Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Gość sandra27
MaMani ja dzisiaj tez miałam bóle brzucha z prawej strony tak jakby wątroba bo pod zebrami i szło nizej ,poleciałam do gina i przepisał mi duphaston 2*dziennie,przy okazjii zapisał mnie na usg bedzie to 11 tydz,obecnie jestemw 10 tyg,w poniedziałek zobacze moja dzidzie,mam nadzieje ze wszystko w porzadku.Tez sie cały czas martwie jak cos mnie zaboli.Jak sie bardzo martwisz to lepiej jedz do lekarza.Ale napewno wszystko bedzie ok :-)pozdrawienia dla wszystkich wrześnióweczek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pogoda w Brukseli dzisiaj taka, że tylko się pociachać. W przenośni oczywiście ;). Na szczęście w domku sucho i ciepło, no i jest internet :). Poluję na chwilę przejaśnienia, żeby skoczyć do sklepiku, ale jakoś marnie to widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra27
dzisiaj znalazłam ogłoszenie :-)młoda dziewczyna sprzedała mi chyba z 30 gazet dla przyszłych mam za 10 zł,teraz jestem usmiechnieta bo bede miała co czytac a mój mąz tez sie cieszy bo bedzie miał kompa dla siebie (na jakis czas):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym farbowaniem włosów to przesada raczej że nie można, wczoraj czytałam na necie że farba wnika jesli w ogóle to tylko w wierzchnia warstwe skóry i nie ma szans żeby zagrazało to ciąży. może uda mi się odnaleźć ten artykuł, to go wkleję. ja mam juz jedne pasemka za sobą!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzjerkaaaaa
Dziewczyny można farbować włosy w ciąży, tę przesądy stare to :D farba nie wnika do organizmu, do krwi tylko we wlos. Chodzi o zapach amoniaku.Najnowsza farba firmy L'oreal jest bez amoniaku nazywa się reflexen. Kobiety farbują sobie włosy w ciąży i jest to jak najbardziej dozwolone. Nie popadajcie w przesadę, gdyby farba przenikała do organizmu to już dawno wymarło by jakieś 95% kobiet , bo tyle zakładam farbuje włosy! Jak tak dalej pójdzie to zakaże sie kobietą w ciąży używać lakieru do włosów, szminek, tuszu, malowania paznokci! Bzdura moje Panie! A i efekt oczekujący może być inny od zamierzonego, więć uwaga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandra trzeba bylo mówic to bym ci oddala za koszt przesylki roczna partie \"twojego maluszka\" plus jakies \"mam dziecko\" i \"rodzice\" a tak wo 2 dni temu dalam siostrze na makulature bo maja zbiórke w szkole!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandra duphaston 2 razy dziennie łykam od poczatku :) mam nadzieje ze niedlugo juz koniec tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra27
no to dobrze wiedziec bo moje odrosty az strasza i tez sie bałam farbowac.Jutro lece po farbe,najgorsze ze w marcu czeka mnie slub mojegop brata a ja mam buzie cała w plamach masakra:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta :) Właśnie jem obiadek :) Dzisiaj po raz pierwszy od tygodnia (nie licząc wizyty u lekarza) wyszłam z domu!. Co prawda nie jestem jeszcze zdrowa ale już po prostu nie daję w tym domu rady. Kupiłam sobie kilka przysmaków :) Na dworze jest tak pięknie - 16 stopni na plusie Też zawsze się denerwuję przed wizytą u ginekologa - to chyba normalne. Potem jak już widzę Maleństwo i lekarz mówi że wszystko ok to mi sie lepiej na sercu robi :) Następną wizytę mam dopiero 10 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje Panie, czy możecie mi powiedzieć dlaczego bierzecie duphaston ? Jakie on ma działanie? Co do fryzjera,to moje włosy w ciąży rosną w zastraszająco szybkim tempie. ostatnio byłam na farbowaniu 4 stycznia i mój odrost jest OGROMNY - też się zastanawiam nad wizytą u fryzjera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra27
MaMani hehe dzieki no widzisz gdybysmy sie zgadały wczesniej;-)jesli chodzi o duphaston to mam nadzieje ze nie bede go brała długo no i ze usg wszystko ok bedzie.Teraz mnie kłuje jakby jajnik z prawej strony ,ja to normalnie mam bzika na tym punkcie mogłabym byc podłączona 24 na dobe pod usg hehe to moze wtedy byłabym spokojniejsza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra27
Myszka5 ten duphaston jest na podtrzymanie ciąży,tak mi powiedział lekarz mi przepisał ze wzgledu na moje bóle po prawej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Sandra Mi nic takiego lekarz nie przepisał, więc należy się chyba z tego cieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra27
Myszka napewno wszystko w porzadku inaczej napewno by przepisał ja wole nie ryzykowac tymbardziej ze staraliśmy sie zmężem cały rok już myslałam ze to koniec mojej kariery rozrodczej a tu nagle taka niespodzianka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, dobrze że je bierzesz. My staraliśmy sie o Maleństwo od kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra27
tak wogóle to mój mąż chodzi w ciąży razem ze mną heh ma nor,malnie takie zachciewajki jak ja i nawet brzusio mu rośnie:-) dobra ja uciekam musze przygotowac amu mojemu mężowi,ciekawe na co dzisiaj bedzie miał ochote:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sobie zrobiłam kąpiel......... Co prawda woda nie była taka ciepła jak lubię, ale ważne że było jej dużo i była piana. Od razu mi lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten słynny \'duphaston\' (mam wrażenie, że to właściwie jedyny lek ,jaki dziewczyny w Polsce dostają na podtrzymanie, widać to chociażby po forach) to zapewne jak i mój \'utrogestan\' (tyle, że ja jestem w Belgii) progesteron - hormon odpowiedzialny za utrzymanie ciąży. Już na samym początku, jak mi się zaczęły plamienia, lekarz stwierdził, że trzeba będzie troszkę pomóc dzieciątku i dlatego mi go przepisał. Pomaga chociażby w tym, że macica jest bardziej rozluźniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasinska nie dostałaś duphastonu może dlatego że jest on wycofany ze sprzedaży w niektórych krajach,prawdopodobnie i u Ciebie.Z tego co słyszałam także w Anglii.U nas jest dostępny.Jeśli chodzi natomiast o progesteron na podtrzymanie ciąży to występuje on w kilku innych lekach np.w luteinie która notabene ja brałam jak i w czystej postaci którą brałam kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam na usg ale babka podczas badania przyznala sie ze nie umie mierzyc tej przezierność karkowej, zplacilam 120zl za to ze widzizlam moje malenstwo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto co znalazłam w necie a propos duphastonu: DUPHASTON Na receptę Producent Solvay Duphar, Holandia. Forma leku: tabletki 5 mg. Zawartość substancja czynna - dydrogesteron. Sposób działania Duphaston jest syntetycznym hormonem działającym podobnie jak żeński hormon ciałka żółtego - progesteron. Zastosowanie Duphaston podaje się w stanach charakteryzujących się niedostatecznym wytwarzaniem progesteronu oraz w bolesnych miesiączkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i cd o Duphastonie: Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią. Ciekawe swoją drogą, bo u nas = w Polsce, z tego co wiem, to jest to lek bardzo często stosowany właśnie u kobiet w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sanday, Nie wiem jak to będzie u mojej lekarki, ale coś nie tak chyba z Twoim lekarzem, skoro tyle pieniędzy od ciebie wziął. Ile płacisz normalnie?? Ja za każdą wizytę płace 50 zł i mam badanie ginekologiczne, USG, pomiar ciśnienia, wagę. Cierpliwie odpowiada na moje wszystkie pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za to samo place 120zl u mnie to norma, sa drozsi lekarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że różnice są spore...... Muszę sie rozejrzeć czy u mnie w mieście lub niedalekiej okolicy można zrobić USG 3D - podobno niesamowite wrażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zmykam na miasto, moze umowie sie do jednego lekarza na kase, tzremajcie zeby sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Właśnie wstałam ale jakoś nie bardzo się wyspałam więc chyba się położę. Sanday, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka :D:D:D:D:D:D sandy mam nadzieje ze uda ci sie gdzies zalapac panstowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów jestem ale coś mi dzisiaj ten dzień nie pasuje...... Wiecie że jutro zaczynam drugi trymestr? Miejmy nadzieje, że teraz będzie tylko lepiej :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×