Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Przesyłam pozdrowienia:) Pije kawkę i czytam zaległości , teraz mogę wysłuchać piosenek Oazowych:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo...
Pozdrawiam listeczku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka 54
Witam Was WBW. Czytam co piszecie , ale nie mam zupelnie ochoty na nic. Wiesci z kraju tak mnie rozbily. Oczywiscie ze oaza troszke urlopuje. Pryeciez lato. Kochani jestem , a ze nie mam radosnego nastroju ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Pociąg "Życie” Jakiś czas temu przeczytałem książkę, w której porównywano życie do podróży pociągiem. Lektura jest wyjątkowo interesująca pod warunkiem, że zostanie dobrze zinterpretowana Życie nie jest niczym innym jak podróżą pociągiem: składającą się z wsiadania i wysiadania, naszpikowanym wypadkami, przyjemnymi niespodziankami oraz głębokimi smutkami Rodząc się, wsiadamy do pociągu i znajdujemy tam osoby, z którymi myślimy być zawsze podczas naszej podróży: naszych rodziców. Niestety, prawda jest inna. Oni wysiadają na jakiejś stacji pozbawiając nas swojej czułości, przyjaźni i niezastąpionego towarzystwa. Jednak to nie przeszkadza, by wsiadły inne osoby, które staną się dla nas bardzo szczególne. Przybywają nasi braci, przyjaciele i cudowne miłości. Wśród osób, które jadą tym pociągiem, będą takie, które robią sobie zwykłą przejażdżkę; Takie, które wywołują w podróży tylko smutek... Oraz takie, które krążąc po pociągu będą zawsze gotowe do pomocy potrzebującym. Wielu wysiadając pozostawi ciągłą tęsknotę... Inni przejdą tak niezauważenie, że nie zdamy sobie sprawy, że zwolnili miejsce. Ciekawe jest, że niektórzy pasażerowie, którzy są przez nas najbardziej ukochani, zajmą miejsca w wagonach najbardziej oddalonych od naszego. Dlatego będziemy musieli przebyć drogę oddzielnie, bez nich. Oczywiście, nic nam nie przeszkadza, by w trakcie podróży porozglądać się -choć z trudnością - po naszym wagonie i dotrzeć do nich... Ale niestety, nie będziemy już mogli usiąść przy ich boku, ponieważ miejsce to będzie już zajęte przez inną osobę. Nieważne; ta podróż właśnie tak wygląda: pełna wyzwań, marzeń, fantazji, oczekiwań i pożegnań... Ale nigdy powrotów. A zatem, odbyjmy naszą podróż w możliwie najlepszy sposób. Próbujmy zawierać znajomości z każdym pasażerem szukając w każdym z nich ich najlepszych cech. Pamiętajmy, że zawsze w jakiejś chwili w podróży oni mogą bełkotać i prawdopodobnie będziemy musieli ich zrozumieć… Ponieważ nam również wiele razy będzie plątać się język, i będzie ktoś, kto nas zrozumie. Wielka tajemnica na końcu polega na tym, że nigdy nie będziemy wiedzieć na jakiej stacji wysiadamy, ani gdzie wysiądą nasi towarzysze, ani nawet ten, który zajmuje miejsce przy naszym boku. Zastanawiam się, czy kiedy wysiądę z pociągu, poczuję nostalgię... Wierzę, że tak. Oddzielić się od niektórych przyjaciół, z którymi odbywałem podróż będzie bolesne. Pozwolić, by moje dzieci pozostały same, będzie bardzo smutne. Ale chwytam się nadziei, że kiedyś przybędę na stację główną i zobaczę jak przybywają z bagażem, którego nie posiadali przy wsiadaniu. Uszczęśliwi mnie myśl, że współpracowałem przy tym, by ich bagaż rósł i stawał się bardziej wartościowy. Mój przyjacielu, sprawmy, by nasz pobyt w tym pociągu był spokojny i wart starań. Róbmy tak, by gdy nadejdzie chwila wysiadania, na naszym pustym miejscu pozostała tęsknota i miłe wspomnienia dla tych, co kontynuują podróż. Tobie, gdyż jesteś częścią mojego pociągu, życzę... Szczęśliwej podróży!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Pozdrawiam wszystkich od A do Z👄 Wiersz skopiowałam od koleżanek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Nalej mi wina Plik mp3 Peonie Strona internetowa Anny Szałapak muzyka: Adam Sławiński wykonanie: Anna Szałapak (1994, 2000) Piosenka dostępna na płytach Pięć oceanów, Żywa woda (Anna Szałapak) Patrzysz na peonie, kiedyś byłaś ogniem, aksamitny wietrzyk chłodził śliczne skronie. Nóżkę skaleczyłaś, krew się pokazała, nie będziesz królową, tak jak mama chciała, tak jak mama chciała. Kto cię pokaleczył, że tak bardzo boli, ranka za głęboka, jak to mocno pali, jak to mocno pali. Już nie będziesz królową, już nie będziesz koroną. Patrzy na peonie jeszcze słabsze od niej, i na rączki patrzy takie czegoś głodne. Co to za królewna z nóżką skaleczoną, cicha i nieśpiewna, z lutnią utopioną, z lutnią utopioną. Kto cię pokaleczył, że tak bardzo boli, ranka za głęboka, jak to mocno pali, jak to mocno pali. Już nie będziesz królową, już nie będziesz koroną. Patrzy na peonie, kiedyś była ogniem, żal jej, albo nie żal męki siedmiokrotnej, męki siedmiokrotnej. Agnieszka Osiecka i Witold Dąbrowski - zdjęcie z książki Z. Turowskiej "Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką" strona główna dodaj do ulubionych strona startowa księga gości forum dyskusyjne linki mapa strony nowości mp3 napisz muzyka: Włodzimierz Korcz wykonanie: Irena Santor (1974) Piosenka dostępna na płycie Agnieszka Osiecka - Złote przeboje Jeszcze mi wina nalej, sobie i mnie, jeszcze, jeszcze. Trzeba zapomnieć lata dobre i złe, zgubić je w szklance na dnie. Jeszcze mi wina nalej, pijmy bez słów, jeszcze, jeszcze. Trzeba zapomnieć tyle zdarzeń i snów, zgubić, by znaleźć je znów. Za dużo się pamięta, z kim innym inne święta, bukiety dawne w rękach: róże, astry, bzy. Zbyt wiele przed oczami zostaje, żyje z nami, poduszka nawet ze mnie drwi, zna moje sny. Mam jeszcze siły dosyć by zebrać parę groszy i kupić nowe szmatki, kwiatki, nowe łzy. Raz jeszcze mi nalej, jak szaleć - to szaleć, jak szaleć - to teraz, to dziś. Jeszcze mi powiedz słowa, sobie i mnie, jeszcze, jeszcze. Trzeba zapomnieć lata dobre i złe, zgubić je w szklance na dnie. Jeszcze mi wina nalej, pijmy po nów, jeszcze, jeszcze. Trzeba zapomnieć tyle zdarzeń i snów, zgubić, by znaleźć je znów. Gdy wszystko zapomnimy, to buty oczyścimy, by z nami w nową drogę, długą drogę szły. Zatrzymaj płytę zgraną, z kim innym kupowaną, muzykę nową grajcie mi na nowe dni. Precz szafy i komody - wyrzucę was do wody, pamiętać nie chcę tamtej mody, chcę stąd iść. Raz jeszcze mi nalej, jak szaleć - to szaleć, jak szaleć - to teraz, to dziś. Jeszcze mi wina nalej, sobie i mnie, jeszcze, jeszcze. Trzeba zapomnieć lata dobre i złe, zgubić je w szklance na dnie. Jeszcze mi wina nalej, niebo - tuż, tuż, jeszcze, jeszcze, jeszcze, jeszcze. Trzeba zapomnieć tyle maków i róż, znaleźć, nie zgubić ich już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Agnieszka Osiecka Peonie muzyka: Adam Sławiński wykonanie: Anna Szałapak (1994, 2000) Piosenka dostępna na płytach Pięć oceanów, Żywa woda (Anna Szałapak) Patrzysz na peonie, kiedyś byłaś ogniem, aksamitny wietrzyk chłodził śliczne skronie. Nóżkę skaleczyłaś, krew się pokazała, nie będziesz królową, tak jak mama chciała, tak jak mama chciała. Kto cię pokaleczył, że tak bardzo boli, ranka za głęboka, jak to mocno pali, jak to mocno pali. Już nie będziesz królową, już nie będziesz koroną. Patrzy na peonie jeszcze słabsze od niej, i na rączki patrzy takie czegoś głodne. Co to za królewna z nóżką skaleczoną, cicha i nieśpiewna, z lutnią utopioną, z lutnią utopioną. Kto cię pokaleczył, że tak bardzo boli, ranka za głęboka, jak to mocno pali, jak to mocno pali. Już nie będziesz królową, już nie będziesz koroną. Patrzy na peonie, kiedyś była ogniem, żal jej, albo nie żal męki siedmiokrotnej, męki siedmiokrotnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Oczywiście ta pierwsza tez Agnieszki Osieckiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
SPOKO W OAZIE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wzięłam się za słodkie lenistwo.:-D ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
hallo! bylem tutaj , ale nie było nikogo i sobie poszedłem:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka 54
60 siatka / A Ten wiersz wyslalam do moich kochanych coreczek Dziekuje CI , bo jest to nauka na cale zycie. Granatku, Kasimo, Listeczku i wszystkich WBW witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Po deszczu tak jako mi się smutnawo zrobiło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Dobranoc!!! Gasze komputer bo u mnie burza👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Witam Was serdecznie ... Cudowny wiersz o tej podroży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Jutro:-D 14 lipca - Upały lipcowe wróżą mrozy styczniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Ha ha .:-D Jasiu wykopał z piaskownicy granat i pokazuje go mamie. Mama: - Wyrzuć to cholerstwo do pieca, bo nas pozabija!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
DOBRANOC 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️ 👄🌼❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×