Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Agula - moja tez jak je na przykład to sobie włoski chwytnie ;) i trzymaaaaa haha :) albo poduszeczkę złapie i ciąaagnieeee... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOPIUJE nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz------18.04----1380----43-----07.09-- -5035----56 malinka*****---emilka----09.05---2300-----43-------28.07 --5900---56 Ewcia24----Eryk---------28.05----3200-----52------21.08- - ---5600---?? Merana----Akeksander-23.05---2700------52------28.08---- ---5260---61 Milka76------Maya--------03.06----3360-----50-----11.07- - ----4550---55 camomilla_22-Claudia--03.06.---3980------52---04.08---- ----5250--57 mierzejka----Ania-------05.06----2770-----51-----3.09-- - -----4800----?? martusia 82-Julia------- 08.06----3260----?--------14.08------5310----?? el-mir-ka ----Kaja--------09.06----2850-----57----23.07--------3700--- -?? Melania---Mikołaj-------09.06-----3250----58----18.08--- ----6300-----66 gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 kasia78----julcia--------11.06----2800-----52-------23.0 7-------5000---55 Kirysek---Tomaszek....12.06.... 3920....55.....23.07.........4600....?? Surfitka---Nina----------16.06----3490------55-----20.08 - - ----5120---59 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50-----05.08-- ------5100---58 Jotka79---Czaruś-------19.06----3190------53----31.07--- ---4550----59 MAMA MELI--MELANIA--19.06----2490-----46-----21.08------4400---56 hanio.k--Ruben Jan-----20.06---3150-------53----12.08-------5200----59 goba-------kubuś---------21.06---3600------59----27.08-- ----6320-----?? agula -----Gabrysia------21.06----3460-----51----25.08-------6400 ---64 oliwka100---Oliwia------21.06----3420------53---30.07--- ----4450-----60 abii........Dorota.......21.06.....3500.....53...12.08.. ......4800....60 lolusia-------maja--------23.06----4250-----59------???? ---------????------?? Beja1981-----Kinga----- 24.06----3710 ----59------14.08-------4570---59 demiluna---Julian--------27.06....3640-----???-----04.09 .------6100-----??? mała_mi----hania--------10.07----3000-----57------24.07- ------4820------59

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Rubenek też jeszcze świadomnie nie sięga. Coraz częściej udaje mu się trafić kciukiem (tudzież piąstką) do buzi, więc pewnie niedługo odkryje, że ma rączki ;) i potrafi przez chwilę utrzymać w dłoni coś, co mu się w nią włoży... gosiu, jedna kobietka u nas na forum (lipcowym) radziła jeszcze, żeby po smarowaniu oliwką nałożyć czapeczkę i potem po godzinie czy dwóch wyczesywac... Może to pomoże? u mnie nie ma potrzeby, bo ciemieniuszka się na razie przynajmniej nie odnawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sliczna dziewczynka z twojej Melani :) Jedno zdjecie weszlo. Wysla ci namiary na twoj e_mail. gdzie mozna wrzucic fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ty widzisz fotkę??? u mnie nic nie widac :( tylko kod url :( zaraz sprawdzee znamiar ;) dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba ze wcisnełas link.. to by sie zgadzało ;) szkoda ze nie mozna sobie tutaj wkleic zdjec.. no ale to nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech mnie tam ktos zaakcepci na nk ;) :P fajne dzidzie :):):) czerwcowe dzieci najpiekniejsze są:):):) :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helllo! dziewczyny coś wam powiem a raczej napisze. mamy fajnych sąsiadów mieszkaja na 11pietrze a my na 2i sie bardzo kumplujemy to małżenstwo Madzia i Krzysiek mają synka 4latka i niedługo w grudniu mieli miec synka dokładnie 4grudnia.ale spotkałam dzis jak jechalam windą z wózkiem Krzyska zapłakanego,ze Magda i synek walczą o zycie....RADUs urodził sie w30tyg ciąży ma 1,5 kg mówią,ze duzo i walczy....a Magda na ojomie lezy....BOze nie daj im odejść!!!!!!!!!!!prosze!!!!!!!!!! nic jej w ciąży nie było dostała w domu krwotoku i łozysko poszło a malutek 3punkty ale pozniej juz 6dostał.Madzi przetaczali krew i jak na razie jest nie przytomna mam nadzieje,ze wyjdzie z tego... Az strach pomyslec to przeciez tylko ciąża i tak moze sie zdarzyć.... KOchane cieszmy sie naszymi skarbulkami ze je mamy i ze dotrwałyśmy szczesliwie do konca. czekam od Krzyska na dobre wiesci!!!!! byłam na zebraniu w przedszkolu i doznałam szoku-62zł n a ksiazki dla 5latka toz to rozbój w biały dzień!!!!!!!! AGULA ja zawsze wazyłam 62-w porywach 65 no musze schudnąć zeby na sylwestra jakos wygladac wiem ,ze to sporo czasu ale tyje sie szybciej niz chudnie-he,he.pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam na ciemienuche posmarowac oliwka godzine przed kapaniem potem normalnie umyc glowke ale splukiwac pieluszka tetrowa,mojej malej tez zaczela sie robic ale dwa takie \"seanse\" i po klopocie,ponoc jak sie splokuje glowke reka to nie dokladnie i dlatego przy kazdym kapaniu zmywac glowe pielucha:) Jutro napisze wiecej bo teraz ide spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisze cos jeszcze do tej ciemieniuchy-jak pluczemy glowka ta tetra to nalezy delikatnie szorowac glowke omijajac miejsce ciemiaczka i potem jak na sucho to robic tak samo:) naqpewno po kilku razach zejdzie :)) No dziewczyny u nas taka sobie-wogole cos ostatnio nie najlepiej.... Mala zje miedzy 20 a 21 i spi ładnie,otem cos okolo 2 w nocy \"steka\" przez sen ,kreci sie i czegos szuka to daje jej smoczka no i tak kilka razy jak zwlekam sie z lozka zeby jej go podac bo wypadnie jej:(i okolo 5 jedzonko,tylko ze zadko kiedy zasnie od razu po nim,musze siedziec z nia okolo godz jak w koncu usnie to spi z zegarkiem w reku godz i sie budzi ,nie raz uda mi sie ja ululac na rekach to jeszcze troche pospi....a bylo juz tak fajnie-mala zjadla o 20 i spala do 6 i to trwalo okolo tygodnia no i mialam nadzieje ze juz sie jej to unormowalo ale jak widac nie:(:( Beja Ciebie nie ciagnie na słodycze????To wposc mnie do tego barku ....od razu bedzie swiecil pustkami....ja chyba nigdy nie schudne bo po prostu kocham jesc,w sumie nie waze az tak duzo bo 65kg ale zawsze wazylam jakies 55 gora 60 i troche zle mi z moim cialkiem teraz,chyba zastosuje glodowke.... Pytasz o sen w ciagu dnia? To jest roznie ale jak Mala mi zasnie w domku to spi najpierw godzinke i pobudka a jak ja dalej ululam to potrafi spac lacznie 4 godziny a nie raz jest tak ze sypia po pol po godzince.... Martusia jestes po drugich szczepieniach....ja ide 16-go i boje sie bardzo bo slyszalam od kolezanki ktora urodzila miesiac wczesniej ze jej mala miala goraczke i biegunke,pojechali z nia do szpitala a tam pelno dzieci o szczeieniach z taki samymi objawami....lekarze strasznie sie dziwli czemu jest taka reakcja organizmu po tym szczeieniu,,,,a mowisz ze Twoje malenstwo przeszlo ok.....to super!!! Moze moja tez to ominie??A mialas platna szczepionke?? Gosiek na ciemieniuche rade dalam i to na prawde pomaga.Moja mama mowila ze my jako dzieci tez to mielismy ale babcia zawsze mowila zeby lukac dzieciatko pieluszka z tetry (nawet jak ciemieniucha zejdzie) i nie bedzie problemu.Jak juz to sprobujesz to daj znac czy pomoglo Abii Martynka tez nie lubi byc sama ,jak nie si to tylko chwile polezy i wtedy krzyczy ze ma sie ktos nia zainteresowac ,ale zasyia przewaznie sama w dzien,a jak ma kaprys to musze ja poprzytulac i wtedy klade no i spi:) swoja droga straszny z niej pieszczoch jest:) Agula no masz racje jeszcze troche i koniec remontu a przedpokoj bedzie wygladal super . moj maz wszystko robi sam,kladzie kafle na podloge,sufit podwieszany ,maluje ,tapetuje i wszystko inne a z zawodu jest mechanikiem samochodowym hihi pod tym wzgledem nie moge narzekac Chcialam jeszcze popisac ale musze dac malej jesc pasku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beja, aż sie popłakałam jak przeczytałam o twojej znajomej, mam nadzieję, ze wyjdą z tego cało. Agula ja właśnie na żadne zakupy nie mogę się ruszyć, mam nadzieję jednak, że Ania wcześniej będzie chciała jeść z butli, tylko jakoś tak ciężko idzie nam z tą nauka, bo gdy jednego wieczoru nie chce jeść z butli to później próbuję dopiero za kilka dni, po prostu brak mi cierpliwości. Melania, my gdy wyjeżdżamy z Anią na weekendy do moich rodziców to kładziemy ją spać w wózku i śpi tak samo jak w domu, ale chyba niedługo będziemy musieli pomyśleć o łóżeczku turystycznym, bo powoli robi się mniej miejsca w gondoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka, my też jesteśmy po drugiej dawce szczepionki (płatnej) i małej na szczęście nic nie dolegało a też się bardzo bałam bo też słyszałam, że drugą dawkę dziecko gorzej znosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beja mam nadzieje że Twoja znajoma i jej maleństwo wyjdą z tego i będą zdrowi-napewno wszystko dobrze się skończy. U nas nocka dziś fatalna mała coś spać nie chciała kręciła się w nocy może dlatego że coś jej w brzuszku zalegało bo cały czas puszczała bączki. Zawsze zasypia ok 22 i spi do 4-5 a dzis wstała jeszcze ok 2. Może dlatego że tatuś wczoraj był z kolegą na wódeczce;). Mała jest tak nauczona że po kąpieli o 19 zawsze razem jesteśmy i bawimy sie z nią a wczoraj tatusia zabrakło - była marudna i sama nie wiedziała czego chce. Na ciemieniuche nic nie pomoge bo moja mała nie ma. Boje sie tylko że będzie miała ospe bo wczoraj na spacerze byłam z koleżanką i jej 3 dzieci a potem onma dzwoni do mnie że jej maluchy mają ospe i żebym swoją obserwowała. Musze troszke poczytać czy u takiego maluszka może wystąpić ospa. Martynko wiem co przeżywałaś ja teZ miałam remont tuż przed ciążą w dzień porodu jeszcze malowałam ściany i układałam panele podłogowe. Musiałam bo mój ślubny jest tak flegmatyczny że zanim się zacoś zabierze to ja już mam zrobione. Np ostatnio kupiliśmy pralke i miał ją podłączyć ale zabierał się za to jak pies do jeża więc uśpiłam małą i sama ją podłączyłam-wkońcu to nie takie trudne. pozdrawiam dziewczyny i maluszki i zycze miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! :) Widze ze pojawił sie temat ciemieniuszki. Polecam na ta przypadlosc preparat OLEJUSZKA do kupienia w aptece. To taka jakby oliwka ale super działa. Nie jest to co prawda moje doswiadczenie bo Martynka jej nie miała ale widziałam u kuzynek że efekty były swietne i szybkie (a synek jednej z nich miał jednego wielkiego strupka na głowie). Moja Martynka urodziła się 5 czerwca 2008 roku - na 10 dni przed wyliczonym terminem. Poród nie był trudny, siłami natury. Waga 3400g, długość ciała 55cm. Dziewczyny czy znacie jakies metody żeby dzidziuś dłużej w nocy spał? Karmię małą tylko piersią i budzi mi się co 3 lub 2 godziny. Chciałabym wydłuzyć czas jej snu bo trudno będzie jak przyjdzie mi wrócić do pracy :\'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie beja trzymam kciuki za sąsiadkę i jej maluszka dziewczyny jak widzę walczycie z ciemieniuchą, a czym normalnie myłyście-myjecie główkę dzieciaczkom. Moja wiki miała dużą ciemieniuchę, żadne oliwki i wyczesywania nie pomagały, a że miała od urodzenia bujną czuprynę myłam jej włoski szamponem nivea i tak walczyłam bezskutecznie dopuki nie zmieniłam szamponu na inny. Po zmianie ciemieniucha sama zeszła i już się nigdy nie pojawiła. Teraz jak tylko zauważyłam u małego zmiany na główce kupiłam specjalny szampon dentinox(nie wiem czy dostępny w Polsce) i po jednym myciu wszystko zeszło i nie pojawia się(co jakiś czas zapobiegawczo myje tym szamponem). Co do spania to nie narzekam, choć ostatnio mały budzi się o 6 rano i już nie chce spać, no ale trudno, potem o 7:30 budze Wiki i idziemy do szkoły na 9 więc mamy z rana spacerek.W południe znowu wychodzimy bo odbieram córke ze szkoły więc znowu spacerek, a potem jak pogoda pozwala wychodzimy na plac zabaw(ostatni nieczęsto bo ciągle pada) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, dzis jestem po ciezkiej nocy - pobudki co 2 godziny a czasem nawet co godzine... niewiem o co chodzi - czyżby zęby szły ?? w ciągu dnia też jest bardziej marudny... czytam książke \" jak pomóc dziecku przespać noc bez płaczu\" ale na razie nic odkrywczego nie wyczytałam... wszystko robię tak jak tam babka radzi a on i tak budzi się i to coraz częsciej zamiast rzadziej... Beja, daj znać co z twoją znajomą, wierzę że wszystko bedzie dobrze i czeka je wiele wspólnie spędzonych szczesliwych chwil... Hanio K, my jedziemy tylko na 4 dni więc nie muszę się aż tak dokładnie przygotowywać, ale dzięki wielkie za wskazówki - jedziemy do Izb, to jest wioska w beskidzie niskim ( małopolska )... na ciemieniuche używałam olejuszki i pomogła... a mój Mikołaj w wózku podnosi głowe, jakby chcial oglądać swiat - można mu juz zmienic pozycję na półsiedzącą czy za wcześnie ?? uciekam bo dzis nie da mi popisać, ciągle wymaga uwagi :-) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakiś czas temu zamówiłam mate edukacyjną i własnie przyszła mała właśnie powinna spać ale jest tak zafascynowana nową zabaweczką że nie chce spać rozgląda się i cieszy. Moja mała jakoś mało mówi chyba po tatusiu jest taka ten zanim coś powie to wieki mijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane u nas pogoda nadal niezaciekawa nie pada ale za to jest zimny wiatr...Juleczka wczoraj mnie zdziwiła jak zasneła o 18 to nie chciała obudzić się na kapiel więc koło 22 przebudziłam ją dałam mleczka i dalej poszła spać.Obudziła się o 2 na karmienie,potem o 5 znowu i zasneła .Musiałam ją niestety obudzić o 7:30 bo do szkoły ze synkiem musieliśmy iść.Mała robi się coraz bardziej kontaktowa śmieje się na głos piszczy tak śmiesznie i fajnie już sama zajmuje się zabawą.Pisałyście o tym że wasze pociech lubią być noszone u mni jest wprost odwrotnie jak zadługo małą trzymam ona zaczyna płakać a jak ją odkładam to jest zadowolona.Lubi jak się z nią bawimy a przedewszystkim braciszek super na niego reaguje.. Martynka ja nie płace za szczepienia bo tutaj wszystkie są bezpłatne.Za te co w polsce płacicie ja mam je tutaj za darmo.Nie martw się za wczasu na pewno wszystko będzie dobrze... Beja straszna tragedia z twoją znajomą mam nadzieje że wszystko się ułoży i czekam na dalsze wiadomości o niej... Anna777 kochana różnie z tymi dzieciaczkami naszymi jest, chyba same muszą sobie wyregulować spanie.Moja znajoma ma ten sam problem jej córeczka ma niecałe 3 miesiące i mała też budzi się jej co 3 godziny bidulka tak samo nie wyspana.Mam nadzieje że szybko się jej to wyreguluje... Demiluna wiem co czujesz z tą szkoła mam to samo rano spacerek i popoludniu też tylko do szkoły wędruje 30 minut w jedną strone.Ale ucze się już testów i mam nadziej że do końca listopada zrobie prawko i problem będe miała z głowy... Melania ja też już sprawdzałam małej jak będzie jej się siedzało jak jej podwysze we wóżku siedzenie.Ale stwierdziłam że jeszcze za wczesnie.może twój mały jest silniejszy i jak mu wygodnie to czemu nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze wyczytałam w tej książce, że dziecko w wieku 3 miesiecy powinno w ciągu dnia spać 5-6 godzin, i mieć 3 drzemki... u mnie niestety nie wygląda to za ciekawie - 5 drzemek łącznie około 3 godzin... i może to być powód nocnych pobudek, paradoksalnie im dziecko w dzień bardziej niewyspane tym gorzej śpi w nocy, oczywiście nie można przesadzić w drugą stronę bo też potem nie pośpi... no i w takim przypadku jak nasz, musze Mikołaja usypiać jak tylko się obudzi po tej półgodzinnej drzemce, żeby pospał przynajmniej półtorej godziny... po tygodniu takiego usypiania na siłe ponoć sam się powinien nauczyć dobrze spać... zobaczymy, teraz się udało, śpi prawie dwie godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania, Ania śpi tak samo jak Mikołajek, ma ok 5 drzemek od pół godziny do godziny, wcześniej spała po półtorej-dwie i rzeczywiście wtedy też spała lepiej w nocy. Chyba i ja będę musiała przedłużać jej drzemke, a jak ty usypiasz po przebudzeniu Mikołajka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki moja julcia spi prawie caly czas budzi sie na mleczko i na picie troche sobie popiszczy w miedzy czasie sobie popiszczy i idzie spac z powrotem ja nie wiem czy czasami ona nie spi za długo Beja trzymaj sie bedzie wszystko dobze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierzejka, usypiam go takimi sposobami jak przy \"normalnym\" usypianiu - smoczek, cycek a jak wystarczy to tylko pogłaskanie... musisz popróbować... zauważyłam że nasze maluchy często mają podobne zachowania, prawda ?? myślę, że warto kupić tą książke w której znalazłam te wskazówki - teraz jest najlepszy czas żeby dziecku wpoić pewne zachowania... jutro rano pakowanie i wyjazd... zobaczymy jak Mikołajek sobie poradzi a my razem z nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogłaszam ze remont skonczony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hurra:P:P Teraz ide spac bo dzis w nocy nie bylo ciekawie tzn wczoraj w nocy.Cos mi sie mała czesciej budzi niz kiedys.....no nic musze do tego przywyknac:) buziaki dla wszystkich Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania, dzięki dziś spróbuje z tym zasypianiem, też zauważyłam, ze nasze pociechy mają podobny sposób bycia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula,Gabrysia wyglądała jak królowa:) Kamilka też jest bardzo ładną dziewczynką. Gratuluję takich cudownych pociech. Oczywiście mają to po mamie, chociaż tata też niczego sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beja ja miałam tak samo na porodowce poszło mi łozysko przodem miałam straszny krwotok straciłam litr krwi mała miała w chwili urodzenia 6 pun była reanimowana workiem ambu 5 min lekarz mowił ze stan ciezki ale teraz jest juz dobze własnie dzis konczymy 3 miesiace zobaczysz bedzie ok a jeszcze julcia miała przetaczana krrew ,a mi tez sie tak nagle stało paskudna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×