Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

stelka --> Groszek i kukurydza mają to do siebie, że wychodzą drugą stroną :D :D Wierz mi - nie tylko u dzieci :D A krostki w kroczu mogą być też po prostu od pampka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kukurydza i groszek wychodzą całe bo dziecko ich nie gryzie... Co do reakcji poszczepiennej może być, ale temp byłąby raczej wyższa... Różnie bywa. ja bym raczej obstawiałą wirus, bo po szczepieniu mamy dołek imunologiczny przez kilka dni... Nie pamiętam jak się nazywa autor teorii o bezstresowym wychowaniu, ale ponoć przed śmiercią przeprosił wszystkich rodziców za swoją teorię... :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola temperatura podskoczyła, obstawiam chyba to szczepienie bo innych objawów nie ma, zero kataru, kaszlu, kichania, nic tylko gorączka, nie jest osłabiony, rozrabia jak zawsze, dajemy mu na zmianę paracetamol i ibufen i czekamy, jak do jutra nie spadnie to jedziemy do lekarza, Co do wychowywania dzieci to zgadzam się całkowicie, że nie można ulegać, bicie nawet nie przychodzi mi do głowy, pewnie dlatego, że mnie też nigdy nikt nie bił, więc nie jestem nauczona takich rozwiązań, chociaż nie powiem, że niejednokrotnie jak zbroiłam to wolałam dostać klapsa niż wysłuchiwać godzinnych wykładów hehe, nam Fifek ostatnio zrobił pokazówkę w sklepie i niosłam go na rękach ku uciesze gapiów wierzgającego i wrzeszczącego. Najlepsze jest to, że jak ktoś nie ma dzieci to myśli, że dziecko jest rozpieszczone i to nasza wina, ( sama tak myślałam) a niestety nie wiedzą, że jak będą mieć to ich dziecko będzie takie samo :):):) i to od nich zależy jak sobie z tym popradzą:)) ja z racji zawodu, jestem bardziej konsekwentna niż mój mąż, nie wspominając już o dziadkach, ech, teść 3 razy powie nie wolno, a za 4 powie no dobrze, a Fifkowi 2 razy powtarzać nie trzeba. W środę podpisujemy umowę z bankiem:):):) Cyna, a u was jak??????? Ale opłaty okołokredytowe to jakaś porażka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tych rajstop to my używaliśmy czegoś takiego w szkole charakteryzacji, tylko że do całego ciała, w sumie było ok ale trzeba było mieć wprawę w nakładaniu bo robiły się plamy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie zaczynam wojnę ze szpitalem... Można się wkurzyć- jako rezydenci dostalismy ustawową podwyżkę, która weszła w życie 5 maja br... ale nasza dyrektorka uważa że nam sie nie nalezy, i jak nam wypłaci wyrównanie (od 1 stycznia) i wyższą pensję to bedziemy zarabiać więcej niż specjaliści w naszym szpitalu i oni bedą się burzyć... jakie więc znalazła rozwiązanie... do tej pory wypłacają nam stara pensję, o wyrównaniu do zasadniczej, czy za dyżury już nie wspomne!!!! Dosłownie państwo w państwie... W Białym i okolicach wszystkie szpitale już dawno wypłaciły... tylko nasz nie... No i dziś poszły lipcowe pensje... znów sprzed podwyżki... jednym słowem piszę pismo, że dajemy szpitalowi tydzień i sprawę składamy do Sądu Pracy!!!! Około 1mln złotych (nasze pensje i wyrównania) lezy sobie gdzieś na lokacie, albo jest obracane przez szpital.... Zapewne Dyr wypłaci sobie potem z odsetek premię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kareczka --> A ja właśnie byłam bita w dzieciństwie i dlatego tym bardziej nie podniosę ręki na swoje dziecko.. Z bankami na razie cisza, czyli lipa :P Zaatakujemy jeszcze PKO, bo jakoś do niego na razie nie dotarliśmy. Tą szkołę charakteryzacji to w Łodzi kończyłaś? Napisz coś więcej. Ja się zastanawiam nad odskocznią od swojego zawodu i właśnie myślę nad charakteryzacją, makijażem na plan. M działa dużo w filmie, więc miałabym pretekst żeby czasem pojechać z nim na plan :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ale wtopa z tym groszkiem:P:P no ale ja nie jadam to nie wiedziałam :P:P:P:P ja właśnie zawiozłam małą do żłobka i do sprzatania musze się zabrać:( no i tym dziewczynom co maja wątpliwości do żłobka, musze powiedziec że jestem bardzo zadowolona, córcia super się rozwija, jest zadowolona bo ma tam mnóswto dzieci do zabawy, wchodzi do żłobka z uśmiechem i od rzu leci do swoich ulubionych zabawek, a jak ją odbieram to resztę dnia jest taka kochana bo stęskniona za nami że nic nie marudzi, ogólnie poza tymi infekcjami to jestem bardzoo zadowolona, teraz jak gdzies jade to spokojnie moge zostawić dziecko u teściowej bo wiem że nie będzie marudzić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola--->walcz i nie daj się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niezła kombinatorka z tej Twojej dyrektorki! Rano trochę się nudziłam jak Zuza spała i poczytałam sobie co pisałyście dokładnie rok temu, bo ja dołączyłam dużo później, dzieciaczki miały wtedy po ok 2 miesiące, na topie były kupki, wysypki itd , jak ten czas zleciał, teraz te szkraby biegają za nami i \"mama\" wołają :) a tak w ogóle to było Was tu trochę a została właściwie garstka, ciekawa jestem ile to forum pociągnie :):):) Kareczka --->a kiedy i na długo wybierasz się w moje strony? Gdzie będziecie? Daleko od Rzeszowa ? Może jak czas pozwoli zorganizował by jakieś spotkanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Dzięki za pocieszenie z tymi kilogramami.Brzuch mam duży już.To prawda że w drugiej ciąży to normales?? Karola do boju z tą dyrektorką!!!To nie praca charytatywna ! O kukurydzy to wiedziaąłm ale o groszku nie.Wojtek nie chce go jeść więc musze miksować. U mnie jakoś dni lecą i nic ciekawego sie nie dzieje. Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris u mnie brzuszek było chyba widać od samego początku, no ale jakoś mi tak głupio było i na początku ukrywałam go, a dopiero na początku 5 miesiąca dumnie pokazywałam swój brzuszek:P:P:P:P u nas dzis kolejna reakcja alergiczna:( Karola mam pytanko, Karolince wyskoczyła parę takich jakby pryszcze bo czerwona z białym w środku, takie wieksze nie drobne, dwa na twarzy i ze trzy na nogach czy to może byc reakcja alergiczna???? no i co do Zyrtecu to kiedy sie go zaleca dawać? czy ja swojej Karolinie mogła bym go podawać? co do pensji lekarzy to Karola kochana walcz, ja wiem że lekarze mało zarabiają, mój tato był lekarzem, mam pielęgniarką, jak dostałam rentę po ojcu to była to chyba najniższa krajowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika ja będę w Nowej Sarzynie koło Leżajska :)) ale jeszcze nie wiem dokładnie kiedy, oczywiście jestem za spotkaniem Cyna ja kończyłam szkołę w Warszawie- szkoła Marii Dziewulskiej, w tym czasie jak ja tam chodziłam powstała też szkoła Lindy i chyba jego jest lepsza, ja się trochę na swojej zawiodłam, ale wyniosłam też trochę ciekawych doświadczeń, mieliśmy między innymi praktyki na planie Mojego Nikifora, więc udało mi się podpatrzeć świat filmu z tej drugiej strony, :) człowiek dowiedział się też co nieco o polskich \'gwiazdach\' i nie były to zbyt pochlebne rzeczy, głównie dotyczyły mężczyzn i wierności oczywiście, a raczej jej braku:) no i było wesoło, chociaż po tej szkole oglądanie filmów nie było juz takie samo, bo człowiek zaczął się doszukiwać różnych rzeczy w charakteryzacji aktorów :) jeżeli twój mąż działa w tej branży to masz szansę się przecisnąć bo bez znajomości to graniczy z cudem niestety, no i jak dla mnie to dość wyczerpujący zawód, szczególnie po zakończonych zdjęciach, bo ekipa od używek nie stroni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kareczka---> no to może nam się uda coś zorganizowac:) a które dziewczyny sa jeszcze z Podkarpacia ? bo coś nie pamiętam :) Jak Fifek? A u nas straszne marudy, od kilku dni Zuza szaleje za mamą, ciągle się tylko przytula , chce na ręce i nie chce się sama bawic, jedynie na polu, chwilami nawet jak M chce ją wziąc to jest taka histeria że szok, mam nadzieje że jej przejdzie. W ogóle od wczoraj to jest jakaś dziwna nie wiem czy jej nie bierze jakaś choroba, wydaje się że jest rozpalona ale gorączki nie ma, oczka ma takie jakieś świecące. Bratanek o którym pisałam miał jednak trzydniówkę tak jak pisała Karola:) , chorowali też jego rodzice i mój M, mieli gorączki, bolały ich głowy, mieśnie itd, myślicie że mogli się zarazic od niego? Wysypki nie mieli, nie wiem czy dorośli też chorują na trzydniówkę i przechodzą ją tak samo? A ja zauważyłam dziś u Zuzy na około ust, w buzi jakieś takie białe coś, w niektórych miejscach skóra jest zaczerwieniona, podobne do pleśniawek. Chyba jej to nie boli i nie piecze bo np jadła normalnie ogórka kiszonego, więc to chyba nie zapalenie jamy ustnej. Na razie smarowałam te miejsca Aphtinem i zobaczymy co będzie jutro. Jak myślicie co to jest i co z tym robic? Skąd się biorą te grzyby, nigdy nie miała pleśniawek, ale jak wszystko wkłada do buzi to co sie dziwic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Karola w 6 dobie po szczepieniu miała w nocy gorączkę do 39,7 w tej nocy podałam jej 2 razy czopek paracetamolu co 7 godzin i było już po gorączce, przez 2 dni nie wychodziłam z nią z domu, mimo, że gorączka się już nie pojawiła, ale była lekko osłabiona i nie chciałam jej narażac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola i jak tam sprawa z naszymi pieluchami???wiem że masz zapie.... w pracy ale może w ekend byśmy zamówiły, pamietaj mnie interesuja kieszonki, ok 10 szt, w sumie jak najtańsze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, żeby nie było wtopy zamówiłam kilka pieluch z Hong Kongu i dziś do mnie przyszły :) :) :) Jeszcze ich nie widziałam, ale jak tylko zobacze to napiszę. Mój M mówi że fajne. I jak coś to zamawiamy :) Aaa i ten klient co pisałam do niego bez problemu zrobi darmową wysyłke do Polski, więc też super... Co do pryszczy to jak białe w środku, ropne, płynne jak zwykły pryszcz to raczej nie alergia... może ją coś ugryzło i zakaziło lekko miejsce (czasem po meszkach tak bywa) lub to potówki (bo opis idealnie pasuje- czerwone z białym czubkiem). Przetrzyj spirytusem i poobserwuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola te pryszcze sa jak dla mnie za duże na potówki dorosły ma takiej wielkości pryszcze, one same znikaja po 2-3 dniach, tak jakby zasychają i robią się coraz mniejsze, jest ich dosłownie kilka? co do pieluch to super z ta przesyłką:) jak by dało rade z 15 szt to bym wolała no chyba że facet sprzedaje tylko po 10? jak cos daj znać na NK to przesle Ci kaskę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka ja mam w planach kupić 2x24szt i ile zechcesz tyle dostaniesz :P A co do tych pryszczy... to może jakims Bactrobanem posmaruj... bo może nakaziła się mała czymś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i u rocznego dziecka potówki są wielkości zwykłych pryszczy jak przy trądziku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Korzystam z okazji ze obie panny spia:)ostatnio rzadko sie zdarzalo ze tak sie zgraly.Z reguly funkcjonuja na zmianeOstatnie noce mialam nieprzespane,wpierw dostalam nawalu pokarmu,nie sciagnelam na czas,dostalam goraczki prawie 39 stp za oknem tropiki a ja spalam przykryta po same uszy kocem...Wczoraj przy okazji kontroli lekarka stwierdzila ze L jest mocno zagazowana,przepisala kropelki.Tej nocy spala juz lepiej.C sprawuje sie dobrze w roli starszej siostry,przez ostatnie tygodnie zrobila sie o wiele bardziej samodzielna nareszcie sama chodzi i skonczylo sie prowadzanie za reke. Fajnie Karola ze przyszly juz te pieluchy.moglabys podac link dokladnie od kogo je bralas?My pojechalismy w niedziele rano do centrum,ale zaledwie doszlismy do pierwszych sklepow i Claudia zrobila taka pokazowke ze trzeba bylo zawracac. Co do brzucha w drugiej ciazy to u mnie np nie byl wiekszy niz w pierwszej tylko byl widoczny wczesniej-oczywiscie osoby wtajemniczone go\'\'widzialy\'\' :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camomilla pisz jak najczęściej, chętnie sie dowiem co mnie czeka za dwa miesiące:P Karola dostane ile chcę:P:P no ja bym chciałą 15 szt:) bo to bedą do żłobka tylko....chcoiaz zastanawiam się czy może lepiej 20 szt, napisz mi tylko w takim razie ile będzie kosztować 20 szt? dzisiaj pani w żłobku powiedziała że rośnie nam mały łobuz. w żłobku sa dwie grupy takich maluchó jak karolinka i starszaki, to oczywiści karolinka ani mysli bawic się z rówiesnikami, tylko od rzu do starszaków i jeszcze potrafi i "ustawiać", jak cos jej nie pasuje to pyskuje po swojemu i taki śmiesznie gestykuluje paluszkiem...oj nie wiem co to bedzie:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! Nie wiem czy jeszcze mnie pamietacie! Pisalam wam o moich problemach mieszkaniowych i ze dlatego sie nie odzywalam! Od poltora tygodnia jestemy juz razem, mieszkamy na stancji dosc drogiej ale najwazniejsze ze juz w komplecie! Co do drugiej ciazy to faktycznie widac szybciej brzuszek ale u mnie jak na 17 tydzien to mam chyba mniejszy niz z Dagmarka! Moze dlatego ze z mala do 20 tygodnia mialam juz 12 kilo na plusie a wczoraj na wizycie okazalo sie ze poki co mam 3-3,5 kilo do przodu, tak wiec przez te 3 tygodnie na bank nie dogonie wagi z poprzedniej ciazy! Juz niemoge doczekac sie kolejnej wizyty (22 sierpnia) co mi powie ginka co sie tam rozwija chlopczyk jak maz sadzi czy dziewczynka?! Karola mam pytanie co moze oznaczac jak sie ma zle plyny czy tez proby watrobowe! Moj brat od piatku ma caly czas wysoka goraczkie i dzis lekarz kazal zrobic wyniki i niedoslyszalam przez telefo9n jak mama mi mowila ale chodzilo albo o zle wyniki z plynow watrobowych badz prob watrobowych i skierowal go do szpitala na oddzial wewnetrzny aby mu porobili badania tyypu usg itd. Troszkie sie martwie bo ponoc powiedzial na wyniki krwi ze sa bardzo kiepskie a ma moj brat niecale 17 lat i co to moze oznaczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia pamiętamy:) dobrze, że już razem jesteście i sami:)) U nas już po gorączce, chociaż podejrzewałam szczepionkę to dziś poszliśmy do lekarza żeby jednak go przebadał no i nic nie stwierdził, kazał obserwować, rano jeszcze miał gorączkę ale po powrocie do domu mu spadła i już nie ma :) zobaczymy jeszcze jak w nocy ale mam nadzieje, że już nic się nie rozwinie Czy wasze dzieci jak chodzą to stawiają nóżki prosto? bo nasz lewą stawia krzywo ( palce na zewnątrz) i ma buciki ortopedyczne ale lekarz skierował go do neurologa i coś mówił, że to się rzadko zdarza i że może być opóźniony w rozwoju :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kareczka to w takim razie mój syn tez jest upośledzony bo też tak stawia stópke :) A czy twoje dziecko czasem nie raczkowało na nóżce??????? Bo mój Szymon tak i jak zaczął chodzić to odwodził stópke lewą teraz to raczej obie stawia ok czasami zdarzy mu sie odwodzic ta lewa nóżke ale jakoś się tym za bardzo nie martwiłam a usg bioderek niedawno miał i niby wszystko ok wiec u ortopedy nie byliśmy. Cyna, Karola, a te pieluchy wielorazowe to większe są niż pampersy tzn czy dupcia w nich jest ogromna czy taka jak w normalnych pampersach??? Karola a ile kosztuje 10szt??? Jakby niedużo to czy ja też mogłabym się załapać???? teraz chyba opłaca się kupować bo złoty ostatnio się umocnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia to suuper że jesteście razem na reszcie twoj M wie kto jest najważniejszy.... Czarna a ty zaglądasz tu jeszcze??? U nas też marudzenie dzisiaj, na dworze cisza wiec albo zęby albo NUDA przyczyną marudzenia. Raczej to drugie. U mnie na placu za zawsze te same dzieci czyli moj syn, Jasiu i dziewczynki starsze w róznym wieku które bawią sie, z naszymi urwisami wiec mamy luzik, pogadac sobie możemy, starsze popilnują dzieci są tak grzecznie chowane- to moje ulubienice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinek wydaje mi się, że w raczkowaniu nie było nic niepokojącego, nasz zanim zaczął chodzić sam, chodził wokół ławy bokiem i może poprostu tak się nauczył tą nóżkę stawiać, no bo z tym upośledzeniem to chyba przesada, ale do neurologa pójdziemy dla świętego spokoju,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola jeszcze mi się przypomniało mojemu synkowi wyskakują kropeczki takie czerwone i w środku jakby tresc ropna ale na powiece w lewym oczku - znika i pojawia się czasami nawet w tym samym miejscu wyskakuje. A i wyskoakuje tylko edna szt. ona znika i pojawia się winnym miejscu ale też na powiece tak bliżej oczka czyli tam gdzie rzęsy wyrastają....Jęczmien to chyba nie jest :( może jakiś gronkowiec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×