Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

naturalna - ja miałam izolatkę i gówno. W szpitalu spędziłam raptem 12 godzin bo wypisałam się na własne rządanie. Nasza pediatra i tak obstawia, że ta biegunka i wymioty to jakieś pieroństwo ze szpitala. Naturalna - sama musisz zdecydować ale ja omijam od dzisiaj szpitale wiiiiieeeeeeelllllkim łukiem. A jak nie daj biże Ivo znów złapie zapalenie krtani i wizyta tam będzie konieczna to bierzemy zastrzyk, inhalacje i go zabieram...... Karusia robię tak jak mówisz troche łyżeczką trochę z butli jak sobie książe chce byle pił choć trochę........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___chimerka___
dzien dobry, czesc, czolem! Bromba jestes max dzielna babeczką. Ja na Twoim miejscu pewnie siedzialabym zalamana zupelnie! Trzymam kciuki za zdrowko malucha. Juz jest na pewno lepiej! Karusia - najlepszego dla Miski. Bromba jest starsza;) Naturalna - ja na pewno nie zdecydowalabym sie z Lejdi na szpital. Po zachlysnieciu pediatra z pogotowia powiedziala, by zostac na obserwacji, ale zdecydowalam ze będę Małą obserwowac w domu,. W szpitalach jest taki syf, ze Mala na pewno cos by podlapala. A propos kup, to nie wiem czy kupy Malej sa ok, bo do laboratorium jakos sie nie moge zebrac. Mala mi wciąż ulewa. To są nieduze ilosci, ale jednak wciaz sie zdarza, a Mala ma prawie 7 miesiecy. Tez podejrzewam, ze cos jest nie tak, bo usg robilam i refluksu nie ma. Naturalna - jeszcze pytanko do Ciebie a propos WNM. Jak Mala płacze czy cos i ktos ją wezmie przodem do siebie na ręce to potrafi sciągnąc rączki tak jakby do tylu, tak jakby lopatki sciągała i rączki nie dyndają swobodnie tylko są lekko z tylu. Czy Twoja Mala tez tak robi, czy to ma cos wspolnego z WNM? Co do rozwoju to ladnie siedzi sama bez podparcia, ale jeszcze nie siada z leżącej chociaz juz ciągnie mocno calą góre ciala do gory, ale prob raczkowania zadnych nie zauwazylam. Jak siedzi i np traci rownowagę, to sama zaraz potrafi jakos zlapac pion. U nas rządzi bababa, gigigig, dżadża, taty i mamy jeszcze niet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___chimerka___
mama_dzidka - a Mała przekręca się z pleców na brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chimerka ja bym się tak tego WNM nie obawiała i nie doszukiwała bo okazuje się, że nawet moja niunia, która często się napina to wg neurolog nie ma WNM tylko cechy niedojrzałości układu nerwowego ze wskazaniem na usprawnianie. Natalia też tak wygina ręce do tyłu w pozycji przodem na rekach ale nie zawsze tak robi. Może twoja lejdi tak robi jak ją bierzesz przodem na ręce bo ta pozycja niejako wymusza takie wygięcie rąk do tyłu. Ponoć wg Zawitkowskiego można też tak nosić dzieci ale trzeba wiedzieć jak, żeby tych rączek nie brały do tyły. Ja nie wiem jak :-) Ogólnie staram się, żeby brać jej ręce do przodu choć często stawia opór :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze przy WNM występuje szereg innych oznak i tylko ich zespół może świadczyć o WNM. Takie dzieci mają problem z rozwojem ruchowym a twoja mała siedzi i ładnie trzyma główkę, przekręca się itp więc spoko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze raz ja :-) Mam do was kilka pytań, to bardzo ważne dla mnie!!! 1. czy wasze maluchy maja takie momenty zastygnięcia, zamyślenia, zapatrzenia w jeden punkt i w tym czasie nie reagują na nic, nawet wasze słowa? 2. czy jak zasypiają to często przekręcają się z boku na bok z jednoczesnym podnoszeniem nóg do góry i takim zgięciem? 3. czy wysuwają język a raczej dotykają nim dolnej wargi z jednoczesnym otwarciem buzi? Moja tak robi i znowu boje się tej padaczki choć miała kiedyś robione eeg we śnie i wyszło dobrze ale wątpliwości zasiał mi dziś lekarz, który ją badał i spytał o ten wysuwany język-czy często tak robi. Ja nie pociągnęłam tematu a teraz się martwię :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naturalna, to ja ci odpowiem, bo późna godzina juz :D. Tak na wszystkie 3 pytania. Miki zastyga, zagapi się na coś. Uważam, że to normalne, sama też tak czasem mam. Owszem jak się przewraca na bok, to podrzuca nogi do góry i tak się turla. Czasem nawet śpi z nogami opartymi o szczebelki. Tak dotyka językiem dolnej wargi, czasami, mu się to zdarza. Sprawia wrażenie, jakby masował dziąsłą, sprawdzał co tam mu siedzi. Ale nie rob i tego często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Naturalna blondynka - Miki też czasem robi minę głuptasa - ten język wywalony i otwarta buzia :) Ale kiedyś robił to o wiele częściej, chyba wyrasta z tego. Nóżki też unosi. Zagapień nie zauważyłam ;) A wczoraj z godzinę albo i dłużej bawił się ze starszym bratem na łóżku. Michas chował mu się pod kołdrę a ten ją z niego ściągał, albo się zasłaniali jaśkami i a "ku-ku", itp. Smiech na cały dom. Dobrze, że Miki nosi pampersa bo pewnie nie raz się z tego zabójczego chichrania posikał :D:D:D Upłakałam się ze śmiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babki, a ja juz na nogach cos mi zawialo chlodem wiec przyszlam dorzucic od kominka.. wczoraj bylam caly dzien w miescie i u siostry, prezyjechalysmy na kapiel, mloda oczywiscie marudzila przy zasypianiu a o 22 padlysmy obie. To chyba nie zabek co wam pisalam, jednak musiala sie uderzyc bo todziwnie z przodu ust na dzisle no i zaczyna sie goic.. Chimerka maz racje ze im pozniej zabki wychodza tym sa mocniejsze i zdrowsze w przyszlosci ale martwie sie bo od kilku dni marudzi,wieczorem placze i smieje sie na zmiane wiec nie wiem co jest Bromba kurcze 3majcie sie dzielnie!!! Naturalna moja chyba tylko wystawia jezyczek,cieszy sie przy tym -dodam ze ja tez bo jak sie urodzila miala przyrosniety hirurg powiedzial ze przy piersi powinien sie wyrobic i nie trzeba bedzie podcinac a ja i moj moz mielismy podcinane teraz nie robia tego po psiknieciu lidokaina czy tantum verde tylko w narkozie!!! dlatego ciesze sie ze nas to ominie!!! Karusia chlopa wez i przemagluj!!! moj choc ma 30tke na karku tez ma czasm,i odpaly sam mowi ze ma diabla w sobie ktory go kusi;-) no ale to sa najczesciej jakies wypady bo baru na kilka godzin i przychodzenie w srodku nocy albo nad ranem ale nie tygodniowki.. no nic zycze ci sily i wytrwalosci, no juz z tymi chlopami tak jest z nimi zle a bez nich jeszcze gorzej... jej tyle napisalyscie ze przelecialam po lebkach i juz nie pamietam co i jak:-) wszystkie serdecznie pozdrawiam a Szylusiu tobie zycze 100LAT!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry kochane:) BRombabimba --> dopiero teraz doczytałam , jesssu dzielniachomoja , całym sercem z Tobą. naturalna --> my też 3 razy tak. CHimerka --> moja gwiazda siedzi dokładnie tak jak opisujesz, wiecsię nei martwie , niet :) Karusenka ---> ręce w cokolwiek ale jedną zostaw wolną na wypadek powrotu, marnotrawnego do domu i , żeby szybko i skutecznie trzasnąć. no i dzisiaj idziemy na koncert. bosze jakos szybko umiarkowanie się to rozwija...no ale nei zapeszać ciiiii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikusiowi podcinano jezyk jak miał 6 tyg - nie w narkozie, tylko po psiknięciu ;) Myśmy się popłakali jak nam go pielęgniarka zabrała, bo się śmiali z lekarzem, że rodzice bardziej przeżywaja i panikują niż dzieciaczki :)Podobno nawet mdleją ;) Miki popłakał moment, a jak trafił z powrotem w moje ramiona to słodko zasnał i nic sobie z podcięcia nie robił :) Także, jakby co, nie musicie się bać :) Tylko ze starszym dzieckiem jest trudniej - wiadomo, więcej rozumie i będzie się bronić.. Kurcze, mój mąż to złoty tatuś, naprawdę.. Współczuję tym kobietom, których mężowie to niebieskie ptaki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry naturalna i ja szybko odpowiem bo pewie sie martwisz 1 tak zamysla sie, zdarza mu sie na cos zagapic ale tez mysle, ze to normalne bo kazdy tak ma 2 tzn jak lezy na pleckach i sie obraca na bok nozki trzyma w gorze czasami, w ogole czesto spi a nogi ma miedzy szczebelkami 3 czasami tak wiesz co by powiedzial moj maz? Za duzo siedzisz na necie :P Ja jestem rowniez mistrzynia w wyszukiwaniu chorob u mojego dziecka :D pliszka udanej randki, Ty to masz super :D bromba zdrowia dla maluszka :) a nas dzis czeka pdoroz autem do Polski, kurde 7h w samochdozie , jakos nie mam ochoty .... ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak Juleczka , a wiesz jakie mam nerwy.... normalnie jak bym miała 15 lat :P pietra mam , najlepij zeby nic z tego nei wyszło. jakiś seksik ale nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mapeciak byklam hirurga jak mala miala3mies i mowila ze teraz to robia pod narkoza moja sis ktoira pracuje w szpitalu tez sie pytala i tez powiedzieli ze od niedawna w NARKOZIE!!! paranoja ale podciagneli to pod zabieg bo wiecej kasy z tego maja!!! ja mialam 3lata jak mi podcinali mama mowila ze raz plaknelam i wsio Plisza udanego wieczoru!!!!!!!!!!!!! ?Julka a ja sie chyba wyleczylam z wynajdywania chorob, sama sie z soba tym meczylam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy dobrze robie , zobaczymy juleczka dobrej drogi. spadam się zbiera cmusze sobie spodnie kupić na wieczór :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski a czy niektore z was bo wiem ze juz karmicie dzieci swoimi obiadami dajercie maluchom sosy? kolezanka ma o 1.5mies tarszego bartka i juz od dawna daje mu swoj sos z miechem i ziemniakami..no i kaszka ryzowa na mleku krowim, wszystkie serki daninki i inne ja sie jakos cykam z serkiem czy jogurterm ewentualnie jak sie wscieka na widok ze ja jem daje jej na czubku lyzeczki tak tyci tyci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anabanana mnie maz stopuje z tymii chorobami :) Sluchajcie teraz ja mam pytanie moj maly jak spi czesto ma odgieta glowe do tylu i to bardzo. Wasz dzieci tez tak maja? On na boku spi, najbardziej lubi na lewym. Ja jednak czasami mysle o WNP ale lekarze odrzucaja moje podejrzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja tak ma w supie to sie tez ostatnio zastanawiałam czy tak ma byc , ale juz wiem skoro Wy to macie i my to mamy to pewnie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anabanana ja sosow nie daje, danonkow i z mlekiem krowim tez nie daje. Ze mnie to sie smieja, ze chowam dziecko z ksiazka w reku ale coz :o mleko krowie nie jest takie zdorwe dla niemowlat, mi lekarka mowila ze po 1 roku zycia powoli wprowadzac ale poki co dawac bebilon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spódnice i pończochy samonośne , i tak byłoby najprościej , ale zimno tuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki też odchyla główkę, starszy też tak robił - widocznie to normalne :) Mleka krowiego nie daję na razie w żadnej postaci. Teraz wszędzie piszą żeby dzieciom do 3 (!) lat takiego mleka nie podawać, ale to już chore jest. Ja od 2 m-ca życia takie mleko piłam i żyję i żadnych alergii itp nie miałam, a teraz co się dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz Jula , że ja tu nie moge dopaść nikogo z uggsami , ja łaże całuy czas i jeszcze mam czerwone a tu nie ma nikt , tylko te smieszne botki z poszukiwania zółtej ciżemki czy jakos tak. cyca pokazuje i właśnie ide sobie kupiś skinny bo schudłam znowy 4 kg i chyba bedzie dosc niezle wyglądało. a cycka pokaże tzn co z niego zostało po kampani z laktatorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×