Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

hej dziewczyny u mne dzisiaj pochmurno i co chwilę pada deszcz więc siedzenie w domu na 100% Byłam dzisiaj na badaniu oziomu cukru, u mnie wyglądało to tak ze wczoraj od 21:30 nie mogłam nic jeść i pić tylko wodę, dzisiaj rano o 7:30 miałam ostatni raz zrobić siusiu i potem jak najszybciej wypić 400 ml takiego napoju energetycznego z dużą zawartością glukozy(lucozade original - całkiem dobry smak lekko kwaskowy lekko gazowany)Największy problem to wlać w siebie taką ilość płynu i potem przez 2 godziny nie mogłamrobic siusiu(co było wyzwaniem bo normalnie jestem w toalecie co 20-30 min). I po tych dwóch godzinach mogłam juz nasiusiać do pojemniczka i na tą godzinę miałam też umówioną wizytę i pobieraną krew. Jakby coś było nie tak to położna zadzwoni a jak wszystko bedzie ok to mam wizytę za 6 tygodni. Przyszłam mamuśko jak będę miała zdjęcie łóżeczka to prześlę na pocztę bo narazie stoi porozkręcane-ale wymiary to 120x60. Co do nacinania krocza to mam nadzieję że teraz mnie to ominie bo niestety przy pierwszym porodzie byłam nacinana i jednak potem bolało i siedzieć nie mogłam-w szpitalu poprosiłam o coś przeciwbólowego i dostałam czopek diclofenac-pomogło od razu a w domu przemywałam szycie roztworem tantum rossa fajna rzecz przyśpiesza gojenie i działa troche przeciwbólowo dla mnie super teraz też chce sobie kupić tak na wszelki wypadek Co do clotrimazolu to ja miałam jedną kurację w ok 4 miesiącu, a w poprzedniej ciąży na szczęście mnie to nie dotkęło. Mój lekarz powiedział że ten lek należy do grupy leków grupy b(to ta grupa leków, w której badania na zwierzętach wykazały szkodliwe działanie na płód, chociaż obserwacje u ludzi nie wykazują zagrożenia dla płodu ludzkiego. Takie leki mogą być stosowane w ciąży tylko w wypadku zdecydowanej konieczności)Powiedział że do tej grupy należy też np nospa. Czyli wg tego jak jest potrzeba stosowania to należy zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja wlasnie skończyłam zupke jarzynowa gotowac i za godzinke po malucha do szkoły... Malinka u mnie mały ferie wiosenne ma od soboty przez dwa tygodnie ale u nas w przeczkolu które znajduje się przy szkole tez dzieci chodzą troche inaczej i dzisiaj tez mialy wolne bo zawsze je widze jak Kubusia prowadze do szkoly... Co do porad poloznej do porodu to pewnie u mnie za jakies 4 tygodnie bo dopiero za dwa bede miala robione badania na glukoze więc pózniej na kolejnej wizycie cos polożna pewnie wspomni... PM ja kupiłam tu tez specialny proszek i płyn do tkanin który mozna używac odrazu po urodzeniu dla dzieci i sa one bardzo słabo zapachowe... Ale mnie wkurzaja kociska od sasiadki wchodza mi na ogród i załatwiaja się w moje kwiatki nie wiem co robić już proszkiem takim sypalam i nic nie pomaga.Ostatnio jeden kijem dostal odemnie bo juz nie wytrzymalam .Ja bardzo lubie zwierzeta ale czemu załatwiaja się w moim ogrodzie a nie na swoim cholerne kocury....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka co do tych globulek ja ci nie stety nie pomoge bo brałam jakies w pierwszej ciąży ale to tak dawno że nie pamietam.Teraz na szczęście spokuj odpukac:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusiau nas też ferie zaczynaja sie w sobotę -mała w przedszkolu ma wolne zawsze wtedy kiedy szkoły maja wolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia takie sa kotki ja mam na ogrodzie 3 moja corka to kociara i 1 psa a koty chodzą swoimi ścieżkami. PM czekam na nazwe wózka pipko. co do łóżeczka rozłoże w połowie maja-powinno wystarczyć a pranie zobiłam w płynie do kąpieli dzidziuś a potem kupie lowele proszek bo teraz nie mieli w drogerii.ten płyn dzidziuś też bez zapachu jest ale nie lałam płynu bo się boje że są za ostre nawet te lenory białe,zostawie taj jak jest teraz i zobaczymy napewno potm bde używać. obia mi się robi,a ja mysle nad wózkiem.i pościelami mam 2 zmian do małego i nie wiem czy kupowaćczy nie ale potrzebyje baldachim kupić,same problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko. Jestem w 29 tygodniu ciazy. Termin na czerwiec 19. Wykryto ostatnio u mnie cukrzyce. Nie wiecie jak czesto w zwiazku z tym nalezy kontrolowac dzidziusia poprzez badanie usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka witam sie po parodniowej przerwie ale milam mlyn :-O komunia syna zaliczona i goscie tez juz sie do polski rozjechali wiec zas wracam do normalnego rytmu :-) poki co troche sprzatania mam po gosciach ale spoko juz sie prawie wyorbilam :-) obiad tez juz sie gotuje dzisiaj mam mielone, kartofle i mizeria z ogorkow :-P mniam ja ciuszki malego bede prac gdzies pod koniec kwietnia ale tylko w proszku, w persilu sensitiv slyszalam ze jest najodpowiedniejszy no i zero plynow do plukania bo niestety czesto powoduja uczulenia na delikatnej skorce dziecka no a po praniu wszystko wyprasuje zeby bylo czyste i swieze, lozeczko tez tak z miesiac przed przygotuje zeby nie stalo wzesniej i sie nie kurzylo niepotrzebnie ciuszki, kocyk, recznik mam pokupowane, flaszeczki i smoczki tez czekaja mnie jeszcze pampersy, wozek i szukam podgrzewacza do mleka ale takiego 3 funkcyjnego czyli podgrzewacz + sterylizator w jednym a do tego podlaczenie do pradu lub do zapalniczki w aucie :-) no i jakies kosmetyki dla dzieciaka ale ie bardzo wiem jaka firme wybrac :-( przy pierwszym dziecku uzywalam penatenu teraz chyba tez chociaz nie jestem do konca przekonana :-( wozek szukam na ebay najlepiej firmy teutonia, hartan albo emmaljunga no ale zobacze co uda mi sie upolowac :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to dawajcie te koty do mnie, bo u mnie nornice caly ogrodek poryly:( Dzisiaj widzialam jak jedna szczesliwie sobie skakala z listkami, nosz trafi mnie chyba, a truc tez nie mam sumienia. Maz bedzie cos musial z nimi zrobic bo nas tu zezra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja chyba kupie emmaliunge, moja kolezanka ma i jest baaardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już w domku po szkole wlasnie zupke wcinamy a potem zrobie nalesniki z serem zapraszam jak ktoś ma ochote... Ogolnie te koty co sa w okolicy sa przeslodkie ale niedawno sie sasiadce okociła kotka i te dwa brzdace podrosly i upodobaly sobie mój ogródek wczesniej nie mialam żadnych problemów... milka jak je dorwie to ci w paczce wyśle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka ja emmaljunge i teutunie wczoraj w sklepie ogladalam kurcze super sa te wozki a jakie leciutki i jak latwo sie skreca szok normalnie troche mnie cena przeraza ok 600-700€ przez to myslalam o poszukaniu jagos moze uzywanego na ebay ale jeszcze sama nie jestem pewna moja ciotka tez ma emmljunge i sie nachwalic nie moze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Demiluna za inf nt clotrimazolu. U mnie tak jest, ze czekam z tym clotrimazolem najdluzej jak sie da (bo ja nie mam jakichs uciazliwych dolegliwosci) ale po pewnym czasie przychodzi taki moment, ze mam b. silne skurcze, bo grzyb ma to do siebie, ze moze wywolac przedwczesny porod no i u mnie jest takie cosik wlasnie, ze grzyb bardzo nasila mi skurcze. i niestety musze to dziadostwo brac. Mam jeszcze lactovaginal i zauwazylam, ze jak go stosuje to grzyb szybciej wraca, nie wiem o co chodzi... czerwiec, niech juz bedzie czerwiec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Martusia a jaki proszek znalazlas, ja nasze rzeczy piore w fairy (takich kulkach z plynem) i pomyslalam, ze skoro to jest dla dzieci, to moze i maluszkowi by ie zaszkodzilo. No i zadnych plynow do plukania oczywiscie, z wyjatkiem tego z firmy ecover ale to tez tylko do jakichs polarkow albo kocykow. A kosmetyki weledy faktycznie sa bez chemii. Ja sama uzywam tylko naturalnych m.in weledy i hauschki. z naturalnych jeszcze jest oliwka hippa, pzy okazji fajnie pachnie, choc to stosowanie oliwki u niemowlat to sprawa dyskusyjna. Milego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo brzuchatki! Ja tylko na moment bo właśnie wróciłam z pracy i padam z nóg. Zamieściłam przed momentem kilka zdjęć ze ślubu i teraz z brzuszkiem, mam nadzieję że się nie przerazicie ile przytyłam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też kupilam fairy i płyn do pukania tez fairy dla maluchów bo polozna mi poleciła.Ale płyn tez będe używac do kocyków i roszków jak bede prala a ciuszki kilka razy wypiore w samym proszku.... co do tej grzybicy to przekichane i nie wiem jak tutaj to wygląda ale w polsce dość czesto przeprowadzają cesarke przy dużym zapaleniu żeby w czasie porodu dziecko się czymś nie zaraziło.Moja kuzynka chodziła do lekarza który tylko pieniądze zgarnial za filmiki usg a ona przypadkiem poszła do innego a on w szoku że ona z takim grzybem chodzi no i to bylo dwa tygodnie przed porodem.Jak urodziła mała okazalo się że załapała jakąś bakterie przy normalnym porodzie przez nie wyleczoną grzybice i mała musiała leżeć w inkubatorze przez tydzień i podawali jej antybiotyk.Więc dowiedz się jak to tutaj wygląda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wyslalam zdjecia mojego lozeczka :D a szafke i polke wysle jak skreca. Padam na pysk ..blee.. mielismy troche dzis roboty. Zamowilismy wlasnie pizze..jak tyc to przynajmniej niech wiem dlaczego :p Obejrzalam Wasze zdjecia..wygladacie slicznie!! tylko pozazdoscic a te kg to chyba tylko na brzuchu! goba--wybacz Kochana, jutro obiecuje sie napisze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgonia80
Dzień dobry dziewczynki,dzięki za rady z tą melisą, bede próbować. Izka ty tez spróbuj, no i nie mozemy sobie nic wkręcać i czegoś wyobrażać. Ja się doprowadziłam do takiego stanu chyba dlatego, że zadużo się nasłuchałam i naczytałam. Przecież musi być wszystko dobrze. Ja też muszę pomyśleć o praniu ciuszków i dokupieniu jeszcze ubranek i kosmetyków. Mamy zarezerwowane łóżeczko i jego wyposażenie i kupiony wózek. Resztę trzeba jeszcze skompletować. Wy dziewczyny tylko tyle przytyłyście?, a ja już 17 kg, nie wiem co to będzie. Malinka z tymi proplemami z siedzeniem po porodzie to słyszałam że są specjalne koła, ale nie wiem czy to coś daje, to mój pierwszy raz i jestem zielona. Malinka z tego co piszesz masz bardzo dobrze zorganizowaną położną, ja ze swoją dopiero w maju będę się widzieć, teraz tylko wizyty u gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście przyszła podaje mi nazwe nie wiem ile czasu już ,nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj mija mi 30 tygodni,od jutra zacznie się 31,zostało 70 dni do terminu.ale ten czas leci.pamiętam niedawno było 112 dni.a teraz?a ja daleko w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goba--- ;) slyne z tego, ze ciale zapominam, ale wiesz.. moj tato bedzie za 1h w domu i idzie do piwnicy wiec wysle go z kartka :D..wybacz 🌻 a ja juz 33 tydzien!!! sieje panike w domu, maz jednak nie idzie do porodu bo sie boi a nie chce go zmuszac, pytalam sie poloznej na temat znieczulenia i jest za tym, mowi , ze zna multum kobiet , ktore braly i sa zadowolone, jedyne co to moze potem byc okropny bol glowy, migrenowy, tabletki nie pomagaja :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła może dasz rade bez.moja siora miała 11 lat temu i taj=k jak mówiłam narzeka na kręgosłup do dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno wczoraj u miejscowosci gdzie mieszkam w Polsce(kolo wroclawia) urodzilo sie dziecko w 7mcu ciazy, pielegniarka przeniosla je do inkubatora i tam sa termofory(czy jak to sie nazywa,co grzeja dziecko z wrzadkiem w srodku) i ten termofor pekl.. wrzatek wylal sie na dziecko, ma poparzenie 2 stopnia :o :( , przewiezli je do wroclawia pewnie na intensywna.. Boze zachowaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×