Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Hej laski U mnie Gabrysia nadal ma katar na szczescie bez goraczki. Kamilka juz wyzdrowiala, ale w jej wypadku to nie wiem czy mam sie z czego cieszyc :P , jak byla chora to bynajmiej grzecznie siedzila i ogladala bajki , a teraz nadrabia stracony czas i rozrabia za dwoch :O , rzucila w Gabi smoczkiem, tak ze mala ma slad na czole 😠 , wycisnela mi z tubki caly krem do rak prosto na dywan itd , duzo jeszcze tego :( Hanio.k ja karmie moja mala tylko cycem, wczoraj skonczyla 4 miesiace ( no, wlasnie , dziekuje za zyczenia w imieniu Gabrysi 😘 ) i mam zamiar pozostac jeszcze przy tym do 5,5 miesiaca :) Mala bardzo ladnie ( az za bardzo ) przybiera . Tydzien temu wazyla 7700 g , wiec o linie zabardzo nie dba . Dziewczyny , ja szklo myje woda+ plyn do naczyn+ ocet i jestem zadowolona z efektow :D , panele podlogowe tez tym myje i nie mam problemow ze sladami stop i ladnie sie blyszczy Surfitka wiekszosc przecierow owocowych z Gerbera ( u nas najbardziej dostepny) zawiera kw. cytrynowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula to masz sie ze swoimi pannami;) Maya dzis tez caly dzien marudzi do tego nauczyla sie krzyczec, i piszczec jak sie denerwuje. Ja do niej cos mowie a ona krzyk na cale gardlo, do meza to samo;(. Spalla tez dzisiaj wiecej w ciagu dnia, mysle, ze to po tych szczepionkach jest rozdrazniona. Ewcia tez chetnie poogladalabym mebelki, a szklana lawe tez mam, problemu z czyszczeniem nie mam- plyn do okien stosuje, ale plyn do naczyn z odrobina octu tez jest dobry. Surfitka odnosnie tluszczyku- organizm dziecka rozwijajac sie nieprzerwanie tworzy nowe komorki, w tym takze tluszczowe- raz powstale nigdy nie zanikaja, moga byc one napelnione tluszczem badz nie. Gdy bedzie starsza te komorki tylko beda czekac aby je napelnic. A sztuczne mleko w odroznieniu do kobiecego niestety zawsze ma staly sklad, dlatego trzeba uwazac aby dziecka nie przekarmic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula, a to mnie zastrzelilas tym skladem..pisze 100% naturlane owoce. I juz sprawdzilam na necie. Slodkie ziemniaki nie maja i jablka tez nie..ale maja banany, a chcialam jej podac w przyszylym tygodniu :o No nic, bedzie trzeba byc ostroznym. Milka, dokladnie o tym samym pisalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój dzisiaj dużo spał jak myślicie czemu?może przez pogode bo do luftu dzisiaj cały dzień pada może przez to?ja padam disiaj ze zmęczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodaja kw.cytrynowy aby owoce nie ciemnialy :( Goba moja mala tez zawsze wiecej spi w deszczowo, pochmurna pogode, zreszto ja tez mam wtedy spiacy dzien :) Moje panny spia a ja zbieram sie bo za 0,5 h jedziemy do dentysty, maz nie chcial zostac sam z nimi , bo sie boi :P i jedziemy wszyscy. Objadlam sie dzisiaj jak glupia,na zapas :D bo po wizycie , znow nie bede mogla nic ugrysc przez 2-3 dni - mam staly aparat i jade na podkrecenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw. cytrynowy to zwiazek organiczny , podobny budowa do kwasu askorbinowego, czyli witaminy C :) , ktora tez dodaja do wiekszosci sloiczkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli te sloiczki uczulaja,moga wywolywac wysypke ? camomilla ja ci nie pomoge bo nie mam pojecia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula, uff, ufff, bo juz się dziwnie czułam, wszystkie rozmawiają o słoiczkach a ja tak długo jak to możliwe bez słoiczków chcę się obyć - mniej kłopotu i mniej wydatków ;) hehe... No a jednak nie ma to jak cycuś ;) czyli twoja córcia jest o jeden dzień młodsza od mojego Rubenka :) gratuluję 4 miesięcy! Nie wiem, jak mój synek teraz z wagą stoi, miesiąc temu ważył zdaje sie 6kg z hakiem (nie pamiętam dokładnie ile, musialabym sprawdzic a mi się nie chce :P ) teraz pewnie tez kolo 7kg. Jego waga urodzeniowa to 3150 wiec duzy nie był ;) i dobrej nocki wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam nadzieje ze nie uczulaja, w koncu robia to dla malenkich dzieci. Askorbinowy kwas maja jablka dodane, mala moja zjadla i bylo oki. Ale babnany maja cytrynowy kwasek. :o Moze sprobuje jej podac i zobaczymy co bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camomilla , prdukty w sloiczkach sa poddane pasteryzacji , ktora polega na ogrzewaniu produktu do temperatury powyżej 60°C, jednak nie większej niż 100°C. Wiec tak jakby sa ugotowane :) Kwas cytrynowy teoretycznie nie powinien uczulac, bo w pewnych ilosciach znajduje sie juz w organiznie ludzkim . A ten uzywany w przetworstwie pochodzi z fermentacji plesniowej cukru , wiec nic szkodliwego :) Hanio.k ... malo nas zostalo przy samym cycusiu :) i powiem ci, ze ciezko bedzie mi odstawic ja kiedys od cycusia, bo uwielbiam, gdy mala wtula sie do mojej piersi i blogo pomrukuje pijac mleczko :D , wiem ,ze daje jej to co najlepsze Gabrysia dalej ma katar , ciezka noc przedemna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie w nocy tempka37,5 nieiwme od czego może 3 dniówka może zeby a moze od tego kaszlu???? surfitka odstawiłam ten lek a herbatke podaje dalej i jest ok-prawie niema sladu po krosteczkach:-) mały lezy po mleczku a ja was budze babole wstawać juz pora acha camomilla pytałam cię kiedys bo ty jako jedyna robisz na forum obiadki sama mozesz mi podać co dajesz i itd jak robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja juz wstałam:P POsłałam kilka zdjec na interie U fryca wczoraj bylam ale fotke z nowa fryzura wam otem wysle bo jeszcze nie zrobilam Do poludnia mnie nie bedzei bo musze z mezem kilka spraw na miescie zalatwic wie pa do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) U nas pogoda paskudna leje,wieje buuuuu:( Nocka :( Moj maly tez jest na samym cycu,deserek lub zupke dostaje jak kupki mi nie zrobi tak ok 14 dni,wtedy po stalym posilku kupka jest jak talala :) tak mi zalecil lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, tak na chwilke znowu - Hanio K - melduje że ja też na razie tylko na cycu, Mikołaj ma 4 miesiące i 2 tygodnie... i też planuje karmić tylko piersią do końca 6 miesiąca - choć niewiem czy mi sie to uda, bo na początku 6 miecha wracam do pracy... ściągam i zamrażam pokarm ale nie wiem czy to wystarczy... no i oczywiście w pracy będę ściągać... a powiedz mi, jak często Rubenek je ?? bo mój maluch tak co 2 lub maksymalnie 2,5 godziny... oczywiście w nocy zdarza mu się przespać 4 godzinki bez przerwy na budzenie :-) zdjęcia na interii piękne... aż dziw bierze, że niedawno jeszcze te brzdące były takie malutkie i nieporadne :-) łza się w oku kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Kochane,moj szkrab sie wlasnie dopiero wybudza.Dzisiaj przebudzil sie miedzy 5 a 6 i zaczal gadac ,smiac sie i piszczec,ja tylko sluchalam a po 15 minutach zasnal i spi do tej pory,ale slysze ze budzi sie. ja mojemu kupilam wczoraj akszke bananowa i wsypalam mu 2 lyzeczki do mleczka na noc,zobaczymy czy nie bedzie wysypki ,bo tak jak czytam to az sie boje.Wczoraj dalam mu jabluszka,a dzisiaj myslalam zeby podac jablko z jagodami ze sloiczka.Co myslicie na temat jagod???????????Mozna??????????Uczulaja??????????? Pa odezwe sie potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry kochane. nasza nocka minela super obudzil sie po 5 i po8. z dnia na dzien coraz dluzej spi ku radosci rodzicow. dzisiaj dam mu jablko gotowane i do przepijania kompocik z tego jablka, tak pani doktor zaproponowala. teraz znow usnal, okropna pogoda sie zrobila a wczoraj bylo tak pieknie, ale wiedzialam ze tak bedzie, maciek wyzdrowial i pogoda sie popsula....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj smyk spiacy,pewnie zaraz zasnie :) Eryczek lubi sobie podjadac tak co 1.30 i tak je ok 5 min. Gosiek jak mi lekarz mowil co moge ja jesc,jak karmie malego to wymienil tam czarne jagody,wiec pewnie one nie uczulaja. ewelona fajnie ze Macius tak spi :) U nas niestety pogoda tez sie popsula :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelon
moj juz spi ponad 2godz i nigdy tyle niespal o tej porze.... gora 45min a tu taka niespodzianka ja juz posprzatalam podszykowalam na obiad i .... nudzi mi sie... obudzil by sie juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane wczoraj się nie odzywałam już bo dostalam straszną wiadomość tydzień temu w Polsce zmarał synek mojej znajomej.Normalnie szok chłopczyk miał 13 miesięcy i od urodzenia nie miał nawet katarku.Nagle dostał jej bardzo wysoką tęperature podała mu syropek na obniżenie ale nie pomógł a temperatura rosla więc po 3 godzinach pojechali z nim odrazu do szpitala.Tam zabrali go odrazu na intensywną terapie i po dwóch dniach mały zmar okazało się że miał bakterie pnełmokoki.Jak sie otym dowiedzialam to do tej pory nie moge do siebie dojść. Dziewczyny powiedzcie mi czy w polsce szczepienia na pnełmokoki są obowiazkowe czy trzeba za to płacić bo tutaj w anglii to są obowiazkowe.. No a u nas ok jak kupki nie było tak nie ma nie martwie się tym tak bardzo bo wiem że kiedyś przez tydzień nie robiła tylko teraz daje jej jabluszko.Chcialam podać jej dzisiaj pierwszy raz zupke ale nie wiem czy nie poczekać jak zrobi tą kupke co myślicie? Beja udane masz te smyki hi hi hi Hanio ja małą też karmie tylko piersią jeżeli chodzi o mleczko ale soczki i herbatki dostaje od 3 miesiaca ,a deserki od 8 pazdziernika bo wtedy skończyła 4 miesiące.Teraz chciala bym wprowadzić jej zupki.. Gosiak roznie dzieci reagują jedne mają uczulenie inne nie więc jak nie spróbujesz to się nie przekonasz .Daj małą dawke i zobaczysz... Uciekam bo mala marudzi i nie chce się juz sama bawić to do potem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc,dalam mu przed chwilka kilka lyzeczek tych jagod z jablkiem,czekam na dobra reakcie.Po deserku Kuba drzemie sobie. To straszne z tym co sie stalo w Polsce u tej dzidzi z bakteria pneumokoki,dla mnie az niewiarygodne,ze niby dziecko zdrowe zawsze,pojawia sie goraczka a za dwa dni taka tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!1 W niemczech z tego co wiem to pneumokoki sa obowiazkowe,moj maly mial. Milka ,Gosia29 dobrze mowie,bo juz sama jestem zakrecona ,zaraz ide sprawdzic w kalendarzyk szczepien bo nie da mi to spokoju. Obiadku nie gotuje ,dzisiaj zupka z wczoraj heheheheh.Zrobilam tylko pranie ,ide zaraz wystawic na taras i z glowy,chalupke ogarnelam wiec mam labe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Beja przykro mi heheheh ale nie skorzystam z tej diety chyba,bo ja musze cos bardziej konkretnego zjesc,moze nie za duzo ale nie jablka przez caly dzien.Ja mam tak ,ze jak zjem nawet 1 jablko na czczo to tak mnie ssie w zoladku ze nie moge wyrobic,a gdzie tu kilo???????????Chyba bym padla.Ale dzisiaj rano stanelam na wage i moja ukochana wagunia poazala mi 65,6kg czyli coraz mniej!!!!!!!!!!!paa pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała zasneła a ja zaraz biore się za obiadek dzisiaj mam pyzy na parze ,schabik w sosiku i marcheweczke gotowaną na slodko więc biore sie za robote bo troche mnie czeka... Dziewczyny które nie szczepiły na pnełmokoki swoich pociech błagam zrobcie to jak najszybciej.Moja mała miala już dwie dawki i trzecią bedzie miała jak skończy rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To straszne co sie stalo z tym malutkim dzidzusiem,,,,,w glowie sie nie miesci jaka tragedia...... U nas ok,mala wlasnie drzemie sobie ,o 14 damy kaszke z malinek:) Potem na spacer bo nie pada poki co. Wyslalam fote na interie A etraz trzeba isc obiad robic bo maz na 14:30 do racy idzie-dzis klosy mielone gotowane w białym sosie mmmmmmmmm.....pychotka jak dla mnie jeden z ulubionych dań:P O diecie jablkowej to ja tez slyszalam ale chyba nie moglabym jej stosowac ,ja wogole jestem anty jesli chodzi o diety.Wole po rostu jesc mniej,i tak sniadania nie jem wcale ,okolo 14 obiad do 20 nic i kolacja czyli dwa posilki dziennie ,do tego oczywicie kawa!!! i papierosy....wiem ze to moze nie jest zbyt dobry przyklad odchudzania ale juz nieraz mi\"pomogl\" i wiem ze dziala:) Taka glodowka dobrze mi zrobi bo zapasik tluszczu jeszcze jest:P:P Odezwe sie o spacerku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Byłąm dzisiaj ważyć małego i okazuje się że moja waga kłamie - mały waży 7680 - czyli idealnie w stosunku do wzrostu - mały jest na 91 centylu - czyli na to wychodzi ze i ja mniej ważę niż myślałam bo i mi pewnie waga dodała trochę. Ja myślę że każde dziecko jest inne i to co uczula jednego maluszka dla innego jest dobre i odwrotnie. Trzeba się przekonać samemu- podać trochę i obserwować dziecko. Ja w każdym bądź razie mam tak zamiar robić. U nas ostatnio nad ranem są przymrozki i dlatego wczoraj zamówiłam małemu śpiworek do wózka bo kocyki ciągle spadają. Dzisiaj na obiadek jakąś zupkę wymyślę bo wczoraj zrobiłam pycha obiadek więc dzisiaj zupka wystarczy. Mężuś pół wieczora dziękował mi za obiadek - była szynka pieczona ze skórką, pieczone ziemniaczki i sałatka z sałaty lodowej z ziołami prowalsańskimi i innymi dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia to straszne,takie malenstwo. Moj Erys nie byl szczepiony na to,u nas w polsce to nie jest obowiazkowa szczepionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melania, Rubi w ciągu dnia je co 2-3 godziny, wieczorem ostatni posiłek je koło 19, potem budzi się zazwyczaj między 1 a 3, czasem drugi raz koło 4-5. jak wasze dzieci śpią w dzień? Mój synek spi kolo 40 minut i tylko w wózku, przerąbane. w nocy śpi ładnie. ale w dzien... niebardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. moj znow spi pobawil sie 1,5godz i odplynal.... wczoraj wjelam z wozka gondole i zrobilam spacerowke, podnioslam mu oparcie na pol siedzaco i maly jest zachwycony ze wszystko widzi i przy tym chce siadac, podnosi sie i sie słodko denerwuje ze mu niewychodzi.... zjadl mi caly słoik zupki jarzynowej z gerbera...zarłoczek moj maly.... to straszne co sie stalo z tym chlopczykiem.. ja nigdy niemyslalam zeby szczepic na pneumokoki ale teraz zastanawiam sie ..... wszpolczuje rodzicom z calego serca to wielka tragedia.... a wy niewicie nic o tym szczepieniu?? ile kosztuje i kiedy mozna szczepic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane,moj niuniek spi tak 2 razy dziennie w dzien po 40 do 1godzinki,uwazam ze to ok,ale jak nie spi to nie jest marudny wszystko moge zronic przy nim ,za to na noc idzie o 19-19.30 spac i tak sobie chrapie do rana. Dziewczyny pomozcie!!czym sprac plamy po kawie z bialego sweterka,moj Pan sie uswinil wracajac z pracy,kieruje i kawe pije niemotka!!!!!!!!!!!Ja namoczylam w Persilu do bialego,ale moze macie jakies sposoby,paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×