Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

dzień piękny słoneczny, wróciłam od lekarza dostałam już zastrzyk przeciw grypie .... I tak naprawie w zeszlym roku po tym zastrzyku groźną grypa mnie nie dosięgła miałam wprawdzie trochę karar i się wszystko rozeszło po kościach... Dlatego wszystkim polecam to szczepienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Lukas , Różyczko, jak zwykle piękne👄 Pozdrawiam wszystkich tych co tu wpadają i wszystkich tych którzy już o nas zapomnieli...może sobie jeszcze przypomną:-D????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabieram się za gotowanie obiadu muszę się dziś wyrobić do 16- tej , bo później koleżanka na ploty przyjdzie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staff Leopold Kartoflisko Pod niebem, co jesiennym siąpi kapuśniakiem, Na sejm zlatują wrony w żałobnym zespole I z krzykiem krążą nisko nad kobiet orszakiem, Rozpinając swych skrzydeł czarne parasole. A robotnice w twardym, cierpliwym mozole, Okryte - każda innym - barwistym wełniakiem, Dziobią pilnie motyką ziemniaczane pole, W miękkiej ziemi stopami zaparte okrakiem. Pośród mgły i szarugi, przemokłe do nitki, Grudy grzęd rozgarniają schylone najmitki I spod zeschłych badyli i płytkich korzeni Zbierają krągłe bulwy, jak jaja spod kwoki, I rzucają je w wiadro lub ceber głęboki, Co głucho grzmią jak bębny na odmarsz jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahahah...
Kabaret Elita » Blues panie Janek Serwus Janek, Się masz Jurek. Co u ciebie i w ogóle ? Po prostu blues panie Jurek, Blues panie Jurek, Życie jest ciężkie, Pcha się pod górę. Boli człowieka mózg, Blues panie Jurek, blues. A co z tobą, Jak tam sprawy ? Więc ci powiem gdyś ciekawy. Ogólnie blues panie Janek, Blues panie janek, Człowiek jak Syzyf Dźwiga swój kamień. Wyjąłeś mi to z ust. Blues panie Janek, blues. Gdy tak człowiek Pogłówkuje, Zawsze coś mu nie pasuje. Normalnie blues panie Jurek, Blues panie Jurek, Odkręcę kurek Lub kupię sznurek. Lepiej nie główkuj już, Blues panie Jurek, blues. Ja nie zrobię tu odkrycia, ale rumby chcę od życia. A tutaj blues panie Janek, Blues panie Janek, Dzień po dniu leci, Za rankiem ranek. Ktoś to powiedział już. Blues panie Janek, blues. Nie patrz na Całokształt krzywo, Chodź zrobimy jakieś piwo Blues panie Janek, Blues panie Jurek, Ogólnie fajnie, Fajnie w ogóle. Masz u mnie duży plus. Blues panie Janek, blues.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahahah...
E » Eleni » Miły, już jesień Czerwienią liści nas otula, babiego lata złotą smugą I noc się robi coraz dłłuższa, miły jesień przyszła już Wiatry wróciły do nas znowu, ptaki z południa są już w domu I słychać pierwsze kroki chłodu, miły jesień przyszła już A w nas jeszcze tyle wciąż radości jest Tyle słońca z lata jeszcze w nas I jesienny smutek nam nie grozi, wiem Dobry los wciąż sprzyja nam Już chmury stoją w oknie, bezradny kasztan w deszczu tonie Jak dobrze z tobą być, przy tobie, miły jesień przyszła już Zmarznięci i skulemi ludzie do domu biegną byle szybciej W kieszeniach niosą mokry smutek, miły jesień przyszła już A w nas jeszcze tyle wciąż radości jest Tyle słońca z lata jeszcze w nas I jesienny smutek nam nie grozi, wiem Dobry los wciąż sprzyja nam A w nas jeszcze tyle wciąż radości jest Tyle słońca z lata jeszcze w nas I jesienny smutek nam nie grozi, wiem Dobry los wciąż sprzyja nam A w nas jeszcze tyle wciąż radości jest Tyle słońca z lata jeszcze w nas I jesienny smutek nam nie grozi, wiem Dobry los wciąż sprzyja nam . Pozdrawiam bardzo serdecznie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahahah...
"Czyż nie lepszy byłby nasz świat, Gdyby słyszeć od spotkanych osób: Wiem o tobie coś dobrego, I widzianym być w ten właśnie sposób? Czyż nie byłoby cudownie, Gdyby dłoń napotkanego Niosła z sobą zapewnienie: Wiem o tobie coś dobrego? Czyż nie byłoby szczęśliwiej, Gdyby dobro, które jest w nas Było rzeczą, tą jedyną, Pamiętaną w każdy czas? Czyż nic słodsze dni byłyby, Gdyby sławić dobroć znaną? Wszak jej tyle jest na świecie, Nawet w wadach, jakie mamy. Czy nie warto by spróbować Tak o innych myśleć sobie: Ty znasz jakieś dobro we mnie, Ja znam jakieś dobro w tobie? " - Anonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo ...
....{\......._____....., ...{*.\.....(*~*~*).../} ..{.~.*\....////^^\../~} ..{*....\..(((/.6.6./.*} ..{..*.~.\.)))c..ღ.)*..} ...{*...*.////'_/~`.~.} ....{~.*.((((.`.`\.*}' .....`{.~.)))`\.\))_.-: ........`{.(()..`\_.-'`.`:' ..........`)/.`..| ...........(....\' \ ............\....\ .\ ......_ .__\...| / ......|` `'...``Y; ......|./``-../../ ......`'......|./ ............../.`-._ ..............`------POZDRAWIAM WBW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Jutro:) 18 września - Kiedy Irena z mrozem przybywa, babie lato krótkie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem... Czyżby wszystkie dziewczyny sałatki na zimę szykowały ? Ja cały czas dziś czytałam , potem szyłam poszeweczki na jaski, bo takich na mojego Jaska:-D To w sklepie nie mogę dostac ,,, ha ha ha jakiś nie typowy rozmiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kreseczko, dobrze ,ze to na mróz się jeszcze nie zanosi... Ale zimno to już bywa a szczególnie wieczorem ...Ja już włączam ciepełko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie i wy już spicie wiec i ja pójdę do swojego Jaska , bez niego bym się nie wyspała... A dziś ma taka miluśką, różową i nowa powłoczkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
Jesień Krzysztof Daukszewicz Kasztany z drzew strącają mali chłopcy, Pożółkłe liście niesie drogą wiatr. Jesiennym chłodem idziesz przesiąknięty, I przez to bardziej zszarzał cały świat. Ostatnie kwiaty więdną na balkonach, Zasypia wcześniej w bramie nocny stróż. I stare domy stoją przemoknięte, na pustych oknach osiadł ciężki kurz. Ty chcesz jesieni pełnej słońca, Z wiatrem, który liście strąca, Choć za chwilę Cię przykryje śniegu zimna biel. I życie ciężko jest odmienić, Wśród szarych dni i serc kamieni, Zapytaj się człowieka obok, Może on coś wie. Kasztany z drzew spadają nam pod nogi, Pożółkłe liście niesie drogą wiatr. Przechodnie idą, tuląc się do płótów, Zziębnięte twarze kryjąc w fałdach palt. Jadące auta przecierają oczy I woda spływa z ich gumowych rzęs. I coraz ciemniej robi się na dworze, I wszystko to ma swój jesienny sens. I wszystko to ma swój jesienny sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
Jestem smutna i mam dola pije melisie na sen....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
Anna Jantar » Cygańska jesień Weź gitary śpiew Weź jałowca dym Weź tej nocy czerń Niech konie ostrzej krzeszą skry Cygańska jesień Ruszy z tobą w świat Cygańska jesień Rozkołysze wóz Wygasłe ognie Znów roznieci wiatr I koła wzbiją kurz Znajoma śpiewka ścichnie w dali gdziś Cygańska wróżba Spełni się lub nie I tylko drogi Tylko drogi kres Nie zbliży nigdy się Cygańska jesień Ruszy z tobą w świat Cygańska jesień Rozkołysze wóz Wygasłe ognie Znów roznieci wiatr I koła wzbiją kurz Weź okruchy snu Weź naręcze gwiazd Weź przedświtu chłód Pożegnaj miejsca które znasz Cygańska jesień Ruszy z tobą w świat Cygańska jesień Rozkołysze wóz Wygasłe ognie Znów roznieci wiatr I koła wzbiją kurz Gdzieś są łąki łąk Gdzieś są rzeki rzek Gdzieś daleko stąd Szczęśliwy kto zobaczy je Cygańska jesień Ruszy z tobą w świat Cygańska jesień Rozkołysze wóz Wygasłe ognie Znów roznieci wiatr I koła wzbiją kurz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
Jesienny wieczór Jesienny wieczór w miasteczku niedużym, które się szczyci istnieniem na mapie - kartograf chyba spuścił kleks na papier, albo się w córce sędziego zadurzył: Formatem swoich dziwactw zmordowana przestrzeń tu jakby zrzuca z siebie brzemię gigantomanii, gdyż ją zadowala rozmiar ulicy głównej - a czas drzemie zerkając sennie na sklepik malutki, który na froncie ma ogromny zegar, a wewnątrz wszystko, co stworzył duch ludzki - czy to teleskop będzie, czy laubzega. Jest tutaj kino, salon i apteka oraz kawiarnia - jedyna w promieniu mili, bank z orłem widocznym z daleka, plus kościół, który w głuchym zapomnieniu daremno byłby zarzucał swe sieci, gdyby się poczta nie mieściła obok - i gdyby tutaj nie robiono dzieci, pastor udzielałby chrztów samochodom. Tu rejwach świerszczy przez ciszę się niesie. O szóstej wieczór jak po atomowej wojnie nie spotkasz żywej duszy w mieście tylko z księżycem można wieść rozmowę, gdy się jak prorok pcha w okna prostokąt i tylko czasem światła cadillaca ch*jnie omiotą, pędząc nie wiadomo dokąd, cokół, na którym tkwi Nieznany Żołnierz. Tu przyśni ci się nie girlasek szwadron, ale twój własny adres na kopercie. Tu mleczarz, widząc, że mleko się zsiadło, pierwszy przyjmie wieść o twojej śmierci. Tu w czterech ścianach można żyć latami, połykać brom, palić kalendarze wszystkie i patrzeć w lustro tak, jak blask latarni przegląda się w kałuży na wpół wyschłej. Josif Brodski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
Zapadla noc, jest cisza. Promyk swiecy tanczy cieniem na scianie, Zegar czas odlicza. Gdzies gra cicho muzyka, Ktos wiersze czyta. Ktos?!, nie Ktos! Glos mily, lagodny,wdziekiem ubarwiony. Mijaja godziny, lecz on nie mija, wciaz go sluchac mozna. Mysli przemykaja, az swit w okna zaglada. Przyjdzie czas rozstania, lecz to nie rozstanie. Bo gdy noc zapadnie znow bodzie slychac muzyke i ten mily glos... . Autora niestety nie znam, a szkoda...Bo bardzo ładny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
życzę wszystkim spokojnej nocy👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
Kołysanka na dobranoc i otwarcie strony ... Sumptuastic » Kołysanka Śpij i zamknij oczy śnij - śnij Śpij i zamknij oczy śnij - śnij A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie Jak, wytłumaczyć Tobie mam Że jesteś wszystkim, tym co mam Tym co jest dobre i co złe Uwierz tak bardzo ...... Śpij i zamknij oczy śnij - śnij Śpij i zamknij oczy śnij - śnij A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie Jak, wytłumaczyć Tobie mam Że jesteś wszystkim, tym co mam Tym co jest dobre i co złe Uwierz tak bardzo Kocham Cię Jak, wytłumaczyć Tobie mam Że jesteś wszystkim, tym co mam Tym co jest dobre i co złe Uwierz tak bardzo Kocham Cię A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie Twym aniołem, twym aniołem Twym aniołem, twym aniołem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Pozdrawiam ,,, całuję i życzę miłego dnia WBW..👄 Właśnie przyszłam z pracy i pije kawkę , kto chętny napić się ze mną.:-D I_I> I_I> I_I>I _I>... Kubeczki z kawa zostawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
mam dziś zły dzień , pokłóciłam się z koleżanką... Ona się tylko obija a ja już nie mam siły nadrabiać za dwóch:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×