Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

A moja od 8 nie śpi, wogóle to ma wzdęcia, napina się i płacze Boże co ja znowu zjadłam...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mojemu małemu wyskoczyły czerwone krosty na dupci,nie wiem czy to od kupek czy od chusteczek bella HAPPY bo wczoraj mu przetarłam pupe nimi.Smaruje sudokremem i linomagiem ale nie działa.co robic??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gunia umyj mu pupe wodą z mydłem dla dzieci, i jak najczęściej wietrz, mój mały też tak miał, na drugi dzionek już było lepiej, narazie przemywaj mu pupe wodą, a nie chusteczkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na problemy ze skorą pupy polecam alantan, moim zdaniem lepszy od sudocremu - łatwiej go zmyc ze skory Na odparzenia od kwaśnych kupek polecam mąkę ziemniaczaną u Ivo zddziałała cuda.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyMia-> a próbowałaś inafcolu u nas się poprawiło może nie odrazu ale już o pierwszym użyciu synkowi ulżyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bromba pliszka-> jutro ide do lekarza zobaczymy co powie na wyniki badań boję si,e że to jednak nietolerancja laktozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki wczoraj bylam z moja mala u lekarza bo jest zakatarzona ale na szczescie pan doktor stwierdzil ze nia ma co leczyc bo poprostumala ma katar i trzeba poprostu czyscic nosek.. mam nadzieje ze ten katar to nie poczatek jakiejs wiekszej infekcji no nic coraz meirzez jej temp i jest w normie nosek czyszcze choc to soe nie podoba mojej martynce no i mimio zimnicy spacerujemy ubieramy sie grubo i wychodzimy... ale i tak glupiej jak mam ja ubierac jak wy ubieracie swoje pociechy w taka pogode????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki:) Ja na tego typu problemy z pupą używam Alantan Plus w kremie lub maść linomag oraz często bez pieluszki pozostawiam :) U mojego synka rewelacyjnie działały te metody :) Majka narazie nie miała takich kłopotów. Od wczoraj używamy już pieluszki Midi bo New Baby już przeciekały. No cóż, urosła pupa niuni he he :) Jejku, jak czytałam opisy odnośnie krostek u waszych pociech to już zaczęłam mieć wątpliwości czy czasem Majeczka też nie ma alergii na laktozę.Tym bardziej, że wygląd i miejsce \"wysypu \" było podobne.No ale dziś już prawie nie ma śladu po tych krostkach więc myślę, że to jednak maliny lub banany jej zaszkodziły.Ufffff :) Ja tak kocham mleko, jogurty, serki że nie wiem jak bym wytrzymała. No ale prawda jest taka, że czego się nie robi dla swojego dziecka?! Szacuneczek dziewczyny na diecie bezmlecznej itp :) :) Moja malutka spała w nocy od 21 do 2. Opróżniła jedną pierś i drugiej już nie chciała. Musiałam ściągać pokarm bo ta druga była tak twarda i bolesna, że ledwo wytrzymałam. Ściągnęłam aż 130 ml. Byłam w szoku, że tak dużo się nazbierało. A może to norma? Sama nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, a odnośnie ubierania na dwór: ja zakładam małej body na długi rękaw, kaftanik, śpiochy, skarpetki, czapeczkę, opatulam kocykiem. Opuszczam budkę od wózka i zakładam tą część na wierzch od wózka - nie wiem jak to się poprawnie nazywa- co ma chronić przed uciekaniem ciepła i wiatrem.Majce tak jest dobrze, kark ma ciepły ale nie spocony czy tym bardziej chłodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gunia---> właśnie zwróciłam uwagę na Twoje suwaczki czy jak to tam się nazywa. Mamy dzieciaczki w tym samym wieku :) Mój syn jest młodszy od Twojej córki tylko o 3 dni a moja córka jest starsza od Twojego synka o 3 tygodnie :) :) :) Czy Ty tez przechodzisz przez trudny wiek dwulatka? Ja niestety tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmała---> mąż właśnie dziś się widział z tym kolegą co spowodował wypadek. Mówi, że tragedia. Zmarniał przez te kilka dni, wygląda fatalnie. Bez opieki psychologa chyba się nie obędzie. Narazie śledztwo wykazuje,że to wina tamtego faceta ale kumplowi i tak grozi wyrok w zawiasach i odebranie prawka bo to się zdarzyło na przejściu przez pasy.Konsekwencje trzeba przyjąć!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja w to zimno ubieram mala w body z krotkim lub dlugim rekawem, bawelniana bluzeczke, lapki, rajtuzki, spodenki, skarpetki, bluze polarkowa, czapeczke bawelniana przykrywam ja jeszcze kocykiem i zakladam ta oslone na gondole i wierzcie mi ze mala sie nie przegrzewa bo coraz sprawdzam kark a stopki potrafia byc mimo tych ciuszkow zimne aaa jeszcze jedno pytanie czy jak zakladacie ubranka obojetnie co czy jest o body, rajtki spodnie czy bluzki albo pajace a na noc pajacyki czy spopchy, pierzecie je za kazdym, razem czyli po jednym uzyciu? bo ja tak wiec ciagle mam duzo prania i duzo prasowania ale teraz sie zastanawiam czy przypadkiem nie przesadzam ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) dobrze,ze zostal poruszony temat ubierania na spacer w taka pogode,bo ja tez czasem mam probem,ale widze,ze ubieram zosie podobnie jak wy.w domu teraz jest chłodno,tak wiec body z krótkim rekawem poszlo w odstawke,mała ubrana jest w długi rekaw i spiochy.no i jak lezy spokojnie to zawsze jest przykryta.potówek nie ma,tak wiec na pewno ja nie przegrzewam. anabana,moja dzidzia zwykle te same ciuszki nosi przez póltora dnia.mysle,ze gdyby nie ulewała albo sie nie osikała/czesto ja przebieram,a i tak zdaza sie,ze pampers przepuszcza,nie wiem,moze krzywo załozony/ to nawet nosiłaby całe dwa dni. rety,ja mam tyle tych ciuchów,ze juz teraz sa rzeczy ktorych nie zdazyła ubrac. juz mam upatrzony dla niuni kombinezon na zime,od mojej \"internetowej\"kolezanki.oczywiscie jak nówka,za pół darmo,cieplutki,przesliczny,kolor ekri,z misiem na przodzie. kolezanki były,zachwycone zosia:),w ogóle było bardzo sympatycznie.od koleznaki dostałam m.in.bardzo,bardzo ciepły spiwór np do wózka.bedzie jak znalazl jak przyjda siarczyste mrozy. czasami mysle o chimerce.mam nadzieje,ze nic złego sie nie wydarzyło,ze po prostu nie ma czasu do nas zajzec. pliszka,nie ma to jak mama:)mam nadzieje,ze obiadek wyszedł taki,ze palce lizac!ja nagotowałam wielki gar grochówki,bedzie na dwa dni,a moze i na trzy,bo ja jesc jej nie moge/a szkoda,bo wyszła pychota/,a młodszego wirus dopadl i co chwile biega do ubikacji.tak wiec na pewno dwa dn laby mam z obiadem.jak pogoda dopisze pół dnia na spacerku spedze. magdulka,bardzo wspólczuje koledze.moja kolezanka chodziła do psychologa. laska z mojego miasta wystawiła na allegro pampersy roz 2,108szt za 58zł+gratis wkładki laktacyjne.uwazam,ze przegieła z cena,w markecie czesto mozna kupic duzo taniej. pozdrawiam,dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śliczna niunia :) Gratuluję mamusiu :) Jak się ma takie słodkie maleństwo to nie ma się co dziwić, że dziewczyna jest dumna i chce się pochwalić !! jak komuś to się nie podoba to nie musi zaglądać na ten topik i krytykować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę tyle się naprodukowałam , wcisnęłam coś i całkiem co innego mi sie wysłało :( jeszcze raz piszę : Witajcie dziewczynki :) Czy u was też taka fatalna pogoda? Leje deszcz i jest zimno. Odnośnie ubierania na dwór- no więc chyba wszystkie podobnie ubieramy maluszki, tak samo cieplo :) Anabanana ja tez zakladam małej jedne ciuszki na cały dzień, chyba że się jej ulewa lub pampers przecieka to wiadomo, że zmieniam.Zbieram kilka dni ciuszki,piorę, jak wyschna to późnym wieczorkiem gdy dzieci już śpią biorę się za prasowanie. Trochę czasu mi przy tym schodzi :( W mieszkaniu zakładam małej body na długi rękaw, skarpetki i śpioszki. Maja teraz śpi najedzona, Czarek bawi się zabawkami, Mąż w pracy a ja idę zrobić sobie słabszą kawkę. Dziewczyny karmiące piersią- ile wasze pociechy śpią w nocy po ostatnim karmieniu? moja już drugi dzień 5,5 godz. Nie wiem czy tak jej zostanie czy to przejściowe więc pytaam. Może mam więcej teraz mleka i tak się najada że dłużej wytrzymuje. Jak jest u was? Życzę Wam wszystkim miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny brrrr jaka zimnica ja dzis chyba dorzuce malej do spacerwego ubioru jeszcze spiworek.. magdulka moja mala ostatni raz je ok 22-23 i spi przewaznie do 4-5 moja martyna jeszcze dosypia ja wcinam owsianke i bedziemy sie szykowac na spcerek chociaz krotki ale trzeba wyjsc troche sie dotlenic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmala, laska z twojego miasta przegięła wybitnie z tymi pieluchami. u mnie w zeszłym tygodniu była promocja w e\'lecrerc czy jakos tak sie to pisze;) 108 pieluch 3-6 kg plus chusteczki nawilżające 72 szt za 53,49 zł.;) pozdrawiam ps. codziennie sobie was czytam, ale pisze zawsze na forum ciąża bliźniacza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laseczki. Widzę, że się dzieje u was :). U nas pogoda paskudna, już drugi dzień siedzimy w domu, bo tak leje strasznie. Mam nadzieję, że się pogoda zmieni :). Co do ubierania to ubieram podobnie jak wy :) W poniedziałek byliśmy na szczepieniu i badaniach. Mikołaj waży teraz 5200 i urósł 4 cm, czyli mierzy 61 cm :). Po szczepieniu nic się nie działo. Żadnej reakcji, co mnie bardzo cieszy :). W razie czego i tak miałam kwaśną wodę, paracetamol itd :). Ale na szcżęście nie było to potrzebne. Wczoraj byliśmy na USG bioderek. Wsyzstko super, jeszcze pan doktor zrobił gratis USG całgo brzuszka i główki :). Wszystko w jak najlepszym porządku. Od wczoraj mam też założoną spiralę. Samo założenie nie bolało, chociaż bałam się jak cholera. Potem bolał mnie tylko brzuch i ogólnie miałam takie mało przyjemne skurcze, szczególnie jak stałam. Dzisiaj już jest lepiej, brzuch tylko trochę boli. Za miesiąc wizyta kontrolna. Przy okazji zbadał mnie po porodzie, wszystko ładnie się zagoiło. Mam tylko w jednym miejscu zgrubienie, mówił że można usunąć kiedyś, ale jeśli nie przeszkadza w niczym, to szkoda się męczyć od nowa. Jestem na etapie poszukiwania niani. Dramat, jak na razie mam 3 chętne kobiety, jestem umówiona na piątek. Zobaczymy co z tego będzie. Prawdę mówiąć nie wiem, czy decydować się na kogoś starszego, czy na młodą osobę. Tak w oglóle, przerzuciliśmy się już na większy rozmiar pieluszek. :). Pupa Mikołajowi rośnie, w 2 jeszcze się mieścił, ale bardzo go uciskały. Co do pampersów, któraś z was pisała, ze przeciekają. One tak mają, czytałam wiele opinii na ten temat, bo sama się zastanawiałam, czy źle je zakładam, ale widać one już takie są. Przeszliśmy na Huggies Premium i pieluszki z Rossmana i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zero odparzń, nie przeciekają, nie śmierdzą jak pampersy. Pozdrawiam was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc,maskara,wydałam stowe na leki dla chłopaków,najwiecej na tego młodszego,ale nie ma zartów z ta biegunka i ostrymi bólami brzucha,bo moze skonczyc sie w szpitalu. magdulka, moja mała na dobre wczoraj usneła dopiero przed 22-ga,cos nie mogła sie ułozyc,ale za to ominęła karmienie miedzy północa a 1-sza i dopiero przebudziła sie o 3-ciej.ciekawe czy to tak wyjatkowo,czy tak juz bedzie. u mnie nie pada,ale zimno.mimo to tez wybieram sie z młoda na spacer. to tylko ja,wyobraz sobie,ze jak zwróciłam jej uwage na ta cene to wysłala mnie do...marketu...hehe okko,musze wypróbowac te Huggiesy. licytuje sterylizator mikrofalowy do moich butelek.nie chce mi sie bawic w gotowanie i parzenie butli.teraz w sumie to tylko po jednym posiłku i po herbatce,ale pózniej przeciez bedzie tego duzo wiecej.fajnie by było kupic go w dobrej cenie. a w ogóle to marzy mi sie zmywarka do naczyń.moja kolezanka tyle mi naopowiadała o jej zbawiennych własciwosciach,ze wrecz mam bzika na jej punkcie.dziewczyny,macie zmywary????jestescie zadowolone z tego zakupu???jakie firmy polecacie?bo ja mysle o mastercook,bo mam pralke tej firmy, jest ok.faktycznie opłaca sie???bo u mnie woda leje sie strumieniem,az mam dreszczce jak przyjdzie rozliczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my jestesmy juz po spacerku obylo sie bez spiworka jest zimno ale bezwietrznie wiec milo nawet sie spacerowala mala pospala 1h na spacerze a teraz duga godz dosypia w wozku ---->Oczko twoj Mikolaj musi byc roslym malym mezczyzna bo moja mala ma obecnie 62cm i 4600g i jest wydaje mi sie duza to co dopiero twoj Maly :-)))) co do pieluch to my tez chyba musimy juz kupic pampers3 bo te 2 juz mala lekko obciskaja ale nie przeciekaja ostatnio kupilam huggisy i niestety nie bylam zadowolona mala ile by nie nasikala pielucha byla mokra uwazam ze pampersy lepiej wchlaniaja Oczko a jakie rossmanowskie pieluchy uzywasz??? ja tu kiedys czytalam na forum o tych w bordowym opakowaniu ze sa podobno supe i za bardzo nie odbiegaja jakoscia od pampersow a cena jest o wiele nizsza ----->Mmala ja mam zmywarke i fakt dla mnie to zbawienie bo kocham sprzatac haha to juz powinniscie wiedziec z czasow ciazy jak to ciagle \"latalam na szmacie\" ale za to nie nawidze zmywac naczyc a tak wkladam i wykladam cudowna sprawa, maz w dodatku kupuje mi tabletki za grosze w niemieckich marketach no i uwazam ze jest to oszczednosc wody ja mam elektroluxa bo mam wszystkie sprzety tej firmy i bardzo sobie ja chwale i mam 45 a nie 60 czyli ta wezsza, wiadomo te mniejsze sa drozsze ale jezeli ty masz 3 dzieci polecam ci 60tke acha i ja wynalazlam na allegro sklep internetowy ze sprzetem rtv i agd i mimo chyba 90zl przesylki koszt zmywarki wyszedl taniej chyba o jakies 300zl niz w sklepie :-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc tak wiec w domu mam ryk ..kwik.. i kociokwik.. mały płakał wczoraj cały dzien, złosnik z niego bo widac ze juz nic innego mu nie dolega... tylko na raczkach by chciał pieszczoch mały :) własnie spi bo wrocił ze spacerku z babcia... a ja mogłam przynajmniej dom ogarnac z tego całego syfy, nawet obiad zrobiłam ostatnie dni sa dla mnie wogole wyczerpujace.. mielismy problem ze wzdeciami..kolkami i alergia pokarmowa.. ktora stwierdzono u filipa kilka dni temu..tak wiec mały zajada sie nutramigenem a ja jestem padnieta ze ledwo na oczy widze :P tez stad ta moja nieobecnosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okokokokokoko
Anabanana, bo Hugiiesy muszą być te premium, wtedy nie są takie papierowe i moim zdaniem są zdecydowanie lepsze do pampersów. Te zwykłe Classic, owszem są papierowe, słabo trzymają, szybko przepuszczają i dziecko ma mokrą pupę. A co do tych rossmanowskich to one są różno kolorowe. W większośći drogeri jest tylko jednen gatunek, te bordowe to jest większy rozmiar. Te co ja kupiam są żółte. To jest rozmiar 3. Poleciła mi Karusia, dała do spróbowania i rzeczywiście są fajne. A cena hmm, ostatnio 24 zł za 64 pieluchy. To nie jest dużo. Normalnie kosztują 28 zł. A co do Pampersów, hmmm dla mnie one mają taki chemiczny zapach, śmierdzą no i to przeciekanie. Dramat. Gdy zmieniłam pieluchy, problem się skończył. Raz czy dwa przesikał huggiesy ale tylko z mojej winy, bo źle mu założyłam. A ty zdecydowałaś się już na antykoncepcję jakąś? Mmała, moi rodzice mają zmywarkę. Fajna rzecz po obiedzie, przyjęciu itd. Nie trzeba się bawić ze stertą garów. Ale tak na co dzień zmywa się raczej normalnie. Ja teraz nie mam, ale w nowej kuchni na pewno sprawię sobię tą przyjemność. Ale kupię małą zmywareczkę, taką na 6 osób. Jeszcze nie wiem jaka firma. Ale co do zbawiennych funkcji? Ja sama pewnie kupię Samsunga, jeszcze zobaczę. Lubię jeszcze sprzęt Amica. Sama mam pralkę Samsunga i jestem mega zadowolona. Whripool to jest dobry sprzęt, ale niestety droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o pieluchy to fajne są też z biedronki DADA. Przy Maxiu stosowałam, ale dopiero 4 nie wiem jak to jest z tymi mniejszymi rozmiarami. U Julci na razie stosuję pampersy 2, bo 3 mi przesikiwała, bo jeszcze za duże, a sądząc po jej wadze, to ma już z 5 kg, jak nie więcej. Jutro się dowiem, bo idziemy na szczepienie. Ostatnio miałam z nią problemy wieczorami, bo cały czas mi płakała, ale już znalazłam przyczynę tego stanu. Musiałam odstawić witaminy, to one były powodem jej płaczu. Wczoraj nie brałam i dziecko było zupełnie inne. Jak poszła spać o 21, tak wstała o 5 na karmienie. mmała współczuje chorych w domu, trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas te ż były wieczorne płacze. Myślałam, że to kolki, bo były prawie codziennie o tej samej porze, dawałam mu Infacol. Ale winą było to, że był tak zmęczony, że nie mógł zasnąć. Jak "przesiedział" swoją godzinę to potem był problem. Dlatego teraz staram się o go o tej piątej ululać i śpi spokojnie, i nie ma płaczu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczko u mnie były o różnej porze. Także teraz będę piła soczki z witaminami, a te witaminki odstawię na bok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm Oczko a mi sie wlasnie bardziej huggisy wydawaly bardziej bawelniane niz papierowe jak pampersy hmm i nie wiem czy to byly classic czy premium wiem ze byly napewno z kubusie,m puchatkiem haha a co do antykoncepcji to jeszcze nawet nie bylam u gina, moze w przyszlym tyg jak bedzie maz to pojade a ile w sumie wyniosla cie spiralka+zalozenie??? ok uciekam bo moja Martini sie budzi i nie wola :-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie fajne jest to, ze są takie bawełniane. Pampki są takie sztuczne :D. A co do spiralki to nie wyniosło mnie nic, bo zakładał mi znajomy lekarz. Ale z tego co widzę to spirala którą mam założoną kosztuje 50-60 zł a z założeniem około 200 zł. Mój misio do 12 nie mógł się ułożyć, a teraz śpi jak suseł :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak narzekacie na te pampersy a ja jestem z nich bardzo zadowolna. kupilam raz huggisy i tez byly ok ale do pampersow chyba sie przyzwyczailam. maly nigdy odparzen nie mial, nigdy ich nie przesikal, nie stalo sie nic zlego ... rozmiar 2 jest mu dobry tak na styk wiec tez zmieniam na trojke :) Moj maly wazy juz ponad 5 kg . co do zabezp to biore cerazette ale i tak mam strach jesli chodzi o seks a co sie dzieje z Karusia ze juz nie wchodzi na forum? A eudoimonia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×