątek! Nagle zjawia się pan Słowik, poświstuje, skacze... "Gdzieś ty latał? Gdzieś ty fruwał? Przecież ja tu płaczę!" A pan Słowik słodko ćwieka: "Wybacz, moje złoto, Ale wieczór taki piękny, że szedłem piechotą!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahahah
Jakie to piękne ...Lubie ptaki i ciebie lubię bardzo...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahahah
I jeszcze raz można dziś pożegnać piękny maj:) "Maj" Najweselsze, najzieleńsze maj ma obyczaje. W cztery strony - świat zielony umajony majem! Ciepły deszczyk każdą kroplą rozwija dokoła z pąków - kwiaty, z listków - liście, z ziółek - bujne zioła. A po deszczu dzień pogodny malowany tęczą lubi wiązać krople srebrne na nitkę pajęczą. A gdy ciepła noc nadchodzi, kiedy dzień już zamilkł, maj bzem pachnie, wniebogłosy dzwoni słowikami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja was lubie
Ciesze się, ze lubicie mnie i ptactwo to na dobranoc:) Łabędzi śpiew Adam Asnyk Łabędzi słyszałem śpiew. Było to letnim wieczorem: Przy bladym świetle miesiąca, W pośrodku płaczących drzew, Ponad przejrzystym jeziorem, Stała wybladła i drżąca, Łabędzi zawodząc śpiew. Na cichej powierzchni fal Łabędzie pieśni słuchały, Myśląc, że jeden z ich grona Przedśmiertny wylewa żal, Gdyż ona, jak łabędź biały, Co z pieśnią, zraniony, kona, Śpiewała wśród cichych fal. Dziś dla niej ostatni dzień, W którym do śnieżnych słuchaczy Swobodnie przemawiać może Wśród serca gwałtownych drżeń, I głosem śpiewnej rozpaczy Płynąć po modrym jeziorze, Żegnając ostatni dzień. Gdyż jutro wykopią grób Dziewiczej życia piosence, Pogrzebią sen ideału: Jutro nastąpi jej ślub, I zwiążą na zawsze ręce, Bez serc żywszego udziału W małżeński położą grób. Niemiły weźmie ją mąż - Tak każą względy rodowe, I domu wysokie związki - Te słowa słyszała wciąż... Więc poddać musiała głowę Pod cierń mirtowej gałązki, Pod łańcuch, co włoży mąż. I musi, rzucając dom, Pójść za nim, jak niewolnica, Po stracie wszystkich swych marzeń Ku ciemnym, nieznanym dniom, Przywołać uśmiech na lica, Gdy sama, pełna przerażeń, Porzuca rodzinny dom. I nie wie, jaki jej byt Zgotuje ręka człowieka, Którą ma ująć ze łzami; Czy boleść, rozpacz, lub wstyd, W ciemnej przyszłości ją czeka? Czy białych skrzydeł nie splami Ten nowy, posępny byt? I nie wie, na jaki ląd Obca ją wola popędzi... Wie tylko, że bez miłości, Bez pociech odejdzie stąd I już wśród białych łabędzi Nie stanie w dawnej czystości, Na obcy stąpiwszy ląd. Więc bólem dobyty śpiew Rzuca, w łabędzia postawie, Tej rzeszy słuchaczy bratniej Spod wieńca płaczących drzew; Ptaki słuchają ciekawie, Bo wiedzą, że to ostatni, Prawdziwy łabędzi śpiew!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ol
Dobranoc kochani, jadę do domku:) KONIEC ZMIANY!!! 👄 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc ! kochani , ale była dziś gorączka... Wykapałam się i padam z nóg... A nogi mi tez popuchły Sabino... Wiersze o ptakach piękne ... Skoczka. fotosiki śliczne... dzięki dziewczyny nowe i starsze jestescie super:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczko ! czy na dole twojego wpisu, ta piękna i młoda osóbka to ty? Przepraszam za wscipstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego, szczęścia i radości moc, ciepłego słoneczka na co dzień, kolorowych snów co noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj skoczka! jesteś śliczną dziewczyną , te oczy i piękne włosy... No, ale to młodość, bo my wcześniej rodzone już raczej takie żółwiki...pomarszczone... Ja mowie prawdę ślicznotko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobranoc, ja jeszcze posiedzę:) otworzyłam sobie winko a wieczór taki ciepły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale twarz jest mapa zycia, prawda? pomarszczone nie pomarszczone, wazne żeby były szczęsliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Królik, mrówka i kurczaczek, żabka, krówka i robaczek, misio, żuczek, słonik, żółw życzą Tobie miłych snów! Wybacz bo ja to taka troszkę zakręcona babcia.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda drogie dziecko ,,, tak my to już takie mapy:) Ale jesteś w dechę dziewczyna, super! znalazłaś takie super określenie.:) "Mapy " podoba mi się to jutro opowiem to mojej koleżance... hi hi hi ! Ale mnie rozweseliłaś👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie ciesze że was znalazłam:) miła atmosfera, piosenki, wiersze...nikt sie nie wtrąca z obrażającymi albo głupimi komentarzami- jakbym całe to kafeteryjne paskudztwo zostawiła za drzwiami:) dobrej nocy Granacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OJ , naprawdę ładna z ciebie dziewczyna SKOCZKO!!! Te migdałowe oczy jakby trochę podobne do mojej córki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha ! mapy poszły już spać? A żółw wyszedł na świat bo się troszkę ochłodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos net mnie nie chce wpuszczać ha ha ha ! Czy ktoś trzyma w oazie drzwi :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×