Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Anik im nas więcej tym lepiej :)) O ile ciemiączko jest na opuszkę palce przynajmniej to większa dawka wit D3 nie zaszkodzi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burza była ale w miarę szybko przeszła i ne była aż taka straszna jak zapowiadali ;] Mały i duży śpią... 12-ta godz. obiafu dzis nie robie, nie chce mi sie -na miescie cos kupie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny U nas ciemiaczko jest znacznie wieksze niz na opuszke palca A jak wy podajecie ta jedna kropelke? bo ja na smoczka i potem do buzki-boje sie inaczej Juz za 2 godziny chrzciny mojego synunia Ciesze sie ze zdecydowalismy sie zrobic w lokalu --mam teraz czas na wszystko i nie stresuje sie ze mi cos nie wyjdzie czy ze bedzie balagan wiem cos o tym bo w tamtym roku mialam komunie corci w naszym malym mieszkanku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nareszcie mam chwilkę wytchnienia :) mąż poszedł z małym na spacer, ale już przez telefon mówi mi żebym dołączyła.Tyle mojego wolnego, że 2x w tygodniu pójdę na basen trwa to mniej więcej 1,5 h i w niedzielę godzinkę dwie mąż jest na spacerze, ale czasami chodzimy razem.. Karola ja się mogę podpisać pod tym co napisałaś o swoim mężu :D U nas jest podobnie.Ja jestem energiczna i po prostu często ustawiam do pionu mojego męża, jestem jak żandarm :p Mam to we krwi, mój ojciec to wojskowy :P :P :P Jeśli chodzi o siadanie to mój mały chyba nie wpadł na to jeszcze, bo jak ciągnę go delikatnie za rączki to główka leży i ani śni mu się ją podnosić tylko się chichra :D Kupiliśmy matę edu tą FP i wyobraźcie sobie, że on się denerwuje i nie chce na niej leżeć,najlepiej jak go nosimy i on ogląda świat,wtedy jest mega zadowolony:D Wiecie co,paradoksalne jest to ,że w małżeństwie czasem potrzebny jest duży wstrząs żeby się wszystko ułożyło.Małżeństwo mojej koleżanki omal się nie rozpadło przez \" prawie zdradę\" i wiecie co pogadali i dziś jest dobrze.. Karola jakie wapno dajesz swojemu Maluszkowi?? Mojej siostrzenicy chrupią kości ( ma 9 miesięcy) i kupiłam jej wapno w syropie, ale moja mama stwierdziła, że to od 2 lat i jej się boi podawać a ja pytała w aptece i powiedziano mi że jest ok.No to sama nie wiem. Jeśli chodzi o ulewanie to jak ręką odjął już jest spokój.Nie wiem czym to jest podyktowane.Powiedziałam synkowi, że jeśli nie przestanie ulewać to będzie trzeba iśc do lekarza no i przestał :P Ja też tak mam,zarejestruję się i potem wizyta nie ma sensu, bo zaraz potem nagle czuję się super i nic mi nie dolega :D dzie myszka:D IDZIE MYSZKA DO BRACISZKA ( dziecko zwrócone do nas plecami.Wykonujemy na jego plecach szybkie ruchy opuszkami palców) TU ZAJRZAŁA, TU WSKOCZYŁA,( lekko drapiemy dziecko za jednym uchem, i za drugim) A NA KONIEC TAM SIĘ SKRYŁA.( wsuwamy palce pod szyjkę) Mój mały to uwielbia :D :D :D Tylko ja zamiast braciszka mówię imię dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry pmysł z tym spotkaniem, tylko jesteśmy trochę porozrzucane, ja z moim staram się jakoś dogadać, on twierdzi, że wie, że robił źle i że już tego nie zrobi no ale co ma powiedzieć, a mi jest z tym strasznie źle, przykład karoli pokazuje jednak, że można wybaczyć tylko kiedy wróci zaufanie??? bo narazie to mu nie ufam a zaufanie to podstawa związku, teraz jestem na etapie analizowania naszego dotychczasowego życia i zastanawiania się czy on się z tymi kobietami czasem nie spotykał no i sama nie wiem co myśleć, raczej chyba nie, ale niepewność zawsze zostaje, od września idziemy na terapie, może to coś da, moje maleństwo też rwie się do siadania, w ogóle takie wygibasy robi, że ciężko go utrzymać czasem, jest bardzo silny, odpycha się nogami jak leży na plecach, staje tak jakby na glowie, ogólnie jest bardzo pogodny, płacze tylko jak jest głodny albo śpiący ja teraz mam jakaś jazde, że nie mogę ogladać filmów w których dzieciomdzieje się coś złego, zaraz zbiera mi się na płacz karola można podać 3 miesięcznemu dziecku soczek jabłkowy?? ja zamierzam mojemu wprowadzić zupki jarzynowe tak tydzień przed ukończeniem 4 miesiąca bo pani doktor powiedziała, że strasznie duzo tych nowych potraw do wprowadzenia w 5 miesiącu i żeby zacząć troszkę wcześniej, już nie mogę się doczekać:))) u nas dziś znowu pogoda do bani, ale może na jakiś spacerek sie uda wyjść, zauważyłam ostatnio, że nie mam na małego jesiennych ubranek, jakaś kurteczka by się już przydała i cieplejsza czapeczka, muszę się wybrać na zakupy chyba w czwartek mam rozmowę o pracę, trzymajcie kciuki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Bartus jak do tej pory na samej piersi Jak zjadlam cos co ewentualnie moglo spowodowac wzdecia podawalam mu Plantex--oczywiscie sporadycznie-wypijal bardzo chetnie Co dziwnego kupilam te herbatki z Hippa pierwsza-uspokajaca--pociagnal lyczek i nie chcial wiecej druga podobna do Plantexu--z kopru wloskiego--i tak samo jak poprzednia odrzucil Mezus sie smieje ze synek wie co dobre--tylko cycus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kk - super wygląda Ludwiś w tym kole ratunkowym ;-) i ma takie mądre spojrzenie że ho ho. I mam do Ciebie pytanko... Moja córcia na na szyjce właściwie dookoła i tylko na szyjce, takie czerwone plamy, na początku wyglądało jak potówki a z czasem się rozlało. Test trochę chropowate takie dziwne, wprawdzie byłam u alergologa i powiedział, że nie wygląda to na uczulenie tylko powiedział że potówki i kazał smarować sudocremem ale sama nie wiem. Generalnie jak Laura skończyła miesiąc zaczęłam normalnie jeść i nie było żadnych absolutnie znaków że coś jest nie tak. Ostatnio jadłam makrele wędzoną, której wcześniej nie jadałam poza tym wszystko jak zawsze. Laura robiła takie żółto zielone kupki no i nastapiło nasilenie tych krostek, czy myslisz że to ma jakiś związek czy sobie wmawiam? I czy według Ciebie po 3 miesiącach normalnego jedzenia może sie pojawić u dzieciątka jakaś alergia? Teraz dodatkowo kąpie ją w nadmanganianie potasu, bo mi koleżanka poradziła i smaruje tym sudocremem i schodzi ale sama nie wiem co eraz jeść i wogóle co było powodem.. masz jakieś zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) my wczoraj na imprezie, na chrzcinach kuzyna i było fajnie, mała grzeczna:) a dziś leniuchujemy, cały dzień w pidżamie:) no ale za 2 godz do sklepu bo lodówka pusta:) fakt u nas tez zimno sie zrobiło, wczoraj wyprałam troce cieplejszych rzeczy, bo jak jest tak zimno to nie mam jej w co ubrać.. z tym wprowadzaniem słiczków to ja tez nie moge sie doczekać, a teraz podaje juz soczek marchewkowy rozcieńczony tak 1:5,a mała ma 3 miesiące, a za dwa tygodnie zaczniemy podawać jabłuszko, a później zupki, tylko nie wiem kiedy zacząć jej podawać kaszki lub kleik, chyba na poczatek zacznę jej na noc dodawać troszkę kleiku do mleka...no zobaczymy..na razie soczek marchewkowy jest ok, smakuje niuni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejsze nieśmiałe dziecko, to to, z którego wczoraj się śmialiśmy. Dzisiejsze okrutne dziecko, to to, które wczoraj biliśmy. Dzisiejsze dziecko, które oszukuje, to to, w które wczoraj nie wierzyliśmy. Dzisiejsze zbuntowane dziecko, to to, nad którym się wczoraj znęcaliśmy. Dzisiejsze zakochane dziecko, to to, które wczoraj pieściliśmy. Dzisiejsze roztropne dziecko, to to, któremu wczoraj dodawaliśmy otuchy. Dzisiejsze serdeczne dziecko, to to, któremu wczoraj okazywaliśmy miłość. Dzisiejsze mądre dziecko, to to, które wczoraj wychowaliśmy. Dzisiejsze wyrozumiałe dziecko, to to, któremu wczoraj przebaczyliśmy. Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radością. Ronald Russell Kiedy śmieje się dziecko-śmieje się cały świat! ____*♥*______*♥* _*♥*__ *♥*_*♥*__*♥* *♥*_____*♥* ____ *♥* *♥* *♥* _*♥*___________*♥* ___*♥*___*___*♥* _____*♥*___*♥* _______*♥*♥* _____(((¯`•♥•´¯))) _______©♥♥© _________♥♥ ________♥♥ ______♥♥ _______♥♥ _________♥♥ ________♥♥ _______♥♥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olinkaka bardzo mi się to podoba. I zgadzam sie z tym w 100%. dziewczyny jestem załamana swoja wagą przytyłam 2 kg. Przed ciążą ważyłam 50kg. Teraz ważę 62. W tym chyba cycki z 7kg. Wyglądam paskudnie. Brzuch tez mam gruby. Jak przyjedzie mi ta ksiazka z ćwiczeniami to odrazu biorę się do roboty bo załamka ttalna :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilankas a czy ja mam ciebie w swoim profilu na NK? Bo cos nie kojarzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bib i dołączam sie do grona załamanych z powodu wagi:( ważyłam tak 62, a teraz 75 :( i nic w dół:( ale od września na aerobik idę, bez gadania. najgorszy ten brzuch, jak w piątym miesiącu ciąży :( no i te uda i du..a jak u słonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi to ja tak samo, ważę 62/61kg z tym że przed ciążą ważyłam 55kg.Sporo przytyłam bo 2 tyg przed porodem ważyłam 80kg a potem już bałam się stawać na wagę :P Myślę sobie, że nie jest chyba tak źle.Jeżdżę na basen, woda mnie relaksuje i przy okazji (mam nadzieję) tracę kg i wracam do formy:) Myślałam żeby skakać na skakance ale mam za małe mieszkanie i mogłabym coś strącić :D A tak w ogóle to myślę, że wszystko przyjdzie z czasem, trzeba tylko o siebie dbać ( w miarę możliwości) więc głowa do góry :D Mój synuś zajarzył dzisiaj że główkę można podnosić i podniósł dwa razy :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Czy mogę prosić o przesłanie maila z tabelką dotyczącą naszej klasy. Bardzo lubię oglądać zdjęcia Waszych dzieci ale niestety nie wiem za bardzo kto jest kto :( Będę bardzo wdzięczna. U nas wszystko ok. Mała dzisiaj pierwszy raz przerzuciła sie z brzuszka na plecy :) Tak sie ucieszyłam ze aż się popłakałam. Z 12/13.08 ukradli mi wózek z klatki schodowej. Lenka nie chciała jeździć z gondoli wieć przełożyłam spacerówkę. Niestety moje dziczko nie miało okazji pojeździć swoim wózkiem ponieważ była brzydka pogoda i nie byłyśmy na spacerku. A następnego dnia wózka już nie było. Najbardziej boleję nad tym że ukradli mi również wkładkę dla niemowląt z fotelika :( Włożyłam wkładkę żeby małej głowa nie latała w spacerówce. Czy może znacie kogoś kto się chce pozbyć takiej wkładki do fotelika Maxi Cosi. Oczywiście musiałam kupić nowy wózek ale już w innym kolorze, ponieważ do zielonego strasznie leciały wszystkie robale i osy. No cóż tak bywa. Nie miałam jeszcze czasu przeczytać wszystkoch postów ale postaram sie nadrobić. Teraz ruszam do prasowania bo troszkę sie uzbierało. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podaję maila: moop@o2.pl To są również pozostałości po ciąży nie skupiam sie tak jak kiedyś i robię głupoty :( Co do wagi to równiez nie wróziłam do swojej wagi, przed ciążą 54 a teraz 60 kg. Pod koniec ciąży ważyłam tyle ile olinkaka 80 kg. Z brzuchem nie jest źle ale ta d.... i nogi masakra. Galareta :( Mam zamiar się wybrać na pilates ponieważ aerobik odpada bo bolą mnie kolana od kiedy urodziłam. Najbardziej gdy chodzę po schodach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia ja nie mam tabelki, raczej wszystkie pamietam dziewczyny. Jak nie bedzie tabelki od nikogo to moge Ci napisać na NK kto jest kto. Fatalna sprawa z tym wózkiem. Ludzie to są naprawdę świnie...Brak mi nawet na to słow. Olinkaka a Ty jesteś na Nk? Bo tez nie kojarze za bardzo. Co do skakanki to ja skacze na działce jak jestem bo w mieszkaniu nie chce nic stracic. kupilam nawet hua hop ale tez czasem na dzialce krece. Wolę juz skakankę. A męcze sie jak stara babcia przy tym. Chyba prze kregoslup. Mam nadzieje ze joga pomorze, juz nie moge doczekac sie tej książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez rozważałam pilates ale wiem że byłoby mi trudno organizowac opiekę do dzieci. Musiałabym je wozić a to za duzo zachodu dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi będę bardzo wdzięczna za wiadomość na NK. Nie wszystkie osoby mam na liście znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się rozpisałyście :)) Jak położe maluchy spać to odpowiem na wszystko :)) Dla dziecka od samego początku można dawać rozpuszczone Calcium gluconicum (vel gluconatum- to to samo :)) ) ja daję 1-2 x po 1/2 tabl, ale jak to u mnie bywa nie zawsze codziennie :P :P :P :P :P Co do szyjki- to nie wszystkie wysypki czy plamki to alergia :)) Proponuję posmarować dodatkowo czymś p/grzybiczym- np Clotrimazolem, bo czasem w fałdkach rosną pieczarki :) :) :) - no i mój ulubiony Bepanthen :) :) :) Ja mam na niego uczulenie ale u Ludwisia działa ekstra :)) :)) :)) A na mnie wszyscy cały czas krzyczą jak małego karmie :(, bo on taki gruby przecież... Dziś byliśmy z moją mamą u mojego teścia i jego konkubiny... Ciagle słyszałam żeby go nie karmić i miałam tak dosyć, że w końcu kończylam karmienie. Mały cały czas stękająco- marudzący... Był cały czas biedaczek głodny :( :( :( dopiero teraz jak się najadł to uśmiechnięty ... Właśnie opieprzyłam moją mamę za to całe gadanie.... Zrozumiała wreszcie, że gruby czy nie to przeciez to małe dziecko i zjeść musi :)) U nas dziś znów gorąco i piękne słoneczko :)) Przynajmniej raz lepsza pogoda niż u was :P :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kk dzięki za info i za wcześniejsze też jesteś niezastąpiona :D Popędzę jutro do apteki kupię to wapno i wyślę siostrze:) Masz rację najedzone dziecko to zadowolone i radosne dziecko:D Bibi ja nie mam temperamentu do jogi czy pilates bo mnie zaraz trafia.Zapisałam się kiedyś na jogę i uciekłam po pierwszych zajęciach bo miałam nerwa strasznego, nie nadaję się i zapisałam się na aerobic:D Skakać raz, że nie mam jak ,to tak jak Monię bolą mnie kolana.Co dziwne bo nigdy wcześniej nie miałam takich problemów.Najczęściej jak małego podnoszę z pozycji siedzącej. MOnia masakra z tym wózkiem rzeczywiście, echh ludzie czasem nie mają wyobraźni i w ogóle jak można ukraść wózek.Ja w ogóle nie rozumiem jak można coś sięgać po czyjąś własność :/ a jeśli chodzi o Nk to jest jakaś tabela czy po prostu napisac linka tu?Wolałabym pocztą mailową :) Jak narazie to mam Karolę:) mój adres mailowy to: voda_ja@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze Wam coś wyślę :) Sroczka kaszkę warzyła. Dzieci swoje karmiła. Temu dała-na łyżeczce. Temu dała-na miseczce. Temu dała-na spodeczku. Temu dała-w garnuszeczku. A dla tego? Nic nie miała! Frrr! Po więcej poleciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olinkaka to podpowiedz, która jesteś u Karoli to Cię znajdę. Karola mam do Ciebie pytanie :D znów. Kiedys chyba pisałam że coś wyszło mi nasady nosa (pod skórą) takie twarde. Mam już to chyba miesiąc 9smaruje pimafucortem) i nic nie pomaga. Ta lekarka internistka powiedziała że to taki chrzęstniaczek. Trochę łapię doła że mi to nie znika. Masz jakąś radę może dla mnie. Same kłopoty ze mna masz co??? :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra mój synek już śpi , a męża nagle zgłodniał :)) :)) :)) :)) :)) U nas taki wieczorny podział- każdy zajmuje się swoim dzieckiem, bo kąpiemy ich w tym samym czasie :) Teraz czas na odpowiedzi :) Otworzyłam Kafe w dwóch oknach- w jednym czytam w drugim odpowiadam :)) :)) :)) Po pierwsze alergia może pojawić się w każdym momencie życia, ale nie dajmy się zwariować :) Jak masz wrażenie że ryba wędzona żle zadziałała na małą to poczekaj ze 2 tyg i spróbuj jeszcze raz. Rzadko się zdarza żeby coś uczuliło przy pierwszej kontakcie, dopiero przy kolejnym. Dlatego też nie ma sensu robić np testów skórnych dla dziecka które przestrzegało diety eliminacyjnej i np nie jadło cytrusów przez rok, bo wyjdą ujemne. Trzeba najpierw dać kilka razy niewielką ilość a potem zrobić testy. Stelka nie spiesz się aż tak z wprowadzaniem posiłków pozamlecznych. To że możesz podać np 10 różnych produktów w 4 miesiącu nie znaczy że musisz to zrobić!!!! Wystarczy jak wprowaszisz zupkę jarzynową i np jakiś kleik.... Co do kolejności to szczerze polecam zacząć od wprowadzania zupek, marchewki a dopiero później słodkie deserki i jabłuszka. Jak wcześniej dziecko przyzwyczaisz do słodkiego to będzie problem z podaniem zupki- może się okazać, że będziesz musiała do zupki dawać np sok winogronowy by była słodka.... Więc zamiast jabłka daj marchewkę, potem zupkę z marchewki i ziemniaka itd. Zaczynaj od 1-2 łyżeczek na dzień, póżniej stopniowo zwiększaj. Jak mała dobrze znosi sok jabłkowy to marchewki możesz dać od razu troszkę więcej- np 4-5 łyżeczek. Bibi nie martw się tymi 2 kg- wystarczy że mała mało zjadła a ty sporo wypiłaś wody i już możesz mieć różnicę 2-3kg. Za jakiś czas twoje piersi bedą znów miękkie i nie takie duże :)) Moje są 2 rozmiary większe ale już nie takie twarde :)) Jak ja bym chciała ważyć tylko 62kg :)) To na razie nieosiągalne :(( :(( :(( bo przed ciążą ważyłam 69kg... przy 63 wyglądam super- ale do tego to mi daaaaaleko :( Monia z tym wózkiem to straszne!!!! Żeby tego co go ukradł szlag trafił, a jak to facet to by mu więcej nie stanął :P :P :P :P :P :P Ja nie zostawiam na klatce, bo u nas się zdarzą że jakiś sk..wiel nasika komuś na wycieraczkę, czy właśnie do wózka.... Ludzie potrafią być najbardziej beznadziejnym gatunkiem kręgowców pod słońcem Ja wyślę to co mam, ale zapewne to nie będzie pełna tabelka, jak coś to dopiszcie inne dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, z góry dzikuję. Ja równiez zyczyłam temu kto mi ukradł wózek wszystkiego co najgorsze. U nas w bloku mieszka tylko 9 rodzin wiec to nie był nikt z sąsiadów. Myslę że to było przemyślane ponieważ stały tam też 3 inne wózki a tylko mój ukradli :) patałachy. KK twój budda jest niesamowity. Od urodzenia zmienił sie diametralnie. Tylko patrząc na Wasze fotki zastanawiam sie po kim on taki dorodny. I czy on jest tylko na Twoim mleku ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi jestem szósta od końca :D :D:D na dzień dzisiejszy :)ale na pewno znajdziesz bo na zdjęciu jestem z synkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o wózek to ja też nie trzymam na klatce tylko w domu, zajmuje cały przedpokój!Mój smyk czasem lubi przespać nockę w gondoli:) Ostatnio znów mu zmieniłam na gondolkę bo się zimno zrobiło,ale jak tylko zrobi się ciepło to wsadzę go do spacerówki:) Nowych pokarmów jakoś się boję wprowadzać jeszcze, bo jesteśmy na Bebilonie Pepti.Jeszcze poczekam. Dobra ja też lecę spać dobrej nocki Wam życzę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia on tylko na piersi tak rośnie :)) Przeraża mnie to bo za chwilę potroi masę ciała urodzeniową, a najniższą już potroił :)) Na to czas powinien przyjść ok 10 miesiąca :P :P :P :P Właśnie wpisywałam was do tabelki :) Jak ktoś ma ochote to niech na NK da znać to wyślę. Jestem jakaś ograniczona może ale chyba do wiadomości na NK nie da się dołączyćzałącznika (???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra wysłałam do Moni i Olinkaki jak ktoś chce to wyślę :) Nie mogłam znależc Iskierki wśród swoci znajomych na NK, możliwe że Cię nie mam ???? Jak coś to się odezwij :)) Dobra kończę to sie rozpisywać bo mam sporo pracy- muszę dokończyć herb rodzinny, zrobić 60 medali itd a zjazd rodu już w sobotę :P :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×