Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

Gość daphne81
Naszą małą wysypało kolo cycuszków i na karku czerwonymi krostkami a ja nie wiem od czego :( Mała je ładnie ale torchę dzisiaj marudziła ale to chyba po pobraniu krwi. Raz dziennie na noc dostaje butlę mleczka enfamil premium - może to ono ją uczuliło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
daphne 81 : a jaka masz temp w domku? bo moja tez maial wysypke na karku, brzuszku i to byly potowki , a temp byla za wysoka bo bylo 25 stopni no jak nie potowki to mzoe byc to uczulennie na mleko jak piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daphne81
Hub temperatura jest około 23-24 stopni, ale może przegrzałam mała na spacerku?? dam jej dzisiaj jeszcze mleczko na noc a jutro skonsultuję krostki z pediatrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
no mi pedoatra powiedziala ze najlepsza temp to 22 , gdybym zobaczyla to bym wiedziala , a tak na oko nie chce zgadywac:) jutro sie przekonasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
jutro idziemy z Mala do szpitala robic cystografie, bardzo sie juz boje i stresuje od rana...kurcze tak nie lubie tych szpitala , przerazaja mnie, wstepnie mamy byc tylko 1 noc ale jak cos bedzie nie tak to dluzej ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-wczesniaka
WITAJ ELZWIRA;; ja mam pytanie do ciebie czy twoj synek patryk urodził sie jako wczesniak??jesli tak to jak sobie radzi w szkole i jak mu idzie nauka?? moj jakub urodził sie 25 czerwca 99r jest wczesniakiem ale nie za bardzo sobie radzi w szkole;; pozdrawiam i czekam na odp;;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo wczesniaka, Patryś urodził się w terminie, co prawda też miałam z nim problemy, ponieważ mial powiększone komory boczne i mogło to świadczyc o wodogłowiu, na sczęście wszystko się pozamykalo i jest ok, w szkole nie jest najgorzej , jest dobry z matematyki, za to gorzej z pisaniem no i leniuszek z niego, ale chyba większość dzieci tak ma. Był za to strasznie nadpobudliwy jak był mały, pani psycholog powiedziała , że będzie mial właśnie kłopoty z koncentracją w szkole, na szczęście jego zachowanie zaczęło się zmieniać kiedy skończył 4,5 roku. Podobnie jest z jego siostrą 4-letnią Julką też jest nadpobudliwa, tyle , że ona jest chyba gorsza niż był Patryk i też dopiero teraz zaczyna się zmieniać , już jest troszkę lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-wczesniaka
mój synek tez jest nadpobudliwy i czeka nas wizyta u neurologa dzieciecego i badania;; mam pytanie czy twoje dzieci brały jakies leki przepisane przez specjaliste??chodzi mi o tą nadpobudliwość;; bo dzieci z adhd to maja podawane leki a ja nie wiem czy to dobry wybor;; pozdrawiam;;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie moje dzieci nic nie brały , ae nawet gdyby miały zdiagnozowane ADHD to i tak bałabym się podawać imte leki, stosuje sie je chyba już w naprawdę uzasadnionych przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-wczesniaka
masz racje ale mnie wkurza nauczycielka jakuba ktora chce aby on zarzywał takich leków bo jest bardzo nadpobudliwy i zywym dzieckiem od swoich rowiesników w klasie bo one to sa juz na takich lekach i ona poprostu ma spokoj;; jak mi lekarz powie ze nie ma potrzeby to chyba ta nauczycielka sie wscieknie;;;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
cystografia to badanie pecherza moczowego , ma na celu wykrycie refluksu itd , wrocilam badania sa oki ale krw w moczy nadal jest wiec lekarze nie wiedza ze to mzoe byc...wiec czekaja nas pewnie jeszce inne badania , do nefrolog ide za tydzien ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane. U mnie choróbsko:( Maluszki wczoraj zaczęły mi gorączkować, dziś w ciągu dnia nie było lepiej. Udałam się do lekarza, no i mamy anginę ropną. Maluchy dostały antybiotyk. 7.05 a więc za tydzień mam wylot do Turcji na tydzień......mam nadzieję, że się wyleczą......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-wczesniaka
witajcie;; mój jakub rowniez chorował na zapalenie oskrzeli i mniał goraczkie 39,5 ponad tydzien teraz juz jest ok leżał i dostawał antybiotyk;; teraz mamy znów problem z nim poniewaz w sobote bylismy na weselu u mojej siostry i tam na sali przewrucił się i rozciął sobie brode że musielismy z nim jechac do szpitala na sszycie rany i ma teraz 3 szwyi bedzie mniał blizne do końca zycia i uraz;; podłoga tam na sali była z płytek i slizgo było dość moja kuzynka tez sie w tancu przewruciła i teraz ma na miesiąc gips na nodze i w kolanie rzepkie uszkodzona;; same problemy ale co zrobic czasami tak bywa;; pozdrawiamy wszystkich;;miłego weekendu;;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
bylam kilak dni chora no i teraz widze ze moja ninua tez se zarazila:((( ma katar, troche pokaszluje :( a dzis przychodnia zamknieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daphne81
Drogie mamusie - jak długo wasze pociechy spały w becikach / rożkach?? Nasza mała 12 maja skończy 3 miesiące i nadal śpi w beciku - łatwiej mi się ja karmi, a mała nie zjeżdża w beciku z poduszki powietrznej. Becik jest luźno zapiety więc nie krępuje jej ruchów. Byliśmy na kolejnej wizycie u neurologa - Sasha ładnie się rozwija jak na wcześniaka - mamy pamietać, że ona ma zawsze te 2 miesiące więcej czasu niż dzieci uodzone o terminie. Zaczęła ślicznie się uśmiechać pełną gębą :) główkę trzyma prosto ale bardzo chwiejnie więc ją cały czas asekuruje, na brzuszku nadal wrzeszczy - neurolog powiedział, że to dlatego, że chce głowę podnieść ale nie ma za bardzo siły, więc tylko ja lekko podnosi a przy okazji wyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaangeli
a moja w 31 tygodniu ciąży i ważyła 850g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onanistka
Przez chwile myslalem, ze chodzi o "mamusie wiesniakow", czyli droga dedukcji rowniez wiesniary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-wczesniaka
witaj;; moj jakub był do 4miesiaca w beciku a potemjuz nie. dawał sobie radę sam i tez mnial problemy z podnoszeniem główki ale nie było az tak zle i nawet nie raczkował tylko zaczął od chodzika;; pozdrawiam serdecznie;;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daphne81
mamo-wczesniaka co to znaczy, że dawał sobie radę sam?? i od kiedy twój synuś trzymał sztywno główkę, przewracal się na brzuszek i odwrotnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-wczesniaka
chodziło mi o główkie ze trzymał ja sam bez mojej pomocy;; nie było z nim az tak zle i długo nie był w beciku do 4 miesiaca gdzies;; nie wiem dokładnie ile mniał miesiecy jak sam się obracał na boki czy na brzuszek ale troche to trwało;;; na rechabilitacje uczeszczał i nawet mu pomogły;; pozdrawiam;;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
ja moga corke nie trzymala za dlugo w beciku , ale to przez pobyt w szpitalu , tam musialam szybko naczyc sie trzymania niuni albo w kocyku ale bez , daphne 81 , to super ze niunia dobrze sie rozwi\ja , oby tak dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daphne81
A tu znowu cichutko jak makiem zasiał :) 12 maja Sasha skończyła 3 miesiące. Główkę trzyma już prosto i to dość długo a i na brzuszku juz tak nie ryczy. W czwartek czeka nas wizyta u okulisty i usg serca u kardiologa. Sashka zaczeła bardziej ulewać, nie wiem czy to zmianie mleka z Enfamilu na Bebilon, dzisiaj tez spadła na wadze - z 3490 g na 3460 g czyli 30 g. W nocy miała tempearture 37 stopni ale zaraz potem rąbnęła kupę. Już sama nie wiem czy wszystko z nią dobrze może znowu panikuję... pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam laseczki. dawno nastu nie bylo, a wszystko z braku czasu. Zmieniliśmy Osrodek rehabilitacji, z którego jestem bardzo ale to bardzo zadowolona, ale niestety wiaze sie to z dojazdami. Ten ostatni mieliśmy prawie pod nosem do tego dojezdzamy na drugi koniec miasta. Fabian strasznie wykoślawia nozki do środka, normalnie chodzi na wewnetrznych krawedziach stopek, przez to jest to jego chwiejne, niezbyt stabilne chodzenie. Ale miejmy nadzieje, o czym ciagle zapewniaja mnie lekarze, ze bedzie dobrze, i ejst to do wycwiczenia Pozatym Fabek jest strasnzie energiczny (nadpobudliwy) nie usiedzi an dupce kilka sekund, co mnie juz wykancza, nie moge spokojnie isc do toalety, nie mówiaC o chwili spokoju w dzien Byłam znim u psychologa i pan doktor stwierdził, ze poprostu taki typ dziecka, bardzo ruuchliwy, nie widzi w tym nic złego, tylko wspołczuł mi bo widzi ile sie trzeba zan im anganiac. To tyle w skrócie o nas Mamo wczesniaczkow- zycze zdróweczka dla dzieciaczkow i milego wypoczynku w Turcji:) Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich :wczesniaczki" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daphne81- mała moze tak reagowac na zmiane mleka, tylko ten stan podgoraczkowy mnie martwi i radzilabym żebyś przeszła sie do swojej lekarki, neich obejrzy mała , nic nie zaszkodzi a bedziesz spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-wczesniaka
witajcie;; moj jakub gdy sie urodził mniał martwicze zapalenie jelit i nie wiem czy teraz po latach moze cos sie odbic na zdrowiu syna??moze któreś z waszych pociech tezprzez to przeszło?? ja sie martwie tym bo jakub nie moze jeśc wszystkiego bo po różnych zupach ma odrazu biegunkie boli go strasznie brzuch i robi sie blady na twarzy mysle ze to cos z jelitami;; mniał wczesniej juz takie napady ale tera już 3 razy takie mniał no i będę musiała udac sie do jakiegos specjalisty;; pozdrawiamy;;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
daphne81: 37 to jeszce nie taka wysoka temp, ale dla pewnosci mozna zrobic badanie moczu, bo czesto stan podgoraczkowy jeste wynikiem zakazenia ale na p[ewno wszytko bedzie w porzadku:) rozumeim ze to bardzo przzyawsz bo ja ma tak samo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
30 gr to nie duzo, moze to przez mleko poprostu ,a ulewanie mzoe byc wyniekiem mleka ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daphne81
Och dziękuję kobietki, troche sie uspokoilam. Po kąpieli dałam małej cycka, położyłam na bok i nie ulała a teraz dostała butlę i narazie te ż spokój. Tylko katar ode mnie załapała, pryskam jej disnemarem i wyciągam gruszką katarzysko. A co do tej temperstury 37 w nocy, to mała po mierzeniu a raczej w trakcie rąbnęła kupala, może dlatego temperatura była wyżasza. Dobra uciekam spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
37 ale mierzylas w pupie?bo odejmuje sie 3 stopni w pupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×