Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Skoro Miki ma 7,5 m-ca i sam nie siedzi powinnam się martwić?? Porusza się czołgając się, siedzi jesli ma choć małe podparcie np. moje nogi na bioderkach, trzymany pod paszki stoi sztywno (jeśli mu się chce), ale posadzony bez podpórki opiera się łapkami z przodu i jest zgarbiony jak staruszka, albo stara się przewrócić powoli na bok i śmiga na brzuszek. Starszy syn w tym wieku siedział bez problemu i sam potrafił usiąść. Każde dziecko rozwiaja się inaczej, wiem, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bromba trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok !!! Badz dzielna 🌻 Nie wiedzialam nawet, ze ten samolocik to cos zlego moze byc :o Ale dobrze, ze sie ukazalo ze to po prostu kolejny etap. Moj Filip ma przy tym niezla zabawe, a raczki przy samolociku odgina do tyłu lub do przodu, zalezy jak mu sie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delikatne brzuszki
bromba ja bym obstwaiała, że to wina antybiotyku. nawet dorośli maja po nich biegunki i wymioty. serio! zalezy jak kto reaguje. czasem nawet rownoczesne podawanie probiotykow ni epomaga i robi sie bieguna. ale oczywiscie przyczyny moga byc tez inne wiec konsultacja konieczna. zdrowaska za zdrowie odprawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpnióweczka 2007
bromba.... podejrzewam, ze na oddziale był rota, a mały w związku z osłabieniem organizmu złapał.Podawaj hippa bo jest rewelacyjny i podaj probiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny znalazlam super stronke, wystarczy wpisac date urodzenia dzidziusia i wyskoczy wszystko o karmieniu i przepisy. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bromba - zdrówka dla maluszka! Moja Emilka miała rotawirusa jak miała 2 miesiące. A może to faktycznie po antybiotyku. Dzieci różnie reagują. Jak Emilka miała 2 tyg temu zakażenie układu moczowego to na gorączkę dawałam jej Efferalgan z paracetamolem, a jak jej dałam Nurofen to od razu dostała strasznej biegunki. Anabanana - do Łeby jedziemy z grupką znajomych, mamy taką paczkę motocyklową:) Oni jadą na motorach a my autem. Trochę się boje bo to w sumie parę godzin jazdy jest a jeszcze nie jeździliśmy nigdzie z Emilką. Emilka siedzi już od ok tygodnia pewnie, bez podparcia, za to sama nie siada i nie raczkuje, nawet nie pełza, tylko trochę wokół własnej osi się obkręci. Za to nie wiem czy to normalne, ale jak siedzi to czasem się tak kiwa do przodu i tyłu. Szczególnie jak np mam ją na kolanach to tak mocno uderza pleckami o mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bromba, moj maly tez mial rozwolnienie po antybiotyku, lekarka mi powiedziala ze no normalny objaw, ale wymiotow u nas nie bylo. Zycze zdrowka bo sie maluszek meczy. Nie wiem czy powinnam isc z moim do lekarza bo on chyba z 3 razy w zyciu zrobil bobki, a ciagle robi na rzadko lub polrzadko. Fakt ze glownie jest na plynnym moim mleku, no ale chyba te kupki powinien miec gestsze. Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bromba --- trzymamy kciuki, żeby szybko minęło :) U nas w nocy był kolejny bunt przeciwko smoczkowi w butelce grr... karmiłam ją o północy łyżeczką. Ona zaspana, ja też... ehhh... Rano powtórka. A teraz tatuś dzwonił, że udało mu się dać jej butlę :) Udawał, że sam z niej pije i się nabrała. A i ponoć rzuciła się na mleczko :) Liwka całkiem ładnie i dość długo siedzi. Dużo czasu bawi się siedząc w krzesełku do karmienia. Ma w nim swobodny dostęp do zabawek, bawi ją zrzucanie na ziemię no i stukanie zabawkami w tacę plastikową też jest fajne :) Niestety baaardzo rzadko się przewraca na boki. Nienawidzi leżeć na brzuchu - dla niej to największa katorga. Po minucie czy dwóch już jęczy i się krzywi. No ale właśnie jak się mocno zezłości to wtedy najprędzej się przewraca hihi Ale nie przyspieszam jej, czekam. My też wybieramy się w tym roku na wakacje nad morze. Bardzo mnie potrzeba oderwania. Bo teraz tylko dom, praca, dom. W tamtym roku na wakacjach nie byliśmy i w tym roku to już mus. Wybraliśmy miejscowość Unieście koło Mielna. Mam dzisiaj dzwonić robić rezerwację. Jedziemy na samym początku czerwca, czyli jeszcze przed sezonem. Mam tylko nadzieję, że pogoda będzie ok. W poprzednich latach czerwce były ładniejsze i cieplejsze niż wakacyjne miesiące, więc liczę na to i w tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwykła kobietko --- u nas z kupkami jest tak, że raczej ją takie półrzadkie, a je kaszkę, zupki i mleko. jeśli tylko przecholuję z ilością kaszki ryżowej to od razu sa właśnie bobki i widzę, że musi się wysilać, żeby zrobić. dlatego teraz mam taki system, że rano je kleik kukurydziany z jabłkiem, a na wieczór kaszkę ryżową. wtedy jest ok i nie ma zatwardzeń. a no i my na butli jedziemy, więc nie wiem czy można porównywać do mleka naturalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykła kobieto - Miki też robił takie musztardy :) Do czasu aż codziennie zaczął jeśc kaszkę - teraz robi plastelinki ;) Nie martw się - to na pewno na skutek picia cyca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za wsparcie❤️ jestesmy już po wizycie u pediatry. Odwodnienia na razie nie ma huraaaaaaa! Jest za to o 300g lżejszy. Mamy odstawic ten pieprzony antybiotyk. Kupiłam zapas hippa no i dalej osłonowo i dieta. Kleik ryżowy i takie tam.... Spadam bo się Ivo obudził i płacze. A! Lekarka obstawia wirusa złapanego w szpitalu........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyMia Filpa jak trzymam na kolanach tez tak sie husta na boki, albo jak na brzuszku lezy tez tak czasami sie macha, ale on tylko na boki. Ja pytalam lekarza o co chodzi z tym machaniem to mi powiedziala- macha bo umie i moze :D Chyba wiec to normalne ale ja tez sie zaczelam zastanawiac czy wszystko ok z nim. Od kilku dni nie kiwa sie, chyba zapomnial :) Z kupami to mi mowiono, ze jesli dziecko robi je bez problemu to wszystko jest ok :) bromba calusy dla malego i trzymajcie sie dzielnie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdulka - a Ty dostajesz Enterol w saszetkach???? Mi dzis guła w aptece powiedziała, że jest tylko w tabletkach i nie dla takich maluszków. Spieszyłam się i nie chciałam sie z babą w dysputy wdawać. Pojadę po południu do innej apteki. Babeczki ściskam Was wszystkie moooooccccnooooooo ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha dzieki za odp w sprawie kupek, w takim razie to chyba normalne i nie ide do lekarza, tym bardziej ze moj praktycznie pije samo mleko, nadal niechec do kaszek, obiadkow itp, no ale walka trwa. Przed chwila znow pogardzil obiadkiem i twarz wyrywal do piersi, ale nic z tego. Wlasnie zasnal na glodnego, jak sie obudzi znowu podejscie z obiadkiem bedzie.Sprobuje go wziac za wasza rada na przeglodzenie, zobaczymy. No i musze sie zebrac w sobie i go odzwyczaic ze w nocy dostaje piers. Wiecie co mnie jeszcze martwi, ze ma strasznie duze ciamiaczko od urodzenia jakies 4 na 2 cm, wydaje mi sie ze mu sie wcale nie zmniejsza, choc ma zwiekszona dawke d3 do 2 kropel.Lekarka mowila jakies 3 miesiace temu ze ma czas do poltora roczku, ale moim zdaniem powinno sie choc zmniejszac a ja nie widze roznicy od urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mahdulka 24.24
Cześć Laseczki !! Bromba, oczywiście że są saszetki !!!! Mam je w domu :) ENTEROL 250 mg, 10 saszetek w pudełeczku, Firma BIOCODEX. Faktycznie guła z niej :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdulka24.24
Cześć Laseczki !! Bromba, oczywiście że są saszetki !!!! Mam je w domu :) ENTEROL 250 mg, 10 saszetek w pudełeczku, Firma BIOCODEX. Faktycznie guła z niej :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babeczki nie chcę zapeszać......... ale chyba merchewa zaczyna działać........ od 2 godzin nie ma kupsztala..... toż to cud jakiś!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mapeciak--->dzieci rozwijają się różnie,jak moja Emilka miała 9 mieś i biegała po domu,natomiast córka koleżanki zaczęła chodzić w wieku 15mies,luzik,nie dręcz się,tak samo jak jedne dzieci mają już zęby a inne nie bromba--->ja też obstawiam,że to wirus złapany w szpitalu ,dawaj marchwiankę,bo dzieci w takim wieku moment się odwadniają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karusia-> kochana dzięki za ten tip z marchwianką. Daje mu co chwile obrócił dopiero 1,5 butli ale to i tak sukces. Ugotowałam już same dietetyczne paskudztwa i pasę tym synusia i poję marchwianką. Znajoma mówiła mi jeszcze, że w drastycznych chwilach cuda działa napar z korzenia kobylaka. Kupiłam ziele, zrobiłam napar ale jeszcze nie podałam. Zobaczymy, może nie bedzie potrzeby. Ivo znów zasnął. Jest taki bidulek wymęczony, odchudzony, aż mi serce peka. Ale nic to, będziemy walczyć i nie damy się pierdzielonej sraczce atym bardziej wymiotom. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bromba bardzo się cieszę !!!! I w dalszym ciągu trzymam kciukasy by juz całkowicie pozbył się tego wirusa, by pielucha była czysta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja jest poprawa mieliśmy przerwę w sraczkach od 12 do 17. Całe 5 godzin!!!!!!! Wprawdzie ten kupsztal z 17 daleki byl od ideału ale nie była to już zabarwiona woda tylko coś ciut bardziej gęstego i już nie śmierdzi siarkowodorem!!!!!!!! Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze!!!!!! Mam w dalszym ciągu problem z podawaniem mu płynów ale po troszeczkę, po troszeczkę coś tam pije. Latam koło niego z tą marchwianką jak jakas nawiedzona. Ale synek kleikom ryżowym na wodzie mówi NIE. Ryż gotowany sam też ODPADA. Dodałam mu do kleiku trochę gotowanej przeze mnie marchwi to podziubał jak ptaszek - ale zawsze coś. Boże jak jestem zmęczona, a jak się położyłam na chwilkę to oczy i tak jak pięciozłotówki. Kuchnia wygląda jakby przez nią tajfun przegalopował. Wszędzie miseczki z próbkami dań dietetycznych.... ciekawe kto to posprzata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bromba--->to znaczy ,że już lepiej jest,jak kupka nie smierdzi,nie pchaj w niego ryżu jak nie chce ale dawaj mu co chwilę wodę do picia łyżeczką,no chyba że chce butelką.Nawet po łyżeczce to będzie ok tylko co chwila bo musi nadrobić brak płynów-posłuchaj starszej kobiety:-).Już macie z górki kochana.Całuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka bromba to super, że już się poprawia :-) Moja mała swego czasu też miała rzadkie, żółte kupki śmierdzące kwasem ale nic mi pediatra o nich nie mówiła...a co one oznaczają? Dzisiaj byłyśmy w szpitalnej poradni gastroenterologicznej w związku z brzydkimi kupkami Natalii i tym ulewaniem no i myślałam, że może porobią jej jakieś badanka a oni mi wypisali skierowanie na oddział szpitalny :-0 Kuźwa nie wiem co robić bo przydałoby się ją przebadać ale tam jest wspólny oddział z chorymi dziećmi tylko pokoje inne :-0 boję się, że mała coś załapie. Czy zapaleniem płuc można się zarazić? A piguła stwierdziła, że jak nie będę z nią wychodziła na korytarz to nie zachoruje, porażka normalnie. Poza tym mogę siedzieć 3 dni na krzesełku przy małej :-D bo nie wiadomo czy załapie się na płatną 15 zeta leżankę...pierwszeństwo maja karmiące piersią! No czy te nasze szpitale nie są porąbane :-0 Nie wiem co mam zrobić? bromba a jak było w twoim szpitalu? kacha ta stronka fajna ale nie ma o glutenie i rybach- chyba nie zaktualizowali A Zawitkowski nie poleca nocnika przed 1 rokiem życia. Mi też jakoś tak instynktownie wydawało się, że teraz to jeszcze za wcześnie choć mama już mnie sadzała od 6 m-ca :-) mama_dzidka jakie te nasze dzieciaczki są cwaniaczki :-) tatuś fajnie wykombinował :-D My planujemy wyjazd nad morze też w czerwcu tylko w 2 połowie :-D bardzo lubię wybrzeże zachodniopomorskie okolice Łukęcina, piękny sosnowy las, szeroka czysta plaża ;-) poza tym tam się urodziłam i mieszkałam przez pierwsze 3 lata życia :-) Dla nas wystarczą domki letniskowe. zwykla moja niunia tez ma spore ciemiączko :-) chyba koło 1,5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naturalna--->można się zarazić zapaleniem płuc,zapaleniem opon mózgowych jeżeli mają one podłoże wirusowe. mam przechlapane mojemu znów bije od tygodnia jestem sama z dziecmi...ekhhh masakra normalnie nieraz nie wiem w co ręce włozyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×