Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość J.Lo74

NOWY ROK NOWE MOZLIWOŚCI-CIĄŻA NA 2008!

Polecane posty

Witam 5 kg ? to bardzo dużo. Co ty kobieto jesz:)? Moja koleznaka urodziła 4700 ale miała cesarke. A ztymi pomiarami wagi to różnie wychodzi. Mój mały tez jest spory bo ostatnio ważył 1600 a norma w tym tyg to 1200-1400 Moja koleznka miala mieś córeczkę 1800 maks 2000 a urodziła 2700. Więc lekarz pomylił się prawie o kilogram. Petra najlepiej mierz temperaturę. Ja kupiłam termomter i codziennie mierzyłam i robiłam wykres bo cykle mialam nieregularne i okazało się że to działa. Gdyby nie to to nigdy byśmy nie wcelowali w płodne. Zycze powodzenia. A dziś moj mąz po raz kolejny oświadczył teściowej że ja nie idę na wesele, a ona że na obiad i do kościoła to już bym mogła iść. POwiedział ze nie. Tylko nie wiem na ile to jego nie było stanowcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe..Ula, rozpraw sie z ta tesciową :D:D moja na szczescie sie nie wtraca, wrecz przeciwnie :) Dobrej nocki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petra ja też mam (miałam) nieregularne cykle...wtedy kiedy sobie wyliczałam nic nie było, a wtredy kiedy nie liczyłam trafiło :D teraz też mam zamiar tak robić...mnie więcej od 10dc co dwa dni staranka i już....kiedyś pewnie się uda :) Aniaj uważaj na siebie i kontroluj te skurcze Kochana:) Ulka nie daj siem teściowej - sama wiesz jak będzie najlepiej :) dobrej nocki Kochaniątka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki! Ja juz dawno po sniadanku i dalej leze w lozku -slonka nie ma to i wstawac sie nie chce;) Petra najlepiej podziel swoj cykl na 3.do srodkowego +-2,3dni i masz lodne dni plus obserwacja sluzu(ew.temperatura)ipowinno zaskoczyc:) Ula ma racje wage z USG wyliczaja jako srednia z pobranych wielkosci (a to juz ma znacznie na jakim aparacie sie to robi-bo tego samego dnia u dwoch roznych lekarzy mozna mniec inny wynik).Im dluzsze dziecko tym wydaje sie chudsze choc wage ma taka sma jak mniejsze. Ajjjjjjj zobaczymy po porodzie ile nasze skarby waza najwaznejsze aby zdrowe byly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
całuski z rana:) ja właśnie się przygotowuję do wielkiem wyprawy nad wodę (u nas słonko praży juz od 5.00 ) zatem odezwę się wieczorkiem:) miłego dnia laseczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewuszki...:) Ja dzisiaj od 8 rano zrobiłam obchód ogródka, nakarmilam psinkę, wsiadłam w auto...i pojechałam do mojego M, który mnie juz totalnie osłabia z tym swoim wynajetym mieszkaniem za 2 klocki miesięcznie :O Czasami na prawdę żałuje, że nie jestm les...hehe faceci sa na prawdę z innej planety i zrozumiec ich to total kosmos :P wreszcie mój wyjazd nie jest zagrozony, bo pisunią zajmie sie moja mama :D domku tez ma kto doglądac więc wreszcie ze świetym spokojem bede mogła wyruszyć. Wyjazd się troszke przesunął i teraz ustalony jest na czwartek. Tulcia...co do sprawy kredytowej to mój M tez ma ten problem, i stąd tez nasza zmiana terminu wyjazdu. Nawet bank mamy taki sam...:D są wakacje a i te procedury się strasznie wydłuzyły stąd to oczekiwanie...ale pewnie w koncu będzie finalizacja :D I Ty Kochana uwijesz sobie gniazdko ...:D ❤️ Aniaj ❤️ dzieki za dobre słowa...kwasik biorę cały czas... może i te powakacyjne staranka cos przyniosą, będzie wypoczęci i wyluzowani...może :O hmmm no ma być byczka, więc musi :D Ula...asertywnośc na 10 :D i już. Nie mozna się poddawać takim wpływom...gratuluję męzusia...:D Tak trzymać :) LJO Ty jak Prezesowa prawdziwa...odpoczynek, łózio i pełen luzik :D a co...kiedy jak nie teraz prawda? :D Ivoo....wspaniaych wakacji, wrócisz i zaraz chwila momen i staranka się rozpoczną jak u mnie :D :) ❤️ Całuski dla Wszystkich Laseczek CMOK 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja kropeczki stawiam................. i lecę znowu na działkę! chociaż może powinnam zostać w domu, bo dzień mi się tak zaczął, że w ciągu godziny dwa razy się skaleczyłam (raz nożem) i stłukłam wagę łazienkowa..... :( musiałam odkurzać mieszkanie, bo mi się drobinki szkła poroznosiły po całym mieszkaniu! myślałam, że wścieku dostanę. I jak wreszcie posprzątałam, to sie okazalo, ze nie mam chlebcia na śniadanie.... wrrr.... więc się poważnie zastanawiam nad tym, żeby się położyć i wstać jeszcze raz, i udawać, że to zuuuuupełnie noooowy dzień :D buziaki ps. miumiu - wnerwa można dostac z tym multibankiem.... ale podobno tam jest teraz tylko 3 analitykow! a wnioskow maja 300..... bez komenatrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki! Desperate bedzie dobrze glowa do gory:) Tulka zly poczatek dnia nie oznacza takiego calego dzionka:) Unas wczoraj wieczorkiem solidnie padalo a teraz bez slonka ale w miare cieplo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ my wczoraj byliśmy na basenie odkrytym z wodami termalnymi! Mówię Wam dziewczynki żyć nie umierać! :D Raj na ziemi po prostu! Nie wychodziłam prawie z wody, napływałam się!! Ale jak wychodziłam z basenu to pierwszy raz miałam takie uczucie :) brzuch mi tak ciążył, że prawie się zgięłam :P nie wiedziałam, że mieszkanko mojej dzidzi aż tyle waży- dopiero po długim przebywaniu w wodzie to zauważyłam! Hihi ;) Też Was czytam codziennie, ale czasem po prostu nie mam siły pisać. :) kropeczki meldujące stawiam............................ :) Tula, nie martw się, połóż się, weź głęboki oddech i wstań jeszcze raz :):):) Będzie dobrze, czasami tak się dni zaczynają... :D:D:D Miłego dnia dziewczynki i odpoczywajcie duuużo, bo dzisiaj niedziela- dzień Słodkiego_nic_nie_Robienia :) (Dolce_Far_Niente) 🌻 buziaczki 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też się melduję :D aż wstyd się przyznać, że dopiero wstałam:) Miumiumiu wakacyny wyjazd u mnie dopiero w sierpniu:) wczoraj byliśmy tylko na wypadziku na basenie i ładnie się opaliłam:) dzisiaj tylko odiadek i leniuchowanie, a od jutra nauka:) Miumiumiu a z tym mieskzaniem Twojego M to.....no comment :D Tulka będzie dobrze - zmykaj na działkę szyciutko, bo dzionek trzeba wykorzystać:) DeeDee to siem dzidzia popluskała:) Desperatka a Ty znów sprzątasz???????? przodowniczka pracy normalnie:) JLo u mnie były wczorak wieczorem i w nocy mega burzyska....teraz jest ciepło i średnio słonecznie:) miłej niedzielki dla wszystkich :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie pod koniec weekendu, ale widze, ze dziewuchy odpoczywaja. Bardzo dobrze, nie ma co rezygnowac z urokow pieknej pogody. Ja tez troche posiedzialam na sloneczku, robi sie ladna opalenizna. Tula, Ty nie badz taka skromna. Wiele osob na Twoim miejscu to by rece zalamywalo i biadolilo, a Ty bierzesz zycie za pysk po mistrzowsku! Ivoon, powodzenia na egzaminie, na pewno bedzie super!I sie nie smucic prosze, niedlugo my tez bedziemy z brzucholami pomykac.A potem z wozkami.Jeszcze troszke:)Takze podpisuje sie od wypowiedzia Anij! Walczymy! Ula, jesli o moja owulacje chodzi, to problem polega na tym,ze prowadze bardzo nieregularny tryb zycia. Ze wzgledu na prace czasem spie w dzien, czasem w nocy, tak wiec pomiary temperatury odpadaja. A cykle rzeczywiscie nieregularne. Kiedys sporadycznie udawalo mi sie zaobserwowac \'slynny ciagnacy sluz\' i podwyzszone libido ;), teraz od wielu miesiecy objawow zero, wiec troche mnie to martwi...Poza tym fajnie,ze maz Cie wspiera i stoi za Toba murem kiedy trzeba.Tesciowa to czesto nielatwy temat. A taki facet to skarb! Ivoon i JLo, rowniez dziekuje za rady, ale chyba zle sformulowalam swoje zapytanie :) Miumiumiu a wlasciwie to po co Twojemu to mieszkanie? Meczy w tv mu nie pozwalalas ogladac czy co? ;) DeeDee- wody termalne fajna rzecz, rozpieszczaj dzidzi od samego poczatku. No i siebie oczywiscie tez! Pozdrowionka dla wszystkich forumowiczek! Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ podbijam kartę obecności .................................... :D napluskaliśmy się rzeczywiście i zamierzam tak częściej rozpieszczać i siebie i synusia.... ❤️ Petra, odnośnie owulacji, to ja miałam zawsze nieregularny okres, oprócz tego czasu, kiedy brałam tabletki antykoncepcyjne (wtedy wszystko chodziło jak w zegareczku). Taka już podobno moja uroda, więc nie liczyłam dni płodnych na podstawie temperatury ;) Typowych objawów owulacji też nie miałam :) Ale powiem ci, że wiem, kiedy zaszłam w ciążę- zaobserwowałam u siebie płodny śluz (taki jak białko kurze, ciągnący) i wtedy zaciągnęłam mężusia do roboty :D:D tym sposobem jestem teraz już prawie w 7 miesiącu..... :) Nie sądziłam na początku, że się uda, a tu masz.... ❤️ Wam też się uda dziewczynki! Próbujcie, to skutkuje! 🌻 Miłego dnia babeczki, zaczął się nowy tydzień lata!!!! buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Lejdis! Szefostwo dzis spoznione ale obecne:) Bysia wrocilas czy dalej lezaczek nad woda?;) Ivoon jak tam egzaminy? Kamcia jak bylo w Czestochowie? Petra w yak zabieganym zyciu faktycznie ciezko o stale pewne objawy plodnych dni.Musisz sie wsluchac w swoje cialo bo tylko Ty znasz je najlepiej i probowac,probowac. A u nas na podlasiu jest szaro i mokro :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello Dziewczątka:) JLo egzamin dopiero w piątek.....uczę się ambitnie :D u mnie też szaro, pnuro i zimnawo.....a całą noc padało:) muszę Wam opowiedzieć co mi się w piątek przyrafiło.....a raczej nam :D było przytulanko i .....zgubiliśmy zabezpieczenie:) jaja jak berety :D ataku śmiechu dostałam, który szybko się zgasił jak policzyłam dni cyklu.....14...... stracha teraz mam,bo ten cykl mieliśmy być jeszcze grzeczni.....normalnie głupole z nas i tyle :( wraca do tych wszystkich nudnych ustaw i rozporządzeń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivoon moze to sila wyzsza tak chciala :)Ale bym sie cieszyla jakby cos z tego wyszlo-trafiony zatopiony WOW!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JLo mi nie jest do śmiechu...boję się kurka no :( a poza tym to realnie patrząc.....szanse malutkie...ale zawsze jakiś tam procencik jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje się Panna Tula :) Po pierwsze primo, moje dziecko to dzisiaj ma jakies ADHD brzuszkowe, szaleje prawie bez ustanku! ❤️ Po drugie primo, jutro idę podpisywać pierwsza umowe kredytowa! nie bede Was zanudzac szczegolami, ale po tej pierwszej przyjdzie czas na druga, no i potem szczesliwie odbiore klucze do mieszkanka ;) IVOON - nic sie nie martw! co ma byc to bedzie, a mi sie wydaje, ze juz calkiem sporo czasu minelo, i ze moze nawet taka \\\"pomoc\\\" Wam sie przyda :) na pocieszenie, moja przemiła kolezanka z pracy stracila swojego dzidziusia jakos w marcu, a teraz znowu jest w ciazy :D :D :D strasznie sie ciesze i Wam tez tego zycze :D u nas w stolycy niby pochmurno i szaro, ale ciepło jest, nie mozna narzekac :) PETRA - co do owulacji, to ja zawsze rozpoznawalam dni plodne po zmianie sluzu a sama owulację to po takich mocnych bolach jajnika (lewego lub prawego). Moja Jagodka jest z lewego jajniczka :D DEEDEE - zazdroszcze tego basenu!!! tez bym poszla... ;) BYSKA - gdzie jestes? MIUMIU, JLO, ANIAJ, ULA, DEPSERATE no i oczywiscie MARYAM ❤️ i buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivoon, no niezłe numerki z Was:) jeśli ma być to będzie:) myślę, że nie powinnaś się bać za bardzo, w końcu trochę czasu już upłynęło. Będzie OK:) Fluidki z Cz-wy przywiozłam, pobawiłam się też troszkę, aż za bardzo chyba. Nawet w Sylwestra tak późno spać nie poszliśmy hehhe 5,30 daaaaawo tak nie było, jasno, ptaszki śpiewaja a tu dopiero spać :) ale tak to jest jak dawno koleżanki sie nie widziało :) musze zmykać teraz, przepraszam ze tak szybciutko, ale wazne ze zameldowałam sie :) ściskam Was wszytskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł Dziewczęta :) Ivoon, :):) nie wiem czy to nie byłoby dla Ciebie najlepsze, bo to było takie bezstresowe i spontaniczne...swoją drogą to niezły numer :P hehe Tulcia no to się doczekałaś...a u nas cisza. Nawet pani opiekun od piatku nie zadzwoniła ani nie odp na mailika....może sama śmignęła na wakacje i tak nas zostawiła :) :P Ale bardzo się cieszę, że już jesteś krok do przodu...❤️🌻 Kamcia dzięki za paciorek :D zawsze może pomóc, a przecież nie zaszkodzi :D No i miałaś miłę z milszym...imprezka do rana, no no, ale kiedy jak nie teraz...póxniej dzidzia nie prędko pozwoli mamusi na takie balety...:P Petra ja ostatnio sikałam :P na testy owu..i wylazło tak jak ja siebie obesrwowałam w dodaktu jak w mordkę strzelił 14 dnia cyklu :P U mnie dzisiaj pomyslny dzionek...rano psicka miała zabieg i była uśpiona....i jest OK :D ŻYJE!!!! i już śmiga mi po piętrach :P jak młódka :P Cieszę się, że przed wyjazdem to złatwiłam...W czwartek na noc startujemy...mamy zamiar jechać non sop na zaminę... w 24 h czyli w piatek pod wieczór chcemy być w Istambule :) Jlo ❤️ DeeDee 🌻 Desperate👄 matyam ❤️ i pozostałe Dziewczynki ❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
j-lo- melduje sie na statku- klopoty mi sie troche przeniosly w czasie takze mam czas sie zastanowic jeszcze miesiac! aniaj- sliczna masz rodzinke:) ula- nie daj sie tesciowej :) ivoon- no no no niezle z ta wpadka :) juz sporo czasu minelo, nie martw sie :) miumiumiu-koniecznie zjedz adana-kebeb jak bedziesz w turcji- ja bylam kiedys wlasnie w adanie :) i takie ciuciu z lodu i truskawek co sprzedaja na ulicy- jeju pycha!!!hhmm jak to sie nazywalo- nie pamietam!! chyba bidzi bidzi(z z kropka!) i ten pyszny chlebek-pycha! deedee- plywanie podobno bardzo dobre dla dzidzi wiec- pluskaj sie! petra- 🌻 walczymy, walczymy :) bysia- gdzie jestes zlotko??? skrobnij do nas!!! kamcia- ja raz tylko bylam w czestochowie i bardzo ie sie podobalo! jak twoje wrazenia? maryam- jak tam znosisz nasze upaly po wakacjach w pl? a teraz dziewczyny musicie to koniecznie obejrzec- wyje ze smiechu juz 2 dni :D http://pl.youtube.com/watch?v=32nX4Mgvf04 tam obok jest jeszcze o trawie- tez koniecznie zobaczcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczynki ❤️ Witam nowe dziewczynki ❤️ i Ciebie Basiu ❤️. Widze że strarania idą pełną parą i bardzo mnie to cieszy 🌼 Dużo sie u was dzieje ale naszczęście same dobre rzeczy ❤️ Juz się nie moge doczekać jak któraś z Was oznajmi o swoim stanie błogosławionym :D Wróciłam wczoraj ale musiałam ponadrabiać domowe zaległości i troche mi sie zeszło. Generalnie wczorajszy dzień był dla mnie zdecydowanie za krótki żeby wszystko zrobić. Dzisiaj Czaruś od 5 rano upominał sie o śniadanko i tak od piątej rano konsumujemy kanapeczki i owocki :D Moja Gabi cholerka rozchorowała sie i pewnie skończy się na antybiotyku. Nie chciała ze mną wracać do Wawy i dziś teściowa zabiera ją do lekarza bo podejżewam zapalenie krtani mOJE DZIECKO PRZESTAŁO MÓWIĆ :-( nie ma nic gorszego jak dziecko jest chore. A ja musiałam wracać bo z pracy mnie wzywali i jeszcze mmam w śode lekarza i siedze w domu i siwieje z nerwów że mnie przy niej nie ma :-( echhhhh te dzieciaczki ❤️ Przepraszam że nie napiszę do każdej z osobna bo jeszcze nie wszystko nadrobiłam ale każdą z osobna całuję :D zacznę oczywiście od Naszj kochane Bosski ;-) JLo👄 Tulcia👄 ivoon👄 miumiu👄 DeeDee👄 Desperate👄 maryam👄 aniaj👄 Ulcia👄 Basia👄 Petra👄 p.s. 11 kg do przodu :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Lejdis! Ooooooooo Bysia wrocila:) Wrrrrrrrrrescie! Ale Ivoon wali nam ASAMI z rekawa:) Miumiumiu jak Ci zazdroszcze wyjazdu. Desperate az mnire brzuch rozbolal ze smiechu:D A problemy beda i minal Tulka dasz rade kochana i z umowa:) OK ide pasc mego ❤️pasibrzucha;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem cały czas tylko nie zawsze pisze bo nie chce za długo siedzieć., Skutki uboczne tabletek całkowicie zniknęły. Wczoraj padł rekord 1 skurcz, a dodam ze troche sobie pochodzilam bo jak człowiek lepiej się czuje to od razu ma cos do zrobienia. Mam nadzieje że idzie ku lepszemu. Musze przeciez jeszcze zakupy jakies dla Dzidzi zrobić bo nic nie mam. Farba do malowania kupiona, komoda i pólka też, łózeczko mamy dostać a wózek w drodze. Tyle moich przygotowań do porodu. Jutro ide do lekarza zobaczymy co tam z moja szyją. Zaczęłam 33 tydz. Szok!!!!! Czas naprawde szybko leci już 5 tyg leże w domu. Jeszcze 4-5 i już dzidzia będzie bezpieczna. Tylko mamy problem z iminiem bo mąż chce Maciusia i cały czas mnie męczy żeby był Maciuś. Petra zacznij obserwować śluz, piersi, jajniki i koniecznie zapisuj bo łatwo można się pogubić i zobaczysz że już w następnym miesiącu zobaczysz różnice. Można też stosowac te testy owulacyjne albo chodzić do lekarza na monitoring cyklu ale to raczej kosztowne. Szwagier który się żeni jest młodszy, dzieci nie ma a dzwonił ostatnio jak się czuje i powiedzial ze mam siedzieć w domu a mąż ma mnie wywieźć do mamy żebym sama w domu nie siedziała jakby się coś działo. Może go adoptowali, bo ma jakies inne podejście do kobiet w ciąży niż moja tesciowa kobieta która sama ma 4 dzieci w tym bliźniaki które urodziła w 35 tyg. i sama wie jakie miały komplikacje. Ivoon co ma być to będzie.:) U nas pogoda sredniawa. Pochmurno, czasem słonko przyświeci. .................................................................................... i ściskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Lasencje:) już WOGÓLE o tym nie myślę, macie rację - co ma być to będzie :D wczora zaszalałam na zakupkach i kupiłam sobie krecje na wesele - odmienną, bo wskład wchodzi: biało-czarna (w takie mazy) tunika bez ramion, ozdobiona srebną nitką i taką ozdobną klamrą i czarne spodnie:) będę miała trudności z kupieniem czarnych nutów pewnie, więc w ostateczności założę moje białe ślubne, do tego biała mega taśka (torebka, a raczej torba) i białe bolerko z krótkim rękawem:) biżuteria oczywiście srebna i myślę, że będzie ok:) już mam dosyć tych ustaw, ale poczytać to trzeba:) Miumiumiu fajniutko, że psinka zdrowa...teraz tylko pakowanie Ci zostaje Kochana:) Bysiu dobrze, że już jesteś 👄 Ulka dobrze, że skurcze przeszły:) dasz radę Dziewczyno:) całuski dla wszystkich:* JLo 👄 Tulka 👄 Bysia 👄 Miumiumiu 👄 Desperatka 👄 DeeDee 👄 Maryam 👄 Aniaj 👄 Ulcia 👄 Kamcia 👄 Basia 👄 Petra 👄 i pozostałe 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - dziekuje za te wszystkie buziaczki :):) Męża mam w domku na urlopie i juz w ogole nie mam czasu wejsc..rozumiecie;) Jutro rano czeka mnie lekarz, w nocy-wyjazd nad morze :) Buziaki dla WAS Wszystkich!!! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaj - rozumiemy jak to jest gdy mąż w domku :):):) no i cała akcja, pakowania i szykowania do wyjazdu...mmmhhmmmm morzeee ale Ci zazdroszczę :):):) ivoon - będziesz wyglądała odlotowo, może jakieś fotki potem dla Nas? :) Ja mam jakiś śmieszny dzień. od rana mam coś dziwnego. Po lewej stronie brzucha idzie wyżej prawie do pachy i niżej do uda take coś co nie wiem jak opisać..hmm jeśli dotknę skóry to takie prądy mi przechodzą..taki no coś jakbym jakiś nerw miała na wierzchu i każdy dotyk nawet koszulki czy spodni jak chodzę tak drażni tą skórę. to nie boli ale no wkurza po prostu. Miałyście coś takiego??? Dobra kończę mardzić bo i tak nie wiem jak Wam to wytłumaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×