Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Młoda*

KOMORNIK LEŃ a my nie potrafimy odzyskać swoich pieniędzy

Polecane posty

Gość do ---> zocha04
z reguly nie lubie wierzycielek alimentacyjnych bo sa bezczelne chamskie i wydaje sie im ze wszyscy maja kolo nich skakac i lozyc pieniadze na ich dzieci ale napisze ci tylko tyle ze u mnie w kancelarii w takiej sytuacji mozna napisac wniosek o odwolanie zajecia rachunku bankowego w czesci dotyczacej wplywow na rachunek z kancelarii komornika x z tytulu spłaty należności alimentacyjnych komornik jest organem egzekucyjnym dokonuje zajecia wysyla do banku informacje o stanie zadluzenia jednak to nie on decyduje ile taki bank i z czego potraci to bank na podsatwie przepisow i wlasnej odpowiedzialnosci dokonuje potracenia i to jest prawda komornik nie ma obowiazku interesowac sie tym z jakiego tytulu i z jakich zrodel przychodza pieniadze na zajety lub zajmowany rachunek a jeszcze odniose sie do twojej wypowiedzi taki tatus nie placi wsadza go do wiezienia egzekucja dalej bedzie bezskuteczna wiec otrzymasz pieniazki z funduszu czyli z panstwa ( oczywiscie masz to gdzies ty mas zpieniadze a podatnicy niech placa) potem dalej to podatnicy musza utrzymywac twojego mezusia w wiezieniu a jak twoj mezus wyjdzie to z taka ciekawa przeszloscia na pewno znajdzie prace juz nie mowiac o tym jak taki pobyt w wiezieniu moze nauczyc go innych niewlasciowych zachowan jak macie wiecznie jakies pretensje to same waskazcie roziwazania tylko sensowne albo same sobie goncie tych swoich gnojkow jeszcze jedno nawet nie masz pojecia ile kosztuje utrzymanie w kancelarii alimentow wielu komornikow chociaz ma obowikazek w ogole nie przyjmuje wnioskow alimentacyjnych smieszne jestescie z tymi haslami jak to komornicy nic nie robia itd prawdopodobnie w polowie nie zapierdzielasz w pracy tak jak ja prowadzac alimenty alimenty przynosza nawet straty wiec tym bardziej komornikowi zalezy na tym zeby znalezc majatek dluznika i cos wyegzekwowac zbey chociaz pokryc wlasne koszty komornik to nie instutucja charytatywna tylko os. fizyczna prowadzaca wlasna dzialalnosc nie otrzymuje zadnych funduszy z budzetu zreszta co ja sie bede produkowac zawsze jestescie najmadrzejsze wiecie wszystko o egzekucji itd to sobie same egzekwujcie ja nie wiem wam sie wydaje ze kancelaria komornicza to jakis dedektyw i zbir w jednej osobie co to tropi dluznika po calym swiecie depta mu po pietach zeby na koniec zedrzec z niego ostatnia pare majtek i sprzedac na licytacji jeszcze sie umialam jak jedna pani miala pretensje do komorniak ze egzekucja jest bezskuteczna bo dluznik pracuje na czarno hahaha czasami naprawde sie zastanawiam czy wierzycielki maja rozum przepraszam za ten niemily wydziwiek wypowiediz ale niestety takie mam doswiadczenia z pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ---> zocha04
a tak na koniec przypomnialo mi sie jak jedna pani zlozyla wniosek o umorzenie postepowania poniewaz porozumiala sie z dluznikiem ze zamiast sciagania alimentow z pensji i pobierania kosztow komorniczych on sam bedzie jej placil co miesiac po jakims czasie pani zadzownila do mnie z awantura czemu przestala otrzymywac pieniadze z kancelarii wiec tlumacze pani grzecznie ze przeciez sama zlozyla stosowny wniosek na co pani ze to nie prawda ze to skandal co sie w kancelarii dzieje i gdzie sa jej pieniadze na co ja do pani ze mozemy oddac sprawe do sadu powolac bieglego grafologa i neiech zbada czy podpis pod wnioskiem umarzajacym postepowanie jest jej podpisem w telefonie cisza pani sie rozlaczyla i juz wiecej nie zadzwonila moglabym tu pisac i pisac o tym co mnie w pracy spotyka wiec same widzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kmno
A dzieli się z tobą też lewymi zyskami od dłużników choćby alimentacyjnych? Już tu kobieto kiedyś pisałaś zmień pracę jak ci się nie podoba bo ty żyjesz z tych dłużników i wierzycieli nie zapomnij o tym nie ma ich ty nie masz pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ---> zocha04
Kmno prace mam nie dzieki alimentom ale dzieki wierzycielom takim jak banki i rozne firmy bo to z tego utrzymuje sie kancaleria pracy jest tak duzo ze chetnie szef przerzucilby mnie na KM zamiast ciagnac te alimenty i kolejny glupi tekst o jakis lewych zyskach i dzielenim sie tym z pracownikami tym bardziej nie mam zamiaru trzymac waszej storny bo sie zachowujecie jak nastolatki ktore wykrzykuja swoim matkom ze sa juz dorosle i dojrzale i lepiej znaja swiat niz dorosli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kmno
Zaczniesz ją trzymać jak ci się nóżka powinie i sama wierzycielką zostaniesz a twój staruszek wszystko co ma poprzepisuje na całą rodzinę. Myślisz że cię to w życiu nie spotką jakieś siedemdziesiąt procent też tak myślało. Żyjesz z wierzycieli którymi gardzisz i żebyś nie myślała nie jestem klientką komornika. Jedno mnie różni od ciebie nie gardzę nikim wiem że życie jest nieprzewidywalne znam przypadki gdzie działanie komornika za kasę doprowadziły dziewczynę do tego że znalazła się jako alkoholiczka z dwójką dzieci na ulicy. Więc mi nie mów że tak nie jest nie zajęto mieszkania nie zajęto facetowi działki które powinny być zajęte,zajęto za to wynagrodzenie dziewczynie na poczet kredytu wspólnego kredytu i w ten sposób spłaca kredyt na sklep byłego już męża i jego nowej pani a alimentów nie widzi bo ich widzieć nie może bowiem dziwnym trafem eks wie o każdym kroku w sprawie zanim on nastąpi jak myślisz od kogo i za ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do --- Kmno
Kmno wiesz co ja jak i wszystkie moje kolezanki z pracy nie lazilysmy po dyskotekach ani kolezankach tylko wszystkie swoja mlodosc spedzilysmy nad ksiazkami zeby zadbac o swoje wyksztalcenie zadna z nas nie ma dziecka mimo ze wszystkie przed 30stka i kazda marzy juz o powiekszeniu rodziny ale kazda z nas powiedziala mezowi ze najpierw chce stac sie w pelni finansowo niezalezna dziewczyny maja po 2 kierunki studiow robia podyplomowki aplikacje ja tez od pazdziernika zaczynam nowe studia i ukierunkowuje sie konkretnie na zawod bo ta kancelaria jest dla mnie tylko chwilowym zatrudnieniem dopoki nie zrealizuje swoich planow gdyby mnie maz zostawil sama to ja bede miala z czego utrzymac swoje dzieci a nie bede skomlala o kase od panstwa albo psioczyla na komornika bo nie zadbalam o swoja przyszlosc a co do splacania kredytu no coz bralo sie wspolnie podczas wspolnoty malzenskiej to trzeba splacic a dzialke to sie zajmuej na wniosek wierzyciela a jak sie komus komornik nie podoba to moze zmienic i tam skladac stosowne wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdanek
Oby życie nie zweryfikowało Waszych planów... Tego Wam życzę w Nowym Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mi lenka
Nic bardziej trafnego magdanek życie poweryfikować może wiele. Ta dziewczyna ma wcale niemałe dochody tylko pan komornik postanowił zniszyć kobietę za kasę starego do końca. Jak się dowiedziała o przepisaniu nieruchomości to w dziwny sposób odrazu były one przepisywane na kochanicę pana x skądś bardzo szybko wiedział o wnioskach. Kobieta pracuje jest kierowniczką sklepu i bardzo łatwo zabierać panu komornikowi przyszło pól jej wypłaty a dług alimentacyjny jej eks jest jednym z największych w naszym mieście. Oczywiście na fundusz się nie łapie bo ma ponad 3 tys dochód cóz z tego że ma go tylko pół bo spłaca kredyt wzięty na sklep który teraz ma konkubina eks. Pani pracująca to jest jawna chamska spółka komornika z esem mająca na celu doprowadzenie do ostateczności kobiety która kiedyś była normalna,teraz nie jest tylko ani komornik ani eks nie widzą co dzieje się z dwójką nastoletnich dzieci które nie mają już dokąd pójść. Więc nie wal mi tu tekstów o wykształceniu bo ona też je ma jak się znajdzie tak podła zoorganizowana spółka jak ci dwoje to zniszczą każdego. Tylko żeby ci po setkach studiów starczyło czasu na dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdanek
Zgadzam się z Tobą Milenka. Ja mam 3 kierunki skończone i od roku szukam pracy. A tzw. ojciec biologiczny nie płaci od 4 lat. Komornik siedzi i zbija bąki. Sąd Karny ma gdzieś i 2-gą sprawę o niepłacenie alimentów zawiesiło, bo nie chce im się badać sprawy. A najlepsze są takie "mądralińskie" co nie mają pojęcia jak to jest jak się ma dzieci i mało kasy. Oby nie musiały się tego wiedzieć. Niech się kształcą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona w sieci 546
Witam. Raz byłam u komornika.Chciałam się dowiedzieć czegoś na temat sprawy.Pytam czy go odwiedził, czy zajął w US zwroty podatku itp...Na każde pytanie padała odpowiedź nie. Zdenerwowały go moje pytania (pytałam grzecznie) i zrobił mi piekielną awanturę.Na koniec dodał,że trzeba było wcześniej pomyśleć komu się d*py daje. Więcej nigdy nie poszłam do niego ,ale dokumentacja została.Leży w kancelarii od ok 15 lat.Po kilku latach zmienił mi się komornik,ale osobiście nie miałam z nim do czynienia.Tylko pisemnie się kontaktuję. Dług wynosi ok 30 tys i z miesiąca na m-c rośnie. Mam przyznane 300zł - nie robiłam podwyżek. Uważacie,że powinnam podwyższyć tę kwotę ? Pytam, bo moja koleżanka powiedziała mi,że powinnam ... Ona też podpowiedziała mi o tym,aby karnie ścigać byłego męża za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego...Sprawa od 3 mcy jest na Policji, ale jak znam życie zostanie umorzona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zocha04
Do "do --->" .... w zasadzie nie wiem do kogo .... wstydzisz się .... chyba tak .... Ok. luz W odpowiedzi na Twoje gorzkie żale złożyłam 3 pisma - wnioski o zwolnienie alimentów i wiesz co otrzymałam od komornika figę z makiem, odpowiedź, że nie zwolni alimentów bo nie .... i już, tak tak oczywiście, że napisałam skargę na komornika do Sądu - ale moja droga, i tak ta skarga trafia do komornika i komornik się do niej ustosunkowuje, więc wraca do Ciebie pismo z Sądu w zasadzie jednym zdaniem napisanym od komornika, że "nie ma podstaw do uzwględnienia skargi" Sąd sie do tego przychyla i to by było na tyle jeżeli chodzi o skargi do komornika. Treaz drugie, czy byłabyś tak uprzejma podac mi na podstawie jakich przepisów to bank dokonuje potrącenia.... I jeszcze to może opowiesz nam jak to zap..... przy alimentach, w odniesieniu do tego jak to my "bezmózgie, lafiryndy, które w głupocie swej dały sobie zrobić bachora jakiemuś gnojkowi leżymy i pachniemy do góry brzuchami popijając drikni...." A teraz mój ulubiony fragment "... Kmno wiesz co ja jak i wszystkie moje kolezanki z pracy nie lazilysmy po dyskotekach ani kolezankach tylko wszystkie swoja mlodosc spedzilysmy nad ksiazkami zeby zadbac o swoje wyksztalcenie zadna z nas nie ma dziecka mimo ze wszystkie przed 30stka i kazda marzy juz o powiekszeniu rodziny ale kazda z nas powiedziala mezowi ze najpierw chce stac sie w pelni finansowo niezalezna dziewczyny maja po 2 kierunki studiow robia podyplomowki aplikacje ja tez od pazdziernika zaczynam nowe studia i ukierunkowuje sie konkretnie na zawod bo ta kancelaria jest dla mnie tylko chwilowym zatrudnieniem dopoki nie zrealizuje swoich planow gdyby mnie maz zostawil sama to ja bede miala z czego utrzymac swoje dzieci a nie bede skomlala o kase od panstwa albo psioczyla na komornika bo nie zadbalam o swoja przyszlosc ...." MOja droga dziewczynko żyjąca w jakiejś słodkiej bajce, żyj w niej jak najdłużej życzę, ale na next świeta poproś w liście do Sw. Mikołaja o wielka i ogronmą poduszkę na tyłek, bo jak dostaniesz kopa od życia to się moja droga długo nie pozbierasz z takim podejściem i krótkowzrocznym myśleniem. |Wydaje ci się, że zycie to jakis program komputerowy, który zaprogramujesz - wpiszesz odpowiednie dane i już, potem enter i tak będzie cudownie cię przez zycie prowadził bez żadnego szwanku. To moja droga może i według ciebie my jesteśmy głupie i naiwne, ale tak naprawdę to ty niestety ty, nie znasz życia dziecko drogie. To moja droga może i według ciebie my jesteśmy głupie i naiwne, ale tak naprawdę to ty niestety ty, nie znasz życia dziecko drogie. Ja też moja droga, dwa fakultety, podyplomówka, specjalizacje, super prac z pensją po 15 tys. miesięcznie, oszczędności na kontach, zapewnione bezpieczeństwo i byt i co .. I kolokwialnie mówiąc „GÓWNO Historia banał były gnojek miał zasądzone 500 zł alimentów, nie chciał płacić, i nie płacił przez dwa lata, nie ścigałam gnojka, bo co się będę w gównie tarzać, stać mnie, a potem co . Ni z tego ni z owego puk puk do drzwi otwieram, a tam Pan komornik przyszedł zająć mi graty Ale jak na jakiej podstawie, o co chodzi i Pan komornik pokazuje mi nakaz prawomocny i działa. Szok, szczęka na podłodze, jak już się otrząsnęłam zaraz tel do banku, konta zajęte, o co chodzi A chodziło o to, że ten gnojek wystawił na mnie komuś fakturę i wziął na to kupę kasy, całą korespondencje skierował na fikcyjny adres, więc w życiu nie miałam szans na to że cokolwiek odebrać i się zorientować co się dzieje, a jak już się dowiedziałam to było pozamiatane i co w jeden dzień w zasadzie stanęłam w obliczu tego, że zostaje mi tylko to co mam w portfelu, i to jeszcze musiałam podobno był to duży ukłon ze strony komornika wykupić od niego na miejscu od razu telefon komórkowy, który notabene według przepisów jest narzędziem niezbędnym do wykonywania mojej pracy zresztą pracy 99% społeczeństwa więc w dobroci komornika mogłam go na miejscu w domu wykupić kasę zainkasował do kieszeni pokwitowania nie było. I dalej odwołania protesty do komornika ten ma to w dupie ma nakaz działa reszta nie obchodzi go Sąd no życzę powodzenia terminy 3 miesiące to sukces.. W między czasie o Mój Boże przecież nie zaplanowałam tego w programie „Moje Życie, że te palanty co się gospodarką zajmują doprowadzą do krachu na rynku i załamania gospodarki, banki wstrzymają pożyczki, spadnie kurs dolara i spadną akcje największych potentatów na rynku. A do tego cena ropy, pójdzie trzy krotnie do góry, no i jeszcze ten Afganistan. I że któregoś pięknego dnia z programu „Moje Życie otrzymam zwolnienie z pracy i uścisk dłoni prezesa I wiem jestem dorosła nie ma ludzi nie zastąpionych, zdarza się, każdy chce żyć i utrzymać się na rynku, w moim przypadku przy wieku 42 lata w reklamie, marketingu i PR to już wiek emerytalny i niestety doświadczeni już nie jest twoja kartą przetargową, potrzebni są szybcy, młodzi, ze świeżością a przede wszystkim MOJA DROGA BEZ DZIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak przy okazji bo na bank będziesz od razu podskakiwać, że ale przecież tworzone są teraz miejsca pracy, że i przedszkole przy pracy i w ogóle środowisko pracodawców jest pro matka tak tak dobry PR to podstawa, wiem coś o tym papier i Internet przyjmie wszystko Ale zaraz powiesz, ale ja mam takie koleżanki no super cieszę się, że oprócz kujonowatych cyborgów masz też wokół siebie normalnych ludzi, tylko czy tak naprawdę wiesz jaka jest ich sytuacja, czy tak naprawdę wiesz jak się czują, co przezywają. Każdy ma swoją maskę nawet TY WALCZĄCA O PRAWA KOMORNIKA DZIAŁACZKO !!!!!!!!!!!!! To tyle, A tak na koniec, chyba to lubisz i swoją pracę i to jak Cię ludzie obrzucają błotem i gównem, bo prześledziłam całe forum i pojawiasz się jak bumerang, ale nikt cię nie słucha, wszyscy mają Cię gdzieś, wiec skoro cały czas pomimo to wracasz to albo to lubisz (radzę iść do specjalisty bo to nie jest normalne), albo no i . Nie mam albo, nakręca Cię to co . Taki zastrzyk adrenaliny w nudnym i szarym tak naprawdę bez perspektyw życiu To pa (p.s. przepraszam wszytskich za długi wywód, ale po tym jak musiałm kilka dni odsapnąć po przeczytaniu mądrości życiowych tej osoby, musiałąm też to potem z siebie wyrzucić, w zasadzie dobrze że to babsko jest komornikiem - bo wyobraźcie sobie jakby była nauczycielem i uczyła Wasze dziecko - KOSZMAR)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do --- zocha04
hehe wiesz jestem pasjonatka historii i postanowilam ze jednak rozpoczne 2 studia i zostane nauczycielem historii takze lepiej nie posylajcie swocih dzieci do skzoly pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zocha04
ufff... całe szczęście, że moje dziecko już skończy szkołę zanim ty skończysz te studia ..... więc mogę spać spokojnie ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiesz w jaki sposób odzyskać pieniądze od dłużnika? Sprzedaj wierzytelności firmie windykacyjnej Ancora-Finanse. Zapewniają 100% skuteczność i szybki zwrot gotówki. http://ancora-finanse.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
firmy windykujące są mało skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w większości sytuacji można wybrać sobie komornika, ja zdecydowałam się na kancelarię komorniczą w Gdańsku http://komorniksadowygdansk.com.pl/ i na szczęście dość szybko uzyskałam zwrot długu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćggg
Najlepiej to szukać takich firm w Internecie. Ja swego czasu też miałem taki problem i szukałem w sieci i znalazłem taką firmę http://kancelariaultimatum.pl, gdzie większość formalności załatwiliśmy też mailowo i odzyskali dla mnie pieniądze, więc warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie często zapominają o tym, ze komornik nie tylko zabiera, ale też pomaga w odzyskaniu nalezności. Ja kiedyś mialam taki problem i bardzo pomógł komornik sądowy mi pan Janusz kruk z łodzi http://www.jkrukkomornik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja korzystam z pomocy www.kancelariaultimatum.pl, jeżeli jakiś dłużnik nie chce mi zapłacić faktury. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cwany
Bardzo często zdarza się że komornik jak nie ma podane na tacy z czego ma prowadzić egzekucję to sam od siebie nic nie zrobi-no tak to już jest. Najgorsze jest że najpierw musisz wyłożyć kasę i to często nie małą a komornik oleje sprawę. Dlatego powiem wam co najlepiej zrobić: 1) skorzystaj z firmy windykacyjnej z którą rozliczysz się dopiero po wyegzekwowanej należności od dłużnika np firma windykacyjna Delegat (grupadelegat.pl) 2) w większości przypadków są skuteczni i na tym etapie sprawa się kończy a jeśli znajdzie się jakiś twardy zawodnik to z ich pomocą szybko uzyskasz nakaz zapłaty. 3) dzięki temu że prowadzili całą sprawę od początku znają sytuację materialną dłużnika i wskazują dokładnie komornikowi z jakiego majątku ma prowadzić egzekucję komorniczą. 4) skutecznie odzyskujesz swój dług i cieszysz się z powrotem swoją gotówką. Proste!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakiś czas temu także musiałem skorzystać z usług komornika. Mój znajomy nie chciał oddać mi pożyczonych ode mnie pieniędzy. Mimo wyroku sądu nie kwapił się do tego, a komornik, z którego korzystaliśmy nie był skuteczny. W końcu postanowiliśmy zmienić komornika i w ten oto sposób trafiliśmy na http://www.tarnow-komornik.pl/. W końcu egzekucja sądowo była skuteczna. Widać, że ten komornik ma spore doświadczenie i potrafi ściągać długi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ten od tego traktora ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może sprawa wymaga konsultacji z prawnikiem. Czasem sprawa wydaje się poważna ale po głebszej interpretacji prze prawnika może okazac się do załatwienia. Ja jakiś czas temu korzystałam z usług kancelarii adwokackiej http://adwokat-chorzow.com.pl/ i bardzo dobrze mi doradzono .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W niektórych sytuacjach można zmienić kancelarię. Ja korzystałem z usług www.jkrukkomornik.pl i udało mi się odzyskać należne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam rozwodników , tych przed i juz po. Pewnie wielu z Was ma problem z masturbacją,waleniem pałki itp. Masz problem z masturbaacją , ciągle walisz kapucyna ? Twój drągal już nie domaga, wejdź na EROFLIRT24.PL tylko dla osób powyżej 25 roku życia. Serdecznie polecam mi ta strona pomogła masakrycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na szczęście mój komornik działa sprawnie i nie miałam problemów z odzyskaniem moich pieniędzy. Korzystałam z usług komornika www.walczkomornik.pl i mogę go polecić również wam, jeżeli zależy wam na odzyskaniu pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wam powiem, że gdy rozstanie jest w zgodzie i nikt sobie nie kładzie kłód pod nogami, to problemu z płaceniem alimentów nigdy nie ma, ba nawet facet często się upewnia czy na wszystko jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×