Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość ggggggg
Jest takie słowo, słowo jedno, Przed którym inne słowa bledną. Słowo, jak słońce jaśniejące, Co wszystkie inne słowa gasi, Słowo z muzyki i z uśmiechu, Z zapachu kwiatów i nut ptasich. Słowo, co nigdy nie zawodzi, Wierne i czułe do ostatka, Najbliższe sercu, najpiękniejsze. Jedno, jedyne słowo - MATKA. Alina Kwiecińska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
robie obiadek... mielone, kartofelki, buraczki, kompocik...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka55
witajcie znlazlam taki topik -......... dla spragnionych muzyki milego sluchania piosenek wbw buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggggg
Różo, Różyczko! cudowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggggg
Od kolebki biegła za mną Czarodziejska baśń tęczowa I szeptała wciąż do ucha Melodyjne zaklęć słowa. Urodzona nad wieczorem Z cichych gawęd mych piastunek, Spala ze mną, na mych ustach Kładąc we śnie pocałunek. I budziła się wraz ze mną, I wraz ze mną ciągle rosła, I z kołyski na swych skrzydłach W jakiś dziwny świat mnie niosła... Ponad morza purpurowe, Ponad srebrne niosła rzeki, Po zwodzonym moście tęczy W cudowności świat daleki... Otworzyła mi zaklęciem Brylantowy w skałach parów I wkroczyłem raz na zawsze W kraj olbrzymów, widm i czarów. I zamknęły za mną wrota Jakieś wróżki czy boginie, Więc na całą życia kolej Szedłem błądzić w tej krainie. W tej krainie, w której wszystko Ożywioną bierze postać, W której każdy głaz ma duszę I człowiekiem pragnie zostać... Złotolistnym szedłem gajem, Gdzie się wszystko skrzy i złoci, Gdzie zakwita skryty w cieniu Tajemniczy kwiat paproci. Szedłem gajem, gdzie dokoła Śpiewające szumią drzewa, Gdzie młodości wiecznej źródło Czyste wody swe rozlewa. I witały mnie po drodze Rozmarzone oczy kwiatów, Co patrzyły tak wymownie W niezmierzoną przestrzeń światów. /.../ Adam Asnyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominaja
*** RADOSNEJ KAŻDEJ CHWILI*** __________________ X X X X X ________________ X X ______ X X ________________ X __________ X ________________ X __________ X ________________ X __________ X ________________ X ____ X ____ X ________________ X ___$$$$___ X ________________ X __$$$$$$__ X ____)))____$$___ X _$_$$$$$$_$_ X __)))_)___$$$$__ X __$______$__ X _____((_____$$$__$$$$$$$$$$$$$ ____(;)______$$$$$$$$$$$$$$$●$ __(((__)((_$__$$$$_$$$$$$$$●$$$ _________$_$_$$$$_$$$$$$●$$$$$ $$●$$$●$$__$_$$$$_$$$$$●$$$$$$ _$$●$●$$__$__$$$_$$$$$●$$$$$$$ __$$●$$_$$____$$_$$$$●$$$$$$$$ ___$●$__________$$$$●$$$$$$$$ ___.$$____________$$●$$$$$$$$ _$$$$$$$_____________$$$$ ___$$$$____________$$$$$$$$$ WITAM I ZAPRASZAM NA WIECZORNA KAWUSIE :) INKĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominaja
-----------`(¯`'*.¸¸.*'´¯) -----'(¯`'*.¸(¯`'*..*'´¯)¸.*'´¯)' (¯`'*.¸(¯`'*.¸_¸.**.¸_¸.*'´¯).*'´¯) (¯`'*(¯`**.¸_¸.*'´¯`'*.¸.*'´¯)*'´¯) ----«´ D O B R A N O C »------ (_¸.*(_¸.*'´¯`'*.¸.*'´¯`'*.¸_)'*¸_) --(_¸.*'´(_¸.*'´`''´¯`'*.¸_)`'*.¸_) ----'(_¸.*'´(_¸.**.¸_)`'*.¸_) ----------`(_¸.*'´`'*.¸_)´

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahah....
"Jeśli jest noc,musi być dzień jeśli łza-uśmiech..." /J.Twardowski/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahah....
witaj oazo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj oazo ty ma:-D W chłodny jesienny wieczorek... Milo tak posiedzieć i poczytać poezji, posłuchać piosenek... Ja lubię długie wieczory wtedy mam czas na wszystko ,,, na książkę, komputerek, na gotowanie i sprzątanie a nawet szycie.... Ciesze się jak dziecko na choinkę kolorowa i zapach piernika i ciasteczek świątecznych... Kocham Boże Narodzenie i nasze cudowne tradycje ,podobno nikt tak jak my nie obchodzi świat tak uroczyście... Dziś wymyłam 2 okna i wszystkie kąciki odkurzyłam , znalazłam super książkę i zaczęłam ja czytać, nawet nie wiedziałam , ze mam taka w zbiorach... Godzin Tygrysa... Jack-Alain Léger ... Naprawdę wspaniała i ciekawa powieść... Pewnie syn , albo MM ja przyniósł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barwy jesieni Jesienne chmury znów pędzi wiatr W dalekie strony, w daleki Świat. Zielone drzewa, które chroniły nas, W żółte kolory zamienił czas. Dalekie ścieżki, po których ja Błądziłem kiedyś w pogoni dnia I kwiaty, które witały nas, W żółte kolory zamienił czas. Szeroką plażę i morza brzeg Zakryje wkrótce głęboki śnieg. Dziś tylko liście zdobią pusty las, Na żółto drzewa maluje czas. /bis Muzyka: S. Krajewski Słowa: M. Gaszyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesień idzie przez park Jesień - liść ostatni już spadł, Jesień - deszcz zmył butów twych ślad, Jesień idzie ku mnie przez park. Wczoraj minął miesiąc, jak list Przyniósł mi listonosz, a dziś Tylko nosi liście tu wiatr Tak - to radosny był dzień, gdy zapewniałaś mnie że Nic nie rozdzieli nas już, że codzień list Będziesz słać do mnie. Jesień - liść ostatni już spadł, Popatrz - plaża jak biały kwiat, Zima idzie ku mnie przez park. Szybko przyjdzie wiosna i żar, Lato i wakacje i park, W którym znajdę ciebie wśród drzew. Znów szybko miną nam dni, znów będziesz powtarzać mi, że Nie rozdzieli nas nic, że codzień list Będziesz słać do mnie. Jesień - znowu czekam na list, Jesień - zamiast listu mam liść, Jesień - z inną idę przez park, Z inną idę przez park. Muzyka: K. Klenczon Słowa: M. Gaszyński i B. Loebl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesienny Pan Choć nie wiem kto to jest i nie wiem skąd go znam Codzień spotyka mnie Jesienny śmieszny Pan Parasol wielki ma i zmartwień trochę też przez pusty idzie park w czerwony liści deszcz. Lecz gdy ostatni liść ze smutnych spadnie drzew on razem z Białą mgłą rozpływa się. Gdy park pożółknie znów powróci znowu tam jesieni szukać barw Jesienny śmieszny Pan. A wtedy spotkam go i pójde z nim przez park on będzie blisko tak mych rąk mych warg. Gdy park pożółknie znów i biała wzejdzie mgła będziemy razem szli Jesienny Pan i ja. Roman Orłow/Wojciech Młynarski Pierwsze wykonanie: Krystyna Konarska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie Za oknem pada deszcz Na piecu skrzypce stroi świerszcz Dziewczyny płaczą bo skończyło się już lato I słychać tylko gdzieś Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie W ogrodzie zasnął pod gruszą chochoł I śni o pięknej dziewczynie A strach na wróble przydrożne wierzby liczy Tańcząc w objęciach polnej myszy Koncert, koncert, koncert jesienny na dwa świerszcze I wiatr w kominie Koncert co z babim latem odpłynie Pnie drzew pokryły się dawno mchem Wiatr rozwiał jeszcze jeden dzień A na ścierniskach pozapalały się ogniska W oddali snuje się... Koncert jesienny... Wywietrzał dawno zapach żniw Szczelnie zamknięto wszystkie drzwi Ludzie czekają. Może jutro będzie biało? Pod piecem cicho śpi Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie Uciekł na drogę, pokochał wierzbę I nagle gdzieś się rozpłynął A strach na wróble leży samotny w polu Mysz go rzuciła, uciekł do stodoły Koncert, koncert, koncert jesienny na dwa świerszcze I wiatr w kominie ,dziś ze świerszczami Zasnął już na zimę Muzyka: K. Knittel Słowa: W. Niżynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggggg
WOW ! pięknie tu jak zwykle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam porą wieczorową . Ja oglądałam zdjęcia , robiłam w szafkach i szufladach porządki i coś mnie napadło zajrzeć do albumów uwierzcie mi do tej pory siedziałam :) Duzo zdjęć porwaniem , zwłaszcza takich z pogrzebów , na niektórych nawet nie wiedziałam kto na nich był, pewno męża koledzy po co maja się pałętać, potem dzieci bieda miały zagadki:) Powywalałam dużo niepotrzebnych szpargałów , po co ja to wszystko trzymałam ? się pytam:-D zaraz się luźniej zrobiło... Jutro będę porządkowała w szafie i tez mam dużo szmat w których już nie łażę , wyniosę do skrzynki , możne ktoś znosi bo rzeczy w bardzo dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas mi zleciał i zbliża się nocka ,poczytam i możne zasnę, coś mnie zgaga pali zjadłam duże kwaśne jabłko i teraz odbija mi się takim kwasem, dziwne dawno tak się , źle nie czułam po jabłku , bo kolacje jadłam o 20 :00 chlebek z meslami i żółtym serem , popijając kubkiem kawy (inki) z mlekiem:)potem zjadłam rządek czekolady gorzkiej i 2 h temu to nieszczęsne jabłko, pewno mam nadkwasotę ? Zobaczę w necie jak tu zaradzić na ta moja dolegliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc , zrobię sobie herbatkę lipowa , albo rumiankowa, tak sobie myślę , ze to ta czekolada mi zaszkodziła mam taka gorycz w przełyku , a przecież nie pale ani nie pije jedyną używką moja jest kawa ,ale tez w granicach rozsądku... Wiem, wiem ostatnio piłam dużo wody z cytryną to pewno tez spowdowalo tą zgagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bądź przy mnie blisko Bądź przy mnie blisko bo tylko wtedy nie jest mi zimno chłód wieje z przestrzeni kiedy myślę jaka ona duża i jaka ja to mi trzeba twoich dwóch ramion zamkniętych dwóch promieni wszechświata Halina Poświatowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinko...
Pij sok z ziemniaka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fircyk w zalotach...
Pozdrawiam:-D😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w piękny jesienny dzień. No cóż jeszcze nie było babiego lata a do naszej oazy na pewno wpadnie... Kochani byłam dzisiaj na bazarze kopiłam nowa firaneczkę do sypialni i kuchni . Tak już mam jak mi coś wpadnie w oko to muszę kupić:-D A piękne firany i pościel uwielbiam kupować ,myślę, ze do przesady, ale nie potrafię się opanować i ciągle myślę jeszcze jak ludzie starej daty...(Pamiętacie puste polki w sklepach\" ):-D Maz śmieję się ze mnie i zawsze pyta czy to \" spod lady \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×