Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

chyba w 13 ale nie wiem ja niby wedlug jednej ginki jestem w 12 a z usg wychodzi ze w 13 jutro sie dowiem ja jutro wieczorem jade mierzyc dzidzianka podobno miedzy 11-13 mierzy sie przezorność karkowa ale nie wiem na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezorność karkowa mialo byc glupie literowki zmykam spac padnieta jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przezierność karkowa - NT (nuchal translucency): Jest to odległość między skórą a tkanką podskórną na wysokości karku płodu. Aby pomiar był dokładny, płód nie może znajdować się w dużym przygięciu lub odgięciu. Jest to badanie najbardziej miarodajne między 11 a 14 tygodniem ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przezierność karkowa - NT (nuchal translucency): Jest to odległość między skórą a tkanką podskórną na wysokości karku płodu. Aby pomiar był dokładny, płód nie może znajdować się w dużym przygięciu lub odgięciu. Jest to badanie najbardziej miarodajne między 11 a 14 tygodniem ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic mi nie smakuje :( Wiecie co właśnie sobie zrobiłam?? Bułka posmarowana cienko masłem, na to serek topiony z szynką, na to kilka plasterków kiełbasy jałowcowej, to wszystko polałam ketchupem i popijam gorącym kubkiem barszczem czerwonym..... Głupol ze mnie, co?? Ale mi smakuje :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach dzisiaj mialam spotkanie wszystkich \'bossow\' firmy i jakos myslalam im powiedziec o ciazy i miec z glowy,ale ...nie powiedzialam oczywiscie. tyko 2 osoby wiedza w pracy,ale maja powiedziane...aby nic nikomu nie mowily i jak na razie dotrzymaly slowa. tak mysle dlaczego nawet moje znajome z Polski jeszcze nie wiedza i nie wiem tak do konca. wszystkim mowilismy,ze chcemy miec dzieci 3 lata po slubie ( i bedzie to wlasnie w czerwcu 2008) i ja odstawilam plasterki w ostatnim tygodniu pazdziernika 2007 i zaszlam w ciaze w grudniu 2007. tak nam sie szybko udalo,ze chyba sie sama zdziwilam i moze dlatego jeszcze sie troche oswajam. mialam takie przeczucie gdzies w srodku,ze zajde w ciaze szybko,albo bedzie bardzo ciezko. tak u mnie w rodzinie wlasnie jest: mama-4 lata nie mogla,a potem sie czworka dzieci posypala :) siostra-poronila i jak w koncu jej sie udalo po raz drugi to trwalao to ok 2 lat albo i wiecej druga siostra-drugi miesiac po slubie i byla w ciazy takze jedna rodzina,a tyle roznych przypadkow ja chyba nie lubie tych ach i och i gratulacji od wszystkich, wole tak prywatnie, w gronie najblizszych pozdrawiam was goraco!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry jak sie wam spalo? ja zabieram sie za przygotowanie sniadanka i moze cos na obiadek przyszykuje czekam ma Was wstawajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Mi sie spało dobrze tylko krótko bo mania obudzila sie o 1 w nocy i do 3.30 nie spala. brzuszek ja bolal. Wkoncu usnela ale o 6.30 sie obudzila bo ma taka zabawke pieska który szczeka jak go sie naciśnie... tylko dzis mu cos odwalilo i zacząl szczekac bez naciskania od tak sobie no i nas wszystkich pobudzil... No i teraz mania jest niewyspana i wsciekla a mi sie oczy zamykają.... Od jutra piesek śpi w piwnicy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja klasycznie, jak suseł ;). Teraz jestem wściekle głodna, ale jakoś kurcze nie mam pomysłu na coś, co by mi smakowało :(. Będę kombinować. W ramach \'budowania kosteczek\' zwiększyłam ostatnio dzienne racje mleka he he, tj. nawet sama jakoś nabrałam ochoty na kakauko - już jestem po ;)- musli z mlekiem itp. No i serek biały, ale taki prawdziwy, jak w Polsce, a nie jakąś taką białą maź, która go tutaj udaje. Moje kochanie ma mi go przywieźć już w piątek :). Wraz z pierogami z mięsem, które lepił dla mnie z poświęceniem do drugiej w nocy :)))))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć!!! ja jakoś tak sama z siebie zdrowo sie raczej odzywiam i mam ochote na warzywka, nabiał, od 2 dni jest chlebek z ogórkiem świezym na tapecie, a wieczorkiem grzeję sobie mleko i takie gorące wypijam-dziwne bo kiedys nie lubiłam takiego mleka! Mamani nie martw sie na pewno nie bedzie za późno na badania, za wcześnie tez one nie moga byc zrobione, bo dzieciątko musi mieć, jak sie nie myle, 4,5 cm. a ja sie codziennie rano dołuje, bo pomału nie mam sie w co ubierać, w dzinsach chodze tylko jednych, bo reszta cisnie mnie juz jak usiądę, a w pracy duzo siedze. na ciążowe ubranka za wczesnie, pogoda tez dziwna bo za ciepło nie jest i w lżejszych rzeczach marznę ehhhhh musze się wybrać na zakupy, jakąś tunike sobie sprawić. mam nadzieję, że wiosna szybko do nas przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo huberta i inne dziewczyny dzieki :) 4 i pol to juz napewno bedzie mialo. Znalazlam włąsnie w kalendarzu ciązy ze w 13 tygodniu moze miec nawet do 8 cm. Ciekawe jakie moje bedzie duże. Żeby tylko bylo zdrowe i slicznie sobie plywalo. Bo znów zaczełam sie niepokoić jak to przed kazdym USG :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny MaMani nie martw sie na pewno wszystko bedzie ok :) ja na usg musze poczekac jeszcze do poniedzialku ale nie moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
el ja do wtorku :) wiec jeszcze dluzej ale ostatnio tak sie dobijam i martwie ze cos moze byc nie tak :( a taka druga wewnętrzna ja powatrza ze wszystko jest dobrze i ze dzidzia sobie ślicznie rosnie :) wiele kobiet uwaza ze ciaza to najlepszy moment macierzynstwa bo dziecko jest blisko ciebie i nic zlego nie moze mu sie stac a ja mam odwrotne odczucia. ja wole jak dziecko jest przy mnie i widze je caly czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamani prosze natychmiast porzyczyc od córci jakis zabawkowy młoteczek i popukać się w głowę, odpędź wszystkie złe mysli!!!!!! wszystko bedzie dobrze i kobiecie w ciazy nie wolno się tak martwić!!!! masz być wesoła i radosna!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani pewnie ze obawa zawsze jakas jest ja tez tak mam chwilami ze mysle czy wszystko jest ok ale tlumacze sobie ze skoro nic niepokojacego nie czuje, nie plamie itp. to nie ma co sie martwic na zapas zreszta wogole lepiej sie na zapas nie martwic bo to nie sluzy dziecku. Wiem ze lepiej sie mowi niz robi ale trzeba sie starac uspokoic dla dobra dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani ja to badanie mialam na poczatku 14 tyg wg gina wg ostatniej @ byla to koncowka 13 tygodnia i wszystko ladnie dalo sie zmierzyc i zwazyc ;) ponoc moja kluska wazyla wtedy cos kolo 75 g super sie ruszala itp ale nie kazdy gin bada przyziernosc itp, moj prywatny np wogole tego nie bada, ani u mnie , ani u mojej kuzynki (38 lat) z Olkiem w 15 tyg nie dalo sie juz tego zmierzyc, byl za duzy wiec faktycznie czas ograniczony a ja sie wyspalam, maly wstal zaraz przed 8-ma , teraz pije kawke zeby nie zasnac, zawsze tak mam jak malego poloze spac w dzien to pozniej z tej ciszy i nudy w domu tez chce mi sie spac :-P milego dnia zycze kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani masz to samo co ja przed kazda wizyta u gina albo usg ja zawsze na ok 3-2 dni przed widze wszystko w czarnych barwach, jak szlam na 1 wizyte to bylam pewna ze nie jestwm w ciazy, bo plamilam, nastawialam sie na najgorsze to samo bylo przy 2 wizycie, plamilam jeszcze wiecej wiec to juz napewno cos nie tak itp teraz wizyte mam 5 marca i juz czuje stresa malego ja dopiero odpoczne jak poczuje ruchy i wtedy bede pewnie ze wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo huberta Mania ma taki fajny zólty mloteczek w serduszka wiec moze naprawde jej podwędze na chwile :D:D:D:D el i evi dzieki wam bardzo :) Ja tak mam ze jak juz sie zbliza termin to panikuje... Za duzo sie naczytalam o tych wszystkich poronieniach i teksty ze nieraz ciaza obumiera a matka nawet nie wie ze cos zlego sie dzieje i to mnie przytlacza... ale ogólnie to jestem pozytywnie nastawiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sanday - przezierność karkowa jest zazwyczaj robiona pomiędzy 11-14 tc a dokładniej po skończonym 10tc ale nie później jak 13t,5d .Ważny jest pomiar tzw.crl,czyli iloś płynu gromadzącego się w okolicy karkowej pod skórą i wynosić powinien od 4,5-8,4mm.W tym okresie fałdka podskórna jest najcieńsza i dlatego jest znikoma granica błędu.Im ciąża wyższa tym fałdka skórna jest grubsza,a wiadomo zarówno lekarzowi jak i mamie zalezy na jak najbardziej dokładnym wyniku. Ja poszłam wczoraj i ręce mi opadły....najbliższy wolny termin to połowa kwietnia a to już będzie za późno.Sam test PAPP-A ,kosztuje 270zł a kompleksowe badania wraz z przeziernością (w prywatnej klinice i to...NA SOBOTĘ) 440zł.Nie wiem już co mam robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamani ja jutro ide do gina a bedzie to koniec 12 tygodnia i tez anikuje a zarazem jestem szcześliwa,bo na pewno coś wiecej bedzie widać,dziś odieram tez wyniki juz piąte ft3 i ft 4 aby zobaczyc czy leki działaja i czy nie muze brac ich wiecej...martwie sie jak cholera co z ta moja tarczycą spadłam z krzesła z powodu ekspmisji pieska do piwnicy:):):):) tez nie mam sie w co ubrac-kompletnie tego nie rozumiem dlaczego juz mam taki brzuchol-cieszy mnie on bardzo ale jak jestem goła-marwt jak mnie wszysytko uciska powiedzcie mi ile tygodni trwa pierwszy trymest ile drugi a ile trzeci według waszych lekarzy...bo mnie wychodzi ze pierwszy -12 tygodni drugi -15 tygodni a trzeci 13 tygodni-czy coś namieszałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koug to twj ginekolog nie robi tych badań na przeziernosc karkową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w mojej przychodni mają taki sprzęt ze szkoda pisać....Na chorą kasę dostałam skierowanie do poradni przyszpitalnej a tam już jest wszystko jak nalezy.....no oprócz terminów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a co myslicie o farbowaniu wlosow w ciazy? bo mam dylemat czy farbowac czy lepiej sie powstrzymac przez te pare miesiecy.Niby pisza ze w pierwszych 3 miesiacach lepiej nie farbowac dopiero pozniej mozna ale tak naprawde nie wiadomo jaki to ma wplyw na dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koug na naecie czytalam ze to mozna zrobic dobrym usg ja ide na usg na pomiar dzidizi zobaczymy co mi gin powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
el79 ja jak byłam w 5 tyg ciąży u gina to zabronił mi farbowac włosów i powiedział, że powie kiedy już będe mogła, więc może nie ryzykuj z tym farbowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja farbowalam wlosy w ciazy i to ze 3 razy dwa u fryzjera ( rozjasnianie i ciemna farba) i raz w domu. dziewczyny cos mnie boli brzuch :( tak na dole po prawej stronie to taki dziwny ból pojawia sie i znika i znów sie pojawia Moze dzidzi juz za ciasno i coś sie tam zaczeło rozciągać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczęta! Ja tam doskonale rozumiem, niestety :(, Wasz stres przed USG. Też się zawsze stresuję, czy wszystko będzie dobrze. A pierwsza rzecz, jakiej wypatruję na ekranie to pulsujący punkcik = serduszko :). Jak tylko widzę, że bije to oddycham z ulgą. Z niecierpliwością czekam na moment, w którym zacznę czuć ruchy dziecka, wtedy będę wiedziała, że jak jest aktywne, to wszystko w porządku. A najbliższe USG w ten czwartek albo piątek, pewna nie jestem, muszę zadzwonić i dopytać, bo lekarz mi zanotował termin na kartce swoim pismem iście lekarskim :), no i teraz nie wiem zupełnie he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×