Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Grazka 55
dziekuje ol za powitanko za pare dni opisze Wam nowe miasto w ktorym sie znlazlam: jestem teraz w ESSEN ; jeszcze kilka dni i bede miala jakie takie pojecie . PANIE MODERATORZE --- my tu dyskutujem !!!!!! bo poezja to tez dyskusja, swoje wrazenia podpieramy poezja !!!! CZY PAN WIE CO TO POEZJA ... dobranoc kochani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was milo:) Grażynko 👄 Zobacz kochana jak komuś przeszkadza piękno. To jakiś ponurak ,albo jakaś ponuraczka mogla tylko napisać. \" Głupota ludzka nie zna granic \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to jak dawniej na dobranoc👄 » Sumptuastic » Kołysanka Śpij i zamknij oczy śnij - śnij Śpij i zamknij oczy śnij - śnij A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie Jak, wytłumaczyć Tobie mam Że jesteś wszystkim, tym co mam Tym co jest dobre i co złe Uwierz tak bardzo ...... Śpij i zamknij oczy śnij - śnij Śpij i zamknij oczy śnij - śnij A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie Jak, wytłumaczyć Tobie mam Że jesteś wszystkim, tym co mam Tym co jest dobre i co złe Uwierz tak bardzo Kocham Cię Jak, wytłumaczyć Tobie mam Że jesteś wszystkim, tym co mam Tym co jest dobre i co złe Uwierz tak bardzo Kocham Cię A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie Twym aniołem, twym aniołem Twym aniołem, twym aniołem I ja już śpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie...
Pozdrawiam, przesyłam buziaki i lecę do ogrodu po buraki... Jutro będę mila gości a buraczki potrzebuje na jarzynkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donka.
"W październiku las liściasty mieni się bajecznymi kolorami liści. Pod koniec miesiąca liście zaczynają coraz liczniej opadać, tworząc miękki rudy kobierzec. Tylko z nielicznych drzew np. z olszy czarnej, liście opadają zupełnie zielone. W stanie zielonym utrzymują się też na drobnych krzewinkach, jak np. borówce i wrzosie, które nie tracą ich przez całą zimę............ Z drzew sypie się coraz więcej dojrzałych owoców. Inne dojrzewają pozostając nadal na drzewach. Na krzewach podszycia widać coraz więcej barwnych jagód, które odbijają od jesiennie ubarwionych liści lub zdobią niemal nagie gałęzie. "..................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donka.
"Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donka.
"Zawsze znajdzie się ktoś, kto cię skrytykuje. Zdobywaj zaufanie ludzi i uważaj na tych, których zaufanie już raz straciłeś "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BA DA BA DU1
Ładnie tu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Dobry wieczór ...a co tu się porobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Lo Matko święta ! Szkoda , szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fircyk w zalotach..
na dobranoc! Gałązka jaśminu - Adam Asnyk Tam, pod niebem południa palącem, Szło ich dwoje po mirtów alei, Słów namiętnych rzucając tysiącem; Lecz nie było tam słowa nadziei. Pożegnanie ostatnie na wieki... To trwa długo... I wstał księżyc blady, A westchnienia powtarzał daleki Szum płaczącej kaskady. Obcy młodzian opuszczał dziewczynę, Co jak powój w jego serce wrosła, I porzucał słoneczną krainę, Lecąc na śmierć, gdzie rozpacz go niosła. Więc targając serdeczne ogniwa, Czuł, że serce z swej piersi wydziera I że młodość ta jasna, szczęśliwa, W jej uścisku umiera. Biedne dziewczę zrozumieć nie zdoła, Że jest wyższa nad miłość potęga, Że głos smutny, głos grobów anioła, W jej objęciach go jeszcze dosięga - Więc się skarży jak dziecię pieszczone: - "O niedobry, jak mnie możesz smucić! Twoje słowa mnie ranią szalone, Nie mów, że chcesz mnie rzucić! Cóż mieć możesz na ziemi droższego Nad mą miłość?... Gdy ta cię nie wstrzyma Idź..." Tu głosu zabrakło drżącego, I spojrzała smutnymi oczyma: - "Patrz, me serce omdlewa mi w łonie, Łez mi braknie i w oczach mi ciemno... Masz tam ginąć gdzie w dalekiej stronie, To umrzyj razem ze mną! Tak, o dobrze! Nie będę po tobie Więcej płakać ni gorzko się smucić, Ale razem w jednym spocznie m grobie, I nie będziesz już mnie mógł porzucić; Wieczność całą prześnimy tak błogo, I przebaczy nam Bóg miłosierny!... Ja prócz ciebie nie mam tu nikogo, A ty idziesz, niewierny!? Nie chcesz umrzeć i nie chcesz żyć razem?. Idź szczęśliwy! Twa kochanka biedna Przed cudownej Madonny obrazem Szczęście tobie u Boga wyjedna. Teraz jeszcze mej prośbie serdecznej Uczyń zadość, bo cierpię ogromnie, Gdy pomyślę, że w rozłące wiecznej Możesz zapomnieć o mnie. Tyś tak lubił wonny kwiat jaśminu, Ja go odtąd na mym sercu noszę..." I odpięła chusteczkę z muślinu, Mówiąc dalej: "Weź gałązkę, proszę, A ta druga na sercu zostanie; Mówić będzie o tobie, jedyny! Gdy nie przyjdziesz na moje wołanie - Łzą się zroszą jaśminy..." I oparta na jego ramieniu, Wpółzemdlona, kwiaty do ust ciśnie; I tak stoją oboje w płomieniu, I ust dwoje na kwiatach zawiśnie - Aż nareszcie wydarł się z objęcia I rzekł do niej: - "O żegnaj mi droga! Gdy mię twoje nie zbawią zaklęcia - Spotkamy się u Boga! Ja nie mogę pozostać przy tobie, Choć twój jestem na wieki, dziewczyno! Bo mnie duchy wzywają w żałobie, Bym szedł z tymi, co mamie dziś giną. Słyszę okrzyk z krwawego zagonu, Słyszę matkę wołającą: Synu! Lecz zachowam, zachowam do zgonu Tę gałązkę jaśminu..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fircyk w zalotach..
:-D Karta z dziejów ludzkości - Julian Tuwim Spotkali się w święto o piątej przed kinem Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem. Tutejsza idiotko! - rzekł kretyn miejscowy - Czy pragniesz pójść ze mną na film przebojowy? Miejscowa kretynka odrzekła - Z ochotą, Albowiem cię kocham, tutejszy idioto. Więc kretyn miejscowy uśmiechnął się słodko I poszedł do kina z tutejsza idiotką. Na miłym macaniu spłynęła godzinka I była szczęśliwa miejscowa kretynka. Aż wreszcie szepnęła: - kretynie tutejszy! Ten film, mam wrażenie, jest coraz nudniejszy. Więc poszli na sznycel, na melbe, na winko, Miejscowy idiota z tutejszą kretynką. Następnie się zwarli w uścisku zmysłowym Tutejsza idiotka z kretynem miejscowym. W ten sposób dorobią się córki lub syna: Idioty, idiotki, kretynki, kretyna. By znowu się mogli spotykać przed kinem Tutejsza idiotka z miejscowym kretynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fircyk w zalotach..
Kasztan - Tadeusz Różewicz Najsmutniej jest wyjechać z domu jesiennym rankiem gdy nic nie wróży rychłego powrotu Kasztan przed domem zasadzony przez ojca rośnie w naszych oczach matka jest mała i można ją nosić na rękach na półce stoją słoiki w których konfitury jak boginie ze słodkimi ustami zachowały smak wiecznej młodości wojsko w rogu szuflady już do końca świata będzie ołowiane a Bóg wszechmocny który mieszał gorycz do słodyczy wisi na ścianie bezradny i źle namalowany Dzieciństwo jest jak zatarte oblicze na złotej monecie która dźwięczy czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka55
Sabina57 buziak!!!!!! Jutro ide do ESSENSKIEJ OPERY na Turandota. w pobliskim BOCHUM wystawiaja WAMPIRY w rezyserii ROMANA POLANSKIEGO : wyobrazcie sobie ze tu o POLANSKIM duzo sie pisze i bardzo pozytywnie. To gwiazda wielkiego formatu za granica , jak sie okazuje.Zawsze to gdzies tam wiedzilam , ale nie zdawalam sobie sprawy jak bardzo znany jest i szanowany. Niestetz nie uda mi sie tego zobaczyc, ale wybiore sie w niedalekiej przyszlosci na znany muzikal CHEER.Tylko mi nie zazdrosccie.B o ja tak sie ciesze ..... http://de.youtube.com/watch?v=Cr5vpHtJIlg buziaki buziaki buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane moje !!! dopiero teraz znalazłam czas żeby do Was zajrzeć... Ale na pisanie sil brak :-D Miałam dziś pracowity dzień , okna i firany prałam a potem pospałam sobie ze trzy godziny... A teraz poczytam sobie książkę:) już północ wiec dobranoc spijcie słodko.👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ol
Ale ładne te wiersze! Pozdrawiam👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fircyk w zalotach..
PONOWNIE STAĆ SIĘ UBOGIM. Mili,weseli,goscinni ludzie_______ nie spotyka sie ich juz zbyt czesto. Wsrod bogatych,zyjacych w przepychu prawie w ogole. Ci,ktorzy przesiaduja w fotelach,jezdza luksusowymi limuzynami, mieszkaja w wymarzonych willach,podrozuja do coraz bardziej odleglych miejscowosci,ktorzy zarabiaja tyle,ile chca, i moga sobie kupic to,o czym marza, wygladaja czasem jakby byli wypaleni,zmeczeni zyciem. Mlody czlowiek,ktory zrobil kariere,ma sukcesy, majatek,wszystko,czego zapragnie,mowi mi: "Nie moge zyc,skoncze z tym,mam wszystkiego dosc". Dobrze sytuowany mezczyzna zaczyna w tym tygodniu terapie snem. Psychiatrzy sa widocznie bezsilni. Sadze,ze czlowiek musi zrezygnowac ze wszystkiego, by moc ponownie sie tym wszystkim cieszyc. SERCE staje sie bezwladne,niszczeje i usycha, gdy jest zakute w lancuchy chciwosci,bogactwa,luksusu. Jesli zyjesz w swiecie pieniadza i korupcji, to jestes skuty tysiacem kajdan. Tracisz swa spontanicznosc,swa radosc zycia. Stan sie ponownie ubogim,wyrwij sie z tego. Badz ponownie jak dziecko. Wyzwol sie z nalogu ciaglego zwiekszania swego stanu posiadania. Byc ubogim znaczy: Nie oczekiwac szczescia z powodu tego,co posiadasz, lecz z tego,co mozesz dac, z bogactwa Twego SERCA. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BA DA BA DU1
pozdrawia M OAZĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani ! Pozdrawiam was i życzę miłego weekendu. Dziś był słoneczny i piękny dzień wiec troszkę uprzątnęłam w ogródku... A teraz smaruje moje stare kości spirytusem bursztynowym:-D Wszystko mnie boli i złapałam katar, ale to nic dziwnego, bo ja zawsze jesienią kaszle i kicham:-D ha ha ha... zaraz zaaplikuje sobie podwójna dawkę witaminy C i wypije malinowa herbatkę i jutro będę jak nowa i zdrowa:-D A tak przy okazji kto ma na moja herbatkę ochotę ? zapraszam > > > > jest bardzo zdrowa i rozgrzewająca... Polecam ja szczególnie w jesienne chłodne wieczory... Jutro jestem zaproszona na imieniny wiec muszę się dobrze wykurować , bo bukiet i prezent już przygotowany dla kochanej Tereski:) Nie mogę jej zawieść. Poczytam jeszcze trochę w łóżeczku i przytulę główkę do podusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, przyjacielu - Czerwone Gitary Hej, przyjacielu! Wiele dróg zna wiatr; Trudno je poznać i przejść. Pochyl próg nieba, szukaj swoich lat, W krajobrazy nowe wejdź. Hej, przyjacielu! Spróbuj jeszcze raz! Czas twój zaczyna się dziś! Nie patrz za siebie - świat przed sobą masz! Co dzień dalej, dalej idź! Dalej - jasnym spojrzeniem, Pierwszym pragnieniem, myślą jak ptak! Dalej - sercem gorącym, Krzykiem pod słońce, drogą pod wiatr! Hej, przyjacielu! Wiele słońc zna wiatr; Każde z nich żyje przez dzień. Kiedy odejdziesz - gdzie zostanie ślad? Wzejdzie trawa, spłynie cień ... Hej, przyjacielu! Spróbuj jeszcze raz! Czas twój zaczyna się dziś! Kwitną dokoła trotuary miast. Co dzień dalej, dalej idź! Dalej - jasnym spojrzeniem, Pierwszym pragnieniem, myślą jak ptak! Dalej - sercem gorącym, Krzykiem pod słońce, drogą pod wiatr! Hej, przyjacielu! Wiele słów zna wiatr; Prawdy nie szukaj już sam! Niech dzień odmieni marzeń twoich kształt, Zburzy spokój czterech ścian. Hej, przyjacielu! Spróbuj jeszcze raz! Czas twój zaczyna się dziś! Nie bój się patrzeć ludziom prosto w twarz! Co dzień dalej, dalej idź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
$$_____DOBRANOC_________ _____________$$_$_____________ _____$$$$$_______$____$$______ ___$$$$$$$$$_____$__$__$$_____ __$$$$$$$$$$$$___$_$__________ __$$$______$$$$__$_____$$$$$__ _$$$_________$$_$__$$$$$$$$$$_ _$$$_________$$__$$$$$$$$$$$$_ _$$$_________$$$$$$______$$$$_ __$$_________$$$_________$$$__ __$$________$$$__________$$$__ ___$$______$$$__________$$$___ ____$$$___$$$________$$$$$____ __$$$$$$_$__$$_$$$$$$$$_______ _$$$____$___$___$$____________ $$$$$_$$____$____$$___________ __$$$$$____$$$_$$$____________ ____________$$$$$_____________ ______________$$_____________ $$______________ _____________$$_$_____________ _____$$$$$_______$____$$______ ___$$$$$$$$$_____$__$__$$_____ __$$$$$$$$$$$$___$_$__________ __$$$______$$$$__$_____$$$$$__ _$$$_________$$_$__$$$$$$$$$$_ _$$$_________$$__$$$$$$$$$$$$_ _$$$_________$$$$$$______$$$$_ __$$_________$$$_________$$$__ __$$________$$$__________$$$__ ___$$______$$$__________$$$___ ____$$$___$$$________$$$$$____ __$$$$$$_$__$$_$$$$$$$$_______ _$$$____$___$___$$____________ $$$$$_$$____$____$$___________ __$$$$$____$$$_$$$____________ ____________$$$$$_____________ ______________$$_____________ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BA DA BA DU1
Cyt ! iskierka zgasła, cicho!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahah....
Wracajcie kochane panie! Jesień sie zaczęła wieczory długie , smutno tu bez was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahah....
Sabinko , zdrowiej👄 herbatka mniam, mniam,,,,, Grazko a gdzie ty ? pisz proszę , różyczko , kwiatuszku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahah....
Kolorowych snów życzę WBW👄:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahah....
Oaza jest:classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool: Tyle tu zostawiliśmy ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BA DA BA DU1
Witaj ! To prawda co piszesz ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BA DA BA DU1
Jak drzewa - Wiesław Musiałowski Do drzew to pewne podobieństwo mamy zielone głowy jak jodły srebrzyste ufarbowane jesiennie kasztany na Boże Narodzenie uroczyste, podobnie korę posiadamy z resztą i strzałę też zapożyczoną może konieczną jednak do miłosnych pieszczot jeżeli nas nie toczy grzyb lub zgorzel. zawirowani to jesteśmy nieraz i błędne koła wtedy zataczamy szczególnie gdy zamiecie jak cholera to wówczas los i ból wywrotów znamy i wyrastamy jak drzewa podobnie i umieramy, lecz trochę wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BA DA BA DU1
Jednego serca! - Adam Asnyk Jednego serca! tak mało! tak mało, Jednego serca trzeba mi na ziemi! Coby przy mojem miłością zadrżało: A byłbym cichym pomiędzy cichemi... Jedynych ust trzeba! skąd bym wieczność całą Pił napój szczęścia ustami mojemi, I oczu dwoje, gdzieby, patrzył śmiało, Widząc się świętym pomiędzy świętemi. Jednego serca i rąk białych dwoje! Coby mi oczy zasłoniły moje, Bym zasnął słodko, marząc o aniele, Który mnie niesie w objęciach nieba... Jednego serca! tak mało mi trzeba, A jednak widzę, że żądam za wiele!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggggg
"Szczęście jest zawsze tam, gdzie je czlowiek widzi" Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×