Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

czytałyście że demiluna jest w szpitalu z juliankiem?posłała na linetie smsa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deminula trzymaj sie !!!! Julianek ,wracaj do zdrowia. Sukces, Nina unela i to sama bez bujania, tylko smoka musi miec. Ciekawe na jak dlugo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze to dobry pomysl z tym przytrzymywaniem w coraz wiekszych odstepach w lozeczku-trzeba wyprobowac-dziekuje bardzo za pomysl;) mala juz wykapana i tez sama usnela ale wieczorem to u niej norma wiec pocwicze jutro.Ja nie pojde tak szybko do pracy bo malej nie bede miala z kim zostawiac takze cos w tym kierunku zrobic trzeba bo w domu bedzie fatamorgana jak bede tylko sie mała zajmowac;) Duzo zdrowka dla Julianka i jego mamusi a wiecie co sie stalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demiluna Duuuzooo zdrowka dla Julianka!!!! Ech dziewuszki wkoncu mam internet bez zaklocen;), maz ma 2 tygodnie urlopu, ale nie jedziemy nigdzie, Maya jeszcze za mala na dluzsze eskapady. Maya wczoraj skonczyla 2 miesiace- ale czas leci, bardzo grzeczna jest, miaukoli tylko jak jest glodna, albo chce sie przytulic, a taka przylepka sie z niej ostatnio zrobila- sama sie tuli do mnie. Uwielbia jak ja nosimy w pozycji pionowej, rozglada sie wtedy po calym domu:). Jednak czesto jej tak nie nosimy, bo jeszcze glowka sie kiwa. W ciagu dnia, uwielbia lezec na kanapie, i gapic sie w okno, klade ja od wczoraj na takiej macie do raczkowania, ale nie jest za szczesliwa, porozglada sie do okola, i ma dosc. A tak wogole to lubi sobie popiszczec. Widze, ze szczesliwe, i pogodne mam dziecko. Goba a co to za ziele ostrzezenia??? O co w tym biega???? My uzywamy tylko pampersow, kupilam dzisiaj takie na noc specjalne zobaczymy jak sie sprawuja, ale generalnie jestem bardzo zadowolona, nic nie przecieka, nic sie nie odkleja, pupa czysciutka. Z uszkami tez raz mialam \"przygode\"-to byl okres kiedy kapalam mala w krochmalu. Po jakims czasie, co bralam mala na rece, to cos mi tam smierdzialo z ucha, pomyslalam juz, ze moze jakis stan zapalny, ale mala nie plakala, przecieralam wata z woda, ale dalej pachnialo nie swierzo wkoncu pomacalam, a tam taka szorstka skorka, i co sie okazalo??? Resztki krochmalu zatrzymaly sie za uszkiem, naoliwilam, przemylam woda, i po klopocie;) Maya zasypia sama od poczatku, po kapieli, masazu itd, karmie ja, potem klade do lozeczka (nawet jak widze, ze do spania jeszcze 2 km) daje smoka, wychodze z pokoju,zostawiam lampke wlaczona,i mala zasypia po jakims czasie bez marudzenia. Melania- sliczne zdjecia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jlkjkjkjkjjjjj
MAM JUZ DWIE DZIEWCZYNKI STARAMY SIE O CHLOPCA ALE NIC Z TEGO NIE WYCHDZI PORADCIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach nigdy nie zostawiam Mai samej, kiedy placze. Uwazam, ze to okrutne, tak zostawiac dziecko. Moja kolezanka tak robi, i jej malenstwo cale roztrzesione, i niespokojne jest:( Przykre, jak matka nie potrafi odczytywac komunikatow dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci karmione wyłącznie piersią mogą nie robić kupy nawet do 7 dni.Tak mówiła moja lekarka i tak czytałam w kilku książkach. Jeśli dzidzia nie skarży sie płaczem na ból brzuszka to wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Demiluna, trzymajcie się, życzę szybkiego pwrotu do domku. Milka, Ania zachowuje się ok. Nie mam co narzekać, czasami jest marudna, ale najważniejsze, że już zdrowa i nie wymiotuje. Jest też pogodną dziewczynką dużo się śmieje, wydaje jakieś dziwne dźwięki, a wczoraj to sama nawet zasnęła w łóżeczku. Kiedy widziałam, ze kleią się jej oczka to ją odłożyłam, leżała sama około pół godziny zanim zasnęła, ale udało się, byliśmy z mężem w szoku. Zauważyłam, ze coraz dłużej potrafi polezeć sama. Super. Ale przedwczoraj wieczorem już nie miałam siły, bo od godziny 19 do 23.30 ciągle chciała jeść, ostatnio każdy wieczór tak wyglądał, czytałam, że u dzieci w pewnych okresach występują skoki rozwojowe i dziecko ciąlge by jadło. Mój głodomorek kochany. Za uszami trzeba często wymywać, tak mi powiedział pielęgniarka, bo zbiera tam się właśnie taka śmierdząca wydzielina. Melania na gości moja mała też reaguje bardzo źle. Jest rozdrażniona, nie chce spać i zasypia dopiero po ich wyjściu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:)) wczoraj byliśmy po długiej przerwie u lekarza,wszystko jest w porzadku,oznak wcześniactwa już nie ma:))ma mienione mleko na Bebilon 1.wczoraj juz jedna porcje wypił i nic takiego sie nie działo.dzis bedzie pił 2 i zobaczymy.mamy skierowanie na badanie krwi i moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sukces !! polozylam go teraz do lozeczka, zastosowałam patent z podlozoną pileluszką ( dzieki Agula ) i po 10 minutach zasnął... troche go glaskałam, pogadałam z nim i spi :-) to naprawde nie takie trudne dziewczyny, warto spróbować !! Demiluna, wracajcie szybciutko !! trzymam kciuki za was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja tez probuje sztuczki z pielucha ,mala niby zasnela ale sie wierci-jakby mnie szukala;) jak bedzie plakac to ja wezme na rece i po chwili znowu poloze.Za dwie godziny idziemy do lekarza zobaczymy co powie,odezwe sie pozniej pa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierzejka, oj to Ania pewnie rosnie, ze tak o mleczko sie upomina;) Dawaj jej jak najwiecej, po tej chorobie to jej dobrze zrobi. Przeczytalam, ze w mleku kobiecym znajduja sie przeciwciala antywirusowe, antybakteryjne, i antygrzybicze. Wiec karmic, karmic, i jeszcze raz karmic. Iza super, ze z malutkim ok Melania no to teraz badz konsekwentna, Mikolajek szybko sie przyzwyczai do takiego zasypiania. Martynka zdaj relacje po powrocie. My mamy pierwsze szczepienia 12 sierpnia, Kirysek napisala ile co kosztuje, za glowe sie zlapalam. Ja szczepie dodatkowo na rotawirusa, u mnie kosztuje to 20 euro, i jest tylko pojedyncza dawka do wypicia. Jedziemy zaraz na spacerek do Bremen, ale sie ciesze, bo juz z 2 tygodnie w miescie nie bylam, a jakies buciki moze poogladam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Oj tak wywolalam wczoraj wilka z lasu:) a mnie juz nie bylo:( Demiluna duzo,duzo zdrowka dla malutkiego.Zycze szybciutkiego powrodu do domku. Martynko,tak moj synus puszcza takie smierdzace baczki. Moj babelek usypia przy karmieni,pozniej go wkladam do lozeczka,a na poczatku mial tak ze przesypial cala noc z nami,gdy go odkladalismy to sie budzil i spowrotem wracal do nas.Jakos tak samo mu przyszlo ze zaczol sypiac,sam w swoim lozeczku.:) Mala mi jak bylam w piatek u lekarza to on mowil mi,ze dzieciaczki czasami nie maja potrzeby tak czesteko kupkowania,byli u niego rekordzisci ktorzy nawet 2 tyg. nie robili.a ja widze ze moj cos dlugo nie robi,chcialam sie dowiedziec jak Wasze dzidziunie czesto robia,a jednak czesto robia.-moj cos nie? Izunia super,ze malutki zdrowy jak ryba,ekstra:) Martynko jak wrocisz,daj znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka , nie wierze szczepionka na rotawirusa kosztuje ok 70zł i trzeba tylko jedna dawke. Jeej ja tez tak chce. Bardzo Cie prosze napisz czy ta szczeionka jest na rotawirusy, i czy jak Cie bardzo ladnie poprosze to mi moze bys ja zalatwija i jakos wyslala. Wiem moze to byc pewien problem, ehh... sama niewiem co robic , bardzo chcialabym zaszczepic naszego szkraba,i pewnie to zrobie ale jezeli daloby rade bede bardzo wdzieczna. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ja doszłam do wniosku ze nie kupie szczepionek-usłyszałam ze sa płatne tylko dlatego ze nie jest dziecko kłute 2-3 razy tylko 1 i sa tw same skladniki co w zwykłych,a na rotawirysy niewiem nie gadałam z lekarka ale dzisiaj jade na szczepienie wiec się dowiem. mój mały grzeczny kochane dziecko-a i na kupke dobranherbatka z hippa ułatwiajaca trawienie-właśnie ją wypił i purka jak byczek a przedtem była juz kupka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz szczepilam malego jak skonczyl 6tyg,kupilam te szczepionke,kosztowala ona 200zl,i jeszcze 2 takie dostanie. goba tak przy tej szczepiace,kluje sie dzieciatko tylko raz,a tak to sie niczym nie rozni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kirysek chyba nie da sie zalatwic, bo nie mam tu znajomego lekarza pediatry, a szczepionka jest na zyczenie, i w przychodni ja zamawiaja jezeli rodzice chca szczepic. Czyli wyglada to tak: mowie, ze chce zaszczepic na rotawirusa, lekarka zamawia, i podaje dziecku. Koszty sa takie: !0 euro koszt szczepionki, i 10 zamowienie i podanie, czyli razem 20. Nie wiem czy podaje sie 1 czy 2 dawki- zapytam na wizycie. Kirysek naprawde nie widzialabym problemu gdyby dalo sie zalatwic. Moze byc, ze w jakiejs czesci jest to refundowane, byc moze w aptece kosztuje wiecej, spytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dość wszystkiego. Moja Hania nie pozwala odejść od siebie nawet na chwilę. Teraz moja córka odstawia przed Hanią teatrzyki ze śpiewem więc mam 2 minuty spokoju. Inaczej nie poleży sama nawet minuty. Patent z koszulka lub pieluchą pachnący mną nie zdaje egzaminu. A uspokajanie jej i odkładanie do łóżeczka to męczarnia bo odrazu jak poczuje że jest w łóżeczku to ryk. A nie mam serca zostawić jej płaczącej. Dom mi powoli zarasta ubraniami do prania do prasowania i naczyniami do mycia. Nie mam czasu nawet zrobić obiady dla dzieci nie mówiąc już o zadbaniu o siebie.Wygladam i czuje się podle.Pogoda barowa więc nie zaśnie mi mała na spacerze. Mam doła jak rów mariański i jestem już na granicy załamania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIlka dziekuje za dobre checi. Trzeba bedzie szczepic ta za 600zł :( Tak sie jeszcze zastanawiam nad pneumokokami ,wiem ze na 100% zaszczepie, wiem ze niedlugo jednak ostatnio dla kolezanki brata zmarla coreczka polroczna a szczepiona byla. łosno ostatnio o tym bylo.Sama juz niewiem co o tym myslec.3x300zł =900 zaszczepilambym bez mrugniecia okiem gdybym miala pewnosc ze dziala, a tu o taka katastrofa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj Eryk kupki jeszcze nie zrobil,no i nie wiem czy poprostu on nie ma potrzeby,spokoiny jest,to pewnie go brzusio nie boli. goba chcialam zapytac bo Twoja Wiki mala skaze,to jak jest ta skaza to tylko na mleko,czy np pozniej moze dziecko miec alergie na kosmetyki,kurz,siersc,ubrania-gatunek materialu?jak bylam u lekarza to on kazal malego kapac,myc szarym mydlem,ubranka zakladac bawelniane i tylko biale,pranie w platkach mydlanych robic. to co to znaczy ze maly moze pozniej dostac alergi na inne alergeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka mi tez wycieka olej. I poszły linki od biegów. Muszę wymienić uszczelki w silniku i te linki ale to jeszcze na koszt poprzedniego właściciela. Zastanawiam się ile jeszcze w niego właduję a kosztował mnie sporo kasy. I to też mnie załamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia g..... prawda co ci powoedział. moja jak była mała to miałą skaze na białko i do 2,5 3 lat ograniczałam mleko,jogurty itd a na sierść i te rózne doszło potem-alergicy tak maja.moja miała na sierść kurz roztocza grzyby pleśnie a nie na ubranie proszki i takie tam to już w ciężkich przypadkach.a tak ci tylko powiem ze mam koty i psa na ogrodzie i wiki się z nimi bawi od zawsze i nie nasiliło jej się.kiedyś mi mądra lekarka powiedział ze jesli mam psa to do schroniska go nie oddam tylko dlatego ze małą ma alergie no i miała racje -a jak robiłam testy w maju to wyszło ze nie ma na nic,a i jeszcze miała na pyłki buk olcha leszczyna więc głowa do góry moja jest tak samo traktowana z alergią jak i bez niej więc się nie martw tylko nie dawaj nabiału a w wieku ok 3 lat zrób testy dla pewności bo wcześniej nie wyjdą prawidłowo:-):-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala mi glowa do gory,najwarzniejsze ze dzieciaczki sa zdrowe,nie mozna sie tak zalamac,musi byc dobrz,dasz sobie rade. dzieki goba,bo ja juz sie z tym glubie,bylam u 2 lekarzy i kazdy co innego mi powiedzial.nie ma jak zapytac sie kogos kto to przerabial,chociaz wiadomo ze kazdy przypadek moze byc inny.a jak wystapila ta wysypka u malej to bardzo sie drapala,to bardzo swedzi?a i jeszcze jedno po jakim czsie wystapi ta wysypka jak cos zjem?bo jeden powiedzial ze za raz na drugi dzien,a drugi ze po 2tyg.jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co dziewczyny??tak własnie wysłałam maile z zapytaniem o wczasy za rok w lipcu i fajne ceny maja głównie 45zl i 15za dziecko bo za rok chcemy jechac nad morze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszlam na nasza klase i chcialam zdjecia po ogladac,a u Ciebie goba nie ma galerii zdjec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po lekarzu....oj ale mała plakala przy szczepieniu-a ja razem z nia jak widzialam jak ja to boli.zaplacilam za ta szczepionke 100zl mala byla kluta dwa razy.Lekarka powiedziala ze skazy u malej nie ma widac a skoro lepiej przyswaja Nan to mam jej to podawac i zobaczymy jak bedzie pozniej.Dostalam tez jakiee kropelki (chyba na smierdzace baczki albo wzdecia-nazwy nie pamietam maz pojechal kupic to napisze potem co to za krople i jakie maja dzialanie) Kazali mi tez kupic Altacet Gel i cos przeciwgoraczkowego o mala moze miec temperature.Powiedzcie jak Wasze dzieci reagowaly po pierwszej szczepionce?Byly marudne?Goraczkowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×