Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

1 dzien po terminie mialo byc :-P zle mi sie kliklo uciekam zaraz do gina na kontrole i ktg jak wroce to sie odezwe ale mam stracha czy wszystko ok :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boże o co chodzi? wszystkim coś dolegszpitale itd.ja już mam stracha że mnie dopadna takie porządne a nie tylko moje schizy.jotka jakie miałaś tętno małego?mój ostatnio miał od 140-180 i położna mówiła że dobrze bo był wtedy w ruchu. a ja wciągłam już ciastka be-be i teraz skittles cukierki mojej córki śniadanie potem. ale wczoraj musze wam powiedzieć że mnie 2 razy mdliło.jak kiedyś. milka jak się bidulko?pm wiewiórki już były?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :D A co tutaj tak puściutko?? Kurcze ja dzisiaj znów mojej Kruszynki nie czuję :( ale nadal mi się macica stawia pomimo leków więc pewnie dlatego. Pomału zaczynam się denerwować, ale nie chcę się sama nakręcać bo znów mnie wszystko rozboli. Jotka -- pierwszy wykres to bicie serca Dzidzi, a drugi to skurcze. Na aparacie ktg powinny się obie wartości wyświetlać. Tam mogłaś zobaczyć czy masz skurcze i jakie silne. A jeśli nie widziałaś, to na wykresie możesz odczytać. Ja mam to w procentach. Wczoraj miałam około 20% i powiedział, że to nic groźnego dla Dziecka. Groźne wywołujące poród przedwczesny są na poziomie 80%. Sprawdź na wydruku, który dostałaś. A co do ruchów, no to mogłaś poczytać jakieś 3 strony wcześniej co ja wczoraj i w niedzielę przeżyłam. Położna mi powiedziała, że skoro mam warstwę własnego tłuszczyku :p to ktg pokazuje troszkę mniejsze skurcze niż są w rzeczywistości. A jak są skurcze to ruchy są o wiele spokojniejsze i dlatego możemy ich nie wyczuwać. Główka do góry. Na pewno lekarz chce się upewnić, że wszystko jest ok. Gdyby coś było nie tak, to od razu zostawiłby Cię na oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba lepiej nie wczuwaj się w żadne nasze objawy, bo kurcze psychika może zdziałać niewiarygodnie dużo i nie daj boże u Ciebie się coś zacznie. Super, że chociaż Ty jedna nie narzekasz :p a my to chyba jakieś cienkie dupy jesteśmy hihihi. Ale wiadomo, lepiej niepotrzebnie pojechać do lekarza niż potrzebnie nie pojechać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę na śniadanko i może troszkę ogarnę, bo chyba nie wyleżę w nocnej warstwie kurzu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmirka ale ja taka panikara jestem że koniec.dzisiaj małego czuje od rana-znowu ma czkawke,ostatnio kilka razy dziennie,nawet mąż wczoraj słyszał-czuł przez brzuch.jeszcze 6 tyg i spokój i nie bedzie paniki ani nic takiego najważniejsze maluchy. elmirka a mój ma takie napady co 2 dzień 1 dzień kopie a 2 spokój i potem schizuje, o kuźwa niedobrze mi po tych cukierkach masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajusia nigdy nie miała czkawki i zawsze tak było, że praktycznie czułam ją cały czas. Ale jak wczoraj jechałam do lekarza, to tylko co chwilkę chliptałam w samochodzie i próbowałam się zagadać sarnami na polach wzdłuż autostrady. Pragnęłam, żeby mi powiedzieli, wszystko dobrze, ale musimy pani zrobić cesarkę i wyjąć dziecko. Bo jakbym na nią patrzyła to czułabym się pewniej, że nic już jej nie będzie, a do brzucha samemu nie da się zajrzeć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest racja.mikuba też już zrobił taki numer wróciłam od mamy o18 i nic i cały dzień nic może dlatego że chodziłam i siedziałam i ryczałam dałam mu czas do 21 i na filmie na wspólnej się ocknął i zaczął a mąż jak zwykle ze przesadzam i ze wszystko ok.ale stracha się najadłam a oni nie maja tej dzidzi w brzuchu i nie wiedza jak to jest. może mały ten film że się obudził na niego?hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ;) widze, ze nastroje nienajlepsze :(..nie martwcie sie, napewno wszystko bedzie ok i dzidzie beda zrdowe:) wazne, ze poczujesz w ciagu dnia ruchy, nie musza byc mocne,ale wiesz ze sie rusza, kazde dziecko ma tez inny temperament.. my sie same nakrecamy. Jotka--mysle, ze gdyby bylo cos nie tak to nie ryzykowaliby i zostalabys w szpitalu Gosia--wspolczuje porodu :o faktycznie przyjemnosci cie spotkaly ble..., daj znac do z malym goba---u nas pada i jeszcze nie przylazly, ale za to wczoraj mi takiego syfu narobily na balkonie :o..nadlubaly orzechow, pokopaly sobie w kwiatku.., chyba im bede dlubac :o elmirka------napewno maluszek spi :) daj jej troche czasu napewno sie obudzi, brzuch tez mi sie stawia..to ponoc normalne, niedenerwuj sie bo ona tez sie wtedy niepokoi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a pozatym to musze glowe umyc a nie wiem jak, kregoslup mnie boli jakby mnie ktos skopal.. a musze podlogi pomyc, mam kupe prasowania, musze obiad zrobic jakis.. posprzatac ,jutro mam gosci z Polski, wujek z ciocia i 2 dziewczynki male. Wiec tez sie za czesto odzywac nie bede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pm podłogi mopem włosy olej,na obiad kup pierogi,a rodzinka?co tam rodzinka. no a kolezanka ulzyj i dłub orzeszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie:) U mnie pogoda pochmurna ale nie pada, a ja nie spie od godziny , i juz po sniadanku jestem. Mi naktg tez ostatnio tetno dziecka do 170 skoczylo 2 razy, ale skurczy nie mam, i wszystko ok bylo. jotka ktg pokazuje jak dziecko reaguje na skurcze, czy jest to dla niego duzy stres i tetno bardzo sie podnosie czy tez wszystko pozostaje w normie Ale mialam dzisiaj sen, snilo mi sie ze jestem w Polsce z moja mala (a ona jakby synkiem byla:( ) chodzilam po sklepach, ogladalam jakies ciuchy, mala w wozku pod sklepem spala.Wkoncu jak przyszlam, to ja zobaczylam cala oblana potem i marudzaca. Bylo lato a ja w zimowe ciuszki ja ubralam... Kurcze chyba mam obawy czy oby dobra matka bede Czuje sie juz lepiej, ale katar ma okropny, czosnek, miod i cytryny zadzialaly- ju.huuu!! Ale kurowac jeszcze sie bede, bo tak troszke oslabiona jeszcze jestem, a wnocy znowu plywalam tak sie pocilam ble. Zdjecia wszystkich dziewczyn i dzieciakow super, goba Wiki to mala strojnisia;) PM wiewiory spryciule za zarciem wszedzie sie wdrapia, ale fajne sa. Bedziesz miala wesolo przez pare dni, tylko nie przesadzaj z porzadkami. Gosia mam nadzieje ze nie czyszcza juz na zywca. Elmirka sprobuj kapieli moze mala sie uaktywni wtedy, a i woda bardzo odpreza i skurcze sa slabsze. Moja bardzo jest aktywna podczas kapieli, na poczatku myslalam ze ona tego nie lubi, a potem stwierdzilam ze jednak skacze tak ze szczescia jak sie kapiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba ty tez z tymi kapielami cos podzialaj, ja sobie zawsze tak dosyc glosno woda brzuch ochlapuje, mala jkby sluchala, a jak przestaje chlapac, to zaczyna tancowac. I tak w kolko, ostatnio godzine siedzialam tak w wannie, i sie chlapalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam laseczki! Widzę, że faktycznie coraz więcej z Was ma jakieś obawy na kilka tyg przed rozwiązaniem!Ja staram się myśleć pozytywnie, bo wiem że zamartwianie się nic mi nie da, choc najprawdopodobniej będę miała cesarkę! Mężuś wrócił wczoraj cały i zdrowy i ja chodzę jakbym fruwała w obłokach:)Tak mi dobrze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka ta moja wiki to racja że strojnisia:co ja miałam wczoraj i dzisiaj:tata jej kupił czapke z daszkiem bo chciała i jak zaczeła szykować cobie rzeczy do przedszkola to laliśmy wszystko na dywanie porozkładane czy pasuje do siebie.no i poszłą dzisiaj:białe rajstopki,różowa spódniczka,buciki świecące,bluzeczka biało różowa z motylkiem,bluza różowa bo bluzka miała krótki rękaw,różowa kurteczka,kitka-gumka różowa i czapeczka-szok co ja z nią mam-wesoło jak niewiem.a czasem to mnie wyzywa że nie pójdzie w czymś bo nie jest bamberą.mówie wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pos łałam na interie żółte pantofelki-kupiłam od ciotki co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masterek no to ładne przywitanie że fruwasz po powrocie.hihi milka a mój w wannie spokojny jak niewiem-uspakaja go to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetno dzidzi mialam najnizej 110 raz, a najwyzej ponad 180 tez raz, poza tym kilka razy bylo miedzy 160 a 180. Po wykresem tetna jest drugi wykres z takimi czarnymi paseczkami roznej grubosci tak jak na kodzie kreskowym podobnie. Czy to moze ruchy dziecka? Tam pisze 1cm/min FMP TOCO. Chwilami sa grubsze paski, chwilami cieniutkie. A najnizej jest trzeci wykres o wartosciach miedzy okolo 11 a 20, ale sa wyskoki nawet do 40 paru raz. I przy tym wykresie mam w trzech miejscach trzy wartosci wpisane ze strzalka w gore: FMP 28% (28%), FMP 33% (30%) i FMP 45% (35%). Czy wiecie dokladnie co to jest? A w ogole na zapisie mam norme tetna podana od 110 do 160. Martwie sie bardzo o dzidzie jak nie wiem co! Powiedzial ze wszystko ok, ale dlaczego wzial mnie od razu na usg? Na usg stwierdzil, ze jest ok i wpisal dwie rzeczy z usg: AFI-11.0 i chyba TP lub TR-8/8pkt. AFI to wiem , ze sa to wody i chyba w normie tak jak szukalam w necie, ale nie wim co to jest to drugie. A i jeszcze na monitorze ktg widzialam zawsze tetno na czerwono, a obok na zielono liczbe ktora byla na poziomie okolo 20, czasami spadala do kilkunastu a czasami ponad 20. Co to bylo? Pozdrawiam wszystkie Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he, he dobra jest, potem dojda kosmetyki, perfumy, i oczywiscie adoratorzy:) masterek super ze humorek dopisuje- tak trzymac jak ty jestes szczesliwa to dzidzius tez jotka nie poradze ci wiecej nic w kwestii ktg, ale skoro lekarz twierdzi ze wszystko ok to chyba tak jest, a moze masz jakas polozna znajoma ktora pomoglaby ci zinterpretowac wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka ciesze sie, ze juz lepiej,nastroj tez sie poprawil :) jotka--musisz jakas kompetentna osobe zapytac goba-- wczoraj kupilam jakiegos mopa ze nie musze szmaty plukac, zobaczymy czy smug nie zostawi na parkiecie a Twoja mala to bedzie agentka :p :) masterek-------nie odfrun :p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja ostatnio coraz częściej mam skurcze ale najważniejsze że nie są bolesne. U mnie to niestety spowodowane stresem bo ostatnio trochę kłopotów mamy a mimo że staram się nie denerwować nie bardzo to wychodzi. Dziewczyny ciekawe co u martusi bo dawno się nie odzywała-planowała jakiś wyjazd czy dłuższą nieobecność bo nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia miała być wczoraj u ginia jeśli dobrze pamietam nie? ciekawe co u beji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demiluna pewnie jestes w trakcie pakowania, albo przeprowadzka juz? wspolczuje pm ja tez musze dzisialj chacjende ogarnac, jutro pol dnia w domu mnie nie bedzie a nie mam pomyslu na szybki obiad moze spagetti?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka mam ochote na kawe , ale czuje ze znowu slabne chyba zaraz do wyrka zpowrotem pojde:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja kuzwa nie moge sie do szpitla dodzwonic, pownie caly dzien dzisiaj na telefonie bede wisiec ide kawe zrobic goba a co ci tak slabo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duzo dziewczyn sie nie odzywa ostatnio, moze zmeczone? milka ja tez planowalam dzis spagetii zrobic, ale mezus chce zjesc salatke i chlebka do tego, a ja uciekam na zakupy male..mam nadzieje, ze mnie nie polamie po drodze. Plecy bola katastrofalnie.. wlosow nie umylam ble.. ale nie dam rady. chyba do piekarni skocze po bule z rodzynkami pyycha :) do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niewiem milka tak mam,nie codzień ale co 2-3.musze się wtedy położyć i po paru chwilach przechodzi.może mały mi uciska na przepona i nie dostaje dostatecznej ilości tlenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×