Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Wedlug wikipedi gluten zawieraja takie produkty jak: Niektóre produkty spożywcze w diecie bezglutenowej można podzielić na: -naturalne :ryż, kukurydza, soja, proso, gryka, ziemniaki, tapioka, fasola, groch, amarantus (szarłat), chleb świętojański, mąka z orzechów, maniok, słodkie ziemniaki. - otrzymane w wyniku modyfikacji żywności zawierającej gluten skrobia pszenna bezglutenowa Gluten mogą (nie muszą) zawierać takie produkty jak: wyroby garmażeryjne mielone mięso, parówki, pasztety, wędliny, słodycze: nadziewana czekolada, cukierki, piwo, śmietany, jogurty, serki, desery leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu dzięki za pamięć, niestety nie byłam u gastrologa. Zadzwonili do mnie, że go nie będzie, a przyjmuje tylko raz w tygodniu, więc jadę za tydzień. Kurcze tak czytam o tym jedzeniu co dajecie dzieciom, a co nie i nie wytrzymam, muszę się wtrącić. Myślę, że jeśli dziecko ma być uczulone na ten gluten to i tak będzie niezależnie czy do się go jak ma 5 czy 8 miesięcy. Kajka już jadła krupnik i bardzo jej smakował, dziś zjadła prawie całego danonka i w ogóle ja mnóstwo innych rzeczy. Ale nieważne, bo znów mnie zlinczujecie albo uznacie, że ściemniam ;) A teraz dobrej nocki życzę wszystkim, ja jeszcze zerknę na allegro ;) i idę do wyra, zaraz ma lecieć dr house a ja uwielbiam ten serial paaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka wikipedia to encyklopedia, gdzie każdy może sobie coś dodać, więc zawsze jak coś tam przeczytasz to przeanalizuj, czy to aby na pewno to, bo czasem ludzie bzdury piszą. Choć ja nie zauważyłam, żeby ten post to same bzdury były hihi, też się dokładnie nie znam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie wiem elmirka, to sie wogole ladu - skladu nie trzyma i ten post chyba zglosze do usuniecia ;) A co do wystapienia alergi..po to wprowadza sie pokarmy stopniowo i w odpowiednim czasie, gdyz uklad pokarmowy naszych malenstw nie jest jeszcze dojrzaly i ma klopoty z trawieniem niektorych pokarmow. Masz racje, ze alergia na gluten moze pojawic sie w kazdym wieku, ale szansa , ze pojawi sie u 9 miesiecznego dzieciaka jest mniejsza niz u 5 miesiecznego. Wiem co przezyla moja siostra, ktorej 4 miesieczny synek mial wlasnie bardzo silna alergie na gluten. :o Jakby nie szybka interwencja lekarska i calkowite wycofanie glutenu z jego diety do skonczenia 1 r.z. mogloby to przerodzic sie w celiake. A to juz wtedy na cale zycie...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarka kazała gluten wprowadzać w 6 misiącu- a ja mu daje kaszke ryżową to co ma gluten?musze spojżeć na etykietke- ja danonków tak szybko nie dam bo skaza ale myśle ze jak do 1 roku bede pilnować diety to mu przejdzie-mojej siory młodszy synek miał do 3 roku jak zjadł danonka czasami jak siora nie widziała(od starszego brata który z reguły się chował z jedzeniem )to miał szorstkie liszaje na polikach. a mój katerek juz lepiej ale znowu pokasłuje-moze znowu mu tyłem spływa?zobaczymy jak jutro będzie i jak co to do lekarza:-( a mam pytanie czy po ostatnim szczepieniu( żółtaczce)tylko tych 3 waszym dzieciom zostały grudku na nóżce?bo mój ma ale dzisiaj dzwoniłam do lekarki i mnie uspokoiła ze moze miec w najgorszym wypadku do 3 miesiąca. elmirka a nie bałaś sie dać krupnika przeciez właśnie kasza jest ciężkostrawna dla maluszka-ni i wywar z mięsa tez jeszcze nic jej nie jest?jak nic to ok.dzieki bogu masz uz pod tym względem. mój za tydzień skończy 5 miesięcy i potem powoli dam mu mięsko-mój teść hoduje gołębie o króliki-dobrze co? ale naskrobałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej\' Bylam dzis z dziecmi na takiem wielkim placu zabaw pod dachem, cieplutko , nic nie leje sie na glowe :) , dzieciaki przespaly sie w samochodzie w drodze powrotnej a teraz ogladaja bajki,a mamusia ma chwilke na kafe i herbatke brzoskwiniowa. Z tym glutenem to wedlog mnie jest tak, jak pisze Elmirka, jak dziecko ma byc uczulone to bedzie, Do niedawna kazali podawac go dzieciom dopiero po 9 miesiacu, ale jakies 2 lata temu, powiedzieli ze mozna dawac go dzieciom juz od 5 miesiaca :) Ale nie radzilabym dawac kaszki mannej dzieciom , ktore maja problemy z kupka, bo manna powoduje zaparcia :( . Ja daje malej banana z Gerbera, ale jak Kamilka byla mala , to nie mial mnie kto uswiadamiac i dawalam jej surowe jablko i surowego banana i nic jej nigdy nie bylo :) Ewcia...ciesze sie ze ciasto smakuje :) , musisz przyznac, ze bardzo szybkie w wykonaniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie masz goba wszystko wlasne zdrowe dla dziecka.Duzo zdrowka dla Kubusia 🌻 oby katarek jak najszybciej mu przeszedl. kurde ja juz nic niekapuje,oglupialam :( jak z tym glutenem,kiedy dawac aby bylo najbezpieczniej ?? Przy Oskarku nic nie wiedzialam bylam \'mloda i glupia\' i synus zdrow jak ryba. agula ciacho szybciutkie i pycha :) moze masz jeszcze jakies szybkie przepisy ? a w sobote mamy gosci musze cos naszykowac,masz pomysl na dobra salatke ? jak katarek Gabrysi ? dziewczynki dzis mialy frajde tzn Kamilka :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila1506
Witam tak przez przypadek trafiłam na ten temat. Też w czerwcu 15 tego roku zostałam mamusia malej Roksanki. Pozdrawiam miło tu u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila1506 witaj wsrod czerwcowek :) Zapraszamy do nas, napisz cos o sobie i malej. Ja chyba bede wprowadzac gluten gdzies ok 9 miesiaca, jest tyle innych dobrych rzeczy ktore mozna podawac wczesniej , wiec nie ma co sie spieszyc :) My tez mamy gosci w sobote i tak mysle co tu zrobic.... Bardzo lubie taka salatke korzen selera starty ze sloika puszka ananasa puszka kukurydzy wedlina, najlepiej wedzona piers kurczaka majonez, pieprz, sol Katarku coraz mniej :) Goba1 ...duzo zdrowka dla Kubusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na sobote zrobie tradycyjna salatke jarzynowa, chodzi juz za mna od dluzszego czasu :D pycha Szkoda , ze Elektryczna nie odzywa sie, ta to zawsze miala jakies ciekawe przepisy. Ciekawe co u Milki i Martynki?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć u nas ok wiki na wycieczce w palmiarni katarku coraz mniej ja gluten po 6 miesiącu. wstawać baby hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kurcze z tym wprowadzaeniem glutenu też już nie wiem co robić, pediatra do której chodzimy z Anią powiedziała, że nie jest za tym, żeby wprowadzać gluten jak najszybciej i bądź tu człowieku mądrym. Dziewczynki mam do Was pytanko odnośnie dawania jabłka, dajecie surowe, gotowane, czy ze słoiczka, pewnie już o tym było pisane, ale jakoś tak mi to umknęlo. Ja jak do tej pory dawałam ani jabłuszko ze słoiczka, ale wczoraj starłam surowe na tarce i jej całe dałam, nic jej po tym nie było. Surfitka wczoraj ugotowałam Ani zupkę z twojego przepisu, ale jakoś jej nie smakowała, pewnie nie była głodna bo podałam jej ją wieczorem, dziś spróbuję jej zrobić ją na obiadek. Jak Wy się rozpoznajecie na naszej klasie, bo goba coś mi napisła, żebym zmieniła coś w swoim profilu, ale niewiem o co w tym chodzi. Dostałam od którejś z Was zaproszenie ale niewiem od kogo??? W niedzielę bylismy w odwiedzinach u znajomej, z którą leżałam w sali po porodzie. Jej syncio jest dwa razy większy od Ani(waży ponad 9 kg a Ania niecałe 6), szok ta moja Anulka taka drobniutka, on też jest tylko na piersi. Ale fakt, że taki duży to jeszcze nic, jest nadzwyczaj rozwinięty, prawie już sam stoi, obraca się non stop, leży na brzuchu i bawi się zabawkami jak 7-mio miesieczne dziecko, ojciec nosi go już na baranach!!! siedzi sztywno, kurcze po tej wizycie zaczeliśmy się z mężem zastanawiać, czy nasza Ania rozwija się prawidłowo, jak do tej pory to nam się tak wydawało, bo obraca się na boczki, z pleców na brzuszek i odwrotnie też, ale nie wychodzi jej jeszcze to tak sprawnie jak Jasiowi. No i nie jest jeszcze taka sztywna. A Wy co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,ja wstalam ,Goba🖐️ zapraszam na kawke,Goba chodz na papieroska!!!!!!!!!!!Jakie palisz??????? Ja z tym glutenem to juz sama nie wiem,15 lat temu jak bartek byl maly to nie zwracalam wiekszej uwagi jesli chodzi o karmienie i wszystko bylo ok,zadnych alergii,jak mial 10 miesiecy to jadl normalne jedzenie juz,pamietam ze jadl np kartofelki z sosem od zeberk i troche mieska ,a teraz jestem cala glupia momo ze to moje 3 dziecko. Moj malutki na macie bryka i rzy jak maly zrebaczek pa pa ide rozwiesic pranie do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierzejka witaj!!!!!!! Ja podaje jabluszko ze sloiczka,ale surowe tez podawalam tylko ze nie chcial jesc bo bylo za kwasne.Mozesz podawac surowe jablko,nic jej nie bedzie,ja podawalam tez surowego banana.Kiedys podawalam swoim dzieciom tylko surowe swieze jabluszka,teraz tylko podaje sloiczki,doswiadczona mama hehehehehczym bardziej doswiadzona tym wiecej mam watpliwosci heheheh Mierzejko,twoja corcia robi wszystko dobrze ,nie masz sie co martwic,to ze ten Jas juz jest taki sprytny to jego osobista sprawka hehehe,ale to tez nie dobrze ze tak wszystko wczesnie,obciaza kregoslup .Moj np jeszcze nie ma ochoty na przekrecanie sie z brzuszka na plecki i odwrotnie ,ale za 2 tyg dopiero skonczy 5 miesiecy wiec sie nie martwie.Lekarz mi powiedzial ze jest ok i na siadanie ma jeszcze duzo czasu chociaz glowke dzwiga ladnie i jest sztywny.Dziecko powinno siadac w wieku 7-8 miesiecy a chodzic w wieku 12 do 18 miesiecy,a jesli ktores robi to wczesniej to indywidualan sprawa,nie mozesz porownywac.Takie jest moje zdanie i zdanie ekspertow w tej dziedzinie.Nie martw sie kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiek dziękuję Ci za wyczerpującą i fachową odpowiedź, troszkę mnie uspokoiłaś, niby sama też to wiedziałam...tylko, że po tej wizycie zrobił mi się mętlik w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) mierzejko - gosiek wszystko bardzo dobrze opisala :) mierzejko czy jestes na nk. w czerwcowkach ? my jestesmy tam z boku na profilu podpisane ktora to ktora :) tzn nie wszystkie :(. agula ja tez ta salatke robie - pycha :) liczylam ze moze poddasz mi pomysl,na cos co ja jeszcze nie robilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki zuzia juz wyszła ze szpitala na przepustke i czekamy na wyniki badan we wtorek mam jechac spowrotem do szpitala.Julcia jest cały czas marudna i nie wiem od czego popłakuje nawet jak spi moze to te zabki juz sama nie wiem .Jutro jej ugotuje zupke na kroliku z marchewka i ziemniaczkiem i zobaczymy czy bedzie jadła bo teraz wcina te ze słoiczkow juz cały potrafi zjesc a jej ulubione danie to marchewka z ryzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tez sie nie przekreca sam a ja go nie bede do tego zmuszac za to z polsiedzacej pozycji siada i ogolnie bardzo rwie sie do siedzenia, ale mysle ze ma jeszcze duzo czasu i sam dojdie do wszystkiego ja mu podaje czasami surowe jablko i banana ale ze sloiczka chyba bardziej mu smakuja a jak dajecie te owoce ze sloika? podgrzewacie czy takie w temp pokojowej? ja nie pamietam jak bylo z moim 1 synem, kiedy siedzial wiem jedynie ze jak mial 10 meisiecy to skubany juz dobrze chodzil nie pamietam tez jak go zywilam, kiedy co wprowadzalam, ale wydaje mi sie ze jak mial ok 10 miesiecy to tez sporo jadl tego co my rany jaka ja stara jestem ze tak mi juz skleroza dokucza :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu fajnie ze Zuzia wyszla na przepustke :),a Julci pewnie zabki dokuczaja :(.moj Oskarek mial 6m jak zaczol siedziec a 9m 2tyg jak zaczol chodzic.Kurcze dzis maz jest jeszcze w dom i postanowilismy zapolowac na mysz :O  Franca weszla pod schody tam mamy garderobe,byly moje torby a w nich cukierki i tam sobie siedziala i goscila sie :O.Dziewczyny mowie wam jakie bylo polowanie,wszystkie ubrania musielism wyciagnac :(,kurcze a tu jej nie ma,odkurzacz tylko zostal mowie mezowi,ze weszla do odkurzacza,rurki zostaly wytrzepane nie bylo jej tam,patrzymy a ona glowke wyciaga z odkurzacza :O No i tak sobie kolezanka buszowala,teraz juz jej nie ma :D:D:D -tylko ciekawe czy ona tylko jedna byla ???Teraz mam cala sterte ubran do prania :( ale wazniejsze ze mysza zginela smiercia tragiczna,ciesze sie :):):). to moje opowiadanie o myszy :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Ewcia to polowanie zakonczone :D A znasz z pieczarkami marynowanymi, porem, jajkami i kukurydza ???? Tez b dobra. Ja starszej corce podawalam surowe jablko i banana. U nas nocka nawet OK , pospalysmy do 7 !!! u nas to sukces, ale pobudki co 1,5-2 h :( , pomimo , ze zjadla kaszke na noc. Moze, gdyby nosek byl czysciuki to i spanie byloby lepsze po kaszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej agula :) mam nadzieje ze tylko jedna byla mysza. moj maly sie tak czesto budzil bo mu sie chyba chcialo pic,dawalam mu wode z butli ale wszystko wypluwal,wczoraj mu dalam soczku i pil - ja myslalam ze on nie umie pic z butli,a tu chyba woda mu nie smakowala i nawet nie ciagnol : ( moze Gabrysi tez chce sie pic i tak wstaje ? agula jak sie robi ta salatke ? takiej nie jadlam. aaa - juz 3 pralka z praniem leci,masakra :( kiedy ja do wszystko poukladam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia pewnie chce jej sie pic, bo spi z otwarta buzka, ale musi byc cyc. Probuje podawac jej herbatke z buteki , ale bawi sie smoczkiem. Sprobuje podac soczek , jak piszesz, moze skusi sie na slodkie :) Co do salatki , to pora kroje wzdluz , a potem w poltalarki i sparzam go wrzatkiem na sitku. Pieczarki i jajka w kostke, majonez, kukuryda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×