Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Gość kasik1978
Witam, mogę się dołączyć? Ja też mam termin na wrzesień 2008. Tak, więc witam moje miłe Panie. Po ponad rocznych staraniach wreszcie upragnione maleństwo w drodze. Jestem bardzo szczęśliwa i podekscytowana. Życzę dobrej nocy i będę tu zaglądała częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwa33
Dziewczyny jak tam u Was spanko w nocy,bo mnie męczy bezssenność a to dopiero końcówka 9 tygodnia.Macie jakieś sprawdzone sposoby ,żeby spać jak suseł? Ciekawe co można brać melisse ,tak żeby maluszek nie odniósł szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :):) Pewnie sie zastanawiacie skąd ta zmiana nastroju....... Co prawda w nocy budziłam się kilka razy, ale obudziłam się, i co......?? Katar prawie zniknął, \"kulka\" z gardła też prawie zniknęła. Pozostała chrypka, którą mam nadzieje zlikwidować gorącą herbatą. Oczywiście nie ma co chwalić zanim wszystko dojdzie do normy, ale to cudowne uczucie móc znów oddychać przez nos :):):):):) Zostało mi jeszcze wypielęgnować mój obtarty nosek i zająć się chrypką. Myślę, że dzisiejszy dzień będzie całkiem miły i udany, tym bardziej, że za oknem mam piękne słoneczko. Dzięki za wsparcie podczas choroby - buziaki dla wszystkich Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczęta! A może możecie polecić jakieś fajne książeczki \'ciążowe\' - o ciąży i co dalej, pielęgnacji niemowlęcia, rozwoju dziecka, etc.? Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hop, hop! Jest tu kto ;)? Jak upłynęła niedziela? Ja się przyznam bez bicia, ze większość dnia ... przespałam jak suseł :). Ale kobietom w ciąży takie wybryki chyba się wybacza, ciom ;)? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dzisaj tak pieknie ze bylam na spaczerze juz tak wiosennie sie zrobilo :) jak sie uda to we srode ide na usg pomierzeyc dzidzie podobno trzeba takie dokladne usg zrobic miecy 11-13tyg moze dopwiemy sie kto mieszka w brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie juz prawie wiosna ...dzisiaj wyjatkowo cieplo -5C i wilkie slonce! ogolnie prawdziwa wiosna przychodzi w polowie maja, wtedy dopiero zielona trawa i liscie na drzewach. 2 tygodnie temu bylo -27C,a z wiatrem czulo sie jak -45C...brrrr takze jak jest 0 C to normalnie chodze w sweterku czy bluzie. chociaz u mnie wielki plus latem, jest cieplo i milo,ale nie ma upalow i zawsze lekki wiaterek znad jeziora. ja w pracy ...jak zwykle i wlasnie mysle,ze troche ten brzusio bedzie mi \'przeszkadzal\' w pracy. hmmm chyba bede musiala zmienic troche moje obowiazki, bo w lipcu i sierpniu zajmuje sie zawsze aktywnymi zajeciami jak....chodzenie po gorach,kajaki,canoe, aerobik wodny itd chcialabym juz troche przytyc, jak na razie to w biuscie rekord zyciowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu jeszcze o badaniach prenatalnych. Z tego co przeczytałam to niebezpieczne dla dziecka mogą być tylko badania inwazyjne. http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79331,1326681.html?as=1&ias=2&startsz=x Badania prenatalne Wykrycie zespołu Downa i niektórych innych wad wrodzonych jest możliwe jeszcze w łonie matki. Służą do tego badania prenatalne. Za ich pomocą można określić podwyższone ryzyko wystąpienia wad. Są to tak zwane testy przesiewowe: badanie USG; wykonane na dobrym sprzęcie i przez dobrego specjalistę pozwala ocenić budowę płodu i wcześnie wykryć większość poważnych wad strukturalnych; badanie poziomu AFP (alfafetoproteiny płodowej) we krwi matki; odchylenia od normy mogą, ale nie muszą wskazywać na istniejącą wadę płodu; test potrójny; oprócz poziomu AFP mierzony jest także poziom hCG i estriolu; w tym badaniu ryzyko wystąpienia zespołu Downa określane jest bardziej precyzyjnie. Wynik badań przesiewowych stanowi jedynie wskazówkę co do ryzyka wystąpienia wad w danym przypadku. Potwierdzić lub wykluczyć istnienie wad wrodzonych mogą testy inwazyjne: amniopunkcja; polega na pobraniu próbki płynu owodniowego otaczającego płód w macicy i badaniu materiału genetycznego zawartych w nim komórek. Płyn pobiera się za pomocą cienkiej igły przez powłoki brzuszne matki. Badanie można wykonywać od 13. tygodnia ciąży; biopsja trofoblastu; w podobny sposób pobiera się i bada próbkę tkanek trofoblastu, czyli struktury przekształcającej się później w łożysko. Badanie można wykonać nieco wcześniej, już w 11. tygodniu ciąży; kordocenteza; pobranie do badania próbki krwi płodu z naczyń pępowinowych. Wykonuje się ją najwcześniej w 20. tygodniu ciąży. Badania te pozwalają wykryć lub wykluczyć część genetycznych wad wrodzonych. Mają one jednak kilka poważnych mankamentów. Badania inwazyjne nie są obojętne dla ciąży i mogą wywołać poronienie (jeden na 100 przypadków). Poza tym, na wynik badania czeka się dość długo i informacja o tym, czy dziecko jest zdrowe, przychodzi zazwyczaj w 14.-16. tygodniu trwania ciąży. Zanim więc podejmiesz decyzję o rozpoczęciu badań, powinnaś postawić sobie dwa pytania: Czy na pewno chcesz podjąć ryzyko badań, które mogą doprowadzić do poronienia i utraty dziecka? Co zrobisz, jeśli wynik testu będzie niepomyślny? Czy jesteś gotowa na usunięcie ciąży, jeżeli dziecko okaże się obciążone jakimiś wadami? To ważne, byś próbowała znaleźć odpowiedź na oba te pytania, zanim zdecydujesz się na badania. Jeżeli poczujesz, że ta sytuacja jest dla ciebie zbyt trudna, możesz skorzystać z pomocy psychologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Test potrójny ma właśnie niską skuteczność-zaledwie 60% Bardziej skuteczny jest tzw.test PAPP-A który daje 90% skuteczność. Można go robic od 10-14tc(czasem do 16)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co byście zrobiły, gdyby wyniki testów wskazywały na jakiekolwiek wady dziecka??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko po to się robi te badania żeby wady jak najszybciej wykryć i je zminimalizować.Mam tu na myśli wady rozwojowe a nie genetyczne Ostatnio czytałam o operacji serduszka na 6 miesięcznym płodzie,dzięki której dziecko po urodzeniu ma szansę na całkowite wyzdrowienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszysytkie Panie.Wróciłam cała i zdrowa i nawet kilka razy zjechałam z pustego stoku aby nienarazć dzidzi:):):)Ale wypoczęta jestem ze hohohoho Witam nowe przyszłe mamusie:):):)Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko!Ty masz juz sliczny brzuszek.Czy inne dziewczyny tez tak maja? Tez mam 12 tydzień, ale tylko czasem wieczorem mi coś wylezie w przód:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do brzuszka... ja mamjuz bardzo duzy jak na 12 tc... troszkę mnie to martwi, bo jka tak dale pójdzie to w 30 tc będa mne toczyć!! :) Wczoraj przejrzałam garderobę i chyba muszę się wybrać na zakupy, powoli w nic się nie mieszczę. Byłam wczoraj w H&M ale nie było nic ciekawego... za to w orsey\'u znalazłam kilka fajnych tunik :) chyba się skuszę. No i w końcu usze powiezieć w pracy zanim sami się domyślą... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie jutro ide na usg \"przeziernosci karkowej\" i innych pomiarow nie moge doczekac sie dzidzi chcialam isc na 3d ale kolejki sa bardzo duuze i duzo to kosztuje a moja gin mowi ze warto isc w 20tg bo teraz troszke wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koug - miałam na myśli wykrycie np zespołu Downa. Jeśli można zminimalizować inne wady to ok, ale co gdyby okazało sie co innego...... Nie wiem czy chcę mieć robione to badanie, ale czas pokaże. Anina, dzięki. Super, że miałaś udany wypoczynek. Co do mojego brzuszka, to zaczyna mi trochę \"zawadzać\" Lubiłam spać na brzuchu a teraz nie mogę, lubiłam siedzieć ze zwiniętymi nogami - teraz nie mogę...... Co to będzie później..... Zakupy w H&M ostatnio misie udały - kupiłam 2 pary spodni :) Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) my mielismy calą sobote i niedziele pod znakiem gości :) I spacerów :D:D bylo fajnie No ale od dzisiaj sie zaczela szara rzeczywistosć. dobrze ze pogoda taka piekna to jak tylko mala skonczy mamłać śniadanko to idziemy na spacer :D:D:D Ogólnie czuje sie dobrze :) Tylko te mdlości mam caly czas... :( zastanawiam się czy warto kupic taki albumik dla nienarodzonego dziecka http://www.allegro.pl/item315374493_pamietnik_mamy_oczekujacej_dziecka_a_geddes.html czy poczekac i kupic juz taki dla narodzonego... http://www.allegro.pl/item313549500_album_kronika_dziecka_moje_5_lat_anne_geddes.html http://www.allegro.pl/item313556627_album_malego_dziecka_disney_kronika_dziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani ja mam oba te albumy i musze powiedziec ze sa pieknie wydane i naprawde warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandy no to musze kupic szybko ten pierwszy bo mi juz czas leci. ale kuzynka mi mówila ze w ksiegarni są po 30 zl wiec nie bede przeplacac na allegro :P bo niby 29 zl ale plus przesylka i wychodzi wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam albumy z Kubusiem Puchatkiem dla mojego chrześniaka i dla córeczki przyjaciółki. Bardzo ładne. Co do albumów dla nienarodzonych dzieci to ja go nie będę kupować. Nigdy nie wiadomo czy nasze pociechy będą chciały wiedzieć takie rzeczy. Może dziewczynki tak, ale chłopcy - tu miałabym pewne wątpliwości. Zawsze można ten album zostawić sobie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć faktycznie fajny album choc szkoda że nie natknęłam się na niego wcześniej.Ten drugi -czerwony dostałam od koleżanki z sąsiedniego topiku-piękny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczynki!!! zawsze w poniedziałek zaczynam od weekendowych zaległości na forum, bo ja uczeszczam tylko od poniedziałku do piatku :) Mamani sliczne te albumy, ja synkowi kupowalam ale ten po urodzeniu; mam tam powklejane zdjecia z usg, jego kosmyk włosków, opaskę ze szpitala i wiele innych pamiatek, ale ten przed narodzinami tez mnie rozczulił! poszukam u mnie w księgarniach! hmmm czytałam jak pisały dziewczyny, ze nie wszyscy wiedza o ich ciązy, a niektóre to rodzicom nawet późno mówiły??????? ja po zrobionych 2 testach, zadzwoniłam do mamy-obie się popłakałysmy ze szcześcia! mąż zadzwonił do swojej mamy. drugi i trzeci telefon był do moich psiapsiólek, które zaraz wparowały do mnie aby mnie uściskać!!!zanim jeszcze poszłam do lekarza to powiedzielismy znajomym z którymi spędzalismy sylwestra. a po wizycie to juz w ogóle nie trzymałam tego w tajemnicy!!! moje szczeście tak mnie rozpierało że rozwiązywało mi usta!!!! dziewczyny mieszkajace za granica życze wam z całego seraca, aby minęły wam wszystkie dołki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×