Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

No i oczywiście najlepsze życzenia dla dzisiejszych Małych Jubilatów i ich Rodziców: Pawełka Brudzi i Kubusia Agi Klee 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkiego najlepszego dla Pawełka i Kubusia :) bede później bo wiki rozrabia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no co do zabawek :) Wikusia już ma w planach dostać: wózek, bo uwielbia go pchać i będzie na kilka lat, do niego lalę szmacianą, kilka ubranek i pieniążki, żebyśmy sami jej gdzieś ulokowali, najprawdopodobniej początkowo na ubranka, kilka zabawek i mieszkanie :P jeśli chodzi o zabawki gorąco polecam nie wyrzucać nakrętek od słoików, choć u nas walają się po całym mieszkaniu :) wiki chodzi z nimi, gra na nich, wkłada gdzie się da i ma zabawę :) poza tym na odpuście kupiliśmy organki ze zwierzątkami :) mają kilka funkcji i Wiki też od nich nie stroni :) a miałam ją pochwalić, że uczy się jeść łyżeczką :) na razie głównie ziemniaczki, ale to już coś :) u nas też mleczko tylko z cyca :) ale "tylko" 4 razy wieczorem, 2 w nocy i rano :) w ciągu dnia obywa się bez cycka, zjada tylko jogurt jeszcze raz wszystkiego naj :) i buziaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laseczki :) Na początku troszkę spóźnione ale bardzo gorące życzenia urodzinowe dla wspaniałych jubilatów i ich rodziców: 🌻 AMIRKI 🌻 KAROLKA 🌻 WERONICZKI 🌻 MARTUNI 🌻 DAWIDKA 🌻 PAWEŁKA 🌻 i mojego KUBUSIA 🌻. Rośnijcie w zdrowiu i miłości :) Mój synek ma dziś urodzinki ale nie robimy dziś żadnej imprezy dla rodziny. Czekamy aż remont się skończy ....😭 i dopiero zaprosimy wszystkich. Poza tym, to cieszę się że pogoda jest względna i nadal możemy spędzać większość czasu na powietrzu. Kuba uwielbia się bawić w piasku. Niestety nie ma u nas takich udogodnień jak pisała Karro - czyli przedszkola na np 3 godz. A szkoda, bo mój mały też uwielbia obserwować jak bawią się inne dzieci, nie mówiąc już o nowych zabawkach. Myszka5 mam nadzieję że już wyzdrowiałaś i możesz ganiać po domu chodzącego Dawidka :). Dziewczyny, w ogóle widzę że choróbska zaczynają się panoszyć, bo i eMka i Karro -wy też coś narzekacie na samopoczucie. Izabelcia78, powiem Ci że ja nie przepuściłam okazji i byłam na koncercie U2 tylko w Chorzowie. Mój mąż nie pałał specjalną żądzą obejrzenia go, ale czego się nie robi dla żony..:) Birka, straszna historia z tym małym kotkiem, :( Słonko26, poproszę o zdjęcie tortu na adres aga218@op.pl Cieszę się, że wszystkie nasze maluszki już chodzą lub zaczynają stawiać pierwsze kroczki. Jak się pomęczą chodzeniem przez cały dzień to może będą spały całą noc. U mnie tak właśnie było i jest. Odkąd Kuba zaczął łazikować to przesypia całe noce :). Czy wasze maluszki umieją już schodzić samodzielnie z kanapy bo mój w końcu załapał jak nie spaść. Ale trzeba mu było przez 2 tygodnie pokazywać. Dziękujemy bardzo za życzenia dla Kubusia :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcia wysłane - mAm nadzieję ze dotarły :) U nas wafelek był cieniutki jak opłatek i nie psuł smaku ciasta. A jadałam juz torty z tą masą "niejadalna" i faktycznie ... ładnie to to tylko wyglądało. Zakrętki od słoiczków u nas również ciesza sie wielką popularnoscia - super zabawka :) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonko - dzieki 👄 , zdjecie doszlo. Slicznie wygladal torcik, fajne zdjecie wybraliscie, super! I mowisz, ze bylo jadalne... :D Maks juz tez sie nauczyl zlazic nogami do przodu z roznych ustrojstw, tylko dzis go poniosla fantazja ulanska i chcial koniecznie spasc z parapeto-lawy. Na szczescie bylam obok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka...prezenty sliczne :) tutaj jakos tak bardziej na luzie, prezenty bardzo fajne,ale nawet Chrzestny nie zaszalal. nawet tak jakos skromnie( nie narzekam, tylko po prostu prawde pisze), ale Chrzestna zawsze duzo prezentow, wiec przy rozpakowywaniu bylo jakos tak troche smiesznie :) duza roznica po prostu. babcia za to otworzyla konto bankowe dla Zoski...i kase bedzie mogla wyjac jak bedzie miala 18 lat :) takze mysle,ze co roku babci cos tam wrzuci, co nam bardzo pasuje, bo zabawek ma zoska mase, moze nawet za duzo, a o ciuchach nie wspomne. juz wiem,ze niektorych to nawet nie bede metki zdejmowala, bo moze raz czy dwarazy by tylko zalozyla. u Zosi w pokoju mamy duzy materaz na podlodze ( materac ktory byl kiedys lozkiem, dosyc duzy, a wysokosc moze z 15 -20cm) takze Zoska umie z niego schodzic raczkami najpierw, choc ostatnio raczej nozkami najpierw. na kanape, a raczej kanapy ( bo mamy 3) jeszcze sie nigdy nie wdrapala. chyba ma za ciezki tylek :) sto lat dla wszystkich obchodzacych urodziny!!! normalnie jutro drukuje tabelke, bo nie pamietam imion dzieciaczkow :( sorry! Nick sie dzisiaj wybral do 'day care' po papiery, ktore musimy wypelnic,a ze ja mam piatek wolny, to pojde tam z mala jeszcze raz i zobaczymy warunki, ceny itd. chcialabym aby mala chodzila tam raz w tygodniu (5 lub 8 godzin), plus dwa razy do tego 'open gym' na 1,5h. ach dzisija po raz pierwszy Zoska plakala jak wychodzilam do pracy:( byla troche marduna z rana, wiec moze to po prostu przypadek,ale bylo mi przez moment smutno. ale zaraz w samochodzie muzyczka i zadzwonilma do rodzicow i o calym swiecie zapomnialam. ok...zmykam, bo pozno, plus czytam ksiazke. dawno nic nie czytalam, wiec probuje powrocic do czytania, a nie tylko computer i tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Wszystkiego najleprzego dla nowych roczniakow .Tez juz bym musiala patrzec do tabelki bo nie wiem kto kiedy ma roczek :) U nas za to jedyna nowosc to taka ze moja corka zaczela nas GRYSC juz dwa razy mnie ugryzla i to nie zezlosci tylko tak sobie.Stoi np przy moich nogach i sie raczkami i tak buzkie przylozy do mog i nawet czlowiek nie wie kiedy nagle ugryzie. No normalnie jakis kanibal mi rosnie :) Poniewaz jutro wyjezdzam do Pl a potem na Dominikane na zasluzone wakacje to bede was czytac dopiero gdzies w polowie pazdziernika i wtedy dopiero sie odezwe. Trzymacie sie ze swoimi pociechami Pozdrawiam pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Wszystkiego najleprzego dla nowych roczniakow .Tez juz bym musiala patrzec do tabelki bo nie wiem kto kiedy ma roczek :) U nas za to jedyna nowosc to taka ze moja corka zaczela nas GRYSC juz dwa razy mnie ugryzla i to nie zezlosci tylko tak sobie.Stoi np przy moich nogach i sie raczkami i tak buzkie przylozy do mog i nawet czlowiek nie wie kiedy nagle ugryzie. No normalnie jakis kanibal mi rosnie :) Poniewaz jutro wyjezdzam do Pl a potem na Dominikane na zasluzone wakacje to bede was czytac dopiero gdzies w polowie pazdziernika i wtedy dopiero sie odezwe. Trzymacie sie ze swoimi pociechami Pozdrawiam pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobitki :) Robie sobie przerwe w sprzataniu na kawke. Nels wzial malego do otwartego przedszkola a ja szaleje ze sciera bez Maksa wiszacego na nogawce. No faktycznie wrzesniaki juz niezle smigaja, tylko moj jak zwykle troszke w tyle :) Chodzi co prawda przy meblach ale chyba jeszcze potrwa zanim ruszy samodzielnie. Z lozka tez chce schodzic "na glowke" wiec trzeba go pilnowac. Na szczescie zdrowieje i lepiej spi wiec nie musze go w nocy wyciagac z lozeczka. Czytam jak wasze maluchy bawia sie zabawkami i zazdroszcze. Maks swoimi interesuje sie raczej srednio i krotko, chociaz dluzej sie pobawi jak siedze razem z nim. Za to nie nudzi go piaskownica i buszowanie po trawie na dworze. Musze sie zaopatrzyc w dobrej jakosci przeciwdeszczowe ubrania dla niego bo tu jak zacznie sie jesien to leje i leje a przeciez nie zamkniemy sie w domu. Dafodilek, no popatrz ty juz na polmetku! Ja mam polowkowe za 3 tygodnie i normalnie lapie sie za glowe jak to szybko leci. Od kilku dni tez czuje lekkie pukniecia malego/malej :) W porownaniu do poprzedniej ciazy czuje sie ogolnie jakos bardziej energicznie (chociaz wieczorem padam) , brzuch tez mam malutki i przytylam dopiero 2 kg z czego sie baaaaaaaardzo ciesze bo z Maksem katurlalam sie jak beczka. Kawka wypita, wracam do sciery :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
El79-....oj zazdroszcze tej Dominikany. po powrocie koniecznie musimy zobaczyc zdjecia.przynajmniej tyle, jak nie chcesz nas ze soba zabrac :) nie wiem dlaczego, ale od paru lat myslalam o wakacjach na Dominikanie,ale zawsze ostatecznie polecielismy gdzies indziej. w tym roku bylismy juz w Chicago,a w listopadzie Polska ...wiec nic egzotycznego nie bedzie w tym roku. jezeli juz o podrozach, to dziwne,ale cale zycie marzylam aby mieszkac w Portugalli ( nie znam jezyka, nigdy tam nie bylam) bo czuje,ze tam mnie cos zaciahbie na stare lata :) takze moze za jakies 30 lat wam odpisze z Portugalli :) Karro...oj mezus wrocil, cos sie nie chwalilas lub niedoczytalam :) Moja Zoska i Twpj Maks to zawsze byly leniuchy :) Zoska bardzo sprawnie biega przy sofie,ale jaka ja za rece prowadze to tylko ok. nie wspomne z aprowadzenie za jedna reke, bo tego jeszce nie ma. tazke ma jzu 12 miesiecy i 3 tygodnie i jeszcze jej zleci...oj pewnie z 4-6 tygodni. tak mi sie przynajmniej wydaje. licze,ze do 16 listopada (wyjazd do Polski) opanuje chodzenie, bo fajnie by bylo jakby weszla sama do babci i dziadka domu :) a ja w pracy od 7 rano (zamiast 9) bo zanjoma ma meza w szpitalu :( no coz, przynajmniej nadrobilam internetowe zaleglosci, bo w pracy troche luzow. oglaszam,ze zmiana pieluchy u nas juz tylko na stojaco. nie lubi, nie chce aby ja klasc wiec biega czasami z golym tylkiem przez pare minut, zanim ja zlapiemy :) biega u nas=raczkowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mam pytanie nie macie może do odsprzedania filmu : Klątwa pierścienia, Pierścień nibelungów?? Bo mojemu P bardzo by na nim zależało, bo on kolekcjonuje tego typu filmy i brakuje nam właście tego, gdybyście znały kogoś, kto ma i chętnie odsprzeda, dajcie znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Dajecie może dzieciom na śniadanie jakieś płatki zbożowe? A jeśli tak to jak je przygotowujecie? (my wciąż na mleku modyfikowanym). Mam nadzieję, że weekend minął Wam przyjemnie, ja ciężko główkuję jak urządzić nowe mieszkanie, a zwłaszcza kuchnię, w której chcemy m.in. zmieścić stół i jeść przy nim posiłki, i to niestety komplikuje sprawę :(. Nic to, idę myśleć dalej ;). A poza tym chcę się wziąć za prawo jazdy, bo nie mam, choć kurs zrobiłam jakiś czas temu... Pozdrowienia K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasinska, ja daje platki ale na sucho, tak do chrupania. Maks je z checia. Z mlekiem modyfikowanym podaje kaszki. Staram sie odstawiac malego od piersi i wlasnie sie zastanawiam, jakie mleko mu podawac. Na razie kupuje specjalne dla dzieci po 1 roku zycia, juz gotowe, w butelkach. Maks nie chce tego pic, ale moze po odstawienu zacznie...? Czy dajecie juz normalne krowie mleko dla doroslych? Slyszalam, ze powinno byc pelne. Z ciekawoscia przeczytam, co sadzicie na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do kuchni to moze sprawdzilby sie u was taki podnoszony blat? Rozkladasz go tylko na posilki i wlasciwie taki najbardziej funkconalny jest na 3 osoby. Jak go nie potrzebujesz to demontujesz noge a blat se zwisa ze sciany. Wymaga zelaznej dyscypliny niezostawiania na nim rzeczy na stale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam późną porą ;) Ostatnio jakiś nocny marek ze mnie się zrobił...:P:) Spóźniona ale najserdeczniejsze życzonka dla wszystkich ROCZNIAKÓW :D:D:D Wam wszystkim STO LAT!!! :D🌼 Słonko-dziękuje za e-mail:) Torcik ŚLICZNY!!!!!!!!!!!!!! Ja już sprawdzałam cukiernie w krakowie:D Mam nadzieję że zrobią też taki ładniutki i oczywiście smaczny... Widziałam właśnie różne oferty jak jest on przygotowany.... Są na wafelku, marcepanie itp. Wolę jednak tą wersję na wafelku, głównie że chcę żeby sam solenizant skosztował torcika :D Onyx- ogólnie ja mam zamiar zacząć podawać normalne krowie mleko:D to 3,2% do drugiego roku życia musi być to tłuste... :D Na chwilę obecną nadal jesteśmy na cycu i nie wygląda na to że się szybko skończy bo Francesco nadal ma delikatne podniebienie jeżeli chodzi o stałe posiłki:P Czasami zje cośśśśśśśśśśśśśśśśśśśś.............. ...aaa ... i ogólnie fajny pomysł z tymi płatkami jako snack:D też tak zrobie :) Kasińska-ja niestety nie pomoge w tych sprawach... ale ogólnie uważam że dzieciaki w tym wieku mogą skosztować to i owo oczywiście z umiarem :) Mój nawet krewetkę raz wcinał aż mu się uszy częsły:D Karro-wiem że teraz relaksujesz się z mężulkiem;)... ale chciałam Ci powiedzieć że masz medal ode mnie!!!! Podziwiam Cię że jesteś z Maksem sama przez 4tygodnie!!! Ja jestem od 5dni z moim małym niezniszczalnym łobuzem sama i już nie daje rady...:P:) A Ty do tego jeszcze w ciąży!!!! Chylę czoła... naprawdę:) El79- strasznie zazdroszczzeeeeeeeeeeeeeeeeee Ci tej Dominikany!!!!!!!!!! To są moje wymarzone klimaty....;) Baw się dobrze a my czekamy tutaj na fotki:D w ogóle strasznie cichutko tutaj od jakiegoś czasu....:( Pozdrawiam Was wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...;) miało być trzęsły... hehe... ...no cóż prawdziwa krakowianka ze mnie jak widać:P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Przyszłam się pochwalić że Emilka ruszyła.oczywiście są to pierwsze kroki które stawia ale przestała się ich bać.Zazwyczaj chodzenie konczy się na czterech po 5,6 krokach ale dla mnie to i tak już dużo.Myślę że z każdym dniem będzie już tylko lepiej i wkrótce kiedy obudzi się i zejdzie z łóżka zapomni o tym ze szybciej dociera się na czterech i zacznie po prostu biegać :) Buziaki dla Was i dla Waszych maluchów Brutta dzięki ;) Ty wiesz za co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karro...ja tez cie podziwiam, jak i wszystkie inne mamusie :) ja mama pracujaca, wiec nie moge narzekac, bo kazda wolna chwile chce spedzac z Zoska, choc i tak od czasu do czasu wychodzimy sobie gdzies bez malej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam tabelke zeby byc na biezaco: Imię.Mamy.......data.porodu.....imię.Dziecka ....waga.....wzrost Barwy Jesieni....24.07.........Mikołaj...........2000 ........47cm backspace82.....30.07............Mia ............2500.........47cm Evi_22.............03.08..........Emilka...........2 950. .......54cm katharin...........22.08...........Maciej.........33 90. ........52cm Izabelcia78.......23.08..........Sophia..........2800... .....53,3cm Koug................23.08.........Emilka...........3245. ........54cm mrs_ziec...........23.08.........Ola...............3 250.. .......54cm wiewiorka2004....24.08.........Kubuś...........3500 ........56 cm SYLCIA 20..........28.08..........Kris.............2620........47cm sanday1.............31.08.........Mateusz........3000 .........55cm karro................01.09.........Maks............2 790.........47cm MaMani.............02.09.........Kornelek........3770... .....53 cm Słonko_26..........02.09..........Lena Emilia....3440 .........56 cm Onyx1...............02.09.....Maksymilian Mikołaj...2950......?cm magia_...............04.09.........Nicole-Julia... 3880...........54cm kasinska28..........05.09..........Mateusz......2750 .........53cm el79..................06.09........Arianna.......... 3230.........50cm mamahuberta.......09.09........Oliwia...........3050 .........53cm majka28............10.09.........Amelia...........2920 .........52cm ewunienka24.......11.09........Amira............3340 .........53cm Dafodilek...........12.09.........Karolek..........3400. .......55cm MartaObdarta.....12.09........Weroniczka....3550........ ..55cm kate562.............13.09.........Marta...........3720.. ...... myszka5..............14.09........Dawid...........4100.. ......54cm eMKa31................14.09.. Hania.......3450.....62 cm ewelinkas............14.09…..Jakub.....3160.....69 cm brudzia................16.09.......Paweł............ 4750.........60cm aga klee...............16.09........Jakub............3170....... .55cm sandra27..............18.09........Damianek.....3900 .........56cm marlenaaa.............18.09........Damian........3370... ......56cm eryka...................18.09.......Blanka.........3920. .........56cm ewa.z14...............20.09........Miłosz.........4350.. ........61cm birka87................23.09........Wiktoria Anna...3080.......54cm paris26(moniq).......28.09.....Amelia-Sophie..3450...... ...50cm Kahna...................28.09......Michał........... 4400..........60cm magdae................30.09........Cyrylek.......3500... ......53cm Born2Love...........30.09..............Tim........... ..4160........53cm Tulipusia……..05.10........Antek..........424 0.........57cm brutta.................06.10........Francesco....3500... ........49cm oleniga...............08.10.......Mikołaj Marcin......4360.......62cm Wszystkiego najlepszego dla Jubilatow, szczegolnie dla jutrzeje]szej gwiazdy - Wiktorii Birki! U nas sytuacja z bucikami sie ustabilizowala jakos, co nie znaczy, ze ich ubieranie przebiega w ciszy i zgodzie obu stron :) Jestem straaaasznie zmeczona, podejrzewam anemie, ide do lekarza w piatek, zobaczymy. Pozdrawiam serdecznie! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej My już dziś po szczepieniu, więc uaktualniam tabelkę. W końcu wpiszę wzrost ;) Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (9 mies.)....8700 (2700).......71cm Koug.........Emilka.........23.08.08 (9 mies.)....9300 (3245) .......??cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg)....6200(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09..(6m).....8060 (2790)..67cm MaMani......Kornelek........02.09..............7700(3770 ) .....68cm onyx1....Maksymilian Mikołaj....02/09 (9,5mies)...9300(2980)....74cm Słonko_26 ......Lenka ..........02/09.........7500(3440).....69cm magia_......Nicole-Julia.......04/09........8700(3880).......70cm kasinska28......Mateusz......05/09 (9,5 m)........8800(2750)....73cm el79.............Arianna........06/09(31 tyg).....7090(3230).......65 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(6m)...6720(3050)... ..66cm majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............63cm ewunienka24.....Amira........11.09(7,5mies.)...8850(3340 ).......72cm Dafodilek........Karolek........12.09(9,5 mies)...8750(3400)........80cm agusiamartusia........Marta......12.09.......ok.8000(3350).......ok.70cm kate562..........Marta.........13.09(16tyg).......7100(3720)......66cm myszka5.........Dawid........14/09 (1 rok).....11440(4100 )....78cm eMKa31..........Hania.........14/09 (18 tyg)....5470 (3450).....ok.63 cm ewelinkas.......Jakub...........14/09..(18tyg).....8380( 3160). .....69cm Brudzia..........Paweł.......16/09(24 tydz).....10050(4750 ).....71cm aga klee.........Jakub..........16/09 ..............6700 (3170)......69 cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6990 (3920)......68cm sandra27.....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna......19/09(7 mies)......8500..3760).......76cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(9 mies).....7360(3090)......74cm renika..........Bartłomiej.........29/9....7m........815 0(3500)......74cm Born2Love..........Tim.........30/09......4m5d.....8460( 4160).....66cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.......Francesco Jan.....06/10(7,5mc)....9500(3500).........71cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(37tyg)...10.12(4360)......?cm Chwilowo nie wiem co z powrotem do pracy, ale jesteśmy pierwsi na liście oczekujących ........... Jakby mi się nie udało wrócić do pracy to chciałabym drugą dzidzię, ale mój P. niestety się ze mną w tej kwestii nie zgadza :( Karro - ja też Cie podziwiam no i inne przyszłe Mamusie też. Ja chyba bym nie dała rady gdyby mi mój P tak wyjeżdżał w morze... Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Małych Jubilatów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy! serdeczne choć spóźnione zyczonka STO LAT dla Pawełka, Blanki, Wiktorii wieczorami juz nie okupuje4 tak komputera, bo stoi w pokoju, gdzie śpia dzieci, a męża nie chcę ganiac żeby mi przynosił laptopa z pracy, dzięki temu i ja chodze szybciej spać, z czego mąż zadowolony;) Oliwia nadal chodzi jak zombi, ale juz więcej i pewniej, wie skubana że na czworaka pewniej i szybciej:) mówi lala jak bawi się lalka, i robi nam i mówi cacy cacy, smieję sie ciagle szczerząc swoje zębiska, ogólnie jest bardzo usmiechnieta i radosna. wykorzysujemy na maxa ładna pogode, bo u nas piekny słoneczny wrzesień i smigamy nawet po 2 razy na spacer, jak Oliwia jest wyspana to jedziemy rowerkiem takim pchanym(prezent roczkowy od babci, Oliwa bardzo go lubi). koło placu zabaw nie przejdziemy juz obojetnie, mała domaga sie wyciągnięcia z wózka i korzystania z dobrodziejstw, ciezko ja później wsadzić z powrotem do wózka. el ta Dominikana ach zamarzyłam sobie tylko, czekamy na relacje. ogólnie u nas ciągle wielki kocioł, sprzatanie, pranie, gotowanie, spacery, lekcje, szkoła, z prasowaniem nie wyrabiam jak zwykle:P i tak w kółko. jak nie wyrabiam z czyms to mam poczucie że jestem złą gospodynia, a w domu wszystko na mojej głowie:( i tak udało mi się znaleźć czas dla siebie i wieczorkami biegam sobie, juz ok 2 mce, super się czuje i planuje tez powrót na fitness. odkąd przestałąm karmic piersia spotkania z przyjaciółkami sa przyjemniejsze, można sobie pozwolic na ploteczki przy winku. zdałam sobie sprawę, że odkąd jest Oliwia nie bylismy z mezem nigdzie wieczorem sami, tylko we dwójke, bo albo był cyc, albo któres z nas zostaje w domu z dziecmi, czas to zmienic. planuje oddac potworki do babci na noc i poszalec z mężem:) pozdrawiam. pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje bardzo za mile slowa dziewczyny :) Powiem wam ze sama czasami mysle ze wolalabym zeby N mial "normalna" prace i byl w domu popoludnia i weekendy, ale coz zrobic .. w sumie to az glupio narzekac, bo gdyby nie to ze ma taka prace a nie inna na wiele rzeczy nie moglibysmy sobie na pewno pozwolic a tak chociaz nie musimy zbytnio martwic sie o finanse i liczyc kazdego grosza. Aa w ogole apropos pracy to moj N dostal awans, musze sie pochwalic ! Jest teraz 1szym oficerem i nad soba ma juz tylko kapitana (ale powoli powoli jego tez sie wygryzie :D) Rozmawial tez juz o przeniesieniu i wszystko dobrze sie zapowiada, moze juz w przyszlym roku wybedziemy do Stanow. Wszystko na dobrej drodze ! Teraz znow jestesmy sami, Nels ´jest w Norwegii na kursie i wraca w piatek dopiero .. Pogoda pod psem, leje i wieje. U nas juz teraz tak do wiosny bedzie. Wczoraj z Maksem zaszalelismy na zakupach, kupilam mu jesienne buty i kurtke. Kurtka w sumie jest i na jesien i zime bo ma dopinany ocieplacz w srodku, a jak nie wyrosnie to moze i na wiosne sie nada. Poniewaz jest duzo na dworze kupilam porzadna, chroni od wiatru i deszczu ale tez oddycha, to samo z butkami. Niestety ceny powalajace .. Nels jak uslyszal to malo nie zemdlal, ja zawsze robie dla Maksa zakupy i jemu sie chyba wydawalo ze jak ciuchy takie male to i malo kosztuja :D Musze mu do tej kurtki dokupic spodnie takie nieprzemakalne bo nie bylo akurat rozmiaru.. A wprzyszlym tygodniu chce sie wybrac na zakupy dla siebie ale juz bez malego kleszcza :) niech troche chlopaki same posiedza ! Birka najserdeczniejsze zyczenia dla Wiki 🌻 a co do filmu to nie da sie kupic gdzies na necie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Ja też uzupełnię tabelkę, bo byliśmy u pani doktor na roczek i jakoś do tej pory nie uaktualniłam danych: Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (9 mies.)....8700 (2700).......71cm Koug.........Emilka.........23.08.08 (9 mies.)....9300 (3245) .......??cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg)....6200(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09..(6m).....806 0 (2790)..67cm MaMani......Kornelek........02.09..............7700(3770 ) .....68cm onyx1....Maksymilian Mikołaj....02/09 (9,5mies)...9300(2980)....74cm Słonko_26 ......Lenka ..........02/09.........7500(3440).....69cm magia_......Nicole-Julia.......04/09........8700(3880).. .....70cm kasinska28......Mateusz......05/09 (1 rok)........9400(2750)....76cm el79.............Arianna........06/09(31 tyg).....7090(3230).......65 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(6m)...6720(3050)... ..66cm majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............63cm ewunienka24.....Amira........11.09(7,5mies.)...8850(3340 ).......72cm Dafodilek........Karolek........12.09(9,5 mies)...8750(3400)........80cm agusiamartusia........Marta......12.09.......ok.8000(335 0).......ok.70cm kate562..........Marta.........13.09(16tyg).......7100(3 720)......66cm myszka5.........Dawid........14/09 (1 rok).....11440(4100 )....78cm eMKa31..........Hania.........14/09 (18 tyg)....5470 (3450).....ok.63 cm ewelinkas.......Jakub...........14/09..(18tyg).....8380( 3160). .....69cm Brudzia..........Paweł.......16/09(24 tydz).....10050(4750 ).....71cm aga klee.........Jakub..........16/09 ..............6700 (3170)......69 cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6990 (3920)......68cm sandra27.....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna......19/09(7 mies)......8500..3760).......76cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(9 mies).....7360(3090)......74cm renika..........Bartłomiej.........29/9....7m........815 0(3500)......74cm Born2Love..........Tim.........30/09......4m5d.....8460( 4160).....66cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.......Francesco Jan.....06/10(7,5mc)....9500(3500).........71cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(37tyg)...10.12( 4360)......?cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki! Najserdeczniejsze zyczenia urodzinowe dla Wszystkich wczesniejszych Roczkowych Maluszkow jak i dla dzisiejszej gwiazdki Wiktorii 🌼 STO LAT!!! U Nas tez zmiana w tabelce. Tabelka dluga a szkoda ze te dziewczyny sie juz nie odzywaja. Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (9 mies.)....8700 (2700).......71cm Koug.........Emilka.........23.08.08 (9 mies.)....9300 (3245) .......??cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg)....6200(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09..(6m).....806 0 (2790)..67cm MaMani......Kornelek........02.09..............7700(3770 ) ........68cm onyx1....Maksymilian Mikołaj....02/09 (9,5mies)...9300(2980)....74cm Słonko_26 ......Lenka ..........02/09.........7500(3440)...........69cm magia_......Nicole-Julia.......04/09........9420(3880).. ...........75cm kasinska28......Mateusz......05/09 (1 rok)........9400(2750)....76cm el79.............Arianna........06/09(31 tyg).....7090(3230).......,65 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(6m)...6720(3050)... ........66cm majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)...................62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100...............63cm ewunienka24.....Amira........11.09(7,5mies.)...8850(3340 ).......72cm Dafodilek........Karolek........12.09(9,5 mies)...8750(3400)........80cm kate562..........Marta.........13.09(16tyg).......7100(3 720)......66cm myszka5.........Dawid........14/09 (1 rok).....11440(4100 ).......78cm eMKa31..........Hania.........14/09 (18 tyg)....5470(3450).....ok.63cm ewelinkas.......Jakub...........14/09..(18tyg).....83803160). .....69cm Brudzia..........Paweł.......16/09(24 tydz).....10050(4750 ).......71cm aga klee.........Jakub..........16/09 ..............6700 (3170)......69 cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6990 (3920)......68cm sandra27.....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna......19/09(7 mies)......8500..3760).......76cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(9 mies).....7360(3090)......74cm renika..........Bartłomiej.........29/9....7m........815 (3500)......74cm Born2Love..........Tim.........30/09......4m5d.....8460(4160).....66cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.......Francesco Jan.....06/10(7,5mc)....950(3500).........71cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(37tyg)...10.12( 4360)......?cm Brutta Ty to masz faqjnie z tym cycusiem dalej, moja Mala odrzucila juz moje mleczko i nie chce. Pelny rok byla na piersi a teraz musze sie meczyc z mlekiem modyfikowanym brrrr. Koug gratulacje dla Emilki ja nadal czekam na pierwsze kroczki. Myszko nie czekaj kochana zbyt dlugo na kolejna dzidzie, ja dobrze wiem cos o tym. MamoHiO ale sie usmialam z tego zombi :-) a co do laptopa to pewnie maz dlugoooo go bedzie zapominal w pracy ;-) Karo ja juz dawno Cie chwalilam i podziwiam nadal! Zuch dziewczyna! Gratulacje dla meza za awans! Kasinska dopiero teraz widze , ze urodzilas dzien po mnie. Pozdrawiam Was wszystkie nie chce ominac NIKOGO! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie duzo nas bylo, szkoda ze tyle dziewczyn sie wykruszylo. Ale najwazniejsze ze jest pare co pisze i topik trzyma sie przy zyciu ! A ja ostatnio spac nie moge! Wieczorem oczy jak 5 zl a rano jak szparki. I w dzien ziewam i obiecuje sobie ze pojde wczesnie spac a potem nici z postanowien. Aha ktoras mama ostatnio pisala o upadku dziecka i wyrzutach súmienia - my dzis mielismy wypadek na placu zabaw :( Maks siedzial na takim bujaku jakby, oczywiscie bylam przy nim, doslownie w sekunde jakos mi sie wyslizgnal i zaryl nosem w piach a do tego rozcial sobie warge o zabki :( placzu bylo co niemiara, na szczescie potem sie uspokoil i bawil dalej jakby nigdy nic. Mysle ze jeszcze niejeden upadek przed nami, tak to jest jak dzieci staja sie bardziej samodzielne. Ale mnie meczy zgaga, ide poszukac rennie i lulu bo jutro o wczesnym poranku pobudka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienska...pytalas sie o mleko z chrupkami. nasza Sophia pije mleko krowie juz prawie 6 tygodni, ale niestety raczej miseczki z mlekiem i chrupkami jej nie dam bo jak znam spryciule, to by wyjadla chrupki, a pozniej by pewnie przywalila raczka miseczke tak porzanie,ze bym musiala cala podloge szorowac :) np dzisiaj wieczorem zrobilam jej kaszke, gesta bo taka lubi. nie chciala jak jej podawalam lyzeczka, wiec postawilam miseczke przed dnia, dalaj jej dwi lyzki a ona oczywiscie dwie raczki do miseczki i cala umazana,ale kaszke zjadla . takze na mleko z chrupkami razem jeszce poczekam, ale ogolnie chrupki ( u nas sa takie malutkie koleczka, pelnoziarniste...cheerios) to daje jej od dawana. to bylo jej jedno z pierwszych posilkow jakie jej wprowadzilam po 6 miesiacu. doskonale na samodzielna nauke jedzenia. teraz wcina cala garstke w 5 sekund,a kiedys jedno po drugim i przeciez nie tak dawno nawet do buzi nie mogla trafic. wooo...jak ten czas leci. moja Sophia dzis skonczyla juz 13 miesiecy :) ale chodzenie...hmmm...ja jej daje jeszcze 4 tygodnie, na serio. ona nawet za jedna raczke nie chodzi. ogolnie jak ja sie prowadzi za dwie raczki, to tak z 10 m przejdzie i zaraz cos ja zainteresuje i siada lub zaczyna raczkowac. wiem,ze umie i moglaby dluzej, ale po co ? :) czasami przy sofie to potrafi stac i chodzic z pol godziny. oczywiscie rozmawialam juz z lekarzem na ten temat i powiedziala..przyjdzie na nia czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy karro gratulujemy awansu męża! no no taki marynarz w domu:) pełen szacunek, że radzisz sobie sama w dodatku w ciązy,( współczuje zgagi, pamietam jak się sama z nia męczyłam) a podejrzewam że Maksio ma temperament:) brutta twój Francesco to taki cycus, jak piszesz to przypomina mi sie mój syneczek jak był mały, karmiłam go 2 lata i gdyby nie moje twarde postanowienie, że koniec z cycusiem, to nie wiem czy nadal by nie ciagnął, a ma juz 8 lat:) powiem Ci że mam z nim straszna więź, z tata łączą go męskie sprawy, a ze wszystkimi czułościami, bolączkami, szkolnymi tragediami( typu kolega mnie nie lubi), leci do mnie, włazi na kolana i przytula sie do piersi, cudowne to jest!!! izabelciu jak Zosia poczuje sie pewnie to ruszy na nogach jak torpeda. magia moja Oliwia po odstawieniu cycusia tez nie chce mleka modyfikowanego, ale pediatra mnie zapewnił, że nie musze jej go podawac na siłe, wystarczy bogata w białko dieta, masło, jogurty, twaróg itp staram się też żeby mała raz dziennie zazwyczaj na kolacje zjadła kaszke na mleku modyfikowanym. uciekamy, bo musze sie wyszykowac i zaraz po Hubercika do szkoły lecieć, wczoraj moja mama poprasowała mi ogromna sterte ciuchów, kochana jest, bo nie nawidze prasować! dzis ide urzyczyc moich włosów dziewczynom, kóre szkola sie na fryzjerki, maja niedługo egzamin a brakuje im modelek, zapowiedziałam że bez farbowaniai strzyżenia, moga uczyc się na mnie upiec i wszystkiego innego:) pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelcia Zosia z Maksem jak zwykle leb w leb :) u nas to samo - chodzenie przy meblach lub za dwie raczki i jak cos ciekawego to od razu klap na tylek. Mam ostatnio maly problem z karmieniem, bo Maks lyzeczka do buzi jeszcze nie trafia ale strasznie chce jedna do trzymania i wkladania do miseczki. Konczy sie to oczywiscie tym ze rozrzuca zawartosc miseczki po kuchni. Wycieram to od razu ale i tak od czasu do czasu znajduje jakies zaschniete resztki tu czý tam. Kasinska moj maly ogolnie lubi rzeczy mleczne wiec dostaje czesto kasze manne lub owsianke na mleku na sniadanie. Robie to na zwyklym pelnotlustym mleku i dodaje jakis owoc i odrobine masla. W sumie modyfikowanego juz je bardzo malo, czasem wieczorem jak jest bardzo padniety i wiem ze bedzie marudzil przy jedzeniu to daje mu butle kaszy na modyfikowanym ale glownie je lyzeczka. Mamo HiO ale masz fajnie z mama :) Zazdroszcze ci bardzo ! A Maksio owszem, temperamencik ma, jak tylko oczy otworzy to koniec spokoju - wlasnie dobiera mi sie do kompa wiec pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×