Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Gratulacje dla KAROLINNY! CYNA, wiem jak ciezko jest mieszkac z dala od rodziny i znajomych (choc wiem, ze za tesciowa nie tesknisz :-)), teraz jest dobrze, ale na poczatku tez nie mialam tu na kogo liczyc. Do opieki nad corcia nie oferuje sie do pomocy, bo od kwietnia wracam do roboty (jutro przychodzi do nas niania i zaczynamy akcje 'oswajanie'). Powodzenia w sprawach finansowych. MAMMA, sporo dziewczyn przezylo to co Ciebie spotkalo. Ja tez mam to za soba. Daj sobie troszke czasu i na spokojnie. Trzymam kciuki. ZIZUSIA, mnie tez przydaloby sie troche Twojej enrgii, przeslij swiatlowowdem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my włąśnie zamiast spać bawimy się na Wii :P :P :P Zajefajne :P Bolą mnie wszystkie mięśnie :) Pożyczyliśmy od mego brata (bo on pojechał do Tajlandii) i muszę Wam się przyznać że już wiem co chcę na urodziny, imienieny święta itd... :P :P :P A jeszcze braciak ma step do ćwiczeń i balansu- dosłownie aerobik na tym to istna rozkosz :) Dziś podłączyliśmy ten step i się bawimy już od 1,5 godziny :P Jutro pokażę to Matuszkowi, na pewno mu się spodoba :) Zaczęłam żałować, że kupiliśmy mu PS2 i PSP, zamiast od razu Wii, przynajmniej się ruszasz, spalasz kalorie i sterujesz całym ciałem, a nie tylko dwoma kciukami :P :P :P :P Jutro bede miała zakwasy że hej :p :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola ma co to to Wii?? a ja pierwszy raz po przespanej nocy od ponad tgodnia i co jestem niewyspana:P:P:P:P zauważyłam że bardziej się wysypiam jak młody sie budzi po nocy:P:P:P a dzisiaj ciągiem do 5, i po butli do 7 i dopiero córcia do obudziła bo pewnie spał by dalej:P:P:P no i chyba wiem czemu taki niespokojny ostatnio, bo chyba zaczynamy ząbkować:P:P dałam na noc nurofen....bo ostatni tydzień to były pobudki co godz... no i młdy zajada sie ostanio skórką od chleba, wczoraj cała pietke opędzlował:P:P niby To ja CC pisała że teraz gluten dopiero po 6 ale co tam, no i chyba zaczniemy mannę do zupek dawać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina - gratulację ja termin mam na połowę sierpnia i mam nadzieję, że urodzę w terminie bo ostatnio było tydzień po terminie i to był najdłuższy tydzień w moim życiu wczoraj pomyłam okna i już myślałam że wiosna będzie a dziś znów zasypane, denerwuje mnie już ta pogoda, mogło by już być z 10 na plusie. a lato pewnie będzie stulecia - ciepłe i gorące - a ja z wielkim brzuchem umrę, no i pewnie nigdzie nie pojedziemy bo się nie będę nadawała na wycieczki ale i tak się cieszę a za rok sobie odbijemy i już w czwóreczkę nad ciepłe może gdzieś pojedziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusika no to tak jak ja:P rok temu własnie wiedziałam że nici z wakacji i czekałam na tegoroczne i juz nie mogę się doczekać tej Chorwacji:):):):) a co do lata to ja w tej ciaży i to w lecie czułam sie 100 razy leiej niz jak z Karoliną gdzie przecież końcówka to tylko wiosna a nie gorące lato:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sobie konto założyłam,bo ostatnio jestem tu częstszym gościem:-) Dzięki ,że napisałyście o swoich podobnych,przykrych przeżyciach.Wygląda na to,że to co mówiła mi lekarka-że 40% ciąż ronionych jest w bardzo wczesnym okresie potwierdza się choćby tu na tym forum.Chyba 6 nas naliczyłam-łącznie ze mną,którym się to przytrafiło.Pocieszające dla mnie jest to,że mimo takiego doświadczenia, każdej z Was udało się ponownie cieszyć ciążą,urodzić zdrowe dziecko. Wszystkiego dobrego zwłaszcza dla mam ponownie oczekujących na Maleństwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No super, grono zaciażonych sie powiększa a juz myslałm ze zostane sama:) Karolina Gratulacje:) Mamma chyba wiecej niz 6 nas tu bedzie, a jakby tak policzył wszystkie co sie od poczatku udzielały to pewnie ze 40% by serio wyszło. naprawde duzo tak ich przypadków jest, tylko ze w zyciu codziennym sie o tym nie wie, bo nie każdy ma ochote sie tym chwalić. Na forum to troche bardziej anonimowo.... karola ty to o rzeczach z kosmosu dla mnie piszesz, ja tam nie mam pojecia co to jest PS2, pSP czy Wii..serio nawet nie wiem pod jaką kategorie to podłączyć:p człowiek zacofany na tej wsi jest:p Stelka mnie tez sie zdarzy ze całą noc Kuba śpi a ja i tak zmęczona wstaje. No ale na samo sikanie przynajmniej 3 razy trzeba sie zawlec do kibelka:) uroki ciąży:p Nas sterta prasowanaia dzis czeka, ale mamuska obiecała ze sie tym zajmnie wiec ja bede wypoczywać, choc ostatnio to nawet leżeniem sie męcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, to ja jeszcze raz o tym glutenie :). Przed 6mcem nie ma sensu jeśli dziecko jest i ma być jeszcze długo karmione mlekiem matki. Jeśli jest karmione mieszanką to tez nie ma sensu za szybko wprowadzać glutenu. Szybkie "szczepienie glutenem" tak po 4m-cu ma sens jeśli karmi się piersią ale ma się zamiar karmić krócej niż 10miesięcy. Chodzi o to, że dietę dziecku najlepiej rozszerzać pod osłoną mleka matki. Gratulacje dla Haris bo chyba jeszcze nie pisałam :) i dla zaciążonych mam. Z tymi poronieniami to prawda, że wielki procent kończy się poronieniem na samym początku. Dawniej (dawno, dawno temu) nie był z tym takiego problemu bo ciąże nie były tak wcześnie potwierdzane. Kobiety cierpiały w zasadzie tylko z powodu tego wachnięcia hormonalnego po a nie z powodu straty. Nie przyglądano się swoim cyklom tak dokładnie, w pewnym sensie lepiej było. Ja się nie nastawiałam za bardzo, że pierwszą ciążę donoszę (bo ponoć szanse miałam niewielkie). USG w 5tc (jeszcze bez echa zarodka) mi nastawienie zmieniło i po nim bardzo bym cierpiała gdyby się nie udało. Na szczęście się udało :). Ech młody wziął nóż do smarowania, udaje że to śrubokrent i rozmontowuje łóżeczko... idę interweniować. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mnie się wydaje że w tych państwowych to jednak mają jakieś inne sposoby na takie epidemie.Do tego co Wojtek chodził to w sumie jest 10 dzieci i praktycznie wszystkie miały takie zatrucie i potem jak wróciły to był nawrót choroby jak u Wojtusia. Ja sobie tak pomyślałam że tam chyba jest za dużo drobnych zabawek tzn samochodzików małych i bóg wie czego - z jednej strony fajnie bo dzieci mają się czym bawić ale z drugiej strony tam są same dzieci poniżej 2 roku i wszystkie biorą wszystko do buzi. Nie wierzę że można szmatą zabawki doczyścić. W tym pierwszym przedszkolu to było mniej zabawek i takie w sumie proste i dobre do czyszczenia.Wiem że go nie uchronię przed choróbskami ale narazie sobie odpuścimy. Dodatkowo dodam że kupy ma nadal fatalne i jak M pojechał do lekarki tym razem naszej (młoda babeczka) to kazała odstawić Bactrim bo to do kitu jest i dała Debridat i Amoksiklav no i oczywiście dicoflor który już je drugie mega opakowanie. Och Ci lekarze ... A no i mamy zakaz wychodzenia bo na oskrzela troche zeszło. Śmiejemy się że u nas szpital na peryferiach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola - mam pytanie do ciebie - koleżanka urodziła 28.02 i się okazało, że chłopczyk ma problemy z paluszkami. W prawej rączce nie miał małego paluszka tylko kikucik, który już mu amputowali bo zagrażał zakażeniem. W lewej rączce ma kciuka i wskazujący, pozostałe trzy jakby związane były i nie do końca wykształcone. No i przy operacji (amputacji) okazało się ze na ramieniu i jednym paluszku jest przewężanie i konieczny jest zabieg jak najszybciej, jakaś "plastyka z" czy coś takiego. Ale mały miał żółtaczkę i operacja się nie odbyła, teraz jest ok a lekarze zwlekają. No i ta moja koleżanka traci cierpliwość i zastanawia się czy nie przenieść dziecka gdzie indziej, I tu moje pytanie. Czy znasz jakiś dobry ośrodek gdzie robią takie rzeczy i może wiesz ile by coś takiego kosztowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilke, później Was doczytam bo teraz Szymus wojuje;-) Karola mam wyniki moczu i jest OK, a wynik kału na restki pokarmowego jest taki: skrobia - poj. w prep. włókna mięsne - poj. w prep. tłuszcz - d.liczny w prep. Karola jakbys mogła mi napisac co to oznacza, bardzo proszę:-) Wyniki na posiew moczu i kału będe miała za tydzien i wtedy pójdę do pediatry, a na razie chciałam tylko zapytac o ten wynik, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dzis pustki... Klaudia przypomniało mi sie ze pisałas ostatnio o wkładce, miałam cos skrobnąc i wyleciało z głowy. Dzis natchnełam sie na ten temat bo tez sie zastanawiam nad zabezpieczeniem po porodzie. Gadałam juz z moim ginem i tez polecił mi Mirene, u nas drozej nawet kosztuje bo 1200 zł wiec sporo, no ale podobno najlepsza. Nie wiem jeszcze co zrobie Po ale chyba pogadam z ginem co on oferuje. Tabletek bym chyba nie chciała. A ty podjęłaś juz jakąś decyzje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwile Czarna jak będziesz miała cc to spirala odpada... Haris nie wiem co Karola na to ale mi lekarz zawsze powtarza ze przy chorobie nawet przy zapaleniu oksrzeli mamy chodzic na dwór bo to świrze powietrze dobrze inhaluje płucka itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka a czemu odpada?????? Mi gin powiedział że 3 miesiące po cc można:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka --> Czuj się zaproszona jakby co - serio :) Co do pieluch, to nie wiem co Ci doradzić w sumie, myślę że Karola będzie bardziej kompetentna jeśli chodzi o przenoszenie zarazków. Jakbym była na Twoim miejscu, to raczej używałabym tych samych, chyba że akurat jakaś sraczka, to czasowo nawet na jednorazówki. U nas na razie powrót do Huggiesów :o Wielo już mi cuchnęły mimo Vanishu (pomagał ale na króciutko) - może przez te zęby w sumie. Młoda się na dobre obraziła na nocnik - jeszcze przed przeprowadzą, a tutaj przy tych zmianach nie miałam serca, żeby ją jakoś konkretnie nakłaniać :P A tak pięknie nocnikowała wcześniej :( Także pralka chodziła na okrągło, bo prałąm pieluchy po 2-3 razy i w większej temp, do tego Vanish do moczenia - zrobiło się trochę mało ekonomicznie, cuchnąco i pracowicie. Dźwięk pralki całymi dniami, więc szału można było dostać. Póki co, kupa ląduje w wc (o dziwo), siku czasem też, ale głównie w pieluchę. karolinna --> Pamiętamy i gratulujemy :) 🌻 pyzucha --> Dzięki :) Co do rodziny, to przyzwyczajona jestem że wsparcia specjalnie nie mam. Jak do tej pory żadna babcia, czy ktokolwiek inny, nie został mi z małą nawet na 15 minut. Na moją mamę trochę liczyłam, ale nie wykazała się wcale :P :P mammma --> To prawda, że to się często zdarza. Wydaje mi się, że gdyby nie moje wyczekiwanie i możliwość wczesnego wykonania testu (kiedyś niemożliwość), to pewnie myślałabym że trochę później dostałam okres. I fakt, że mało się o tym mówi. Ja przynajmniej spotkałam się z takimi sytuacjami (w rodzinie i wśród znajomych), że jeśli już poszła wiadomość, to jakoś tak w tajemnicy, na niedopowiedzeniach itp. Jak pamiętam, to mnie też trudno było o tym mówić - wiedzą o tym przyjaciele, a już np. moja mama nic nie wie - nie dałam rady jej powiedzieć. No co Wy, dzołchy, żeby tak nie wiedzieć co to Wii?? Szybko się doinformować, bo nie nadążycie za dzieciakami :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za gratulacje :)) Stelka, rzeczywiście termin mam na wrzesień- czyli zaraz po Gusice, cholera, też się boję że będzie lato stulecia, znając moje szczęście :P KArola- ja już od dawna u kumpla bawiłam się Wii jak małe dziecko, uwielbiam tenisa i walkę na pięści - ja taka łagodna kobietka :P można spalić masę kalorii i trochę się naładować energią, rewelacja :) Podoba mi się też określenie płci o wersji ekonomicznej, hehe :) Mamma - ściskam Cię mocno i ciepło, jak mówią, dziecko tylko zmieniło termin przyjścia na świat, to są rzeczy zupełnie niezależne od nas .... pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra wklepałam w google wii i już wiem:P:P:P:P ale skąd ja wcześniej mogłam wiedzieć mimo że mam pod nosem 4 no prawie 5 letnią chrześnice męża:P:P:P była, dzisiaj z córka u lekarza i nie ma sladu po zapaleniu oskrzeli mim o że zmiany były bardzo powazne...Karola czy to możliwe...karola brała ten 3 dniowy antybiotyk sumamed czy coś takiego....ostatnio brała augumentin jak miał zapalenie i to lżejsze i przeszło dopiero po tygodniu???? Cyna a jaki macie teraz metraż? a swoją drogą jestem ciekawa jak by nasze 2latki sie spotakały:) gdybym mieszkała bliżej to na pewno bym wpadła chocby na wekend a tak to wyprawa przez cały kraj:o u nas z nocnikiem jak przypilnuje to cały dzień sucho tzn podłoga i majtki suche (bo jak w domu to chodzi bez pieluchy) ale z kupa nie możemy sobie poradzić zawsze na podłodze:o no chociaż dzisiaj poszła z tatusiem do sklepu bez pieluchy (taki trening( dosłownie na 10 min i przyszła z posikanym kombinezonem:P:P:P Czarna ja słyszałam ze spirale po cc dopiero po 2 latach....tak mi szwagierka mówiłą bo ona miałą cc i nie mogła mimo że chciała....kurcze to ja tez bym sie pisałą na spiralę bo tabsy nie dla mnie:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to już wiecie jak wygląda Wii, to pierwsza konsola, przy użyciu której człowiek nieźle się napoci :) No i są programy treningowe- Super ćwiczenia, pod kontrolą trenera, aerobic, boks, biegi przełajowe, yoga, streching itd Dosłownie bomba :P :P :P Ztą spiralą to chyba nie tak długo po CC, bo moje koleżanki miały zakładane jakoś po 2-3 miesiącach. Ale też nie wszystkie dobrze to znosiły... No i sama widziałam kilka przypadków ciąż mimo spirali, więc warto zainwestować i założyć najlepszą :) Która dziś zamierza napić się piwka, np Guinessa??? U nas obligatoryjnie będzie bo mój M ma imieniny i do tego jest fanatykiem Irlandii :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola jakbys znalazła chwilkę to bardzo proszę zerknij na wynik badania kału na resztki pokarmowe mojego synka kilka wpisów powyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no powiem że zastanawiam sie nad kupnem tego wii, tylko nie wiem czy dla 2 latki to nie za wcześnie, a bardziej mi chodzi o mnie:P:P:P:P a ja dzisiaj mod 6 ran sama i musiałam zawieźć córkę do żłobka i cała wyprawa z tego bo młody z nami, dłużej dzieci ubierałam niż jechałam autem:P:P ja chce już wiosnę mam dość tych zimowych ubrań:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja od poniedzialku biore tabsy, ale powiedz Karola czy jak juz biore tabsy czy moge jeszcze zmienic zdanie i isc zalozyc spirale? Juz sama nie wiem, plusy spirali sa takie ze niewplywaja na libido (tak mowila ginka) a ja po tabsach najchetniej unikalabym meza bo nie mam wogole ochoty, zas po tabsach tych co sie bierze jak karmie to chudlam co bylo swietne po urodzeni Dagmarki. Ogolnie to wzielam tabsy bo powiedzialam do meza ze jak juz zgubie tyle ile bym chciala (od porodu juz mam 10 kilo mniej, ale do wagi z przed ciazy brakuje mi ok 8kg) jak strace tyle to zdecyduje sie na spirale ;-) Moim marzeniem jest aby schudnac 16 kilo ale czy to mozliwe? Karola a twoim zdaniem to ta Mirena jest dobra? Dziewczyny mam prosbe, jak pieklyscie juz biszkopt kiedys to podajcie mi jakis przepis na taki co na 100% mi sie uda, bo my mamy za tydzien w poniedzialek chrzcinki Kingusi i chcialabym zrobic torcik sama (tak od serce) lecz jak robilam teraz w weekned to kompletna klapa, wylewal mi sie z blachy jak mialam wstawione do piekarnika a potem upad ;-) Aha tak z ciekawostek to wiecie kto bedzie chrzestna naszej kruszynki? Otoz Mamamma80 z mezusiem! :-) Juz sie doczekac nie mozemy, az sie znow zobaczymy, Buziaki!!! Tak wiec widzicie nie moge sie skompromitowac hihihihiihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka napewno nie 2 lata, mi serio gin mówił ze po sn to 6 tygodni a po cc góra 3 miesiace. No i polecał Mirene. Moja mama ma Mirene i okresu prawie zero no i chwali ja sobie, ale ona musiała miec taka bo lało sie z niej litrami jak okres miała> Wogóle to tez troche strach z ta spiralą, jak sie wpadki zdarzaja to jedno, a drugie to koleżanka miała miesiac i musiała wyjać bo dziwne rzeczy sie z nią działy, nie służyła jej po prostu. Tylko ze ona miała z tych tańszych. Karola ja bym sie napiła, ale ryzykowac nie bede, bo w razie wyjazdu na porodówke nie chciałabym aby było o mnie głosno:p Ja też chce wiosne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do piwka to też chętnie bym wypiła ale mój stan błogosławiony nie pozwala, nie wiem jak wytrzymam w lecie bo ja piwosz jestem Karola - no ale dziś z okazji imienin twojego męża łyczka za zdrowie mojemu mężowi zabiorę :) o a jak bym się rumu z colą napiła, mmmmmmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam właśnie ciasteczka z kleiku i pyszne tylko strasznie gorące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tu ciągle zaglądam bo Karoli wypatruję, a Ona z mężem świętuje:-) Ale Wy wszystkie gdzie jesteście? Hop hop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Anikom ja jestem ale w sumie to nie mam co pisać. kupiliśmy dziś Karmi o smaku tofii (te z alkoholem 4%) mnie nie smakuje za bardzo ale mojemu chłopu owszem. Wypiłam 25cl coś koło (o,3 -0,4L) i czekam co by młodemu nie dawac alko w mleku, chyba będzie bunt przy zasypianiu bo jestem jednak w domu (jak mnie nie ma to mleka moze nie być). Młody świętuje z nami sw. Patryka, jesteśmy w trakcie oglądania "Kumple na zabój" (po części Irlandzka komedia) w jakimś śmiesznym serwisie z filmami w necie. Po 72minutach nam przerwało i mam y odczekać prawie godzinę lub zapłacić. Może akurat młodego spać położymy i sami nie zaśniemy to obejrzę do końca (Bond nie bond ale Pierce Brosnan).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×