Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Młoda*

KOMORNIK LEŃ a my nie potrafimy odzyskać swoich pieniędzy

Polecane posty

Gość ja pracuje w kancelarii
kawka64 droga rozgoryczona zyciem nie jestem dla was i tu sie mylisz ale ze swoja roszczeniowa postawa daleko nie zajedziesz jeszcze cie nikt nie utemperowal a furiatek podobnych do ciebie mamy pelno i jak pisalam sprawy zawsze koncza sie w sadzie po czym taka jedna z druga zamykaja paszcze bo dostaly w dupe od sadu i sa dpokazal gdzie ich miejsce i jeszcze jedno nie wolno mi pouczac stron co maja robic i jak wypelniac wnioski za takie cos moge wyleciec strony maja sobie radzic same i widac czytac ze zroumieniem nie umiesz ale nie dziwi mnie to pisalam UWIELBIAM SWOJA PRACE i nie bede z niej rezygnowac z powodu takich babiszonow jak ty i usmiechnieta nie musze byc jak nie chce moj kontakt z wierzycielami ogranicza sie do telefonow pozatym ostatnio komornik nas pouczal o tym zeby rozmawiac z wami ktorko i na temat i robic swoje nie przejmowac sie wami bo sa wazniejsze obowiazki od wysluchiwania i spelniania waszych zyczen a co do przerwy od ostatniego wpisu mam w zyciu wanziejsze sprayw na glowie niz kafe i wpadam tu okazyjnie ale widac wam sie w zyciu nudzi a jak wam sie nudzi to do roboty i pracowac na dzieci a nie skomplec o alimenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawko
"oby znalazła się w twojej kancelarii taka charakterem podobna do mnie-dałaby cie popalić-jestem długo cierpliwa ale jak za dużo...." Ty nie masz charakterku tylko jesteś frustratką i uwierz , że nikt nie będzie się przejmował Twoimi humorami , każdy ma swoje życie i problemy a Twoje ceregiele będą dla innych głęboko i daleko a szczególnie dla urzędników jeśli o nich mowa. Czytam Twoje wypowiedzi od jakiegoś czasu i widzę, że bez przerwy tupiesz nóżkami przez zły los , który Cię spotkał ale nie jesteś najważniejsza i najmądrzejsza-pora się z tym pogodzić. Na siłę próbujesz na forum udowodnić swoją mądrość tylko po co? I tak nikogo to nie obchodzi , szczególnie Twoje dłuuugie wywody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wpisu wyżej-chyba nie jesteś w temacie!! poczytaj sobie topik od początku a będziesz wiedziała o co chodzi!! wtrącasz się na sam koniec i umoralniasz!! topik był założony przez kobietę która nie może wyegzekwować alimentów gdyż komornik się ociąga-jak wiesz jest to problem ogólnokrajowy gdzie instytucje które powinny pomagać z uwagi na niskie z tego tytułu profity dają sobie czas i graja na zwłokę pani ta z kancelarii potraktowała właśnie te kobiety w podobny sposób co komornik traktując je jak zło konieczne-przede wszystkim do niej były moje uwagi jako ciąg dalszy!! a skoro czytasz moje wpisy to chyba bez zrozumienia-frustratką nie jestem i to właśnie możesz doczytać z moich wpisów myślę,że moje długie wywody są co niektórym potrzebne co i z wpisów możesz doczytać :) a piszę bo wiele tematów znam i są one mi baaardzo bliskie ( z takich czy innych powodów) ale to też możesz doczytać z moich wpisów wystarczy jedynie czytać uważnie i ze zrozumieniem " nikt nie będzie się przejmował Twoimi humorami , każdy ma swoje życie i problemy a Twoje ceregiele będą dla innych głęboko i daleko a szczególnie dla urzędników jeśli o nich mowa"-nie wiem czego to ma tyczyć ale chyba chodzi o to,że napisałam iż pani z kancelarii jest po to by zainteresowanym a nie umiejącym wypełnić jakiegokolwiek wniosku służyć pomocą-otóż wyobraź sobie ,że czasy dożywotniego pierdzenia w stołek dawno minęły-na paniusi miejsce jednej czy drugiej jest wielu CHĘTNYCH- UPRZEJMYCH,MIŁYCH,UDZIELAJĄCYCH WYCZERPUJĄCYCH WYPOWIEDZI I RÓWNIE DOBRZE ZNAJĄCYCH PRZEPISY PRAWA CZY TEŻ OBOWIĄZKÓW -ZAPEWNIAM CIEBIE,ŻE ŻADEN PRACODAWCA NIE NARAZI SWOJEGO "INTERESU" NA SZWANK MAJĄC NA PODWŁADNEGO WIELE SKARG I ZŁYCH OPINII i proszę czytaj zawsze wszystko od początku a przede wszystkim temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam tak samo jak ty.. smetna
kawka64 kobieto opanuj sie Ty nie umiesz czytac ze zrozumieniem i wyjezdzasz tu z jakimis haslami o tym ze niby na moje miejscejest wielu chetnych i o wiele ZYCZLIWSZYCH NIZ JA ITP no nie teraz to musze uzyc capslocka paniusiu droga TO OD KOMORNIKA IDA POLECENIA ZE MAMY WAMI SIE NIE PRZEJMOWAC NASZA PRACE NIE POLEGA NA KLANIANIU WAM SIE W PAS POMAGANIU WAM I SPELNIANIU WASZYCH ZYCZEN i zrozum to i tak naprawde rozmieszasz mnie do lez bo masz dziwne mienanie o wymaganiach komornika wzgledem swoich pracownikow zapewniem cie ze gdybym byla takim pracownikiem o jakim piszesz ani miesiaca nie popracowalabym w tej kancalarii takze pozdrawiam a ty dalej zyj w tym swoim dziwacznym swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawko
nie muszę czytać całego tematu aby skomentować Twoje potyczki słowne z innymi osobami ponieważ mój komentarz dotyczy Ciebie a nie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pracuje w kancelarii
kawka P.S. my swoja prace wykonujamy wzorowo i z nas komornik jest zadowolony tylko wam sie we lbie przewraca i skladacie skargi wymyslajac jakies pierdy z dupy a wiesz co wtedy komornik robi podchodzi do nas i mowi: z naszej strony jest wszystko w porzadku nie przejmowac sie czekac az skad oddali skarge naprawde masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem akomornik to ma w dupie ze na czynnosci skargi i nie zmaireza nikogo z nas zwalniac bo dobrze wie ze skargi sa bezzasadne i sa pisane przez takie rozhisteryzowane baby jak ty na koniec jest komentarz komornika ze on sie nie dziwi ze jestescie rozwodkami bo zaden chlop nie wytrzymaby z wami AMEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pracuje w kancelarii
kawka na koniec cie tylko pociesze ze polowa pracownikow kancelarii lacznie ze mna jest na aplikacji komorniczej i niebawem my zostaniemy komornikami :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście-same potyczki n ale jeśli tak czytasz to tak piszesz chyba jest zasadne że aby się wypowiadać i aby wypowiedź miała sens należy znać temat a nie wyrywać z kontekstu lub przeczytać ostatnie kilka zdań do pani z kancelarii-nie pocieszasz ani mnie ani wielu kobiet-to smutne aby tak złośliwe osoby miały decydować o tych co szukaja pomocy i wsparcia - pocieszające jest to,że dziś można mieć osiem fakultetów i być bez pracy w twoją aplikację tak bardzo nie wierzę-mało kto o tym mówi i to nie w taki sposób... nie wierzę również dlatego bo pisząc tu na forum robisz podstawowe błędy i nie stosujesz znaków a to świadczy o małym kontakcie z klawiaturą, która jak dla pracownika kancelarii robiącego aplikację powinna być chlebem powszednim ale co to mnie.... mimo wszystko powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pracuje w kancelarii
kawka64 "w twoją aplikację tak bardzo nie wierzę-mało kto o tym mówi i to nie w taki sposób... nie wierzę również dlatego bo pisząc tu na forum robisz podstawowe błędy i nie stosujesz znaków a to świadczy o małym kontakcie z klawiaturą, która jak dla pracownika kancelarii robiącego aplikację powinna być chlebem powszednim" hahahahahah tyle tylko odpowiem pozdrawiam a Twoje "dlatego bo" tez jest bardzo wymowne i dla mnie swiadczy o braku chociazby podstawowego wyksztalcenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ważne jest wykształcenie ale charakter człowieka-ty za dobrego nie masz PS:można nie mieć wykształcenia ale mieć intelekt a z tym to się człowiek rodzi-tego nie kupisz ani nie wyuczysz przeglądałam cały ten topik-ile kobiet tobie pisało cięte riposty (i to jak długie-widać nie tylko ja pisze elaboraty :)))) ) a ty nadal przy swoim pozostaje mi tylko napisać tobie starą mądrość-twoja racja-mój spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawko a ja ci powiem tylko jedno te paniusie tak będą głupio gadać dopóty dopóki ich ten problem nie dotyczy bo mnie i wielu innym wydawało się że kiedyś że mamy monopol na szczęście a nasi faceci to uosobienie ideału.Im tak się właśnie wydaje tyle że o tym jak bardzo mogą się mylić lepiej żeby się nie przekonały bo jak im się trafi taka pani z kancelarii to czaem mogą ich dzieci kit z okien jeść jak facet będzie cwany,tyle że one tego cwaniactwa udają że nie widzą.Ciekawa jestem paniusiu czy taka jedna z drugą czy takie będziecie łaskawe dla swoich facetów jak wam może czego nie życzę różki kedyś pokażą to wiecie jaka jest kolejność wpierw przychodzi załamanie,potem obwinianie siebie a dopiero później zaczniecznie walczyć o resztę.I nieważne kim jest facet bo każdy może kiedyś okazać się zwykła świnią zwłaszcza jak koło siebie będzie miał żebrżącą o kasę gnidę która nie pozwoli by dał cokolwiek swoim dziecio więc żebyście się nie dziwiły.I wiem o czym mówię bo co prawda mój eks alimenty płaci,mój facet też swojemu dziecku płaci,lecz gdyby tego eks nie robił nie chodził by sobie tak spokojnie po ziemi jest wielu którzy za flaszkę chętnie spiorą komuś gębę parę razy więc komornik może swoje czynności wsadzić sobie gdzieś skoro taką łaskę robi a panienki mają powód do śmiechu że kretyni jeden z drugim nie pozwalają na godne życie własnym dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do żalllllllll
oczywiscie ze te paniusie sa DLA NAS i ich zasranym obowiazkiem jest pomagac w wypełnianiu wniosku itd kawko nie przejmuj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pracuje w kancelarii
do żalllllllll mylisz sie dziewcze i naucz sie czytac ze zrozumieniem od KOMORNIKA mamy wytyczne NIE POMAGAC stronom bo to NIE jest nasza sprawa i nasz problem i NIE POMAGAC wypelniac wnioskow zle je wypelnicie mam wezwac do uzupelnienia pod rygorem zwrotu wniosku i koniec kropka w jakim wy swiecie zycjecie ?? co wam sie wydaje ze wam sie wszystko nalezy ze wszyscy maja wam uslugiwac bo ojciec waszego dziecka zwinal zagle ?? najbardziej w piatek rozbawila mnie jedna wierzycielka 10 lat po rozwodzie BEZ ORZEKANIA O WINIE na dziecko dostaje 1000 zl i wniosla do sadu o 1500 zl alimentow na siebie bo jej sie nie chce isc do pracy a sad ja tylko wysmial i odrzucil powodztwo jedynie utrzymal alimenty na dziecko fajnie 2,5 tys za darmo i szczerze w wiekszosci w pracy spotykam sie wlasnie z takimi babiszonami albo lepsze sa te co maja 3-4 dzieci kazde z innym facetem albo 4 dzieci rok po roku mimo ze juz po 1 dziecku byl rozwod jeszcze inna myslala ze zrobi wszystkich w konia i wyludzi zaliczke alimentacyjna ale my glupie nie jestesmy zaczelysmy wzywac do przedstawiania okreslonych dokumentow i okazalo sie ze w akcie urodzenia widnieje inny ojciec niz na wyroku sadu sprawa trafila do prokuratury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pracuje w kancelarii- ile w tobie kobieto jest nienawiści?!!! chyba mam to szczęście,że trafiam po prostu na ludzi -nie spotkałam się z pracownikami ani sądu ani kancelarii by mi nie udzielono informacji!! twoja kancelaria chyba jest wyjątkowa !!! dobrze,że nie ma już rejonizacji -w każdej chwili można zmienić kancelarię komorniczą na inną, gdzie petenta traktują z życzliwością!! PS:mam do czynienia na co dzień z pracownikami kilku kancelarii w mim mieście - jeszcze mi się nie zdarzyło aby mnie potraktowano źle lub abym była świadkiem sytuacji w której pracownica w sposób niegrzeczny lub niemiły potraktowała kogokolwiek innego widać zależy to nie tylko od komornika ale również od ludzi których zatrudnia człowiek który nie lubi siebie-nie lubi też innych - dlatego w kontaktach jest niemiły,nieuprzejmy,niegrzeczny,oschły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do żalllllllll
ja tez nigdy się nei spotkalam z tym ze gdy nie umiem czegos wypełnic we wniosku(obojetnie jakim) to panie urzedniczki mi podpowiadają,czy to z MOPSie,czy w ZUSie,czy w sadzie.wkoncu od tego są!!.naprawde neiwiem jaka to kancelaria gdzie nic nie robią i tylko odsyłają a ludziom nie pomoga.nie kazdy zna się na prawie i umie wypełnic wszystkie rubryki.zresztą bez sensu kogokolwiek przekonywac.jedna się znalazła sfrustrowana ktora pewnie z kancelarią nie ma, nic wspolnego ale popisac to fajnie nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Włos się jeży, że jeszcze są tacy urzędnicy, którzy nie pomogą, bo to nie ich obowiązek. Ostatnio zadzwoniła do mnie pani z US z radą, jak obejść przepis. Sama z własnej inicjatywy. A urzędniczka w zusie wystawiła zaświadczenie niemal od ręki za zwykłe "proszę". Co do skarg na komornika, to nasz radca też je pisze. Widać jest rozhisteryzowaną babą, której nikt nie chciał. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slask
kochane moje samotne mamy. komornik prowadzący moja sprawę tez nie był zdyb pracowity. Wymusiłam na nim by sprawdził w wszystkich możliwych urzędach czy nie jest właścicielem czegokolwiek i co... dziś dostaje pismo od komornika ze tatuś len jest właścicielem mieszkania. Dostane wszystkie zaległe i bieżące alimenty :) ale się ciesze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to mieszkanie chyba trzeba najpierw zlicytować? Wiesz, nie cieszyłabym sie tak bardzo, bo czytając piszącą tu pania, komornicy chyba nie są tacy chętni do licytacji. Choć za mieszkanie może dostaną niezłą sumkę, to ruszą dupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvia pani z kancelarii komorniczej sobie coś ubzdurała-"mój" komornik zlicytował starego ponad 30 letniego VW golfa I którego wartość wynosiła 1600 zł-przechwyciłam go za 70% ceny wywoławczej akonto alimentów (znałam ten samochód i wiedziałam,że wszystkie części poza karoseriom były wymieniane i dużo "młodsze"-opisywałam tą sytuację w tym temacie wcześniej-aby komornik zajął to auto wystąpiłam z oficjalnym pismem i chcąc nie chcąc komornik musiał zająć jakieś stanowisko w tej sprawie-1600 zł to była suma moich 5 rat alimentacyjnych na syna sama widzisz,że tak naprawdę to są sposoby i na komorników ja jednak jestem przekonana,że ów paniusia z kancelarii chce błyszczeć i jakoś to jej nie wychodzi jedynie to się namęczy przy pisaniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O postępownaniu komorników może wam wiele powiedzieć chory przykład...Otóż małżeństwo wzięło 50000 kredytu na rozkręcenie przez faceta sklepu,po kilku miesiącach z pełną premedytacją facet spieprzył do kochanki.Wiadomo rozwód i alimenty na dwoje dzieci w kwocie 1200zł,co zrobił pan otóż sklep przepisał na kochankę podobnie mieszkanie po rodzicach,przestał płacić alimenty kilka lat temu bo tak mu się podoba i żeby było weselej nie spłaca też kredytu wziętego na sklep który teraz stanowi własność kochanki,a jak myslicie kto spłaca ten kredyt????Otóż co była żona bo była współkredytobiorcą a pracuje na etacie to sobie pan komornik zabrał pół jej wypłaty na poczet kredytu szkoda tylko że nie potrafi ściągnąć złotówki od byłego ani na jego część kredytu ani na alimenty a ponieważ pani o 30zł przekracza dochód nie dostaje z funduszu złotówki.I tak osoba która w świetle prawa powinna mieć 2300 swojej wypłaty i 1200alimentów na dzieci czyli 3500zł ma dzięki super pracy komornika i jego podwładnych 1100zł bo pól jej wypłaty idzie na kredyt którego ona na oczy nie widziała.A pan oficjalnie pracuje na jakiś ułamek etatu u swojej pani i mają w dupie dzieci,tyle że te dzieci razem z ciężko pracującą matką za chwilę wylądują w świetle chorego postępowania na bruku.No ale pan komornik może tylko krzywdzić bo o pomocy w tym wypadku ciężko mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewella2
AL z Twojego przykładu wynika , że kobiety są zbyt ufne, niestety nie można ufać nikomu , nawet osobie którą się kocha. Jak się bierze wspólnie kredyt na jakiś cel-np. samochód , mieszkanie , biznes to ta rzecz powinna być zarejestrowana także na nich dwoje a wtedy można było uniknąć samowoli faceta. Kobieta zaufała i się przejechała...teraz trzeba mieć oczy dookoła głowy jak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pracuje w kancelraii
az zal was czytac komornik czy pracownik kancelairi komorniczej NIE JEST URZEDNIKIEM i stad sobie ubzdyraylyscie ze mamy wam uslugiwac i wam pomagac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pracuje w kancelarii
tak dziekuje faktycznie mam takie nudne zycie i jestem sfrustrowana baba wiec specjalnie wchodze na kafeterie zbey sobie troche poblyszcec zastanow sie kobieto nad tym co piszesz bo juz jakies bajkopisarstwo zaczynasz uprawiac i tak faktycznie nie pracuje w kancelarii tylko mam bujna wyobraznie smieszycie mnie jak wam ktos tlumaczy jaka jest rzeczywistosc to sie tutaj rzucacie ze wam sie nalezy kolejna sprawa licytacje nieruchomosci no coz to kosztuje licytujemy ruchomosci jesli wartosic egzakucji wynosi conajmniej 20 tys co do nieruchmosci tu juz zaleglosc musi byc znacznie wyzsza licytacja bez naszej inicjatywy a z waszej jest mozliwa jesli napiszecie wniosek ale szczerze nie wiem po co te durnowate licytacje te mieszkania w ogole nie ida bo zawsze jest tam ktos ZAMELDOWANY i w chwili kupna nalezy mu zaoferowac lokal socjalny czyli inne mieszkanie nikt nie bedzie kupowal mieszkania zbey wywalic drugie tyle na zapewnienie lokum "osobie zlicytowanej" ubawilam sie ostatnio licytacja gdzie do sprzedazy bylo 9/10 udzialu we wspolwlasnosci no bozesz kazdy rozumny wie ze nikt nie kupi mieszkania w ktorym ktos jest zameldowany a do tego kto inny ma 1/10 udzialu ktoreog nie chce sie pozbyc no ale coz wierzyciele inteligencja nie grzesza tak sobie wniesli i guzik z tego bylo oczywiscie nikt nie kupil ale tu wlasnie ukazuje sie wasza super inteligencja w ogole temat jest bez sensu mam ciekawsze rzeczy w zyciu do roboty od pojasniania rozhisteryzowanych bab z roszczeniowa postawa a wy sie tutaj plujcie ile wlezie powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torh@torh
komornicy to jakaś dziwna instytucja. Osobiście czekam na nieskomplikowane zaświadczenie już 4-ty miesiąc i za każdym razem kiedy się dopominam każą mi czekać. Nie wiem co takiego skomplikowanego jest w wystawieniu zaświadczenia. Złożyłam wniosek w zeszłym roku, mam nadzieję że do końca tego dostanę ;) Niech ich szlag, darmozjady, trzeba im wszystko na tacy napisać inaczej dupa z egzekucji, co za paranoja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pracuje w kancelarii -chyba nie masz nic innego do roboty skoro temat został zamknięty 19.12.1010 a ty znowu zaczęłaś go 28.01.br-chyba ciebie temat podnieca skoro wracasz do niego non stop ciebie wiele rzeczy śmieszy-to,że ktoś domaga się swego,to że ktoś nie potrafi wypełnić wniosku,to że we wniosku wskazuje jakąś część mieszkania własnościowego do zlicytowania itd -naprawdę nie wiem co w tym jest takiego śmiesznego? czy tak bardzo ciebie bawi cudze nieszczęście,brak pieniędzy,cudza krzywda jaką ktoś otrzymał od oszusta męża,sąsiada czy znajomego? CO DO CHOLERY JEST W TYCH SYTUACJACH TAKIEGO ŚMIESZNEGO?! MNIE MARTWIĄ "TAKIE ŚWIĘTE KROWY" JAK TY, KTÓR" RĘKAWA SOBIE JESZCZE W ŻYCIU NIE UBRUDZIŁY" A TRAKTUJĄ WSZYSTKICH Z GÓRY JAKBY POZJADAŁY WSZYSTKIE ROZUMY!! jeszcze raz tobie mówię-nie spotkałam się (jak do tej pory) w żadnej kancelarii komorniczej,sekretariatach sądów i kuratorów z którymi współpracuję z tak nieuprzejmą,niemiłą,opryskliwą,głupio mądrą kobietą jak ty pozostaje mi tylko pogratulować panu komornikowi takiej pracownicy :)-JAKI PAN TAKI KRAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torh@torh
moje zdanie o piszącej tu pani z kancelarii jest takie, że prawdopodobnie jest to jakaś praktykantka co wytęża ucho i łapie dysputy zasłyszane w pracy i przelewa je tutaj z braku laku. Zdecydowanie brak jej profesjonalizmu wykonywanego zawodu. W kancelarii, która zajmuje się moją sprawą pełno jest takich młodych, one nawet samodzielnie nie są w stanie udzielić prostej informacji, nie potrafią się wysłowić, kiedy zadaje im się specjalistyczne pytanie. Mnie osobiście przekonywały, że ustawowy termin oczekiwania na decyzję o wydaniu bądź nie zaświadczenia wynosi 3 miesiące a kiedy pytałam o wskazanie regulującej to ustawy to pani zaczęła się jąkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do żalllllllll
kawko nie przejmuj się durną babą a temat zamknełas czemu? moze nie zamykaj...powinien byc taki temat tu,jest tu wiele madrych wypowiedzi i rad. co do mnei to moze wpierwszym poscie troche pokrecilam-chodzilo mi o to ze takze jak wy-we wszelkich urzedach,sądach,zusach itd prawie nigdy nie spotkalam się z takim opryskliwym babskiem,owszem,wrecz przeciwnie-panie sa miłe,uprzejme,usmiecjnete i nawet jesli czegos nie muszą (chodzi o udzielanie informacji) to i tak z wlasnej woli pomoga. a to babsko chyba rodem z komuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.komorniktrzebinia.pl/info Ustawa z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej, oprócz zaliczki alimentacyjnej - świadczenia wypłacanego w zastępstwie alimentów, wprowadziła do obrotu prawnego nowe instrumenty, których celem jest poprawa skuteczności ściągalności zasądzonych świadczeń alimentacyjnych. Są nimi: - przeprowadzanie wywiadu środowiskowego u dłużnika alimentacyjnego, mające na celu ustalenie jego sytuacji socjalno-bytowej, - aktywizowanie zawodowe dłużnika, w tym kierowanie go do prac organizowanych na zasadach robót publicznych, - złożenie do prokuratury wniosku o ściganie dłużnika za przestępstwo określone w art. 209 1 Kodeksu karnego, tj. uporczywego uchylania się od obowiązku alimentacji, - zatrzymanie dłużnikowi alimentacyjnemu prawa jazdy (w przypadku uniemożliwienia przez dłużnika przeprowadzenia wywiadu środowiskowego albo odmowy podjęcia proponowanej pracy lub uchylania się od niej, po uprzednim złożeniu wniosku o ściganie za przestępstwo z art. 209 1 Kodeksu karnego), - wpisanie dłużnika alimentacyjnego do rejestru dłużników niewypłacalnych w Krajowym Rejestrze Sądowym, - wytaczanie powództwa przeciwko osobom zobowiązanym do alimentacji w dalszej kolejności, stosownie do art. 132 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, - przekazywanie gminie przez komornika informacji o stanie egzekucji alimentów oraz przyczynach jej bezskuteczności, - dyscyplinowanie komornika poprzez obowiązek przekazywania przez niego prezesowi sądu rejonowego, nie rzadziej niż co pół roku, informacji o działaniach podejmowanych przeciwko osobom zobowiązanym do alimentacji. Projekt poselski, oprócz obecnie funkcjonujących, wprowadza nowe rozwiązania dotyczące poprawy egzekucji świadczeń alimentacyjnych, tj.: - możliwość prowadzenia przez komornika egzekucji z majątku osobistego dłużnika, majątku wspólnego małżonków, a także majątku będącego w posiadaniu osoby trzeciej zamieszkującej wspólnie z dłużnikiem, - zastąpienie, z chwilą przyznania świadczenia z funduszu alimentacyjnego, egzekucji komorniczej egzekucją administracyjną prowadzoną przez naczelnika urzędu skarbowego. Następny sposób, to powierzenie egzekucji komornikowi. Należy wybrać komornika, który jest właściwy dla miejsca zamieszkania dłużnika alimentacyjnego. Wybierając się do niego trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty oraz oryginał wyroku sądowego. Na miejscu wypełnia się wniosek o przeprowadzenie egzekucji. Obowiązkiem komornika jest informowanie o podejmowanych działaniach. Gdy nie jesteśmy zadowoleni z działań komornika to można: * gdy jego działania są opieszałe, to składamy skargę (skarga na przewlekłe działanie) do sadu okręgowego (sąd właściwy na okręg działalności komornika) i domagać się odszkodowania (nawet do 10 tys. zł), * gdy komornik nic nie robi w naszej sprawie, to składamy skargę na czynności komornika w sadzie rejonowym, przy którym działa. Za skargę trzeba będzie wnieść opłatę. Koszt 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do żalllllllll
czy te czynnosci trzeba jakos egzekwowac czy z urzedu juz jest to egzekwowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×